אידיבי אגחים: תשלום ריבית ל- 3 אגחים יבוצע מחר 07.07.20

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך
אידיבי אג"ח ט'-קיזוז 750 אלף ש"ח מהריבית

האם למישהו יש מושג מה פשר קיזוז 750 אלף ש"ח מתשלומי הריבית הצפויים להתקבל היום, עפ"י הודעת החברה במאיה, אשר יועברו לנאמן.

jsphs

Well-known member
אפשרות - כספי הנאמן לאג"ח
היה בזמנו דווח על כך שאלשטיין החליט שהוא לא משלם לנאמן האג"ח - למה? ככה.

האם זה העניין - להערכתי כן (שים לב כתבתי הערכתי).

אלשטיין השמיד את כלל בטוח תוך מלחמות ברגולטור בישראל.
כנראה שהאיש רגיל שרוקדים ע"פ החליל שלו.

משנאמן האג"ח נעמד להבנתי על רגליים אחוריות דווח שיצאה הודעה על כך ששכרו לא ישולם ויגיע מתשלום לאג"ח. כנראה אלשטיין קיווה שהנאמן הלא צייתן יתפטר בהעדר שכר.

אנא קרא את הדווח הבא:
https://maya.tase.co.il/reports/details/1301124/2/0

להבנתי, באם יש התחיבות חוזית לשלם לנאמן את שכרו על הנאמן לפנות לביהמ"ש על מנת לאלץ את החברה לשלם את שכרו.

בלי קשר, מה אלשטיין רוצה הבנו, להשמיד את אג"ח ט - הריבית שולמה -
למעט שכר הנאמן.

לאחר פרעון הריבית יתכן והאי תשלום לנאמן יכול לשמש מצד סדרא ט - על מנת להתחיל את ההליך המשפטי כנגד אלשטיין והחברות בהן הוא מחזיק.
אמנם מדובר בסכום קטן יחסית אבל מבחינת הנושים די בו על מנת להתחיל הליך משפטי שבסופו יתכן ואלשטיין יוזז ונכסי החברה יוצאו למכרז שהוא רשאי להשתתף בו כמו שאר המציעים.

בספטמבר החברה צריכה לפרוע ריבית רבעונית לי"ד ו- ט"ו ולשלם 50% קרן סדרא ט"ו - להבנתי סדרא ט"ו חייבת לדרוש את הכסף המגיע לה במועד וזה חייב להיות מהזרמה של 70M מצד אלשטיין כפי שהתחייב וכן דרישה להזרמת 300M בגין העברת דסק"ש.

המדיניות של כלל הסדרות חייבת להיות לדעתי: הכסף בזמן ואם לא, פניה להוצל"פ ולביהמ"ש.

הערה: הרבה מאוד כותבים טובים נעלמו תוך שהאתר שינה ממשק לממשק פחות ידידותי למשתמש ואבוד כל הפורומים. יש משפט מתחום הטכנולוגיה: if it works don't fix it.

תודה jsphs, אכן זה מקור קיזוז ה- 750 אלף ש"ח

אשר קוזזו מהריבית ששולמה למחזיקי אג"ח ט'. ממש חוצפה. כעיקרון, צריך לתבוע לאלתר קיזוז זה מאלשטיין, גם אם זה לא סכום גדול, מכיוון, שהוא עושה מה שהוא רוצה, ובניגוד לכל תנאי האג"ח והתחיבויותיו. יצא איפה, שהנאמן מקבל לבסוף את שכר טרחתו, ומחזיקי אג"ח ט' החבוטים , כרגיל נושאים בכל הנזקים.

jsphs

Well-known member
זה דווקא לטובתך
בתי המשפט מצפים מהצדדים לקיים חוזית חתומים.

באם אלשטיין הפר חוזה כתוב על דעת עצמו ללא הסמכה חוזית - זו נקודה לזכותך לכשיגיע לביהמ"ש.

ואני מעריך שאנחנו במרחק של שבועות עד 3 חודשים מפניה של מי מהצדדים לביהמ"ש, אני לא רואה איך משלמים 50% קרן ט"ו בתוך 3 חודשים - הדרישה חייבת להיות כסף מבחוץ.

למעלה