דלק קב אגחים: יקבלו שיעבודים ויגוייס הון

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך

yel5

Well-known member
דלק קב אגחים: יקבלו שיעבודים ויגוייס הון

הרעיון הוא שדלק תמכור את דלק ישראל, תשיב חובות לבנקים, ובמקורות שיתפנו תעניק שעבודים לאגחים.
בנוסף, יתכן גיוס הון במניות.
לשמחתנו, האגחים מגיבים בחיוב.

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3806004,00.html

אמת,אבל הדרך עוד ארוכה ומלאה מוקשים.אם תשובה לא יצליח

להעלות דיבידנדים מדלק יה"ש אז יהיה חסר לו סכום רציני כדי לממש את הריקברי שלו.אני בעד לתת לו תקופת גרייס של שנה ללא תשלום קופונים וקרן מצידו לאגחי"ם ,על מנת שמחיר הנפט יתאושש וכדי שיוכל למכור ללא לחץ זמן כדי לקבל תמורה הולמת על דלק ישראל וועוד נכסים אשר הוא מתכוון לממש.

jsphs

Well-known member
"אני בעד לתת לו תקופת גרייס של שנה ללא תשלום קופונים וקרן"

מה לגבי כוס קפה ופאבלובה כל בוקר למיטה?

למה שלא תקבל ריבית?

קרן? האם דלק הודיעה שהיא על סף חדלת פרעון? על סף חדלות פרעון? אג"ח י"ג קיבל פרעון 25% קרן, הצמדה וריבית רק לפני כמה ימים.

האם הבנקים הפסיקו לקבל תשלומים בדגש על ריבית?

האנשים כאן נדיבים.

דלק מצוטט שתפעל לגיוס הון - הנה לך מקור.
דלק צוטטה שתמכור את דלק ישראל קרי פעילות תחנות הדלק בכסף תפרע את החוב של הבנקים ותעביר את הבטחונות לאג"ח.

האם המנהלים הבכירים של דלק הפסיקו לקבל שכר? למה שאתה לא תקבל ריבית.

מלקרוא את מה שאתם כותבים ברור לי איך קרה המגה פגוע של דלק נדלן.

yel5

Well-known member
לא ברור לי אם דלק קב זקוקה לתקופת גרייס, ואם כן -צריך להגיע

לעיסקה של תן וקח. למשל, תמורת גרייס ינתנו שעבודים לנושי האגח או מניות.

מה שמטריד הוא שתשובה עשוי להמשיך לשעבד נכסים מהחברה לטובת הבנקים והנציגות\מוסדיים ממשיכה להיות אימפוטנטית. הייתי מצפה לכך שהם כבר פנו לחברה\בימש בדרישה החלטית למנוע פעולות כלשהן בנכסים לטובת הבנקים. נראה לי שטרם בוצעה פניה כזו.

https://www.themarker.com/markets/.premium-1.8742674

dw2322

New member
גרייס של שנתיים פותר לך צורך במשיכת דיבידנד קרובה מדלק"ד

התזרים הניח דיבידנד של מיליארד שנתי מדלק"ד.
אם אתה (דלק קבוצה) מוותר על המשיכה הזו לשנתיים הקרובות אז מקטין את החוב ב 2 מיליארד, מה שמשפר דרמטית את מצבם של נושי דלק"ד, הבנקים יהיו מבסוטים והאגח יעלה, אז ייקל למחזר את החוב ואז לחזור ולחלק שוב מ 2022 והילך.
מזכיר קצת את מה שקרה אצל בזק. האגחים של בזק נסחרים בתשואה נמוכה.

דלק"ד זו מכונת מזומנים מטורפת והיא ממשיכה לייצר 3 מיליון שקל כל יום.
עוד מעט תחנת חדרה OPC עולה לאויר, וזה עוד לקוח משלם (בעיקר לשנה הקרובה)

jsphs

Well-known member
"DW", להבנתי מי שיצר את הברדק הוא הבנקים - מה המחיר שהם משלמ

שהם משלמים?

אתה כבר מסכים לשנתיים דחייה בתשלומי הקרן.

הברדק החל לאחר שהבנקים רוקנו לפי מה שמדווח את חשבונות הבנק ושעבדו כל מה שזז - מה המחיר שהם ישלמו?

אתה מבקש מבעל השליטה הנפקה לפי מחיר כפול ממחיר השוק - בסדר.

מה עם הבנקים? איך תחלץ את עודף הבטחונות שנטלו לעצמם בשיטה שלך?

כיצד אתה משווה את בעלי האג"ח לבנקים ?

לבנקים יש משכונים וערובות בשיעור גבוה מהנכסים של קבוצת דלק לחברותיה.
לבעלי האגחי"ם יש נאדה ,גורנישט, כלום.
אתה רוצה כי הבנקים יתנו משהו בתמורה שבעלי האגחי"ם יסכימו לתקופת גרייס ?
כנראה במציאות חילופית.
השתתפתי לצערי בכמה הסדרי חוב.במקרה של דלק קבוצה אנחנו היד החלשה לעומת שאר הנושים.
מצהיר שוב כי מוכן לתקופת גרייס של אי תשלום קרן וריבית .ברור שגם תשובה יאלץ לתת מספר ערבונות ומישכונים לבעלי האגחי"ם.
לגבי כניסת הבנקים מתחת לאלונקה ,מניסיון של הסדרי חוב בעבר ,כאשר לבנקים יש ערבונות טובים...תשכח מזה.זה לא יתקיים.
מוצא חן בעיני רוח הקרב שלך אבל לצערי היא תפגוש במציאות.

jsphs

Well-known member
האם הבנקים קבלו את השעבודים בימים עברו אן מהשבועות האחרונים?

כי אם הבנקים דחפו את הבנקים לחדלות פרעון יתכן מאוד שביהמ"ש יפסוק לטובתיך.

מה יש לך להפסיד?

אם הבנקים ראו את הירידות ודרשו שעבדוים וכספים נוספים - האם אין כאן העדפת נושים?

תמתין, תגיד יהיה בסדר, תן למנהלים של דלק לשעבד את הכל לבנקים באמת לא ישאר לך כלום.

זו המסקנה שלי מעשרות הסדרים.

yel5

Well-known member
עניי עירך, אני מסכים עם jsp. הבנקים קיבלו שיעבודים

עודפים על פנינו נושי האגח. לו הנושים באמצעות הנציגות היו חכמים, היה עליהם לדרוש עם פרוץ המגיפה בסוף פברואר דיספוזיציה בנכסים. כלומר, שדלק לא תשעבד נכסים לצד כלשהו. בפועל, הבנקים הפעילו לחץ וקיבלו שיעבודים נוספים על חשבון נושי האגח. jsp טוען בצדק שיש להשיב המצב לקדמותו באמצעות פניה של הנציגות לבימש. נותר לקוות שיצאו להילחם (גם אם מנהלים כסף שלא שלהם). בעבר גילינו שפניה נכונה לבימש מראה שבימש מלמד גם את הבנקים הכוחניים הלכות בהתנהגות נאותה.

לא מובן לי על מה הנציגויות מקבלים עמלות

הם תמיד נרדמים בשמירה , ומה אכפת להם את העמלות השמנות שלהם הם יקבלו בלאו הכי ,איך שהתחיל המשבר והאגחים החלו לצנוח היה מיד צריך לבקש דיספוזיציה מבעלי השליטה????? איפה הם ??? למה הבנקים תמיד אבל תמיד מקדימים בשתי צעדים את הנציגויות

jsphs

Well-known member
לטעמי יש הסבר פשוט

בפברואר דירוג האג"ח היה A - החברה לפי הפרסומים האחרונים שלה מאוד נזילה.
בשלב הזה אין נציגות יש נאמן לאג"ח שזה משרד עו"ד שפועל לפי שטר הנאמנות של האג"ח.

הדרוג גבוה, החברה נזילה, אין שום הודעות מאיה שרומזות שיש בעיה.

בצד השני, תחשוב שמי שיודע שכל המצג הזה הוא בלוף הוא הבנקים ומי שקשור אליהם. הם יודעים מה מצב היתרות. איזה כסף יצא לאן. הם גם יודעים אם מי מהם קיבל מניות חופשיות.

למעשה, אם תיק הנוסטרו שלהם מושקע באג"ח הם יודעים שדלק קבוצה מסוכנת. הם רואים את דלק קבוצה קונה אג"ח ארוך ב- 95אג לאגרת בשבועות האחרונים לפני המשבר.

אז כשיש לך מי שקונה אג"ח שהוא לכאורה A כשבפועל הוא CA ב- 95אג אתה מוכר.

כשהתחילה המפולת כל השוק ירד.

לנאמן לא היה מה לעשות - הוא פועל על סמך שטרי הנאמנות.

ואז, מגיע דו"ח של מדרוג והדרוג יורד מ- A ל- CA כשאת המידע הזה יש לבנקים כבר חודש.

רק אז הנאמן יכול לכנס את המחזיקים ולציע לכנס נציגות.

כשהנציגות מתארגנת, בוחרים יועץ משפטי - למעשה הבנקים כבר שעבדו הכל ומשכו את כל הכספים.

----------------------------------------------------

באם המצג שכתבתי קרוב לאמיתי הפתרון המתבקש הוא שהנהלת החברה באחריותה לא לשעבד שום דבר נוסף לבנקים כי זה מופיע השטר הנאמנות של האג"ח - ולגשת בעצמה לביהמ"ש ולבקש הגנה מפני נושים.

בפניה עליה לתאר את המצב שהיא נפגעה מהמפולת בבורסות וחלק מהמניות המשועבדות לבנקים ערכן ירד ואם היא תשעבד מניות נוספות היא תפגע בנושים האחרים שהחוב כלפיהם פי 2 מאשר החוב לבנקים. אם נניח כי חלק מהחוב מכסה השעבודים הקיימים לצורך קלות החשוב נניח כי החוב האג"חי שיש לו שעבוד שלילי הוא פי 3 גדול יותר מהחוב הלא מבוטח של הבנקים.

היא יכולה להציג מסמכים כמו מיילים מהבנקים שהיה ולא תשעבד מניות נוספות ותעביר כספים נוספים הבנקים ינקו על דעת עצמם כספים מהחשבון.

היא יכולה לטעון שנכסיה מצויינים ויש ביכולתה לפרוע את כל חובותיה בעתיד הקרוב לאחר שהאבק בבורסות ישקע.

על כן,

א) היא מבקשת מכבוד ביהמ"ש להורות על הקפאת הליכים.
ב)היא מבקשת צו מניעה כנגד כל הכספים שהבנקים משכו ללא הסכמתה - קרי היא דורשת להעביר את כל המזומנים חזרה לחשבונות מהם נמשכו.
ג) היא מבקשת רשות לפתוח חשבון בבנק או חבר בורסה אחר שלא נטלה ממנו הלוואה על מנת להרחיק את המזומנים והמניות הלא משועבדות מידיהם של הבנקים בשם הגנה על הנושים הלא מבוטחים ובעלי מניותיה.
ד) היא מבקשת שהות של חצי שנה על מנת להציג תוכנית איך היא תפרע את חובותיה.

האם הנהלת החברה פעלה כך או בדומה לכך? האם היה איזה דווח מאיה שהחברה שעבדה כל מה שזז וכמעט את כל הקופה לבנקים?

yel5

Well-known member
כתבת יפה ונכון. מקווה שקרנות השקעה פרטיות שנכנסו לאחרונה

להשקעה באגחים (עקב צלילת מחירם) יקראו לסדר את נציגות האגח אם לא תפעל כמצופה ממנה. אם אף אחד לא ירים את הכפפה ויחזיר המצב לקדמותו, זה יהיה כשלון של נושי האגח יותר מנצחון מזהיר של הבנקים.

jsphs

Well-known member
מסכים,

ועדין, להערכתי דרישה להקפאת הליכים ואי מכירה בלחץ יחזיר לכולם את החוב כולל ריבית ואף ישאיר מיליארדים לבעלי המניות.

הבנקים פעלו ראשונים ולדעתי, יש הזדמנות הסטורית לדרוש כמעט בזמן אמת החזרה של הנכסים לקופה הכללית בחברה שהיא לכל הפחות על סיפה של חדלות הפרעון.

ל- YEL5 המחזיקים במלכודת ולכן ההצעות העולות כאן לא מעשיות

אם ערך הבטוחה יורד לבנק יש זכות להעמיד החוב לפירעון מידי
שמשמעותו פניה של הבנקים לבית משפט של חדלות פירעון
כי החברה לא באמת יכולה לפרוע את כל החוב תוך 7 ימים
&nbsp
אם המחזיקים פונים לבית משפט לבנקים זכות לפירעון מידי
&nbsp
פניה לבית משפט תגרום לפגיעה אנושה בשווי נכסי החברה
ומי שיסבול מכך הם הנושים הלא מובטחים. (מחזיקי האג"ח בעיקר)
&nbsp
ג.נ. - לא מחזיק
&nbsp
&nbsp

cyber101

New member
אדיף הקפאת ההליכים
אדיף להפסיד את כל הביטחונות בידי הבנקים ו להציל את מה שעוד לא משועבד. זה יתן חצי פארי. כל השאר זה תביעות.
אם יסכימו לשעבד את הכל אנחנו יכולים להפסיד את הכל.

ל- CYBER101 המשמעות דומה

הקפאת הליכים מבקש החייב (החברה)
כדי שבית המשפט יגן עליה מפני הנושים
ואז בית המשפט ממנה נאמן שמפעיל את החברה
במקום הנהלה והדירקטוריון. הנאמן עו"ד שכפוף לבית המשפט.
קשה לי לראות את נושאי המשרה בחברה והדירקטורים
מתאבדים ומודים בכשלונם. ובעצם מודים בכך
שהחברה לא יכולה לשלם חובותה מה שמקים לנושים עילה
לדרוש פירעון מידי.
לכן נושאי המשרה בחברה יעדיפו פעולות
שעולה מהן ריח של העדפת נושים.
&nbsp
לגבי שווי בפירוק אני מעריך שהוא שואף לאפס.
אבל זה דיון אחר.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

cyber101

New member
תגובה
למחזיקי אגחים יש עילה לדרוש פירעון מיידי בגלל ההורדת הדירוג. ברגע שאתה מגיש את הבקשה הכל נעצר ו הוא לא יוכל להעביר נכסים לבנקים. יותר מזה אתה גם תוכל להחזיר חלק מהעברות שנעשו בזמן האחרון למשל לבנק לאומי.
לא מבין למה אתה חושב שבפירוק נקבל 0.
לפי מה שהיה כתוב נתנו לו 48 שעות לביצוע שתי פעלות:
לחתום על מסמך שהוא לא יעשה דיספוזיציה לנכסים
ו יתחייב ל גיוס חון. אני מניח שהלוואות לבנקים הם non recourse
אחרת אם הבנתי נכון הולכים להקפאה.

ל- CYBER101 המחזיקים לא יפנו לבית משפט

אני מסביר את דעתי
הניסיון בלמעלה מ- 100 הסדרי חוב הוא
המחזיקים לא הולכים לבית משפט אלא
מנהלים מו"מ להסדר חוב.
זו הערכתי לגבי תוצאת ההצבעות באסיפות מחזיקים.
מי שקובע אלו הם המוסדיים לא המחזיקים הפרטיים.
&nbsp
לגבי שווי בפירוק אני לא טוען שהשווי אפס
אני טוען 2 טענות נכונות תמיד
א) שווי בפירוק נמוך משמעותית משוויים הרשומים בספרים
ב) בפירוק מתברר שיוצאים הרבה עקרבים שעוקצים
את הנושים הלא מובטחים (מחזיקי האג"ח)
&nbsp
ככלל אני מעריך שיהיה הסדר חוב לכן השווי בפירוק
לא מעניין.
מה שמעניין זה שווי הסדר החוב שיהיה.
&nbsp

אני מסכים עם שמעון בניתוח שלו ואין ספק שעבר הרבה הסדרי חוב

ומצוי במטאריה .כמובן שאני בעד נקיטת פעולות להקפאת המצב ואי זליגת ביטחונות נוספים לבנקים.
עם זאת קחו בחשבון כי מי שנבחר לנציגות האגחים הם מוסדיים ויש להם לרוב אגנדה שלהם אשר אינה תמיד לטובת מחזיקי האגח הבודדים.
דבר שני חלק מהפעולות שמתוכננות להיעשות כעת למניעת העדפת נושים והכוונה בעיקר לבנקים להם יש ביטחונות על מנת למנוע מתשובה להעביר אליהם שיעבודים נוספים ,נעשים אחרי שחלק מהסוסים ברחו מהאורווה ולא בטוח כי בית משפט יפסוק להחזירם חזרה.
יש לנקוט פעולות אבל התקוות שהעלו חלק מהכותבים בשירשור הן לצערי רובן תקוות שווא.אנחנו בעלי האגחים הם היד החלשה כאן היות ואין לנו כלל שיעבודים.הבנקים היד החזקה היות וחלקם מחזיקים בנכסים ומניות של דלק קידוחים בשווי גבוה משווי החוב.כל פעולה נימהרת ולא שקולה של האגחים עלולה להיתקל בפעולה נגדית של הבנקים.וציינתי שהם בעלי השיעבודים....
בכל מקרה חברים ,שיהיה לכם חג פסח שמח ככל שניתן.

למעלה