לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2587925,879 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'אידיבי \ אלשטיין 3.6.20'
אידיבי \ אלשטיין 3.6.20
<< ההודעה הנוכחית
03/06/2020 | 18:14
36
190
ערב טוב
1. לאור "הבעיה" הטכנית מול המוסדיים, כנראה לא יצליחו להעביר את עיסקת בעלי העניין , עיסקת ווגאס, בתאריך המתוכנן 9.6.20.  המשמעות היא שאם תהיה תשלום ריבית היא תהיה ב 30.6 וכנראה דולפין תצטרך לממן את הריבית.
2. המוסדיים לא רואים בעין חיובית את הסכום המיועד לתשלום מעיסקת ווגאס ובנוסף הם רוצים לראות ניהול איכותי וישראלי יותר בנכסים ובניין.
בציניות, אלשטיין מינה עצמו היום למנכל בנכסים ובניין ואת סאול זאנג ליו"ר נכסים ובניין.
בנוסף קיבלו היום הורדת דירוג - מחזיקים המון כסף בקופה בריבית אפסית, מוכרים נכסים ואין שום פתוח עסקי.
3. מחר הצבעה באידיבי על דחיית יום x לתשלום אגח ט.
לפי מכתבו של מר עופר גזית והתרשמותי הכללית בעלי האגח לא יעתרו לדחיית יום ה x. המשמעות היא שלא נקבל תשלום ב 18.6.20 אך נקבל "חש" במקום לחשבון הבנק...
כרגיל אלשטיין ברגע האחרון נזכר שנדרש כסף לחברה לתשלום ריבית...לצערי התנהלות צפויה.  
4. מניית כלל במומנטום שלילי חזק. נסחרת בשער נמוך.
יחס ההמרה בין אגח ט למניית כלל הוא 80 בקירוב. רע מאוד.
חבל שלא ביצעו המרת מניות באגח ט לפני כחודש אז היחס היה 110 בקירוב. ניתן היה להפחית חוב בצורה משמעותית.
כרגיל, השמדת ערך לנכסים...
גם לא ניתן כעת לממש את ישראייר (כיום המחיר קרוב ל 0) ולפני שנה ניתן היה לקבל כ 180 - 200 מליון שח.
מדהים.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הצעה של אלשטיין לתספורת והסדר חוב'
הצעה של אלשטיין לתספורת והסדר חוב
03/06/2020 | 21:48
9
193
https://www.themarker.com/markets/.premium-1.88945...

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...

ההתרשמות שלי שמדובר בתספורת גדולה מאוד לאג"ח ט.
יש לשפר את ההצעה.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לדעתי, יש להעמיד לאלשטיין אולטימטום'
לדעתי, יש להעמיד לאלשטיין אולטימטום
03/06/2020 | 22:31
8
146
שלם את הריבית במועד או העמדת כל החוב לפרעון מיידי.
את ההצעה ל- 80% תספורת יש לדחות על הסף כמשהו שלא ניתן להתחיל לדבר עליו.

יום איחור בתשלום הריבית ע"פ המותר בשטר ואג"ח ט' צריך לרוץ לביהמ"ש.

80% תספורת ל- ט' - אין להם מה להפסיד למעט למחוק לאלשטיין מיידית 2.7 מיליארד ש"ח ולבקש מביהמ"ש למנות כונס נכסים שיפרסם מכרז לרכישת דסק"ש כולה כשיובהר שתנתן עדיפות לנשיית אג"ח י"ד ו- ט"ו בפרעון.

הבורסות התחילו להתאושש. נכסים ובניין ודסק"ש מלאות במזומן - יתכן מאוד שיהיה מי שיקנה את דסק"ש עם כל הפוטנציאל הגלום בה.

הצעד של נושי ט' להערכתי חייב להיות דחיית המתווה על הסף, דרישה לקבל ריבית במועד או העמדה לפרעון מיידי.
בפרעון מיידי לבקש מהביהמ"ש למנות כונס נכסים שיפעל במכרז למכירת דסק"ש תוך לקיחה בחשבון את הנשייה המבוטחת של סדרא י"ד.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הצעה מעליבה'
הצעה מעליבה
03/06/2020 | 22:53
3
128
ההצעה משקפת מחיר שהוא קרוב למחיר האגח כרגע. סביר שינסו לשפר ו יקבלו עוד קצת ובזה הכל יסתיים. לט אין נכסים ופה הם מקבלים את כל הנכסים החופשיים שאחרת היו מתחלקים עם שאר הסידרות. אני חושב שהפרסום נעשה אחרי שקיבלו איזה שהם אינדיקציות שבסוף זה יתקבל.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לדעתי, אין ברירה אלא לבקש את הגנת ביהמ"ש'
לדעתי, אין ברירה אלא לבקש את הגנת ביהמ"ש
03/06/2020 | 23:10
2
122
אם נסכתל על התרחיש הבא:

א) ע"פ ההצעה: נושי ט' יאבדו 80% מנשייתם בהסדר ונושי י"ד ו- ט"ו יאבדו 30%.

ב) כשזה מצב הדברים יש לפעול להעמדת החוב לפרעון מיידי ולאחריו למכרז על מניות דסק"ש, כלל, swap כלל, ישראייר, IDBG וכל מה שיש.
כשזה יקרה אלשטיין מאבד את כל השקעתו. נושי י"ד ו- ט"ו במכרז כנראה שיקבלו את כל כספם ונושי ט' בין חלק להכל. הכל תלוי בכמה ניתן יהיה למכור את גרעין השליטה שחולש על כלל המשק הישראלי: דסק"ש, נכסים ובניין, סלקום, שופרסל, אלרון כאשר הקופות של נכסים ובניין ודסק"ש מאוד מלאות.

שווי דסק"ש מאוד נמוך ולהערכתי בשים לב לרמת הנזילות שיש לה ולבת נכסים ובניין ניתן לקבל מחיר טוב הרבה ממחיר השוק.

לנושי IDB אין מה להפסיד למעט להעמיד את החוב לפרעון מיידי ולפרסם מכרז.

אם נשווה זאת לאג"ח דלק - בדלק הלכו על זכויות ל- 2020 בתקווה שזה יספיק (לדעתי לא) דרך הזרמת הון לחברה. באם לא יספיק כנראה שידרש הזרמה דומה ב- 2021. ב- IDB אלשטיין מקווה למחוק את 80% מהחוב - זה הזמן לדעתי לגרום לו להבין שיפסיד הרבה יותר מנושי האג"ח בהם הוא מנסה לפגע.

מבחינתי, זה אפילו לא התחלה למשא ומתן. בבחירה בין להפסיד 10אג נוספות במכרז אל מול הסכוי להפרע באופו כמעט מלא והפסד מלא לאשטיין אני מעדיף זאת על פני ההצעה גם אם תשופר ל- 70% או אפילו 60% תספורת.

מבחינתי, אין לנושים מה להפסיד אלא להאבק בו בביהמ"ש כאן ועכשיו.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לפני שיוצאים לקרב צריך לבדוק שיש נשק'
לפני שיוצאים לקרב צריך לבדוק שיש נשק
04/06/2020 | 09:00
1
82
פה אין כלום. כדי שהמהלך יצליח נדרש שיתוף פעולה בין הסידרות והוא פגע בזה. יד מקבלים פארי עכשיו. איזה אינטרס יש להם לדבר עם ט?
הכיסוי לט כרגע הוא סביב 10-12 אגורות והוא בסוף אני מאמין יתן בין 40-50 כך שיש מה להפסיד.
צריך להיות ריאלי.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'סייבר, ההצעה מדברת על 10-15אג שווי שוק'
סייבר, ההצעה מדברת על 10-15אג שווי שוק
04/06/2020 | 20:44
29
נושי אג"ח ט' לא צריכים אף סדרא אחרת על מנת למנות קצין ביהמ"ש ולפטר את כל האנשים של אלשטיין שיזומנו לחקירה בידי אותו קצין ביהמ"ש.

בוא נניח מה התרחיש המינימאלי - במקום לקבל 10-15אג נושי אג"ח ט' יקבלו 5אג.

בוא נחשוב מה התרחיש המקסימלי?
נושי אג"ח ט' - נפטרים מאלשטיין כאן ועכשיו ומשהו חסר אינטרס ינהל התמחרות למניות דסק"ש וכלל - אלשטיין הסתכסך עם כל כך הרבה אנשים בעולם העסקי של ישראל (ע"ע צחי ממגה אור שדאג לקנות 6% מסדרא י"ד). לבן משה אלשטיין יצר הפסד של מאות מיליונים ב- IDB. ויש עוד.
בהתמחרות על מניות דסק"ש וזה הדבר היחידי שמעניין את אלשטיין במגדל הזה הוא שווה בין שווים - סליחה אפילו פחות משווה כי כל הצעה תועלה להצבעה של הנושים וגם במחיר של קצת פחות אני מאמין שיעבירו את השליטה בקבוצה למשהוא אחר.

כלומר אלשטיין כנראה שהוא להפסיד 2.7 מיליארד ש"ח כאן ועכשיו בחברות הצבוריות שלו - מן הסתם ידרש לתת דין וחשבון מעבר לים.

בנוסף הוא יכנס לכמה שנים של חקירות ועילה לתביעות בטוח נושאי משרה ודירקטורים ואף דרישה לרדת לנכסיו האישיים.

אלשטיין השמיד ערך גם בהשחתת מניית IDB שנתנה לנושים בהסדר הקודם והמרתה בזול באג"ח ט' וכעת הוא מבקש לחזק הון ע"י מחיקה של קרוב ל- 800,000,000 ש"ח.

לנושי ט' אין מה להפסיד למעט לפנות בשנייה הראשונה שניתן להוצאה לפועל ודרישה להקפאת הליכים ומנוי קצין ביהמ"ש לנהל את הכנוס והפירוק של IDB.

כל מי שהפסיד כל כך הרבה אתה חושב שיהיה לו קשה להפטר מעוד 5 אג? לא נראה לי.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הערה'
הערה
04/06/2020 | 00:15
2
140
ערב טוב
1. מסכים לדברים שרשמת.
2. ההצעה (לשחוט את מחזיקי ט) הנוכחית לא תעבור באסיפה מכיוון שהתספורת היא אדירה.
בנוסף להצעה הגרועה הנוכחית יש לתת לנו בנוסף רכיב מזומן של 150 מיליון ש"ח ובנוסף באג"ח שהוא מתכוון להנפיק עוד 400 מיליון ש"ח והפעם עם בטחונות. 
במצב המשופר נקבל תספורת של  כ 30% שגם זה המון.
3. אנו אמורים לקבל ריבית. קרוב לוודאי שלא נקבל בזמן ריבית. לכן המונה לחדלות פירעון מבחינת אלשטיין מתקתקת. הוא עשוי להפסיד 3 מיליארד ש"ח !
אם מעיפים את אלשטיין ניתן למצוא משקיע (לדוגמה נחמיאס צחי) שרצה לקנות את ישפארו ב 850 מליון ש"ח. כעת בסכום הזה יוכל לקנות 70% דסק"ש... ואנו מחזיקי ט (עם הנכסים הנוכחיים של החברה ישראייר, מניות כלל, 18% מניות דסק"ש, מודיעין) נוכל לקבל recovery משמעותי .
4. אני מתכוון להתנגד להצעה הנוכחית בהצבעה. אני מחזיק 1.3 מיליון ע.נ. אג"ח ט ואני משפיע .
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'גם אני אצביע נגד הצעה מסוג זה'
גם אני אצביע נגד הצעה מסוג זה
04/06/2020 | 00:35
105
אני נסער מאוד מההצעה העלובה .
אגח יד יקבל פארי ואגח ט תספורת 80%   נו באמת אין גבול ל"נצלנות"   
אני אתנגד כמו הופמן לתספורת כזו.
עדיף ללכת למכרז ולקבל סכום משמעותי כמו שרשם הופמן עבור דסקש.
עם שאר הנכסים נתחלק עם הסדרות האחרות וה recovry יהיה גבוה משמעותית מהצעתו הנוכחית של אלשטיין. בושה של הצעה
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מסביר למה לא בוצעה המרת אג"ח ט בכלל בשיא המשבר'
מסביר למה לא בוצעה המרת אג"ח ט בכלל בשיא המשבר
04/06/2020 | 01:40
104
בשיא משבר הבורסות היה מי ששאל את החברה מפורשות למה אתם לא מבצעים המרה של כלל לאג"ח ט כך שניתן לחסל 400M ע.נ חוב?

היום קבלנו את התשובה, לא בוצע כי הכוונה המקורית היתה "לדXוק" עד העצם את אג"ח ט' ולזרוק להם כמה בוטנים על מנת שישבו בשקט. את מניות כלל המתווה המפורסם מייעד להמיר באג"ח ט"ו לו המניות משועבדות.

כנראה שאלשטיין הבין שמחזיקי החוב בישראל הם פראיירים שבתמורה לכמה אגורות יוותרו לו על החוב ועל התנהלות תחת קצין ביהמ"ש.

לדעתי,

על מחזיקי אג"ח ט' לנתק מגע עם אלשטיין ואנשיו ולדרוש את כל הכסף במועד אחרת הם יפעלו דרך הוצאה לפועל. רגע לפני שמנתקים מגע, יש להבהיר לאלשטיין שכיגיע העניין להתמחרות גם אם ההצעה שלו תהיה טובה במידת מה מהצעות האחרות נושי אג"ח ט' יעשו כל מה שעל ידם שלא יזכה בהתמחרות.

למעשה יש להעמיד לאלשטיין אולטימטום, אנחנו מוכנים להפסיד הרבה אבל אתה תפסיד הרבה יותר. לנו תנתן האופציה בעתיד להחזיר חלק מהחוב דרך התמחרות לך האובדן יהיה מלא ומיידי.

רוצה לשחק chicken? אין בעיה נושי אג"ח ט' מוכנים.

הקלפים שלנו חזקים משלך ואנחנו מוכנים ללכת עד הסוף.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'על זה נאמר..'
על זה נאמר..
04/06/2020 | 09:35
76
"מי שהולך לישון במיטה עם פשפשים, שלא יתפלא, שהוא קם בבוקר עם עקיצות."
יותר מי שבניתם שהוא ינהל את הקבוצה כמו שצריך ....בניתם יותר שהוא יזרים כספים מהונו האישי....רק מה...?...הפתעה ...נגמר הכסף.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הצעה ראשונה'
הצעה ראשונה
03/06/2020 | 21:51
9
158
המצב לא טוב. יכול להיות שאשפשר יהיה לקבל קצת יותר אבל לא בהרבה.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לא להתרגש. השעון מתקתק. ב 18.12.20 צריך לשלם ל- ט 19 אג'. '
לא להתרגש. השעון מתקתק. ב 18.12.20 צריך לשלם ל- ט 19 אג'.
03/06/2020 | 23:08
123
אי תשלום יכול להביא להעמדה לפרעון מיידי.
לנושים יש בקטנה יותר כח על אלשטיין מלהיפך.
המוסדיים אולי יותר מילטניטיים בעקבות תקדים דלק קב.
עצם זה שאלשטיין מושקע 3B וגם קשור נפשית לחברה הופך אותו ליותר "סחיט".
הוא לא ימסור את אידיבי על מגש של כסף. הוא ילחם וככל שהמלחמה תעמיק, הויתורים מצידו יגדלו.
היתרון בהצעות שמתפרסמות - הן מציעות ריצפת מינימום.

מחזיק ב- ט ולאחרונה מכרתי יד כדי להגדיל את ט.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אני מקווה שההצעה הזאת תעיר קודם כל את החולמים'
אני מקווה שההצעה הזאת תעיר קודם כל את החולמים
03/06/2020 | 23:12
7
122
כי היו כאן מחזיקים שחלמו על מספרים דמיוניים.
אמרתי כבר בעבר- בין 50 ל-60 אג' אני אקח בשמחה.

לא נעים לומר את זה, אבל אלשטיין מתנהל חכם ומנסה לטרפד גם את שיתוף הפעולה בין הסדרות.
מצד שני, ההצעה הזאת כל כך עלובה שבאמת עדיף ללכת לבית המשפט ולקוות שיכנסו מתחרים חדשים ותהיה התמחרות על הסדר(כמו באידיבי אחזקות בזמנו).

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מסכים. במקום 60 הייתי כותב 80. מה זה מתנהל חכם? אם המוסדיים'
מסכים. במקום 60 הייתי כותב 80. מה זה מתנהל חכם? אם המוסדיים
03/06/2020 | 23:26
6
131
יהפכו את שיתוף הפעולה ביניהם לערך עליון (ראה דלק קב שבה המוסדיים בחוכמתם העבירו מחלוקת לבורר) אז לא משנה כמה הוא יהיה חכם הוא יצטרך לפתוח את הכיס ו\או להיות יותר נדיב. אחרת, הוא יאבד בעלות.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'רק תגיד לי איזה אינטרס יש ל-יד לשתף פעולה כשמציעים להם פארי?'
רק תגיד לי איזה אינטרס יש ל-יד לשתף פעולה כשמציעים להם פארי?
04/06/2020 | 10:15
5
64
להפך, יש להם אינטרס עכשיו לאיים על נושי ט' שלא ישברו את הכלים ולא הם יממשו את הבטוחות דסקש שלהם.

הצעה מאד צינית של אלשטיין, אבל חייב לתת לו קרדיט על האסטרטגיה.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'כמה לפארי הזה יש גיבוי ממשי? מישהו מאמין שלא יגיעו לבימש ללא'
כמה לפארי הזה יש גיבוי ממשי? מישהו מאמין שלא יגיעו לבימש ללא
04/06/2020 | 11:00
2
64
פתרון משביע רצון ל- ט?

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'נכון, ובגלל זה סידרה יד לא עולה כמעט, אבל'
נכון, ובגלל זה סידרה יד לא עולה כמעט, אבל
04/06/2020 | 11:14
60
זה נותן עכשיו תמריץ ל-יד להתנגח ב-ט', לאיים במימוש בטוחות וללחוץ עליהם לקבל הסדר רע. מצטער, אבל ל-יד' הקלפים החזקים פה בשולחן.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'יש הרבה משקיעים שמחזיקים בכמה סידרות'
יש הרבה משקיעים שמחזיקים בכמה סידרות
04/06/2020 | 11:18
65
אם יש לך ט וי''ד אז  בי''ד אתה מקבל הכל ו בט כנראה ישפרו קצת. האם ינתרלו את המשקיעים האלה? לא בטוח. אם לא אז לפי דעתי הוא יצליח להעביר את הצעה.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לי''ד יש אינטרס לשתף פעולה עם ט'
לי''ד יש אינטרס לשתף פעולה עם ט
04/06/2020 | 11:39
1
66
אם ט תעמיד את החוב לפירעון מיידי, וימכרו את דסק''ש עכשיו במחיר נמוך, אז ט תקבל ערך נמוך, אבל גם י'ד תחטוף, ותקבל 60% מהפארי,כי אלשטיין לא יזרים כלום.
אז כמו תורת המשחקים, ט וי''ד צריכות לשתף פעולה כדי למקסם את ההחזר של שתיהם
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אתה חצי צודק לדעתי'
אתה חצי צודק לדעתי
04/06/2020 | 11:56
53
יש להם אינטרס להגיע להסכמות עם ט', אבל אלשטיין יצר ניגוד אינטרסים בין יד ל-ט כך ש-יד ירצו ללחוץ על ט לקבל את ההסדר, ויש להם כלים הרבה יותר כבדים לאיים על ט' מאשר האיום של ט' בפירוק, כך שמבשא ומתן בין הסדרות ט' יותר לחיצה לדעתי.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מפתיע אותי הכעס שלכם כלפיו'
מפתיע אותי הכעס שלכם כלפיו
04/06/2020 | 08:38
113
אין ספק שהתנהלות שלו היתה חובבנית והוא השמיד ערך רב בחברה.
אבל מבין בעלי השליטה הוא היה ההגון ביותר והזרים סכומים מטורפים חבל שבמקום להעריך את זה אנשים מדברים מפוזציה ורוצים 'לדפוק' אותו כאיזה חצי נחמה.
אני יכול רק לקוות שבית המשפט כן יתחשב בכספים שהוא הזרים בעבר אחרת בעלי שליטה אחרים יבינו את המסר שאסור להזרים כסף לחברה ואם המצב שלה מדרדר עדיף פשוט להבריח נכסים. אם בעלי האגח יערימו קשיים אני במקומו יוצא להנפקת מניות בדסקש (כמו תשובה בדלק) ומזרים כסף מבחוץ או קנה את מניות דסקש המשעבדות.
לנו כמשקיעים פרטיים היו תמרורי אזהרה כל כך ענקיים שבאמת קשה לי להבין את הפליאה פה.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ומה הדבר הכי מגוחך בהצעה'
ומה הדבר הכי מגוחך בהצעה
04/06/2020 | 10:08
9
100
ציטוט ממאיה:
החברה מעדכנת כי התקבלה אצלה טיוטה של הצעתה של דולפין איי אל השקעות בע"מ , בדרך של הסדר בין דולפין, החברה ומחזיקי אגרות החוב, המבוססת על תרומה כלכלית משמעותית לחברה מטעם דולפין
בטיוטת הצעה, הבהירה דולפין כי תכליתה נועדה לשיפור מבנה ההון של החברה בלבד ולמיטב הערכתה של דולפין, גם כיום יש ביכולת החברה לפרוע את חובותיה למחזיקי אגרות החוב כסדרם.

זאת אומרת, אם לא תסכימו לתספורת כאסח, אז נשלם כרגיל, ויש לנו את היכולת...
דבר כזה הזוי לא ראיתי בשום הסדר, מעניין מי יצביע בעד ההצעה, אולי חברים של אלשטיין שקונים ט בשוק
ועוד דבר גאוני, חיזוק מבנה ההון של החברה יהיה בעזרת מחיקת חוב של בעלי החוב, איך לא חשבו על זה בדלק קבוצה?!

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לפי תגובת השוק, ברור לכולם שעם הצעה כזאת הולכים לפירעון '
לפי תגובת השוק, ברור לכולם שעם הצעה כזאת הולכים לפירעון
04/06/2020 | 10:33
77
אג"ח יד בקושי עולה, אג"ח ט' מתרסק. מתמחרים הצבעה נגד ההצעה הזאת. אלשטיין יצטרך לשנות+לשפר את ההצעה כנראה.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הצעה רעה'
הצעה רעה
04/06/2020 | 10:45
7
89
אלשטיין הציעה הצעה גרועה לאגח ט בכוונה.
מטרתו להוריד עוד יותר את שווי הנייר בבורסה. אולי חברים יקנו כעת ואולי בהמשך ייתן הצעת קיבול לרכש ויקנה את האגח בנזיד עדשים.

מבקש מכל המחזיקים הנורמליים להצביע נגד התספורת הזו.
לא ניתן להעביר הסדר בלי רוב של 75% מהמצביעים.
מקווה שקרן כלשהי רכשה אגח והיא מבינה שדסקש שווה לפחות 1.4 מיליארד ומכאן נגזר השווי של אגח ט - 85.

מצפה שנדחה את ההצעה הזו והיא תשופר.
יש לתת למחזיקי ט רכיב מזומן משמעותי לפחות 150 מיליון שח פדיון בנוסף להצעה הנוכחית.
בנוסף לאגח החדשה שתונפק עם בטחונות, מחזיקי אגח ט יקבלו 250 מיליון ע.נ.  
יבטיח לנו תמורה סבירה ולאלשטיין (תספורת לנו של 30%) אפשרות ל recovery.

לא לוותר על זכויותינו מחזיקי אגח ט.  תודה
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לא מסכים איתך.קח בחשבון שאלשטיין מוותר על אי די בי '
לא מסכים איתך.קח בחשבון שאלשטיין מוותר על אי די בי
04/06/2020 | 11:19
6
101
 והולך וסוגר עם נציגות יד על קניית 70% מדסקש
ב300 מליון וחוב על היתרה (580) עם שעבוד על המניות הנרכשות.
יהיה לו הרבה יותר זול אם סדרה ט תצביע נגד
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'חוב לאגח ט'
חוב לאגח ט
04/06/2020 | 11:33
1
68
לא מבין מה שרשמת.
יש לו חוב כלפי אגח ט. לא משלם ריבית או קרן הוא איבד את החברה.

יכול ללכת להסדר ולבצע תספורת כזו או אחרת.
בלי הסדר \ בלי תשלום לאגח ט לפי לוח הסילוקין אלשטיין מאבד את החברה.

יתכן שאגח ט יקבל תמורה נמוכה במצב של פירוק אך אלשטיין יקבל 0 והשקעתו נעלמת.

לכן תשובתך לא ברורה לי.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לדעתי לא הבנת. אגח יד לוקחים את הבטוחה שלהם מדולפין שזה 70% '
לדעתי לא הבנת. אגח יד לוקחים את הבטוחה שלהם מדולפין שזה 70%
04/06/2020 | 11:48
50
ממניות דסקש והולכים ומוכרים אותם שוב לדולפין הפעם שהן נקיות משעבוד 

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הוא לא יכול לעשות את זה לדעתי'
הוא לא יכול לעשות את זה לדעתי
04/06/2020 | 11:34
2
75
לקנות מי'ד את דסק''ש ולזרוק את אידיבי, כי אחרי שהבטוחה משתחררת מי''ד - לאידיבי ואגחי ט יש שיעבוד שני על מניות דסק''ש, אז השיעבוד ילך אליהם, הוא חייב להגיע להסכמה גם עם ט
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הופה הופה, ענית לי '
הופה הופה, ענית לי
04/06/2020 | 11:40
67
שעבוד שני יכול לבטל את התעלול הניבזי של לסגור עיסקה עם יד' ושכל השאר ילכו לחפש את החברים שלהם 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-' יד מחזיק בשעבודבאופן בלעדי והוא יכול למכור הלאה.אם הוא משיג'
יד מחזיק בשעבודבאופן בלעדי והוא יכול למכור הלאה.אם הוא משיג
04/06/2020 | 11:52
59
מחיר שהוא גבוה מהפארי אזי גם אגח ט תקבל את השארית.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'תעלול מתוחכם, נבזי אמנם, אך מתוחכם '
תעלול מתוחכם, נבזי אמנם, אך מתוחכם
04/06/2020 | 11:37
68
האם הוא יכול לבצע אותו? אין לנושי ט' מה לאמר?

הסיכון מבחינתו הוא שיגיע קונה אחר לנכס דסק"ש מניה, ישים הצעה לנושי יד' ויעקוף אותו בסיבוב.

מבחינת יד' זה יהיה חלום רטוב - תחרות הצעות על הנכס שלהם. לא כל שני וחמישי מציעים פה שליטה בחברות גדולות במשק: נכסים ובניין (עם גב ים), שופרסל, סלקום ואלרון.

לכן כדאי לאלשטיין שנגיע להסכמה רחבה, כדי שאף אחד לא יוכל לגנוב לו את ביצת הזהב (דסק"ש) מתחת לשטיח, אחרי שהוא שם למעלה מ 2 מיליארד שקלים.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר מה מציעים לט״ו?'
מישהו יכול להסביר מה מציעים לט״ו?
04/06/2020 | 10:43
80
אני כנראה הבנתי לא נכון: מציעים לשלם עם הבטוחות (שכיום לא מכסות את המחיר בשוק אפילו?) ושילכו הביתה?
כלומר מציעים את הסטטוס הכי גרוע שיכולים בעלי האג״ח לחשוב עליו במקרה של פירוק, נגיד פלוס השכר של המפרק שאין?
מקווה שפספסתי משהו.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הבנתי נכון?'
הבנתי נכון?
04/06/2020 | 11:30
3
75
במקום הזרמה של 140 מיליון, שיתחלקו בין כלל הנושים, לפי המתווה המקורי, לאורך שנתיים, אלשטיין מציע עכשיו להזרים 300, רק לסידרה יד' ?
ומי חוטף את כל התספורת? סידרה ט'. 

לדעתי התמורה לסידרה ט' איננה מספקת.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מערכת היחסים בין הסדרות תקבע את גורל אגח ט'
מערכת היחסים בין הסדרות תקבע את גורל אגח ט
04/06/2020 | 11:54
1
81
ההצעה ל -ט בהחלט עלובה , אגח יד + טו יגעו בפארי על חשבון ט , 

לצערי כנראה שרוב מחזיק טו + יד  יקפצו על ההצעה 

השאלה שיש לשאול את בית המשפט 
האם החזק (אגחים עם בטחונות) רשאי לדרוך על החלש (אגח ט) בשיתוף פעולה עם בעל האינטרס (אלשטיין) . נראה לי תקדים מאוד מעניין ,
הוא נותן להם  100% בתמורה יאשרו לו לדרוך על הצד השני . אלשטיין במיטבו וגם דורש פטור מתביעות .

האם ניתן להעביר הסדר בצורה שכזו ? 
ברור שאם יתחילו להתנגח בין הסדרות המצב יהיה חמור יותר ל ט'
כי לאגח ט אין שום כוח בימים אלו 

יש פתרון והוא תלוי בהחלטת יד בעיקר 

1. לשחרר את אלשטיין + תביעות על השחתת ערך 
2. לפרק את כל אנשיו מדירקטוריון כל החברות שבפרימידה 
3. הקפאת תשלומים לשנתיים 
4. מכירת כל נכסי הקבוצה ופירוקה 
5. פרעון מלא טו 
6. פרעון מלא יד 
7. מה שיישאר יקבלו אגח ט 

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'נכון'
נכון
04/06/2020 | 12:04
49
ולכן ט צריכים לנסות לשפר את ההצעה ולהסכים. אני לא מבין מה הם יכולים לעשות כש לי''ד יש פארי ביד. 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אני בעד ביצוע התספורת.....לזקן של אלשטיין .בניגוד לתשוב '
אני בעד ביצוע התספורת.....לזקן של אלשטיין .בניגוד לתשוב
04/06/2020 | 12:10
73
לתשובה אשר עושה fire sale ומוכר או מתכוון למכור את רוב נכסיו ,גם הפרטיים כדי להציל את דלק קבוצה ,אלשטיין שהוא בעל הקרקעות החקלאיות הגדול בארגנטינה ואשר לו רכוש רב במדינה זו ,בין אם בחברות הציבוריות או הפרטיות שלו לא מראה נכונות למכור הכל כדי להציל את חברותיו בארץ.הוא מעדיף לבצע תיספורת.
נכון,הוא השקיע ממון רב בפרמידת אידיבי ,לא תמיד בראיה כלכלית נכונה, אלא שילוב של השקעה משיחית - דתית פסיכולוגית ופיננסית אבל כפי שהוא שם פס על בעלי האגחים כך אנו צריכים להתייחס אליו.
לכן אני סבור כי יש במקרה זה להילחם בו עד הסוף המר.זה משחק של ציקן ,מי ישתפן או ימצמץ ראשון.
לא מאמין שאלשטיין יוותר על השקעותיו בארץ לאחר שהוא מושקע מיליארדים.
אשר ליכולתו הפיננסית להמשיך להזרים כסף לחברות למרות המצב הקשה בארגנטינה הרי שאני סבור כי יש בידו אפשרות כזו (אדמות חקלאיות,fire sale ) .
צריך להבין את אישיותו של אלשטיין.אדם זה התמחה ומתמחה בקניית חברות במצוקה.אדם זה עבר מספר פשיטות רגל של מדינת ארגנטינה.הוא שרד הכל.כנראה שניהול פיננסי של חברות אינו הצד החזק שלו (כפי שנוכחנו על בשרנו וכספנו) .
כלכלה שייכת למדעי החברה ולא למדעים המדוייקים.לא סתם היא מסווגת למדעי החברה.יש השפעה ניכרת של פסיכולוגיה ותחומים נוספים על תחום הכלכלה ואצל אלשטיין זה ניכר בפעולותיו.
לכן אני חושב שאין להיכנע לאלשטיין אלא לתת מאבק רציני וללכת ממש עד הסף כי המסקנה שלי היא כי הוא לא יוותר על השקעותיו ועל הכסף שהשקיע עד כה בארץ.
בורסה ושוק ההון >>

הודעות אחרונות

12:12 | 07.07.20 אורחים בפורום
13:31 | 06.07.20 אמא טובה לשתיים
20:04 | 01.07.20 הסוחר הצעיר
10:03 | 01.07.20 dw
00:29 | 01.07.20 יוסי הופמן110
12:12 | 30.06.20 dw

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ