שיעור המבוטלים המריא ל21 אחוז

פי 10 מארס

Well-known member
שיעור המבוטלים המריא ל21 אחוז

אם להסתמך על נתוני הלישכה
עוד בלוף ממשלתי שנועד להרגיע
שיעור המובטלים מעל 50 אחוז
והמשק הישראלי בצמיחה שלילית
אפשר לשלוח קורות חיים אבל הם לא נקראים בכלל
כיוון שהכל בהקפאה עד להודעה חדשה.
אני אגב שמח שהבורסה עולה
הגם שאינה משקפת כלל שום מצב ריאלי לגבי הכלכלה.

ANZ1

New member
מבקשי דמי אבטלה לא מובטלים

בישראל באופן קבוע יש כ20-30 אחוז מובטלים
מובטל - אדם בוגר בגיל עבודה שלא רשום כעובד,
מבקש דמי אבטלה - אדם בוגר, שלא עובד, אבל עבד לפחות 12 חודשים עד עכשיו , ועכשיו הוא זכאי לתקופה קצרה של 50- 170 יום דמי אבטלה
בישראל יש 20 אחוז חרדים ו 20 אחוז ערבים שרובם לא רשומים כעובדים ומשלמים מיסים, גם אם הם עובדים בשחור.
בנוסף יש בישראל מובטלים שלא נרשמים כי הם לא זכאים לדמי אבטלה.
ביום רגיל בישראל יש כ 5 אחוז מבקשי דמי אבטלה, וכ 20-30 אחוז מובטלים
היום יש עוד 20 אחוז רשימה.

פי 10 מארס

Well-known member
כמה קיבלו מכתב עד סוף מרץ ?

הם רשומים כעובדים מן המניין היום
אבל חצי תחת כבר בחוץ.

dw2322

New member
רוב החרדים והערבים בגילאי העבודה עובדים באופן רישמי

אמנם שיעור התעסוקה נמוך יותר מאשר אצלנו החילונים, אך לא הייתי מקצין. עדיין הרוב כן עובדים, ובאופן רישמי.
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3755751,00.html
לפי הכתבה נשים חרדיות דומה אלינו, גברים חצי.

ביטול קצבאות לבחורי ישיבה, שאלה גברים צעירים ובריאים, יכול לסייע בהעלאת שיעור התעסוקה במגזר החרדי, כי זה קצת לא נורמלי שמשלמים כסף טוב לגבר צעיר ובריא כדי לא לעבוד.
גבר צעיר ובריא זה לב כ"א בכל משק בעולם ובענף הבניין והחקלאות למשל היו שמחים לכניסה של עשרות אלפי גברים ישראלים צעירים ובריאים, שכיום אנחנו בוחרים, באופן מודע, לאפשר להם לא לעבוד.

אני רואה שחבר'ה ערבים צעירים שבאים ללמוד באונ' ת"א לגמרי מעוניינים לעבוד ועם הזמן הם נכנסים לעוד ועוד ענפים, כולל רפואה, עריכת דין והייטק. אלה לא אנשים חלשים. מה שכן מסכים שמראש מי שמצליח להגיע לאוניברסיטה זה הצמרת של המגזר.

dw2322

New member
הרוב המוחלט זה חל"ת

ברגע שיורידו את מגבלות הסגר רובם יחזרו לעבודה תוך ימים. למשל עובדים בענף ההסעדה, שזה ענף עתיר ידיים עובדות.

בחורה תל אביבית צעירה שעבדה במלצרות תחזור לעבודה ברגע שבית הקפה או הבר יפתחו. במיידי. בעל הבית רק מרים טלפון והיא מתייצבת.

גננות וסייעות לא יספיקו לאמר ג'ק רובינזון לפני שגדודי הורים ישמחו לזרוק עליהן לטפל בחזרה בילדים הצווחנים בגנים. ההורים כיום מורטים שערותיהם

למעלה