ראיון עם בנגורה בהארץ - התביישתי מאוד

motti261

New member
ראיון עם בנגורה בהארץ - התביישתי מאוד

http://www.haaretz.co.il/sport/tapina/.premium-1.2215880

והנה קטע מהראיון שכאילו נלקח ממקומות רחוקים וחשוכים. אבל לא, זה כאן אצלינו וזה מדכא.

ספורט סגור לי ת'פינה
איברהים באנגורה: "הסוכן שלי התקשר ושאל 'יש לך קעקוע של צלב עליך?'"
היחסים הרעועים עם אלי כהן, הפיצויים מטביב והאוהדים הטובים בארץ (כל עוד אינך מוסלמי). טטה באנגורה מסכם תקופה בבית"ר ירושלים

עירד צפריר 13.01.2014 12:466הוסף תגובה

הורד עכשיו ללא תשלום הארץ iPhone
הורד עכשיו ללא תשלום הארץ android
לתגובות (6)
הדפס
שלח לחבר
שתף בטוויטר
שתף בפייסבוק
שתף
הוסף לרשימת קריאה

טטה באנגורה, שלום. מדבר עירד מעיתון "הארץ". אפשר לדבר איתך?
כן, בטח.

מתי אתה עוזב את ישראל?
אני אמור לעזוב ביום רביעי.

איך אתה מסכם את התקופה שלך בבית"ר ירושלים?
תקופה קשה, כמו שכולם יודעים. כל הזמן דיברו עלי בתקשורת, אבל זה בסדר, זה טוב לפעמים לעבור חוויות בחיים, אתה לומד מכל דבר.

הזכרת את התקשורת, למה אתה מתכוון?
חדשות, אני לא נותן יותר מדי חשיבות לתקשורת.

אתה גם לא קורא עברית.
ברור שלא, אבל כל האנשים היו מתקשרים אלי ואומרים לי "בית"ר אמרו היום ככה ובית"ר אמרו ככה". זה בסדר.

בתחילת העונה עוד שיחקת, באיזשהו שלב יצאת לגמרי מהרוטציה.
כן, אבל הפסקתי לשחק בגלל שנפצעתי, יש לי פציעה במיניסקוס ואעדר משהו כמו שישה שבועות. אסע עכשיו לעבור ניתוח בשוודיה.

איך היו היחסים שלך עם המאמן אלי כהן?
אנחנו מעולם לא דיברנו כמאמן ושחקן, פשוט באתי, התאמנתי ושיחקתי. לא היו לנו יחסים אינטימיים, הוא פשוט לא דיבר אתי.

"שיחקתי בבורסהספור, הם קנו אותי ב-2.6 מיליון ואני לא חושב שהם טיפשים"
"שיחקתי בבורסהספור, הם קנו אותי ב-2.6 מיליון ואני לא חושב שהם טיפשים" . צילום: שרון בוקוב
עוד כתבות בנושא
"כשהייתי ביציע וצעקו 'אחמד טיבי מת', אז אמרתי לא, את זה אני לא מוכנה שתצעקו"01.01.2014 | 14:19
רוני לוי, לטיפולך09.12.2013 | 16:42
זה מוזר, מאמן הרי חייב לדבר עם שחקנים שלו ולתת להם הוראות.
אני גם הייתי מופתע מזה.

אלי כהן סיפר לבעלים אלי טביב שאתה אחד השחקנים הכי חלשים שהוא אימן אי פעם.
כן, כן, אני חושב שהוא אוהב את התקשורת, אוהב לדבר. ידעתי הכל, כל מה שהוא כתב. יש לי הרבה חברים שהיו מספרים לי מה הוא אומר עלי, אבל זה לא מה שהפריע לי כי אני משחק כדורגל כל חיי. ואלי כהן? הוא אימן אותי רק לחודשיים-שלושה. שיחקתי בליגות שונות בעולם והוא לא יכול לומר שאני שחקן חלש. שיחקתי בטורקיה בבורסהספור, הם קנו אותי ב-2.6 מיליון ואני לא חושב שהם טיפשים לקנות בסכום כזה שחקן לא טוב.

באופן אישי אני חושב שהוא לא אהב אותי, לא אהב את האישיות שלי. הוא כל הזמן דיבר על כסף, על השכר שמשלמים לי. פעם אחת הגעתי באיחור כי היתה לי בעיה במכונית, אבל התקשרתי למנהל מנחם נידם ואמרתי: "המכונית עושה לי בעיות". ואז אלי כהן אמר לי: "אתה מקבל כל כך הרבה כסף, אתה צריך להיות יותר מחויב". ואני אף פעם לא איחרתי חוץ מזה. אולי הוא חשב ששילמו עלי יותר מדי, לא יודע.

יצא לך להכיר את אלי טביב? לדבר אתו ולהבין את המצב שלך?
כן, דיברתי אתו פעם אחת. היתה לנו פגישה והוא אמר לי דברים שהמאמן אמר לו עלי, שאני לא נותן 100% באימונים. אמרתי "בסדר, אעשה את הכל ואתן 110%".

ועכשיו, כשהחליטו לשחרר אותך, היה לך מו"מ ארוך אתו לגבי הפיצוי.
כן, פשוט חיכיתי. יש חוזה ולא אני זה שרציתי להתיר אותו.

כמה משכורות קיבלת בסופו של דבר כפיצוי?
שלוש משכורות. זה לקח הרבה זמן.

שמעתי שטביב אמר שתקבל את הפיצוי אחרי שתעזוב, אבל אז אנשים אמרו לך "אל תעשה את זה, אתה לא תראה את הכסף". זה נכון?
כן. אני לא אלך אם לא אראה את הכסף שלי, זה בלתי אפשרי כי זה כסף שעבדתי בשבילו.

אבל אתה עוזב כבר ביום רביעי.
שילמו לי חלק מהכסף בשבת, ראיתי אותו היום ואמרו לי שאת היתר ישלמו מחר בבוקר, אז אני מחכה לזה, אבל אני לא הולך לשום מקום אם אני לא רואה את הכסף שלי.

איך היתה ההתרשמות שלך מבית"ר כמועדון - מרמת המקצוענות, מהארגון, מהניהול?
כל מקום הוא שונה, כאן הכל שונה. אני לא מכיר את הכדורגל הישראלי, זו הפעם הראשונה שלי כאן. בכל מועדון ששיחקתי יש תרבות שונה ודרך שונה לנהל כדורגל. אני לא רוצה להגיב יותר מדי על איך שהם מנהלים את המועדון שלהם, אבל אני מכיר תודה לאוהדים. הם היו ממש טובים, תמכו בי, תמיד עודדו אותי. אני חושב שהם אוהדים נהדרים וזה תמיד נתן לי מוטיבציה.

זה טוב לשמוע.
כן, זה משמח אותי, האוהדים אוהבים כדורגל והם תמיד באו לתמוך בנו.

"אני חושב שאלי כהן אוהב את התקשורת, אוהב לדבר"
"אני חושב שאלי כהן אוהב את התקשורת, אוהב לדבר". צילום: שרון בוקוב
אתה בטח יודע שהאולטראס של בית"ר ימנים קיצוניים ובשנה שעברה היתה להם פרשה שהם סרבו לקבל שחקנים מוסלמים לקבוצה. כשאתה חתמת, אז בגלל שהשם שלך הוא איברהים פורסם באתר אינטרנט מסוים שאתה מוסלמי. ההנהלה הדליפה שאין מה לדאוג והציגו תמונה של קעקוע של צלב שיש לך.
כן, כן, יש לי קעקוע עם צלב.

הצלב של איברהים באנגורה
הצלב של איברהים באנגורה
צילום: צילום מסך
זה לא נשמע לך מוזר שהם היו צריכים לדעת מה הדת שלך?
הייתי מופתע. הסוכן שלי התקשר אלי ושאל אותי "יש לך קעקוע של צלב עליך?". שאלתי למה והוא אמר "אה, הם לא מחתימים שחקנים מוסלמים". צחקתי כל כך חזק, אמרתי "באמת? מה רע במוסלמים?". שלחתי לו תמונה של הקעקוע והוא שלח את זה למועדון.

זה מבחן מוזר לעבור כשמצטרפים למועדון.
חחחח. כן, זה היה מוזר, אף פעם לא היה לי דבר כזה אבל זה מה שהם רצו.

השם שלך הוא איברהים ואני יודע שלאחיך המנוח קראו מוחמד. אלה שמות מוסלמים, יש לך שורשים מוסלמים במשפחה?
כן, סבא-רבא שלי היה מוסלמי, אבל אני תמיד הייתי נוצרי. אני הולך לכנסייה בכל יום ראשון.

תקשורת פח זבל ואותו דבר אלי כהן

"פה זה לא הפועל רמת גן" אמר ושילם על כך פרננדז ,
האמת זה משפט שמסכם את אלי כהן ,מאמן פח של קבוצות קטנות
פחדן והגנתי מידי !

BelaMirela

New member
לפי טענתו ידעה ההנהלה מהסוכן שיש לו צלב

"זה לא נשמע לך מוזר שהם היו צריכים לדעת מה הדת שלך?"
הייתי מופתע. הסוכן שלי התקשר אלי ושאל אותי "יש לך קעקוע של צלב עליך?". שאלתי למה והוא אמר "אה, הם לא מחתימים שחקנים מוסלמים". צחקתי כל כך חזק, אמרתי "באמת? מה רע במוסלמים?". שלחתי לו תמונה של הקעקוע והוא שלח את זה למועדון. האם יג\דע מישהו מן האוהדים שיש לבאנגורה קעקוע של צלב ? אולי אם ידע את זה מישהו הוא כבר חשב שבאנגורה יזכה לשקט אם ידעו האוהדים שאננו מוסלם ? אם כן , בעית האסלאם שרירה וקימת , והחליטו גם אוהדים לתת לו שקט כי כביכול ידעו שהוא נוצרי ? אני לא ידעתי זאת עד לרגע שקראתי כאן את הראיון הזה .

זה לא ראיון, זה נראה כמו אוסף שאלות

שלא קשורות אחד לשני של עיתונאי שמישהו הנחה אותו מה לשאול בראיון. בנגורה היה חלוץ טוב ועדיין כזה, ולדעתי אם לא הפציעה ואם לא הלחץ שהיה עלינו והגנה שלא קיימת, עוד היינו מברכים את זה שנפל עלינו חלוץ שכזה. הדת שלו לא מעניינת אותי.

למעלה