אלשטיין מנסה להיות באפט ...

raiman

New member
אלשטיין מנסה להיות באפט ...

מנסה לנצל הזדמנות בשוק מדמם ומגיש הצעת בדיחה שהיא כביכול ראשונית.

שווי אגח ט כיום 210 מיליון ושווי אגח יד 440 מיליון
סה"כ חוב סחיר 650 מיליון.

הוא מציע 600-700 מיליון לרכוש את האגחים ושניפרד לשלום.

כלומר הוא מציע את מחיר האגח בשוק.
התהליך יימשך חצי שנה, מי יודע אולי עד אז הקורונה תהיה מאחורינו.

1. במצב כזה עדיף להיפרד מהנייר בשוק, אין מה יש
לחפש בהסדר שרק ייפגע במחזיק בגלל הזמן הממושך?

2. אלשטיין רומז שזה הולך להיות הסדר קשוח כשהציע בהצעתו
הראשונית "כלום" או יותר נכון הציע את הבטחת מחיר האגח כיום
בשוק.

3 ברור שאגח יד מתנגדים , מפתיע שאגח ט שוקלים...לא נשמע לי סביר.

4. שימו לב שכשהוא מציע את הצעתו העלובה,הפרידה היא לשלום ,כלומר הסתיימו בעיותיו הכלכליות והוא משאיר בידיו :
את שיעבודי דסקש השייכים לאגח יד , ישראייר , מודיעין , מה שיישאר מכלל ביטוח וה 100 מיליון מ IDBG
כל הפירמידה נשארת בידיו עם 0 חוב באידיבי כאשר אגח טו מכוסה בשאריות כלל ביטוח שאולי בעתיד יניבו עודף

אסור שהנציגות תתן לזה לקרות ,

הכותרת 50 % תספורת מטעה,

50% תספורת לט' = 61 אג ,
50% זו לא ההצעה לאגח ט' , זו הטעיה , זה אולי נכון לאגח יד'

חייבים להיות תכנית הגיונית ואם הוא חשף יכולות של 700 מיליון זהו הסכום שהמחזיקים צריכים להסכים למחוק

סה"כ החוב במונחי פארי 2 מיליארד , בניכוי טו' עם השעבוד , ניתן להפחית 1.4 מיליון ולפרוס את היתרה מחדש לכמה שנים.

גם אלשטיין וגם אגח ט' עמוק בחרא אבל צד אחד לא יכול שלא לקבל כלום.

היה נראה כי הקורונה פגעה בו הכי קשה לפי הכותרות בחודש האחרון
אין שמח ממנו לקבל מחיקת 2 מיליארד חוב תמורת הזרמת 600-700 מיליון שח וזהו נגמרו ותמו צרותיו באידיבי ,
מתום צרות אלו כל מימוש או דיבידנד יהיו רק שלו !

אג"ח ט' בפירוק לא יהיה שווה יותר מ- 20 אג'

וזאת גם אם דסק"ש תתאושש לשווי של כ- 1.2 מילארד ש"ח.
ישראייר= 0
IDBG שווה = 85 מיליון לכיסוי הנה"כ והוצ' פירוק
כלל בניכוי חוב וסוואפים= אפס גם לאחר הכפלה צפויה בנייר
מודיעין וקולו= אפס
כלומר אג"ח ט' בהנחה שדסק"ש תקפוץ וכלל תקפוץ יהנה רק מ- 8% לא משועבד בדסק"ש. אז אם דסק"ש = 1.2 מילארד מדובר בכ- 100 מיליון ש"ח על חוב של כ- 850 מיליון ש,ח מדובר בכיסוי של כ- 12% מהפארי= 14 אג'. תוסיפו עוד 6 אג' לתביעות ותקבלו כ- 20 אג'.
לכן אני מציע לעבור לאג"ח קבוצת דלק שנסחרת אף פחות מאג"ח ט' ושם ניתן לקבל להערכתי כ- 50-60אג' בתרחיש גרוע ופארי של 100 אג' בתרחיש אופטימי.

הבהרה

לדעתי דווקא אג"ח יד' במצב טוב כי דסק"ש תתאושש לאחר המשבר והם יכולים לקבל פארי. כנ"ל אג"ח ט"ו. רק ט' בבעיה מאוד קשה כי הנכסים הלא משועבדים שואפים לאפס . כמובן שמי שמאמין שאלשטיין ימשיך להזרים ולשפוך כספים יכול לראות אג"ח ט' מתרומם אך נראה לי שהוא לא יזרים ללא תספורת עמוקה ואת כל התספורת יספוג אג"ח ט' שכנראה רק לו יש מה להפסיד. זה פשוט נורא ואיום מה שאלשטיין עולל לחברה הזו ולאג"ח ט'.
אג"ח ט' נמצאים בין הפטיש לסדן, בין הנושים המובטחים לבין אלשטיין , והם היחידים שכנראה יאלצו להסתפר. אני לא רואה את יד' ו- טו' תורמים לתספורת כי הם מחזיקים בנכסים יחסית טובים שיכולים להביא אותם לפארי מיד לאחר גמר משבר הקורונה.

מספר הערות

ערב טוב
1. לפי דוח 2019 ה NAV היה שלילי ב 400 מליון ש"ח בקירוב. כעת הוא 1200 מליון שלילי.
לכן, אם נמתין בסבלנות כשנתיים, הקבוצה לכאורה עשויה לחזור למצב הזה.
2. סלקום מבצעת מהלך אסטרטגי חשוב של מיזוג עם גולן. עוד שנתיים מהיום השווי של סלקום גולן יזנק מעלה בצורה דרמטית.
3. נכסים ובניין סיימה שנה עם רווח גדול מאוד (מימוש מניות גב ים).
רכישות עצמיות של אג"ח דסקש ונכסים ובניין עשויות לרשום רווחי הון מהותיים לחברות הללו וכמובן להעלות את שוויין.
4. שופרסל מרוויחה ובפרט כעת במהלך משר קורונה.
BE משתפרת . בקיצור שופרסל חברה בזינוק מעלה. אלרון עם קצת מזל תצליח.
5. לפני כ שלושה חודשים אידיבי אג"ח ט נסחרה בשער 70. אם הקבוצה תשביח את עצמה באיזה שער תיסחר אג"ח ט ?
לכן, צריך סבלנות ולא למהר לחלק לאלשטיין מתנות.
הגינות מצד בעלי האג"ח ומצידו של אלשטיין תסייע לכולם.
אני חושב שאם סבלנות וניהול נכון בעוד שנתיים הכל ייראה טוב יותר.
לכן, יש ללכת לקראת אלשטיין אך לא בתספורת ההזויה כפי שכתב גולן חזני.
אני מסרב לתספורת כה עמוקה ואם יהיה חלילה צורך - אצביע נגד.
6. כלל ביטוח לפי דוח 2019 הון עצמי 5.2 מיליארד ש"ח . נסחרת בחצי משוויה .
תארו מה יקרה אם תיסחר בשווי הכלכלי שלה

סבלנות

לילה טוב
אכן אנו במשבר קשה כעת. סבלנות תשתלם לכולם.
משער כפי שנכתב שעוד שנתיים המצב ישתפר.
כל הסדרות חייבות להתאחד ולדרוש דחיית קרן בשנתיים בתמורה להזרמה משמעותית.
תספורת של עד 20% באגח ט במידה ואגח יד יסרבו להתפשר. כפי שנכתב לפני כ 3 חודשים אגח ט נסחר בשער 70. לא למהר לוותר על אגחי אידיבי.

זמן וניהול טוב יגרמו לסלקום גולן להשתפר דרמטית, שופר סל טסה ונכסים במצב טוב. מניית כלל תשתקם.
רכישת אגח עי דסקש ונכסים תניב רווחי הון יפים.
למה למכור את אגח ט בנזיד עדשים ?

פירוק ?

ערב טוב
1. בפירוק אלשטיין מקבל 0. גם לו יש מה להפסיד.
3 מיליארד שח....הפסד שלו.
2. כדאי להיזכר על השמדת הערך שביצע שהתמהמהה למכור את ישראייר, שנלחם בממונה על הביטוח ומכר בהפסר אדיר את כלל ביטוח (הפסד של מיליארד שח בקירוב) סוואפ למניות כלל שמניבות הפסדי עתק ועוד.
ניתן לתבוע אותו עם צוות הניהול המהולל שלו.
3. אי אפשר לזרוק את כל תחלואי העולם על אגח ט.
בתספורת 50% אגח ט בשער 63.
אני מקווה שחברי נציגות אגח ט ועופר גזית בפרט ישמרו על זכויותינו.
4. דחיית תשלומי קרן בשנתיים תיתן שהות לכלל ביטוח, ישראייר ודסקש להשתקם.
או אז הניתוחים לא יהיו לאגח ט כה נמוכים.
לכן, צריך פתרון הגון.
כל צד יוותר ובסופו של יום כולם ייצאו נישכרים.
למחוק את אגח ט זו טעות חמורה.
אני מסרב לתספורת כה עמוקה באגח ט.
5. דחיית תשלומי קרן בשנתיים, איפשור לאלשטיין לרכוש אגח בשוק כך שזה לא יחשב כהזרמה, מתן אפשרות לנכסים להתאושש ותספורת של 10% לאגח ט ו 5% לאגחים (תספורת של 250 מליון שח בקירוב) האחרים היא פתרון מצויין.
מלווה בהזרמה הונית של 250 מליון שח.
6. לא ירצה ניתן לחפש משקיע שישקיע כ 250 מליון שח וכל הפירמידה שלו.
לאלשטיין יש מה להפסיד.

cyber101

New member
אידיבי
אם אתה לא מחזיק סכום מאוד גבוה שקשה למכור אתה צריך לצאת ו כמה שיותר מהר. ההצעה של אלשטיין לא רעה בכלל יחסית למצב של החברה. היא מאפשרת לקרנות לצאת מזה מהר ו להעביר כספים ל מקומות שיתוששו אחרי המשבר. לך יש יכולת למכור עכשיו ו זה מה שצריך לעשות.
אתה מסתכן בזה ש אגח יעפוך להיות לא סחיר ואז לא תוכל להשתמש בכספים כש תהיה יתוששות.
אני הייתי תקוע עם אלשטיין הרבה מאוד זמן ו לצערי הפסדתי לא מעת. אני מכרתי הכל ב 40+ ו עברתי לדלק.
אני חושב שהמהלך הזה הוא נכון שיאפשר לי להחזיר את ההפסדים ו גם להרוויח.
כתבתי את זה כבר בפורום. באגחים של דלק יש גם סיכונים ו אפשר להפסיד אפילו במחירים של היום. אני מקווה שתרחישים האלה לא יתממשו.
אני גם נכנסתי לקרנות ממונפות *3.
ב2008 הייתי בהפסד 60% והקרנות האלה זה משהו ש אפשר לי להחזיר כמעת את כל ההפסדים תוך שנה.
תחשוב על זה.

רק בריאות

raiman

New member
20 אג מול 27 אג של אלשטיין / אני מעדיף 20 אג

אלשטין מפסיד את כל ההשקעה, יאלץ להסביר מחיקת 3- מיליארד שהתאדו.

אם לא ישתוללו הסדרות המובטחות , כולם ילכו יחד , יקפיאו תשלומים וימתינו לימים טובים כדי למכור את הנכסים שנותרו , יוכלו לקבל גם יותר מ 20 אג וזה לפני תביעות .

לגבי דסקש צריך סבלנות.

אנחנו רואים ששופרסל לא נפגעת מהקורונה .
גם סלקום לא אמורה להפגע וראינו התחזקות שלה מ 700 ל 1150 !!בשבועיים.

נכסים ובנין זינקה 50% מהשפל משער 15000 ל 23000 , חברה שהרוויחה מיליארד בשנה ונסחרה ב 900 מיליון !! היום כבר 1.4 מיליארד .
אם עסקת ישפרו תצא לדרך ב 800 מיליון שח , היא תעלה עוד הרבה.

לאלרון מתוכננת הנפקה והצפת ערך בימים טובים יותר שאחרי הקורונה.
אז מאוד ריאלי שדסקש תחזור לערכים שנסחרה לפני המפולת.

המיתון שאחרי הקורונה אמור להכות בה פחות, מזון ,סלולר , נדלן לשוכרים AAA וביומד באלרון.

אם יהיה שיפור, ביום שאחרי יצאו מהחשכה משקיעים שיסכימו לקבל שליטה על חברות מהטובות במשק בהזרמה של כמה מאות מיליונים תמורת תספורת כללית באידיבי אבל הוגנת (אלי טדי שגיא כזה )

מעדיף את זה על 27 אג מאלשטיין.

אין ולא תהיה הצעה מאלשטיין להכניס משקיע חיצוני

אם יש משקיע כזה (וזה אם גדול)
משקיע כזה יבוא ישירות למחזיקים
ולא יתחלק עם אלשטיין אלא יקח את
כל העוגה לעצמו מידי המחזיקים
למיטב ידיעתי נכון להיום
משקיע כזה לא ניראה באופק
דעתי
&nbsp

למעלה