שאף אחד לא יהמר נגד המזל של תשובה!

שאף אחד לא יהמר נגד המזל של תשובה!

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3830970,00.html להערכתי הנפט בדרך ל- 50-60$ תוך חודשיים. אין סיבה ששווי איתקה לא יגיע למה שהיה בתחילת שנה לפי דוח משאבים= 3.2 מילארד $ לפני חוב נוכחי באיתקה של כ- 1.3 מילארד $= 1.9 מילארד $ לאחר חוב= 6.6 מילארד ש"ח לשווי איתקה לאחר חוב. בנוסף , לדלק יש כ- 3 מילארד ש"ח נכסים חופשיים (תמלוגי על תנין וכריש (318 מיליון ש"ח- עיסקה נחתמה)+ תמלוגי על ליווותן (שווי כ- 900 מיליון) + הלוואות מוכר פניקס ופתאל (כ-300מיליון) + נדל"ן (כ- 400מיליון) +מזומנים + דלק ישראל (כ- 1.2 מילארד) ) + 55% מדלק קידוחים שנסחרת כשליש ממה שנסחרה בתחילת שנה "בזכות" עיתון דהמרקר היקר. אני די משוכנע שאג"חי דלק קבוצה שווים פארי ואפילו מניית דלק קבוצה יכולה לעשות פי 5 (אבל בסיכון גבוה) . יהיה תהליך ארוך (בעיקר בגלל דה מרקר שמנסה למחוק את תשובה בכל הכוח) אבל לדעתי נגיע לפארי עד לסוף שנה כשיראו את מימושי הנכסים, הפירעונות של הסדרות כסידרן ואת חיזוק ההון בהנפקת יולי וכו'

אני רק יכול לכתוב כי הפעם התרשמתי מהנכונות של תשובה

להציל את דלק קבוצה בכל מחיר(בניגוד כמובן לפעולותין במקרה של דלק נדלן).הוא עשה ועושה fire sale של נכסיו הפרטיים והציבוריים והכל כדי להציל את הקבוצה. זו אגב היתה הערכתי (שכך יעשה) ולכן קניתי גם אגחים וגם מניות של דלק קבוצה. נראה לי כי אתה קצת אופטימי מדי בהתייחס למחיר הנפט.אם כי נראה כי הכיוון למעלה. אל תשכח כי הקבוצה מושקעת בגדול ומושפעת ממחיר הגז הטבעי אשר הוא בדרך למטה באגן הים התיכון. כך שאני לא רואה כל כך מהר פארי באגחים וסבור כי ההתאוששות במחירי ני"ע של הקבוצה תהיה יותר איטית וממושכת. עם זאת מחזיק אצבעות

dw2322

New member
2 תחנות הכוח נמכרו קצת מתחת למה שקיווינו

במקום 400 רק 367. ניחא. גלילות נמכר לאבו לפי הציפיות, 720. מה שפחות ברור לי זה שווי הנטו מבחינתנו (דלק קבוצה) לנכס דלק ישראל - אם ימכרו את התחנות רק ב 200-300, שנראה לי די נמוך, אז בסה"כ ברוטו זה 1.3-1.4, פחות 500 חוב פנימי וזה מביא ל 800-900 מלש"ח בלבד, ולא 1.2 מיליארד כפי שרשמת (וגם לא 1.1 שזה היה הצפי פעם) היכן השגיאה שלי? נקווה שימכרו את התחנות במחיר יותר גבוה.

דלק ישראל= 1.4 מילארד

720 לאבו+ 367 לרפק (זה מחיר שכולל את החוב שרפק לוקחים עליהם)+ 300 (צפי לתחנות הדלק) = 1.387 מילארד ש"ח. יותר מהציפיות להון עצמי 1.2 מילארד

dw2322

New member
כלומר אחרי מכירת תחנות הכוח אין יותר חוב לדלק ישראל?

יש עדיין חוב לתחנות דלק

המחיר של 300 מיליון לתחנות דלק הוא נמוך כי מקבלים חברה עם חוב. אבל בסך הכל דלק קבוצה תצליח להוציא סביב 1.4 מילארד ש"ח

kozmo47

New member
300 (המשוער) הוא בניכוי החובות?

כלומר - בהנחה שכפי שמדברים התחנות תימכרנה ב 200-300M זה כולל את החוב - כלומר השווי הנגזר בניכוי חובות לקבוצה הוא 1.3 - 1.4B ?

yel5

Well-known member
אם אבו ישלם תוך חודש אפשר במקביל להעביר בטוחות לאגחים

dw2322

New member
אני מוכן גם לדחות את הגיוס לשנה הבאה

דרישה לתוספת גיוס של 100-200 מלש"ח השנה תקשה על המניה המדוללת לעלות, ולדעתי חשוב יותר להצליח בתוכנית הגיוס של ה 400. בנוסף ישנו לחץ שורטיסטים ניכר על המניה, ואם תוספת הגיוס תדחה לשנה הבאה אז הנייר יהפוך לפחות אטרקטיבי מבחינתם (יותר קשה להתכסות בטווח הקצר). אני מעדיף לתפוס ציפור ביד מאשר 2 על העץ. ה 400 השנה חשובים. יחד עם זאת תוספת גיוס של 200 בשנה הבאה תהיה נפלאה לנושי האגחים, שיהנו מזריקה נוספת של מזומנים, אשר תקל על פרעון הקצרות, מה שגם ישמח את הארוכות הממורמרות. אנחנו לא צריכים לשבת על קופת מזומנים גדולה מדי במיידי. צריך רק שיהיה מספיק כסף כדי לעמוד בלוח הסילוקין (ועם הצלחה בגיוס של 400 ומכירה של דלק ישראל אמור להיות), ולכן לא מפריע לי שה 200 הנוספים יגוייסו רק בשנה הבאה.

למעלה