דלק משעבדת עוד מניות דלק קידוחים לבנקים

• פותח הנושא jsphs
  • פורסם בתאריך

jsphs

Well-known member
דלק משעבדת עוד מניות דלק קידוחים לבנקים

קראו את ההודעה הבאה:

https://mayafiles.tase.co.il/rpdf/1288001-1289000/P1288451-00.pdf

רגע לפני שיש נציגות, רגע לפני שיש יועץ משפטי.

רגע אחרי הורדת דירוג כאשר בדו"ח נכתב שבקופה אין כסף לשלם את התשלומים בחצי השנה הקרובה.

רגע אחרי פרעון אג"ח י"ג רק שלשום.

מגיע הדווח שדלק משעבדת עוד מניות של דלק קידוחים לבנקים.

מאג"ח A וחברה עם 1,300,000,000 ש"ח בקופה והמון מניות חופשיו עובר רבעון אחד והכל משועבד למערכת הבנקאית.

אם זה לא נשמע ולא מריח כמו העדפת נושים (כמובן לכאורה) אני לא יודע איך להגדיר העדפת נושים.

האמת, אותו בנק ישראלי היה צריך להיות פראייר על מנת לא לעשות מעשה סיטי בדלק. לקחת חוב של לעוד שנה עם בטחונות של פי 3 משווי הנכס למכור אותו למי שהם רוצים באיזה מחיר שהם רוצים כאן ועכשיו.

בקצב רקון הקופה לנושי האג"ח ישארו פירורים בעוד כמה חודשים.

cyber101

New member
זה עילה לפירעון מיידי
הסידרה הגדולה ל''א יכולה להעמיד את החוב לפירעון מיידי בגלל היצירת שעבוד הזה ואני מקווה שזה מה שיהיה. כש הורידו את הדירוג היה צורך להמתין 21 ימי עסקים ועכשיו אפשר לפעול מייד.
אני חושב שהוא יזרים כסף או ישעבד את הנכסים שלו כדי לא לאבד את החברה. מה שבטוח שבזמן הקרוב נידע מה קורה.

jsphs

Well-known member
נציגות ועו"ד מטעם המחזיקים - חייבים לפעול

אם אתה מחזיק אג"ח דלק קבוצה - אתה הולך לשלם עשרות מיליונים של שקלים לטובת הנציגות (שבתקווה בחינם) וליועצים המשפטיים.

דלק קבוצה, חשופה לתביעה מצד הנושים ואחד הדברים המעניינים בדו"ח השנתי הוא היקף פוליסת הבטוח לדירקטורים ונושאי משרה.

דירוג החוב של דלק ירד ל- CA מה שאומר שהחברה והנכסים שלה שייכים לנושים ולא לבעלי המניות בהסתברות לא נמוכה.

מעלות שהורידה ל- (BB
כותבת שאין מקורות נזילים לחצי השנה האחרונה ואם לא ימצא פתרון בתוך כמה שבועות תוריד את הדירוד בעוד כמה נוצ'ים. כאשר מדרוג כבר הורידה ל- CA. לכולם ברור שדלק עברה את סף חדלות הפרעון.

אני בהחלט בדעה שלך שעל הנושים להעמיד את החוב לפרעון מיידי. לרוץ לביהמ"ש ולדרוש הקפאת הליכים.
לאחר הקפאת ההליכים להבין מה שועבד, למה ומי אישר.

חברת דלק קבוצה השתמשה במניות חופשיות משעבוד וכ- 1,000,000,000 ש"ח בתוך רבעון אחד על מנת לחזק בטחונות לבנקים.

הקפאת הליכים ראוי שתשש על מנת לבקש מביהמ"ש להכריז על דלק קבוצה שהיא מעבר לסף חדלות הפרעון ועל כן, להחזיר את השעבוד על נכסי הקבוצה לנושים כולם ולא רק לבנקים שכנראה פעלו מהר לפני כולם.

הקפאת ההליכים צריכה לשמש על מנת לשחרר את כל הדירקטוריון של דלק קבוצה ובעלי תפקידים.

הקפאת ההליכים בטח אם יוחזרו המזומנים והמניות החופשיות ראוי שתשמש לתבוע את פוליסת הבטוח של הדירקטורים, נושאי משרה ובעלי שליטה.

תחת הקפאת הליכים יש לפעול להשבחה של החברות הבנק כמו דלק ישראל, דלק קידוחים, דלק תמלוגים ואם צריך לבקש הקפאת הליכים גם בחברות אלו ראוי שיעשה כן.

רב המניות הן חברות בישראל ולביהמ"ש הסמכות לפעול בעניין.

רק היום דווח שבנק לאומי שעבד לטובתו עוד מניות של דלק קידוחים.

נקווה שהיועצים המשפטיים שיעלו עשרות מיליונים יפעלו מהר כדי שיהיה ניתן להציל חלק גדול ככל האפשר מכספי נושי האג"ח.

dw2322

New member
מה הבהילות?

פוף. נגיד שאין איתקה ואין דלק"ד.

נכס דלק ישראל הולך להעלם?
הבניין של החברה בהרצליה יתמוטט? הקרקעות בעכו יוצפו במים?

כבר עכשיו יש לנו חצי פארי ואם השווקים יתייצבו ניתן יהיה לאגח את תמלוג העל במיליארד שקל ולהרגיע את כולם.

מה שכן יש מקום ללחוץ במידת מה את תשובה כן לקדם הנפקת אקוויטי, וזו יכולה להעשות במחיר גבוה ממחיר השוק, אפילו בעשרות אחוזים, במסגרתה הוא שם כסף ומי שעוד רוצה? תפדל.

לחילופין לשעבד נכסים מבחוץ, כגון אלעד קנדה.

בתמורה אנחנו יכולים להציע גרייס לשנה שנתיים.

jsphs

Well-known member
חשיבות לזמן - אם תטען להעדפת נושים אסורה

ותראה כי ב- 90 הימים שטרם הבקה להקפאת הליכים דלק קבוצה:
השתמשה ב- 1,000,000,000 ש"ח ושעבדה את רב המניות לבנקים.
יש סכוי גבוה יותר שביהמ"ש יורה על התרת שעבודים והחזרת כספים על מנת שעל הנושים יחדיו יחלקו את אותם כספים ומניות לא משועבדות.

אם הקפאת ההליכים תמשך שנתיים עצם החזקת המניות יכול לגרום שערכן יעלה ותוכל לשלם לנושים כולם (כולל בנקים) פארי מלא.

תשאל את עצמך למה תשובה פעל ורוקן את הקופה ושעבד כמעט את כל המניות של הבנות? האם כי הבנקים בקשו יפה?

להערכתי כי הגדירו לו שאם עד 14:00 ביום DD:MM לא נכנס כסף הם ממשים את המניות המשועבדות להם.

כאשר תשובה יעמוד מול ביהמ"ש המחוזי ויצטרך לתת עדות בשבועה האם לאשר או לדחות את הקפאת ההליכים - וזכותו של ביהמ"ש להוציא צו הבאה למתן העדות ואם אין לאשר הקפאת הליכים איך הוא מתכוון לשלם את החוב יכול להיות שתשובה ממקורותיו יכניס נכסים לנכס כל עוד הוא בר הצלה.

אין לנושים היום מה להפסיד למעט להפוך חצי פארי לפארי מלא בתוך שנה - שנתיים.

מי שצריך להזיע זה תשובה ובעלי התפקידים.

ירצה תשובה לפנות לבנק פועלים ולשכנע אותו לאשר אשראי של 2,000,000,000ש"ח אשראי נוסף אחרת הבטחונות של דלק קבוצה שווים 0 - עדיף לך שיפעל עכשיו. ו- 2,000,000,000 זה סכום הכסף הדרוש לשנתיים הקרובות רק לתשלום הלוואות ואג"ח ואולי תמיכה בבנות שחלקן ידרשו הנפקת זכויות משל עצמן.

בניגוד אליך הבנקים לחצו ופעלו מהר והשיגו את שלהם.

אתה רוצה שוב את דלק נדלן? תשובה כבר הראה שכשהוא יכול שלא לשלם ולגרום לנזק במיליארדים הוא יעשה כן.

dw2322

New member
ואת חלקן לקח בנק לאומי

הדאגה מהמהלכים האגרסיביים של הבנקים במקומה.

אם כולם, ובפרט הבנקים, יתנו לחברה לעבוד, בלי שכל אחד ינסה לנגוס ביס כדי לשפר את מצבו ביחס לשאר, אז כוווולנו נוכל לעשות הרבה כסף בסופו של דבר

יש פה סיכוי לראות פארי, טפו טפו טפו, אבל החברה צריכה זמן. הנכסים למטה עובדים היטב. בכזה מקרה הטרייד הזה יסדר לי את 2020

cyber101

New member
מה הבהילות?
ל אגחים יש שעבוד שלילי ובמידה וחברה רוצה לשעבד נכסים היא צריכה לבקש רשות ולתת בטחונות נוספים. זה מה ש כתוב בתאור של ל''א.
האם זה מה שקרה? לא.
תשובה מצפצף על זה ויכול להיות שברגעים האלה הוא משעבד עוד דברים או לחילופין מוכר נכסים של החברה ב מחירי הפסד.
לכן עכשיו צריך לדרוש הזרמה + שעבוד של הנכסים הפרטיים שלו וצריך להכניס דירקטורים משלנו. בלי זה אין על מה לדבר.
יש סיבה למה לחברה יש נכסים לחצי פארי ו אגחים נסחרים חצי מזה. השוק מכיר אותו ו לא מעמין לו.
תשובה לא מומחה לגז ו נפט ו אפשר בקלות למצוא מישהו אחר שינהל את החברה עד ש המצב ישתפר.

cyber101

New member
ביטוח
לא נראה לי שביטוח יכול לעזור פה. אני אישית אף פעם לא ראיתי ביטוח ששילם בסוף.
היו פה שתי החלטות שאפשר להגיד שגרמו נזק:
דיווידנדים ו שעבוד בלי רשות.
דיוודנדים חולקו בתקופה ש הדירוג היה גבוה ו NAV היה חיובי. השיעבודים הם בעיתיים אבל הביטוח לא יקח אחריות על זה.
אני חושב שבסוף הוא יזרים כספים כי באמת ברגע שהמצב ישתפר החברה תהיה שווה משהו ו יש לו כסף ונכסים. הוא משך מילארדים מדלק ו הוא לא הפסיד אותם בקזינו..

jsphs

Well-known member
מלרג כדוגמא

תזכורת,

חברת הנדסה אזרחית גייסה מאות מיליוני ש"ח ובמקביל חילקה דוידנד לבעלי השליטה על מנת לבצע BMBY בין שני בעלי שליטה.

בסופו של יום התברר שהמצג שהוצג בפרסומי המאיה רק כמה שבועות טרם הקפאת ההליכים התגלה כספור לשעת לילה מאוחרת. הכספים לקבל התגלו כשבריר מהחוב.

ביהמ"ש בסופו של יום פסק כי חברת הבטוח שבטחה את הדירקטורים ונושאי משרה תשלם את המקסימום הנקוב בפוליסה.

במקרה זה, ביהמ"ש פסק רק בגובה הפוליסה ויכול היה לרדת לנכסיהם של בעלי המניות בעבר.

זה מה שאני זוכר מארועים, מקווה שלא זכרתי משהו לא נכון - אתה יודע, עבר עשור מאז.

cyber101

New member
ביטוח
אני לא מכיר את המקרה. בכל זאת פה חילקו דיוודנדים בזמנים טובים וזה מותר. הבעיה התחילה בחודש האחרון אבל חוץ מזה הכל היה תקין.
בכל מקרה לא רואים הרבה תשלומים של חברות ביטוח זה מאוד נדיר.

jsphs

Well-known member
בשבועות האחרונים יותר ויותר חברות מדווחות על יקור בטוח דירקט

דירקטורים ונושאי משרה.

למעשה, חברות הבטוח מגלמות עלייה במקרים בהם הן תאלצנה לפצות \ לשפות את התובעים שבמקרים רבים זה נושי האג"ח.

לחברות יש בטוח ויש לו סיבה. מאותה הסיבה שלמוסכניק שלך או לרופא שיניים שלך יש בטוח לרשלנות גם אם הרשלנות כתוצאה מניהול גרוע.

ל- jsphs007 מניסיון של מעל 100 הסדרי חוב

המחזיקים לא בוחרים בנתיב שאתה מציע
לכן הצעתי לכל משקיע המחזיק אג"ח
דלק קבוצה לקבל החלטות בהתאם.
(לקנות למכור או לא לעשות כלום)

dw2322

New member
מיכה צ'רניאק על דלק קבוצה...

בכתבה בביזפורטל על חברת על בד הגולשים החלו שואלים את מיכה את דעתו לגבי אגחי זבל שונים. זה הלא הבייבי שלו

הנה מה שהוא ענה לגבי דלק:
"בגלל שיש לי בימים אלו מחסור בזמן אהיה קצר – המצב בדלק מאתגר. במיוחד כשיש נושים מובטחים שמנצלים את המצב ובאמצעי לחץ מוציאים מהחברה הגדלה של ביטחונות , הגדלה שבאה על חשבון מחזיקי אגרות החוב. בעלי המניות של דלק בבעיה עצומה כי בכול מקרה הם יהיו חייבים להזרים כסף לחברה או לסבול מדילול של חלקם במקרה הטוב או אפילו איבוד כול ההחזקה במקרה הרע. מחזיקי האג"ח חייבים להתארגן מהר כי בכול יום שעובר הם מאבדים חלקים לטובת הנושים המובטחים. במצב הנוכחי ותחת תנאי השוק היום אם לא יכול שיפור מהיר מחזיקי אגרות חוב צפויים לראות החזר בסדר גדול של כ 50% משווי החוב אליהם בלבד. אם יצליחו להרגיע את המצב ולתת לחברה לעבוד זה ישפר מאוד את ההחזר הצפוי . השאלה אם כולם יתנו לחברה את הזמו לו היא זקוקה"

jsphs

Well-known member
צ'רניאק אחד המבינים הגדולים - אומר את אשר אני כותב

למעשה, צ'רניאק מסכים עם מה שכתבתי:

הבנקים מנצלים את הזמן ומשעבדים לעצמם עוד ועוד מניות ועוד ועוד כספים שיש לדלק.

אלמנט הזמן קריטי,

תיכף תהיה נציגות אג"ח, תיכף יהיה יועץ כלכלי, תיכף תהיה נציגות משפטית.
השירות הזה יעלה לפחות עשרות מיליוני שקלים.

את הזמן מנצל היום בנק לאומי על מנת לשעבד עוד מניות.

לדעתי, לנציגות האג"ח אין ברירה אלא להעמיד את סדרה ל"א לפרעון מיידי.
ולרוץ מהר לביהמ"ש לבקש הקפאת הליכים.

תחת הקפאת הליכים ומנוי של קצין ביהמ"ש שיחקור מה קרה בדלק מאוד יתכן וניתן לשחרר את הבטחונות ואת 1,000,000,000 הש"ח שהיו בקופה רק ברבעון האחרון.

כשהאג"ח נסחר ב- 20אג לשקל ותשואת האג"ח מאות % אין שום ספק שהחברה לכל הפחות על סף חדלות הפרעון. לא יעשה כלום בעוד שנתיים לנושי האג"ח ישאר פירורים.

כשאתה תבוא ותדרוש הרמת מסך, חקירה של כל מי שהחוק הישראלי חל עליו, תדרוש מהדירקטוריון הסברים.

מאוד יתכן וביהמ"ש רק כמה שבועות משהם קרו בדלתיים סגורות יפסוק שמדובר בהעדפת נושים אסורה.

לא יתן צו? מה יש לנושים להפסיד?

דלק נדלן היה שעור מצויין לשוק ההון ולימד שהבנקים הם החכמים היחידים על מגרש האשראי. הם גובים ריביות גבוהות, הם אלו שמצליחים לחלץ נכסים פרטיים מבעלי שליטה, הם אלו שפועלים מהר ובזמן.

דלק נדלן נשלכה לכלבים ונושי האג"ח של דלק נדלן נשארו עם פירורים.

לו אז, הם לא מאשרים את ההסדר ודורשים הרמת מסך יתכן ותשובה היה משלם - אבל כשנושי האג"ח שקנו אגרת ב- 100אג מוכנים למכור אותה ב- 15אג ולשכוח למה לו?

שילמת כבר על שירות משפטי בוא ניתן לנציגות לפעול או להכנסת משאבים מבעלי המניות או לרוץ לביהמ"ש ומהר.

תביעות ומשפטים עניין של שנים. הכי טוב להמתין לעליית המחירים.

תשובה רמאי חוקי שום דבר לא פלילי במעשיו. ההונאה היא במכירת מצג של חברה שתעשה הרבה כסף ובפועל הוא מרוקן ומוצץ אותה בהנפקה ובדיבידנדים כי יודע שלא לשלם בסוף זה הכסף הכי קל. מה שמאפיין אנשים כאלה שמעמיסים המון חובות (מוציאים המון כסף מהחברה לעצמם מהחוב) כך שכל משבר יגידו אין לי ולא ישלמו. טקטיקה ידועה מראש. אז תתבעו.. יקח שנים והוא יש לו יכולת עמידה למשוך את זה 15 שנה.. מי שעובד עם רמאי נדפק. במקרה הזה הייתי מחכה לעליית המחירים ונפטר מהסחורה כשתעלה. כל הדיבורים על תביעות ואחריות דירקטורים זה שטויות כי אף דירקטור לא יחזיר מילארדים...

jsphs

Well-known member
לא הייתי מאשים מנדהו באשמה שאני לא יכול להוכיח

ראה צטוט מתוך הדו"ח השנתי ל- 2018:

"30באוקטובר 5332אישרה האסיפה הכללית של החברה התקשרות עם הפניקס חברה לביטוח בע"מ לביטוח דירקטורים בחברה ובחברות הבת שלה במסגרת פוליסת ביטוח קבוצתית לביטוח אחריות דירקטורים ונושאי משרה, עבור החברה ועבור חברות הבת שלה, לתקופה של 32חודשים החלה מיום 3.3.5332ועד ליום 03.5.5353(כולל),בגבולות אחריות של 323מיליון דולר, בפרמיה
33ד -שנתית בסך של כ-023אלפי דולר לשנה, מתוכם חלקה של החברה הסתכם לסך של כ-323אלפי דולר לשנה.".

זה בקריאה וחפוש סופר זריזים בדו"ח.

כלומר יש מאות מיליוני $ של בטוח אחריות נושאי משרה.

באם ביהמ"ש מאשר כי היתה רשלנות או פעולה לא חוקית כמו העדפת נושים הוא יכול לחייב את הדירקטורים, נושאי משרה וסביר כי גם בעלי שליטה בסכום העולה על הפוליסה.

התוקף של הפוליסה אם אני מבין נכון עד 30.06.2020 חייבים לפעול מהר.

יש לך יועץ משפטי שאתה הולך לשלם לא עשרות רבות של מיליוני ש"ח שיקרא את כל החוזים, כל מסמכי השעבוד, יעבור על חשבונות הבנק של החברה .

אני עשיתי חיפוש מהיר, אלו אנשים שהשכלתם משפטית ויש להם עשרות עובדים עם השכלה משפטית וראיית חשבון - ראוי שיתנו תמורה לכסף שישולם להם.

אם תתבע את דלק עכשיו, תתבע את בטוחי הדירקטור רק משם אפשר לחלץ חצי מיליארד ש"ח. תדרוש לבטל שעבודים על מניות והעברת כספים.

אם תפעל מהר, הנכסים הקיימים לא מכסים את החוב לאף אחד וכולם יהיו חייבים להמתין לזמנים טובים יותר.

לא תעשה כן עכשיו, תתן לחברה להתגלגל שנתיים בסבירות לא נמוכה תגרום לנזק של 3-4 מיליארדי ש"ח של כספי פנסיה, גמל והשתלמות. כי הבנקים יפעילו לחץ לקבל עוד ועוד בטחונות ויפעלו למשוך עוד ועוד כספים מפקדונות המופקדים אצלם.

תחת הקפאת הליכים רק קציו ביהמ"ש מוסמך לשלם או לגעת בכספים.

מדובר בקבוצת אחזקות איזו יכולות תפעול יש בראשה?

אם תהינה בעיות תפעוליות בהזרמת גז נובל יטפלו בזה כי יש להם מהנדסים וטכנאים שעובדים בתחום עשרות שנים.

אין לך באמת צורך בקבוצה המאוד קטנה בראש חברת ההחזקות.

מה גם, שבשביל לשבת בדירקטוריון של הבנות התפעוליות לא גיליתי איזה יכולות ניהול מדהימות שלהבנתי מסתכמות בלפרק 1,000,000,000 ש"ח במזומן ברבעון ולשעבד כל מה שזז לבנקים.

קצין ביהמ"ש תחת חסות של הקפאת הליכים יעשה עבודה להערכתי לא פחות טובה ממה שאני רואה כיום.

שורה אחת אסכים איתך, אני לא מבין איך המוסדיים אחרי דלק נדלן הלוו לתשובה מיליארדים בריביות מצחיקות של 2-3%.

אחרי דלק נדלן, תשובה הוכיח לכולם ששוק ההון הישראלי הוא בדיחה שגם לאחר ששדדת את כספי הנושים לא תעבור שנה - שנתיים ואתה תחזור לגייס.

אדם פרטי שישמוט כספים לבנק יהיה מוגבל לתקופה ארוכה ולפעמים בגין חובות שנמדדים באלפי ש"ח בלבד.

תודה על המידע המועיל

בהחלט ניתן להוסיף לתמחור בעת פירוק סכום מאוד מהותי בגין תביעות .

הפכת אותי לאופטימי מתמיד.. אבל עם הנפט שחוזר לעלות יש סיכוי להגיע לפארי

jsphs

Well-known member
חייבים להיות אופטימים

לקבוצה נכסים מצויינים שמתומחרים במחירי שחיטה.

את המצב הזה מנצלים הבנקים שביכולתם לפעול מהר ובמחשכים על מנת לשעבד לטובתם עוד ועוד נכסים.

בעוד התנהלות אג"ח היא פומבית ואיטית לבנקים יש גם את יתרון ניהול הכספים בחברות הם רואים לאורך זמן מתי נכנס כסף ומתי הוא יוצא.

כשישקע האבק, להערכתי, אם יפעלו תחת הקפאת הליכים לא רק שהקרן והריבית תשולם במלואה לאג"ח ולבנקים אלא שישאר מיליארדים לבעלי המניות הן לתשובה והן למעוט.

dw2322

New member
למה פירורים?

דלק ישראל בורחת? הבניין בהרצליה פיתוח נעלם? הקרקעות בעכו מתנדפות? תמלוג העל מתפוגג?

במקרה הרע הריקוברי בעתיד יהיה כמו פירוק היום (עם דלק"ד ואתיקה = 0) ובמקרה הטוב השוק ירגע, הנפט יחזור לרמות גבוהות יותר, ניתן יהיה למחזר את החוב בדלק"ד ואתיקה ואנחנו נקבל פארי.

החברה צריכה זמן ואני נכון לתת לה אותו, בתמורה לשיפור בטחונות ו/או הזרמת אקוויטי מצד בעל השליטה. כדאי לי וכדאי לו.

למעלה