וותיקי הפורום זוכרים שעל זה בדיוק אני מדבר כבר עשר שנים

צורי80

New member
וותיקי הפורום זוכרים שעל זה בדיוק אני מדבר כבר עשר שנים

לא פחות ממדהים,
נתניהו מדגיש את הסיפוח החשוב ביותר, שאני חוזר ומדגיש כבר עשר שנים - בקעת הירדן ומדבר יהודה.
(אני גם דיברתי על החיבור בין ירושלים לבקעת הירדן וכביש 443 ודרומה לו).

אני רוצה לשמוע כעת מכחול לבן ומליברמן האם הם מתנגדים או תומכים בסיפוח הפשוט הזה.

תגובה מצד ימין (חבר מרכז הבית היהודי) להודעת נתניהו הערב:

[URL]https://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/19726[/URL]
"
הליכוד חוזר לחזון שתי המדינות
כל מי שמכיר את השטח מבין כי מדובר על מכת מוות לרוב הישובים והשטח ביו"ש.

יחד עם רבים חיכיתי להצהרתו של נתניהו שללא ספק ממשיך ללהטט בעולם התקשורת הישראלי כבשלו ועושה זאת בגאונות יתרה. מיד אחרי דבריו החלו להתקבל שטף ברכות ממנהיגי יו"ש ומאנשי ימין רבים ונראה לי שיש לא מעט שאינם מבינים את מהות ההצהרה הערב.

הצהרת נתניהו היא ללא ספק דרמטית ומדהימה – בזמנים בהם כולנו בטוחים שאין התקדמות מדינית, נרקם מתחת לפני השטח הסכם הקבע של ישראל שממשיך את מה שהחל באוסלו.

אמת, תוצאותיו חלומיות ביחס למה שרקם השמאל בעבר, אך רחוקות מאוד מחלומות הימין. החלת ריבונות על בקעת הירדן לאחר הקמת הממשלה היא ללא ספק בשורה מדהימה. אך תוכנית המאה של טראמפ שנחשפה הערב ע"י ראש הממשלה היא מכה אנושה ליהודה ושומרון. משמעותה לכאורה הינו שכל מקום שאיננו ישוב יעבור ויהיה שטח ערבי.

כל מי שמכיר את השטח מבין כי מדובר על מכת מוות לרוב הישובים והשטח ביו"ש.

אנסה להסביר- גם אם ראש הממשלה יחיל ריבונות על כל שטח הישובים ביהודה ושומרון מדובר סה"כ על 2.5% מהשטח. במפה זה נראה אפילו גרוע יותר ממה שזה נשמע. אם יחליט נתניהו להוסיף שטחי מסחר, שטחי תעשיה, תכנונים עתידיים שלא אושרו עדיין, בסיסים צבאיים ושטחי אש נגיע אחרי הכל לכ-9%. המשמעות נוראית.
תוכנית ההרגעה למשל, שהוציא בנט ב2012, דיברה על סיפוח שטחי סי. סיפוח שמאפשר חיים בעומק השטח ולא מאפשרת מדינת אויב סמוכה אלינו. בתוכנית ההרגעה מדובר על 60% מהשטח, תוכניתו של סמוטריץ מדברת על הרבה יותר, אך בתוכניותו של נתניהו בריבונות ישובים מדובר על 2.5%.

תוכנית טראמפ-נתניהו מדברת למעשה על החלת ריבונות חלקית בישובים ולא מאפשרת כל התפתחות מעבר. היא דומה לאלה שהציעו בעבר להעביר את המתנחלים למדינה הפלסטינית שתקום לצד ישראל.

השלטון במובלעות אולי יהיה יהודי, אך כל היתר יהיה ערבי והשטח יופקר. משמעות תוכנית זו שתקום מדינה ערבית דה-פקטו ותגרום לחלום ההתיישבות להפוך למובלעות מלחמה.

ההצהרה הדרמטית והחשובה הערב מחזירה את הליכוד לחזון שתי המדינות ולכרסום במפת ארץ ישראל. רק הליכוד יכול!
"

צורי80

New member
אכן סיפוח יצהר מחזק את חזון שתי המדינות.

נו באמת,
אפשר לומר שנתניהו לא יעמוד בהבטחתו,
לא יודע.

אבל להגיד שזה מקדם את חזון שתי המדינות, נו, אני מצפה לטיעון יותר חזק.

הנקודה המשמעותית היא שנתניהו מדבר על סיפוח או החלת ריבונות

בישובים אבל לא מדבר על מה שיקרה לשיטתו מסביב ליישובים.
והטיעון שסיפוח של היישובים בתחומים שלהם זה למעשה חנק של הישובים זה לא טיעון מופרך.

מה שאתה ולא מעט אנשים אחרים בימין מתעלמים ממנו זה שהמהות של הצהרות מהסוג הזה זה לכל היותר החלת החוק הישראלי בישובים ולא באמת החלת ריבונות וסיפוח, כי החלת ריבונות וסיפוח לא יכולים להתבצע באופן מעשי מבלי להתמודד עם השאלה מה יקרה מסביב ליישובים.

נתניהו דיבר על כך שעל מנת להבטיח שצה"ל תמיד יהיה בבקעת הירדן צריך להחיל ריבונות בבקעת הירדן, אבל מה זה אומר לגבי נוכחות צה"ל בעתיד באזורים שעליהם לא תוחל הריבונות, לפי שיטת נתניהו?
אלה שאלות שאדם כמוך צריך להפנות לנתניהו.
ייתכן שאתה מעדיף להתייחס כעת רק לחצי הכוס המלאה, אבל זה לגיטימי לגמרי שאחרים יתייחסו גם למה שאין בהצהרת נתניהו ולמה שהם מבינים ממה שאין בה.

ainy

New member
לא פחות ממדהים למה רק אתמול זה בא לו ....

נתניהו מביא עצמו לידי גיחוך במלחמת הבחירות הנוכחית.
ההצגה "הדרמטית" אתמול הייתה ביזוי עצמי של ראש הממשלה.
&nbsp
13 שנים נתניהו בשלטון, 10 שנים אתה מדבר על הסיפוח הזה כאן, צה קרה שרק אתמול הוא הצליח לדבר על הסיפוח הזה?, אם הוא חושב שהמהלך הזה יסיט את דעת הציבור מנושאים אחרים שלא נוחים לו, אז ראש הממשלה טועה בגדול והופך להיות בדיחה עצובה.

צורי80

New member
קודם כל הוא סך הכל שנתיים עם טראמפ, אז השאלה מתמצה בשנתיים.

טראמפ עומד לפרסם את התוכנית שלו, ונתניהו שיודע פרט או שניים... מהתוכנית כנראה מגלה לנו מה היא כוללת.

שנתיים ושמונה חודשים - זה יותר קרוב לשלוש שנים מאשר לשנתיים

טראמפ נכנס לבית הלבן ב 20 בינואר 2017.

ainy

New member
נתניהו הוכיח בימי אובמה שהוא עושה מה שהוא רוצה....

התירוץ כאילו מדובר רק בשנתיים לא תופס כלל ומה בוער לו דווקא בימים אלה לדבר עליה?
אבל אם כבר אז למה לגלות רק חלק מהתוכנית? מדוע אינו מספר לנו את הצדדים הנוספים של אותה תוכנית שחבריו מאמריקה דוחים פרסומה עד אחרי הבחירות ונימוקיהם "עלומים" לנו ?...

צורי80

New member
הבחירות הם כמו משאל עם על סיפוח בקעת הירדן וצפון ים המלח

אני עדיין בטוח שיהיה מי שיעתור לבג"ץ על כך שזה נגד כבוד האדם וחירותו להחיל את החוק הישראלי על בקעת הירדן וצפון ים המלח, ואני לא יודע מה בג"ץ יגיד,
אבל מוסרית זה הצעד הכי נכון, להודיע לפני הבחירות שאלו הכוונות שלו, ואחר כך לא ניתן לטעון שאין לראש הממשלה זכות לעשות זאת. (אבל כמו שכתבתי, יהיה מי שיטען שעדיין אין לו זכות).

הבחירות ביום שלישי הם משאל עם על שאלה אחת - כן נתניהו או לא

נתניהו.
וכך גם מסתדרים המחנות בבחירות האלה - מחנה תומכי נתניהו ומחנה מתנגדי נתניהו.

אני די בטוח שיעלון, הנדל, האוזר, אורלי לוי-אבקסיס, איציק שמולי וגם חלקים אחרים מחוסן לישראל, יש עתיד ומפלגת העבודה תומכים בסיפוח בקעת הירדן, שלא לדבר על ישראל ביתנו, אבל הם במחנה הפוליטי השני בגלל שהם נגד נתניהו.
ומסתייגים מנוסח ההצהרה של נתניהו יש גם במחנה תומכיו.

הבחירות הללו מתקיימות רק בגלל שלא היו לנתניהו מספיק תומכים בכנסת ה-21 להקמת קואליציה וממשלה והשאלה היחידה בבחירות הללו זו שאלת נתניהו.

צורי80

New member
לא ניתן לטעון אחר כך שאין לנתניהו מנדט מוסרי לעשות זאת.

הימין מדבר הרבה על הצורך במשאל עם לויתור על חלקי מולדת.
יש הטוענים שעל אותו משקל צריך לעשות משאל עם אם רוצים לספח.
אז כעת ברור שאם נתניהו מנצח, אין צורך מוסרי לעשות כזה משאל עם.

אני מקווה שאם נתניהו ינצח ויקים ממשלה, שאכן כל אלה שהזכרת יתמכו בחוק, וכך הוא יעבור ברוב של כ-80 ח"כים.

אם לגוש תומכי נתניהו יהיו לפחות 61 מנדטים יהיה לו מנדט לעשות

הרבה דברים.
כשאני כותב שהבחירות הן משאל עם על כן נתניהו או לא נתניהו אני מתכוון להרבה מעבר לסיפוח בקעת הירדן.

הדברים שנתניהו אמר שלשום נמצאים בקונצנזוס רחב בציבור בישראל, אבל מה שהופך אותם למעוררי מחלוקת (כמו הרבה דברים אחרים שנתניהו אומר) זו הדרך שבה הוא עושה זאת. זה גם מה שהופך את הדברים לפחות רציניים. נתניהו לא אמר את הדברים בסיום ישיבת ממשלה מעמיקה בנושא או בנאום במהלך דיון בכנסת אלא בהצהרה שברור לחלוטין שנובעת אך ורק מהבחירות וכחלק ממערכת הבחירות.
הדרך שבה נתניהו אומר את הדברים זו דרך שבכוונה תחילה מזמינה מחלוקת על הדברים.
זו השיטה שלו, כי חלק נכבד מהכוח הפוליטי שלו נובע מחלוקה מתמדת ל"אנחנו והם".
לנתניהו אין אינטרס פוליטי לקונצנזוס על בקעת הירדן או על כל דבר אחר. האינטרס שלו הוא שיהיו מחלוקות תמידיות.

כך גם בנושא המצלמות - נתניהו לא באמת רצה הסכמה על הצבת מצלמות בקלפיות, אלא להשתמש בנושא הזה כספין כחלק מתעמולת הבחירות שלו.
המצלמות היו ספין ובקעת הירדן הייתה ספין.
פעולות רציניות בנושאים כאלה לא עושים בדרך שבה נתניהו עושה זאת. בדרך שבה נתניהו עושה זאת עושים ספינים ותעמולת בחירות.

סטילהוק

New member
לדבר ולהבטיח הבטחות סרק לא עולה כסף, לקיימן זה כבר סיפור אחר

ונתניהו מאז ומתמיד הבטיח הבטחות שקריות שלא עמד בהן ולא קיים אף אחת מהן. כמו למשל שממשלה בראשותו תמוטט את שלטון החמאס בעזה. עשור שלם עבר מאז ובגלל נתניהו השקרן האיום מעזה ממשיך כלום ונתניהו ישב רגל על רגל 10 שנים ולא נקף אצבע לגבי הבטחתו למוטט את שלטון החמאס בעזה. יותר מזה, הוא הפך לנותן הפרוטקשן של אותו שלטון החמאס בעזה שאותו הוא הבטיח למוטט לפני יותר מעשור.

סטילהוק

New member
נתניהו הבעיה, לא הפיתרון, ואפילו אדלסון כבר הגיע למסקנה הזו

ברגע שתוסר הבעיה יימצא גם הפיתרון. כרגע נתניהו וחבר מרעיו המושחתים מחזיקים מדינה שלמה בת ערובה.

המסקנות שאדלסון הגיע אליהן לא רלוונטיות. המסקנות הרלוונטיות

היחידות הן אלה שינבעו מהתוצאות ביום רביעי בבוקר.

שר החוץ ישראל כץ באמירות מעניינות:

האם ישראל כץ מאשר את טענות בנט ושקד?

"
שר החוץ אמר כי רעיון החלת הריבונות על שטחי C הוא "תכנית מופקרת ואנטי לאומית". והוסיף כי החלת הריבונות המדוברת היא על "מרחבי הביטחון, צירי התנועה והאתרים ההיסטורים".
בתשובה לשאלה איך מספחים את היישובים היהודיים בלי לספח את היישובים הפלסטינים, ענה כץ: "יש את תחום השיפוט של היישובים שהוא 8% מהשטח".
"

למעלה