המבקר דורש ספירה חוזרת ...מה קרה שם? ..

• פותח הנושא ainy
  • פורסם בתאריך

ainy

New member
המבקר דורש ספירה חוזרת ...מה קרה שם? ..

מבקר הליכוד מבקש ספירה חוזרת של הקולות.
בין השאר נטען כי במספר קלפיות קיבלו מועמדים קולות במספר העולה על סך המצביעים באותה קלפי ...
אם זה אכן כך, פשוט חבל ....

יו"ר הסניף בערד טוענת: "מישהו זיהם את הליך הבחירות הדמוקרטי"

"
יו"ר הסניף בערד ציינה עוד כי "בקלפי בערד עבדנו קשה, ביושר ובאחריות. לתדהמתי, מישהו זיהם את הליך הבחירות הדמוקרטי, לא אשקוט עד שנמצא את האחראים ונביא אותם לדין".
"
[URL]https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5461599,00.html[/URL]

צורי80

New member
בספירה ידנית ברור שיהיו טעויות, מברך את נתניהו על ההחלטה

לספור מחדש, בכדי שלא יהיו טענות לאף אחד.

ainy

New member
צורי, הטענות של המבקר הן קשות יותר

הוא טוען כי מועמדים קיבלו בקלפיות מסוימות יותר קולות מאשר המצביעים באותה קלפי.
כמו כן טוען המבקר כי יש קלפיות שתוצאות ההצבעה בהן כלל לא נרשמו ...
&nbsp
אם זה נכון הרי שבספירה הידנית יתברר שיש סך פתקים יותר מאשר הצביעו אנשים בפועל ואז עלולה לצוץ השאלה מה לעשות עם אותם עודפים .... ועד כמה הספירה החוזרת יכולה להשפיע על מיקומו של מתמודד כזה או אחר...

צורי80

New member
קורות טעויות, זה החיסרון בשיטה (שאני אישית לא אוהב)

לצערי הליכוד השתמש פעם אחת במערכת ממוחשבת (2013) והיתה פשלה טכנית, ולאור כך חזרו לשיטה הישנה.
קראתי על קלפי אחת שהיו בה 60 מצביעים וגלנט קיבל בה 640 קולות.
שקוף לדעתי שמישהו בטעות הקליד עוד תו, את ה-4. גלנט ואנשיו לא יקחו את הסיכון לרמות בצורה שקופה כל כך בכדי להוסיף כמה מאות בודדות של קולות. (ולא שתמכתי בגלנט).

פערים קטנים בין מספר מצביעים למספר רשומים יכולים לנבוע מהצבעה לא במקום מגורים. אני כבר שנים לא מצביע היכן שאני רשום בליכוד.

יכול להיות שבשוליים של השוליים היו אי סדרים שצריך לתקן אותם, אבל אין כאן משהו באמת קריטי.

ainy

New member
מתברר כי הנושא קצת יותר מורכב ממה שנדמה ....

אתמול בחדשות סיפר עמית סגל כי את ספירת הקולות הייתה צריכה לבצע חברה קבלנית מקצועית, שהיא אחראית הן לספירה בקלפיות ובעיקר לרישום התוצאות במרכז הליכוד.
&nbsp
אלא שלפתע ממש לפני שהיו צריכים להתחיל לקבל את התוצאות, הוחלפו עובדי אותה חברה באנשים אחרים ....
&nbsp
העובדה כי במספר קלפיות ולא רק באחת הייתה טעות הקלה מביכה שעל פיה מתמודד קיבל קולות יותר מאשר מספר המצביעים בקלפי אולי מלמדת על משהו שהוא מעבר לטעות רישום ספירה.
כך גם העובדה כי היו קלפיות ששכחו לרשום את תוצאותיהן מלמדת על רשלנות כלשהי...

למעלה