המשימה השנייה בחשיבותה - עידכון חוק השבות

אין דבר כזה אזרחות סוג ב'. מה שיש בהרבה מקומות זו תושבות ללא

אזרחות או אזרחות באוטונומיה כמו פורטו ריקו למשל. אתה הרי לא תטען שיש אפרטהייד בפורטו ריקו, אבל הפורטו ריקנים לא משתתפים בבחירות לנשיאות ארה"ב.
אגב, בארה"ב עצמה יש התניות על היבחרות - אזרח אמריקאי שלא נולד בארה"ב לא יכול להיבחר לנשיאות. זה אפרטהייד? אזרח ארה"ב שלא נולד בארה"ב הוא אזרח סוג ב' בגלל שאינו יכול להיות נשיא ארה"ב?
נראה אותך מנסה לשכנע אמריקאים שהמשטר שלהם אינו דמוקרטיה אלא משטר אפרטהייד.

עם הפלסטינים אנחנו לא נגיע למצב הזה , כי הם לא מעוניינים בכלל באזרחות ישראלית. גם אלה מביניהם שמדברים על מדינה אחת, לא מדברים על מדינת ישראל, אלא על מדינה אחרת שתהיה מדינה אחת. הפלסטינים לא רוצים להיות אזרחי ישראל ויש גם היבט נוסף: הם ודאי לא רוצים לשלם מיסים למדינת ישראל, שלא לדבר על שירות בצה"ל.

לכן הדגש שאתה שם על האזרחות לפלסטינים תיאורטי ולא מעשי.
סיבה מעשית להיפרדות מהפלסטינים נובעת מכך שישראל לא רוצה לנהל את חייהם היומיומיים ולא מכך שישראל לא רוצה להעניק להם אזרחות.
כבר היה ראש ממשלה ישראלי (ודווקא מהימין) שהציע להם אפשרות לבחור באזרחות ישראלית.

ainy

New member
יש אזרחות סוג ב' כאשר היא באה בכפייה...

צורי מציע לספח אלינו את יהודה ושומרון מבלי לתת לתושביה הערבים אזרחות.
אבל גם אם נקבל את דעתו, האם תהיו לאותם בעלי מעד תושב הזכות והיכולת להתגורר בכל מקום בישראל הגדולה או שיוכלו לחיות רק "בתחום המושב"?
&nbsp
ילדיהם מה יהיו? מי שנולד בארצות הברית הוא אזרח ארצות הברית, ילד של פלשתינאי שיוולד בישראל יהיה אזרח או רק תושב? ( אתה מבין את הסוגיה במבט דמוגרפי לעתיד ... )
עם זאת אני טוען כי כאשר אתה כופה על מישהו להיות חלק ממדינת ישראל אינך יכול לעשותו תושב בלבד. בארצות הברית מי שמגיע אליה מרצונו יודע את הכללים, כאן אתה רוצה לספח אנשים ולתת להם מעמד נחות, עלי לא מקובל.
&nbsp
אגב ארצות הברית, שהבאת אותה כדוגמה. לפני המון שנים הביאו בעל כורחם עבדים לאמריקה. ראה כיום כיצד הפכו הצאצאים של אותם עבדים לאזרחי ארצות הברית לכל דבר, כולל בצבא ובשלטון.
נסה לראות מצב זה כלפי הצאצאים של הפלשתינאים בעתיד. איזו ארץ ישראל כמדינת היהודים תהיה לנו אז?
&nbsp
וכן, תרצה או לא, לספח אותם בעל כורחם ולהכריז עליהם כתושבים בלבד פירושו אפרטהייד...

צורי80

New member
לקרוא לזה אפרטהייד זה פייק

זה פשוט המשך השליטה ביו"ש, זה הכל.

1. כמו היום, גם בעתיד הם יוכלו להתיישב באזורי יו"ש, ולהצביע לערים והעיירות הערביות, אם מתקיימות שם בחירות בכלל.
2. תנועה יחסית חופשית בתוך יו"ש.
3.לא, כמו היום.
4. כנ"ל.
5. לא יודע, כמו המצב היום.
6.כמו היום.
7.לא

אני מדבר על שמירת המצב כלפי ערביי יו"ש ברובו כמו היום, השינוי יהיה עבור האוכלוסיה היהודית, והשטח.

ainy

New member
תחליט, או אפרטהייד או כיבוש

אתה בעצמך מראה כיצד הצעתך אינה ריאלית, וכאשר נשאלות שאלות ספציפיות הצעתך בעצם מלמדת כי לא לאזרחות בדרגה נמוכה אתה מתכוון אלא להמשך שליטה על עם אחר, מה שנקרא בשפה אחרת - כיבוש ....
&nbsp
אתה בפירוש גם אומר כי השינוי אינו כלפי האוכלוסייה הערבית ביו"ש אלא רק כלפי האוכלוסייה היהודית.
&nbsp
ולמה אתה בעצם חותר?, לא רק לכיבוש אלא גם לאפרטהייד!!!

צורי80

New member
תקרא לזה איך שבא לך, מצידי תקרא לזה ג'נוסייד.

אני מדבר על עיקרון מאוד פשוט, לא לוותר במילימטר אחד על הביטחון שלנו.
ובנוסף לא למדינה דו לאומית.
כל דבר שיקל על החיים שלהם שלא יפגע בביטחון שלנו, אין לי התנגדות לגביו.
תווית שתדביק לזה באמת לא חשובה.

ainy

New member
הבנתי, רק אנחנו צודקים לדעתך!!!

מה צריך כדי להגיע למצב בו כל דבר יקל עליהם את החיים:
1. בלי מחסומים
2. בלי התנחלויות
3. הפרדה בינם לבין ישראל מבלי שיסלקו אות מבתיהם ( גדר הפרדה כמו בעזה למשל)
4. שלא יחסמו את דרכי הגישה שלהם לשדותיהם בתירוץ של ביטחון
5. שלא יהיו כאלה שמרשים לעצמם לעשות נגדם תג מחיר
6. שלא יהיה צבא זר המכתיב להם מה לעשות
7. חתימת הסכם בינם לבין ישראל ...

צורי80

New member
אני בצד של ישראל, אתה לא???

אין לי התנגדות לכל דבר שיקל עליהם בתנאי שלא יפגע בביטחון שלנו, או בנו.

1. יש צורך ביטחוני במחסומים.
2. יש צורך ביטחוני בהתנחלויות, ואני נגד יודן ריין.
3. אם הם רוצים להיפרד מאיתנו לשלום, אני מוכן לתת להם סל הגירה נדיב, אני לא מוכן להסתלק.
4. לא חוסמים את הגישה סתם, יש סיבה ביטחונית לכך.
5. אני לחלוטין נגד תג מחיר.
6. חייבים את צה"ל, האלטרנטיבה אליו זה חיילי החמאס.
7. אני מאוד בעד לחתום על שלום (תמורת שלום), אבל הם לא רוצים ומסוגלים לעמוד בכך.

ainy

New member
ההתנחלויות אינן לצורך ביטחון

ההתנחלויות הן המקור לצרות הביטחוניות ולעומס העבודה שהן מטילות על צה"ל.
ישראל לא צריכה את ההתנחלויות לשם ביטחונה.
&nbsp
אתה לא מוכן להסתלק ולשם כך לא איכפת לך להפעיל את הגזענות הישראלית כלפיהם.
כדי לחתום על שלום תמורת שלום לא יוצרים קודם עובדות בשטח שעליהן אחר כך לא מוכנים כלל לדבר ...

צורי80

New member
גם וגם

היהודים בשילה ובית אל לא מהווים מכשול לשלום,
כמו שהיהודים בניו יורק לא מהווים מכשול לשלום בין ישראל לארה"ב.

אין שום סיבה שביהודה יהיה יודן ריין, לא שם ולא בשום מקום אחר בעולם.
כמו שלא אצור שטח שאסור למרוקאים או אתיופים לגור בו, אין להעלות על הדעת להסכים ליודן ריין.

אנחנו יצרנו עובדות בשטח בזמן שהם יצרו עובדות בשטח. רצח של יהודים זה לגמרי עובדות בשטח.

מעבר לכל האמור, למי שעוד היה ספק, היום אנחנו רואים עד כמה עקירת יהודים מנצרים הובילה לטילים על עמק חפר וירושלים.

למעלה