האם גבי אשכנזי מתאים מבחינה מדינית לליכוד?

האם גבי אשכנזי מתאים מבחינה מדינית לליכוד?

בימים האחרונים יש הרבה פרסומים שנתניהו וחברים בליכוד מאוד מעוניינים שאשכנזי יצטרף לליכוד. אף מעריכים שהוא יזכה במקום גבוה בפריימריס.
[URL]https://www.israelhayom.co.il/article/621509[/URL]
אבל האם יודעים בליכוד מה עמדותיו של אשכנזי? האם יודעים מה עמדותיו בנושאים המדיניים?

נתניהו אמר בהקשר של בני גנץ שמי שלא אומר אם הוא ימין או שמאל הוא שמאל. האם האמירה הזו לא חלה גם על אשכנזי?

האם חברי הליכוד יהיו מוכנים בפריימריס להצביע בהמוניהם ולשבץ במקום גבוה ברשימת הליכוד אדם שהם לא יודעים מה עמדותיו?
האם יש שתיקה שלילית (גנץ) ושתיקה חיובית (אשכנזי)?

או אולי אנשי הליכוד רוצים שאשכנזי יצטרף לליכוד בגלל סיבה אחת בלבד: לנטרל את האפשרות שלו להצטרף למפלגה אחרת?

המעבר של יואב גלנט לליכוד טבעי. אין ספק שיואב גלנט מבחינת האוריינטציה שלו מתאים לליכוד הרבה יותר מאשר ל"כולנו". למעשה בכל הקדנציה האחרונה יואב גלנט היה שר של הליכוד (במיוחד בקבינט) יותר מאשר של "כולנו".
אבל גם ללא קשר לגלנט, מה באשכנזי עושה אותו מתאים להצטרף לליכוד דווקא?

אשאל שאלה יותר ממוקדת ובוטה:

כיצד יודעים בליכוד שאשכנזי אינו "ליכודניק חדש"?

צורי80

New member
לא אצביע לאשכנזי בפריימריז (גם לא נראה לי שלגלנט)

ואני די משוכנע שהוא לא יצליח להשיג מקום גבוה בפריימריז.
במקרה הטוב (מבחינתו) הוא יכנס למקום ראלי.
אני לא חושב שהליכוד צריך אותו, יש לנו שני "ביטחוניסטים" - גלנט ודיכטר (למרות שאני בספק אם דיכטר יכנס במקום ראלי, פעם קודמת הוא היה האחרון שנכנס במקום ראלי, השאלה אם בינתיים צבר כוח).
אם לנתניהו חשוב שהוא יהיה בליכוד, אני יהיה חייב לשריין לו מקום. אני לא מתנגד, אבל לדעתי לא חסרים אנשים שנרוויח יותר אם הם ישוריינו.

אני חשבתי שה"ביטחוניסט" של הליכוד שאין בלתו זה שר הבטחון

הנוכחי.
הרי כל ה"ביטחוניסטים" שכיהנו כשרי בטחון תחת "ביטחוניסט" העל סיימו בכל ענות חלושה.
לאף שר בטחון אין סיכוי לשרוד תחת נתניהו (לא שלשרים בתיקים אחרים יש סיכוי גדול, אבל בתיק הבטחון במיוחד הסיכוי הזה לא קיים).

יצחק מרדכי
אהוד ברק
משה יעלון
אביגדור ליברמן
שר/י הבטחון בממשלה הבאה

למעלה