יש לנתניהו תומך חדש:

יש לנתניהו תומך חדש:

"גדעון לוי: "בין גנץ, לפיד או נתניהו - אני בוחר בנתניהו""

רוברט מאוד אוהב לצטט אותו, אבל יש לי הרגשה שאת הציטוט הזה הוא לא ממש היה רוצה לצטט. אז אני מביא את הציטוט הזה.

צורי80

New member
יאמר לזכות לוי שהוא התפכח מרעיון שתי המדינות.

לחובתו הרבה מאמרים מזעזעים,
אבל לאחרונה הוא מפרסם שהוא תומך במדינה אחת. מהשמאלנים הראשונים שהבין שאין כאן היתכנות לחלוקה.

ainy

New member
הוא גם ציין לאיזו מדינה אחת הוא מתכוון?

כאשר אין היתכנות לחלוקה מה זה אומר לגבי אזרחיה של אותה מדינה?
האם גדעון לוי חושב שנכון שתהיה מדינה אחת עם שני סוגי אזרחים?
&nbsp
התפכחות מרעיון החלוקה שאתה טוען שאין לו היתכנות מביאה לפתחנו צרה גדולה עוד יותר, של אפרטהייד, ובעקבותיו אינתיפאדה קשה ומתמשכת העלולה לכלול לא רק את תושבי יהודה ושומרון הערבים ( אלה המכנים עצמם פלשתינאים ) אלא אליהם יצטרפו בני עמם הערבים ( אלה שאנחנו מכנים - ערביי ארץ ישראל ).
והאמן לי שיש לאיתיפאה שכזו היתכנות ועוד איך....
&nbsp
מעניין איך רואה גדעון לוי זאת.
&nbsp

צורי80

New member
אינתפדות פורצות מהתקווה למדינה, לא מרמת אזרחות נמוכה.

נושא רמת האזרחות לא מעסיק אותם במיוחד,
לכן לא לחוץ להם שאין בחירות ברשות כבר 12 שנים,
לכן ערביי ירושלים לא מצביעים לעירייה ולא מבקשים אזרחות ישראלית.

אל תנסה להפחיד אותנו עם החששות שלכם, לא התקווה ולא החששות של השמאל מתגשמות.

ainy

New member
אתה באמת מאמין במה שאתה כותב?

בישראל נרצח ראש ממשלה בדיוק בגלל אותה גישה, רק מהכיוון ההפוך.
קל מאד להגיד שהם אדישים כאשר הם תחת "העין הפקוחה" של צה"ל והשב"כ.
שחרר את הלחץ הביטחוני מהם ותראה לאיזה הפגנות הם יוצאים.
ההפגנות שלהם תהיה לא פחות סוערות מאותה הפגנה סוערת של ערביי ישראל לפני מספר שנים שבאה נוכח תחושתם הרעה כלפי המדינה.
הבעיה שלהם לא בחירות לרשות הפלשתינאית שאינה קובעת כמעט את סדר יומם והיא יותר וועד כיתה .
&nbsp
כאשר הם יהיו מוגדרים כאזרחים סוג ב' במדינתם הם לא יהיו מנמסים כל כך גם אם תכפיל את מספר כוחות הביטחון בשטח תמורת מחיר כלכלי וחברתי כבד מאד.

צורי80

New member
אני בהחלט מאמין בזה

אין קשר לרצח רבין.
כל הזמן הם תחת העין הפקוחה של צה"ל, כשיש להם תקווה למדינה, הם כבר מוצאים את היכולת לתקוף אותנו.

די עם האגדות, הרשות קובעת להם כמעט הכל למעט ענייני צבא, זה פשוט לא מעניין אותם, כמו שלא מעניין את ערביי מזרח ירושלים הבחירות המוניציפליות ואזרחות.

הם לא מנומסים עכשיו ולא מנומסים בעתיד, טרור יעצר כמו בעבר, על ידי פעולות עמוקות של כוחות הביטחון שלנו.
ואני לא בעד להפוך אותם בצורה הצהרתית לאזרחים סוג ב', אני בעד להשאיר אותם אזרחי הרשות.

זה לא בדיוק כך. יש לא מעט נושאים אזרחיים שבהם הם תלויים

בישראל - מים, תחבורה, תעופה, מסחר עם מדינות אחרות, בינוי וחקלאות בשטחי C ועוד.
לטעון שהשליטה הישראלית עליהם היא רק בטחונית זה לא נכון.
זה לא נכון ב-100% ברצועת עזה ועל אחת כמה וכמה לא נכון ביהודה ושומרון.

נכון שיש להם מידה מסויימת של אוטונומיה, אבל אין להם אפילו אוטונומיה אזרחית מלאה.

ainy

New member
ששש, אל תאמר זאת בקול רם, אתה מקלקל לצורי ....

צורי80

New member
לאזרח עצמו הרשות קובעת כמעט הכל

בתרבות שלהם הדמוקרטיה לא מושרשת,
ולכן הם לא מתעניינים לעשות בחירות ברשות למרות שעברו למעלה מעשר שנים מאז הבחירות האחרונות, ומי שיכול, לא מתעניין להוציא אזרחות ישראלית או אפילו לבחור למוניציפלי.

ainy

New member
לאזרח הפלשתינאי עצמו עומדת יכולת הבחירה המלאה?

אם היה יכול היה מזמן מוציא תעודת אזרחות ישראלית.
אולי הם לא מצביעים לרשות כיוון שממילא ישראל מכתיבה את המצב בשטח ולא הרשות?
&nbsp

צורי80

New member
תיאוריה בשמאל שאינה מסתדרת עם המציאות

במזרח ירושלים כבר 51 שנים הם יכולים להוציא אזרחות, ברמת הגולן הם יכולים כבר 37 שנים להוציא אזרחות, רק כ-3% עשו את זה.

אין להם את המנטליות הדמוקרטית שלנו, החשיבות שלנו להצביע לא קיימת אצלם, ולכן זה לא מפתיע שגם ברשות אין בחירות כבר יותר מעשר שנים, והאדמה לא רועדת.

כמו שאנחנו מסתדרים לא רע כבר 51 שנים עם רמות שונות של מעמד אזרחי (חסרי מעמד/תושבים/אזרחים) גם הם מסתדרים עם זה לא רע. יכול להיות מאוד שהם יתענינו לקבל תושבות ישראלית, אזרחות לא מעניינת אותם. (דומה לכך שלארה"ב הרבה מאוד בעולם רוצים גרין קארד, פחות מתעניינים באזרחות אמריקאית).

ainy

New member
במזרח ירושלים אינם יכולים להוציא אזרחות ולהצביע לכנסת

במזרח ירושלים הם אינם יכולים לקבל אזרחות ישראלית ולהצביע לכנסת אלא להצביע לעירייה....
&nbsp
מספיק עם הגדרת המנטליות, לו הייתה להם זכות ההצבעה לכנסת היית רואה עד כמה הם מנצלים אותה. בגלל זה לא מעניקים להם זכות זו.
&nbsp
אנחנו מסתדרים לא רק עם עם רמות שונות של מעמד אזרחי שלא באמצעות כפייה על אנשים להיות חלק ממדינת ישראל. במקרה שלהם ישראל כופה עליהם להיות תחת הגחמות שלה.

הם כן יכולים אבל לא רוצים

כשהתקבל החוק לסיפוח מזרח ירושלים ניתנה לתושבים הערבים במזרח העיר האפשרות להתאזרח. הם לא עושים את זה בגלל איומים מצד הארגונים הפלסטינים.
ושים לב שהם יכולים גם ללא האזרחות להצביע ואפילו להיבחר לעיריית ירושלים ורובם לא עושים את זה.

צורי80

New member
לא רק בגלל איומים, משלל סיבות.

הם לא במנטליות דמוקרטית.
הם לא מכירים בישראל.
מעניין אותם החיים עצמם, לא פוליטיקה.

בחירות לעיריה ומעורבות בעיריה קשורות קשר חזק לחיים עצמם

מעניין אותם שיאספו זבל בשכונות שלהם?
מעניין אותם שלא יזרום ביוב ברחובות שלהם?
מעניין אותם שיסללו את הרחובות שלהם?
מעניין אותם שהילדים שלהם לא ישחקו בערימות זבל?
מעניין אותם שסביבת החיים שלהם תהיה יותר בריאה?
מה יותר החיים עצמם מהנושאים הללו?

צורי80

New member
חלק מזה זה חוסר מודעות פוליטית.

אותי אתה לא צריך לשכנע שכדאי להצביע, אבל הם רואים את הדברים אחרת.

למעלה