אידיבי אגח ט: איך קוראים בתורת המשחקים לסיטואציה

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך

yel5

Well-known member
אידיבי אגח ט: איך קוראים בתורת המשחקים לסיטואציה

שנקלענו אליה? בסיטואציה משחקים 2 להטוטנים במשחק בו שחקן 1 שהשקיע 3B ₪ ומקווה להשיבם ולהימנע מפעולות נמהרות למול שחקן 2 אשר שחקן 1 חייב לו 0.9B אך אין לו יכולת ממשית לקבל את חובו?
ברור לנו שבמשחק פוקר הנוכחי מתאימה האימרה "אם לא נהיה תלויים זה בזה, נהיה תלויים זה לצד זה".
מה המוצא זולת הסדר\פריסת חוב?
האם הזמן יכול להטיב עם המצב הנוכחי?

פי 10 מארס

Well-known member
כן

הזמן הוא פקטור
תגיד לי איזו מדינה פותחת ראשונה את הסגר
שם אני רוצה להיות
מי שפותחת אחרונה לא מעניינת אותי
כלומר ארצות הברית החולה והגוססת .
לגסוס אני יכול לבד בעצמי.

rinmat

Active member
אני מקווה שזה לא הולך לפי חזני בכתבה מכלכליסט היום

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3806005,00.html
נטען שאלשטיין מוכן להזרים 600-700 מיליון תמורת פרמיה קטנה על מחיר האג''ח היום, הרי ברור שאפשר לשים את כל הנכסים של אידיבי, כולל דסק''ש למכרז ונקבל יותר, אלשטיין ינסה לנצל את המצב לטובתו, וזה לגיטימי מבחינתו, אבל אוי לנציגות אם תסכים לכך, לתת לאלשטיין גרייס לחצי שנה,אחרי שהמשבר ייגמר זה הדבר הנכון, כמו ששום בנק לא יקצץ לנו את החוב עכשיו בגלל הקורונה, כך גם המחזיקים צריכים לעמוד על המשמר, כי לאלשטיין יש יותר מה להפסיד,חוץ מזה אם יש לאלשטיין 700 מיליון, למה הוא לא מנסה לקנות את החוב בשוק, את הסוואפים הוא יכול להחליף אגחים תמורת הזרמה מצידו, ועוד.
כנראה זה נסיון שליפה של אלשטיין לבדוק את הדופק כמה מוכנים לוותר לו, ואני לא יודע אפיש לו סכום כזה באמת

yel5

Well-known member
2 השחקנים (נושי אגח ואלשטיין) תלויים אחד בשני. לאף שחקן אין

קלף מנצח ביד, פרט למחזיקי יד+טו שלהם יש שעבודים ואלשטיין לא יכול להציע פחות מהשעבודים כי יזרקו אותו מהמדרגות.
לדעתי, זוהי הצעה ראשונית שהיא תשתפר. השאלה רק אם יש לאלשטיין אמצעים או שהצעתו תלויה בשיקום עסקיו.
מה שבטוח הוא שצריך לתת זמן לאידיבי כדי שתשתקם ממשבר שאליו נקלעה, אולי עם דחייה זמנית של תשלומי קרן וריבית

LbJ6

New member
היד של המחזיקים הרבה יותר חזקה פה

האיום של אלשטיין זה לא להזרים כסף. התוצאה מבחינתו- איבוד החברה לחלוטין.
האיום של המשקיעים הוא ללכת לבית משפט. התוצאה מבחינתם- לא בטוח שתהיה יותר גרועה בסוף אפילו.
אם בשלב מסויים יהיו אינדיקציות כלשהן על מתעניינים אחרים בקבוצה, בכלל המשא ומתן יהיה לא שיוויוני.

אלשטיין כאן בעמדת נחיתות.

yel5

Well-known member
לא מסכים. לא כדאי לנושים ללכת לבימש. אוכלי

הנבלות עלולים לאכול את רוב הפירורים שישארו.

בא ננתח:
מניות כלל ביטוח משועבדות ל- טו
מניות דסקש משועבדות ל- יד
מזומן בקופה שואף ל- 0.
ישראיר כיום שווה פרוטות.
מה נשאר למחזיקי ט? נכון, קצת פירורים, שאותם, שים לב, יצטרכו לחלק עם יד+טו אם לא יקבלו הפארי מהשיעבודים.
כדאי להגיע להסדר עם אלשטיין שמטיב עם 2 הצדדים. דחיית תשלומים בעת הזו היא רעיון בכיוון הנכון

LbJ6

New member
עדיף לקבל הצעה טובה מאשלטיין, זה אני מסכים

אבל עצם זה שיש לנו עוד אפשרות שאפשר לאיים איתה, נותן לנו יתרון.
לאלשטיין אין אפשרות אחרת. האפשרות השניה שלו היא לאבד את החברה.

yel5

Well-known member
לא חכם לאיים אם השחקן ממולך יודע שאין כדורים באקדח

LbJ6

New member
אם אתה חושב שאין לך כדורים, בבקשה

אני מעריך שבמסגרת הסדר ותספורת כלשהי, יהיו משקיעים שיהיו מעוניינים להיכנס. כך היה גם עם אחזקות שהייתה עוד יותר פגר ממה שפיתוח עכשיו, ובסוף זה נגמר שם לדעתי סביב ה-50% החזר(אל תתפוס אותי במילה, זה מזיכרון רחוק) לאחר ההתמחרות שהייתה בין המשקיעים.

yel5

Well-known member
אתה אופטימי. יהיה לך מזל לתפוס עוד משיח\מלאך בדמות אלשטיין?

התחלת הסדר חוב

שלום
1. הצעה ראשונית בכדי להבין את תגובת השוק. הצעה גרועה .
נותר לקוות שהנציגויות אכן ינסו לשמור על זכויות המשקיעים.
2. לפי דעתי צריך לדחות תשלומי קרן בשנתיים לכל הסדרות תוך הזרמה מינימלית של אלשטיין להבטיח את פעילות החברה למשך הזמן הזה. תשולם ריבית.
במקביל לאפשר לו לרכוש אג"ח בשוק החופשי ככל שידו משגת בלי שיחשב הדבר כהזרמה (מכיוון שכעת החברה בחדלות. כל כסף שהוא מזרים אמור להיות "נחות" ולא יאפשר לו לרכוש אג"ח ולהוציאו מהמחזור).
אין הגבלה מבחינת הנושים על קניית אג"ח (בתקווה שירכוש ככל הניתן אג"ח ט).
3. משער שהנכסים יתאוששו במהלך השנתיים (כעת ישראייר שווה 0) ויאפשרו למחזיקים לראות את חובם משולם .

עדכון ההצעה

הופמן ידידי
1. אכן הצעה לתחילת מו"מ. משער שיפגשו באמצע.
2. הצעתך טובה. המצב קשה ואני מוכן "לסייע לאלשטיין".
מסכים להצעתך(דחיית קרן, אפשור רכישת אגח שלא יחשב "נחות"), אך מציע לצערי, תספורת 10% לאגח ט ו 5% לסדרות יד טו. תספורת זו מפחיתה 250 מיליון שח מהחוב בתמורה להזרמה הונית של 250 מיליון שח.
3. התנודתיות באגח היא חזקה מאוד.
מציע לקדם את הצעתך הופמן עם התוספת שלי.
לא נראה פארי אך באיחור של שנתיים ניפגש עם מרבית החוב. כל אחד תורםמשהו ולכולם בסופו של דבר משתלם.

raiman

New member
20 אג מול 27 אג של אלשטיין / אני מעדיף 20 אג

אלשטין מפסיד את כל ההשקעה, יאלץ להסביר מחיקת 3- מיליארד שהתאדו.

אם לא ישתוללו הסדרות המובטחות , כולם ילכו יחד , יקפיאו תשלומים וימתינו לימים טובים כדי למכור את הנכסים שנותרו , יוכלו לקבל גם יותר מ 20 אג וזה לפני תביעות .

לגבי דסקש צריך סבלנות.

אנחנו רואים ששופרסל לא נפגעת מהקורונה .
גם סלקום לא אמורה להפגע וראינו התחזקות שלה מ 700 ל 1150 !!בשבועיים.

נכסים ובנין זינקה 50% מהשפל משער 15000 ל 23000 , חברה שהרוויחה מיליארד בשנה ונסחרה ב 900 מיליון !! היום כבר 1.4 מיליארד .
אם עסקת ישפרו תצא לדרך ב 800 מיליון שח , היא תעלה עוד הרבה.

לאלרון מתוכננת הנפקה והצפת ערך בימים טובים יותר שאחרי הקורונה.
אז מאוד ריאלי שדסקש תחזור לערכים שנסחרה לפני המפולת.

המיתון שאחרי הקורונה אמור להכות בה פחות, מזון ,סלולר , נדלן לשוכרים AAA וביומד באלרון.

אם יהיה שיפור, ביום שאחרי יצאו מהחשכה משקיעים שיסכימו לקבל שליטה על חברות מהטובות במשק בהזרמה של כמה מאות מיליונים תמורת תספורת כללית באידיבי אבל הוגנת (אלי טדי שגיא כזה )

מעדיף את זה על 27 אג מאלשטיין.

dw2322

New member
ביומד וסייבר, כשסביר שיצטרכו יותר עקב יותר עבודה מהבית

למעלה