DW איך הודו נהפכה להיות מעצמה עולמית ביצור אנרגיה סולרית

bogii

New member
DW איך הודו נהפכה להיות מעצמה עולמית ביצור אנרגיה סולרית

ואצלנו סוגדים לכמה טייקונים מושחתים

חפש לראות את התוכנית של מואב וורדי בערוץ 11
תוכנית מהממת ומדהימה איך הם (ההודים) לאט לאט
מגדילים את כושר היצור של החוות הסולריות
שבסופו של יום הצריכה של הנפט תהיה זניחה עד אפסית

אין מה לעשות DW עם כל הכבוד העולם חייב לצמצם את
הצריכה בנפט לאפס
זה קצת יצמצם את הכוח הכלכלי של מפיקות הנפט
תומכות טירור
ועם זה גם לך אני מניח ובטוח שאין לך בעיה
כמו שאני מכיר אותך אתה אפילו תחגוג את נפילתם
של מדינות תומכות טירור.

מה שנחמד יש לנו נציגה פורצת דרך רק קצת עצוב
שגיא סלע נפטר ממחלת הסרטן אבל הוא השאיר אחריו
וואחד חברה חבלז
רק היום קיבלו תוספת של -17 אחוז והשמיים הם הגבול
אני רק מקווה שימשיכו בפיתוחים ולא לצמצם את המו"פ
כי מו"פ זה נשמת אפה של הצלחה

היום חשמל סולרי זול מחשמל מגז. פשע שישראל לא מקימה בנגב

פורום נטול פוליטיקה אז ממש לא פוליטי אלא ענייני. אבל בדיוק שטייניץ אישר הקמת שתי תחנות בגז במקום פחם בחדרה.. למי שלא יודע במכרזים האחרונים המציעים תחנות סולריות היו זולים מגז. 8 סנט לקווטש... שדות סולרים לא מקימים בקצב אלא כפיילוטים קטנים. שטייניץ וביבי עובדים שעות נוספות עבור תשובה...

dw2322

New member
זה פשוט לא נכון

ראשית מחיר הסולארי בשטח, תכל'ס, לא בסיפורים, הוא גבוה משמעותית מאשר גז טבעי, ואתה תקוע עם המתקנים היקרים הללו לעוד עשרות שנים, וזה חלק ממה שמעלה את חשבון החשמל. לא מוזיל. המתקן הגדול בישראל, 120 מגהוואט (זה פיילוט זה? ), של שיכון ובינוי, הושק בשנה שעברה, וזה עולה לך 45 אגורות.
אגב, אני בדיעה שכן, אני מוכן לשלם קצת יותר על החשמל שלי במחיר של אנרגיה יותר נקיה.
https://sheva7.co.il/news/146363

2. מוזמן להריץ חיפוש. רשמתי על כך פוסטים מקצועיים אחרי פגישה עם נורית, סמנכ"לית רשות החשמל. היא הבןאדם שקובע כמה סולארי יהיה פה ככה שאין מקור מידע יותר טוב מזה. אחוז הסולארי בישראל טס מ 3% לפני כמה שנים ל 10% השנה ויכפיל את עצמו בעוד עשור. זה לא יהיה 20% אלא 17% "בלבד" כי אתה מתרבה כמו שפן.

אני רואה שכבר התכתבנו על זה. אפשר לצפות שלא תחזור על שגיאות כי מה שרשמתי שם זה עובדות ולא דיעות:
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/29/184465681/%D7%A9%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%94%D7%95%D7%9F/%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%A1%D7%94_%D7%95%D7%A9%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%94%D7%95%D7%9F[/URL]
עוד כמה:
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/29/184555319/%D7%A9%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%94%D7%95%D7%9F/%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%A1%D7%94_%D7%95%D7%A9%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%94%D7%95%D7%9F[/URL]
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/29/184617986/%D7%A9%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%94%D7%95%D7%9F/%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%A1%D7%94_%D7%95%D7%A9%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%94%D7%95%D7%9F[/URL]
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/29/163063135/%D7%A9%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%94%D7%95%D7%9F/%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%A1%D7%94_%D7%95%D7%A9%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%94%D7%95%D7%9F[/URL]

נכון. במתקנים עתידיים, בעוד כמה שנים, המחיר ירד, אבל כרגע (וכאמור אתה תקוע עם זה לעשרות שנים)? אתה משלם ביוקר. תפנים. זה מה יש.

המחיר הזול הוא גם מטעה מכיוון שחלק מהעלות האמיתית זה אגירה, ולזה פשוט אין לנו כרגע פתרון. אגירה זה צעצוע שעולה כסף, הרבה כסף, ואף אחד לא יספק לך אותו בחינם.
עוד בעיה, כפי שהסברתי בעבר, זה שיש לך שטח פנוי בדרום אבל הלקוח המשלם (רוב האוכלוסיה שלך) נמצא במרכז. נורית מציעה ליזמים 4000 דונם ליד דימונה. רק תבואו.
הבעיה היא שכדי שהלקוח ישלם הוא רוצה את הסחורה (חשמל) אצלו בבית, ובשביל זה צריך רשת הולכה שזה אומר עמודים בשטח, ועל זה יש לך ויכוח מול הבדואים
ועד שלא תסגור את הויכוח "פינטו יביא פח נפט שורף הבנק" (העמוד במקרה הזה).
בעיה. עד שאתה לא פותר את הבעיה מול פינטו הבדואי אף יזם לא יתנדב לשרוף את כספו בדימונה.
לדעתי לא סביר לתת ל 1 בת ים (כל המגזר הבדואי זה כמו סך תושבי בת ים) חצי נגב, למרות שזה מה שמתחשק להם, ויש לעודד בנייה רוויה גבוהה. יש נוף יפה לנגב מקומה 15. שאר השטח הוא שלי, מדינת ישראל, וזכותי לעשות מה שמתחשק לי עם השטח שלי. זה התיאוריה. עם התכל'ס בשטח יש קצת יותר בעיה.

ואחרי שאמרנו כל זאת? ישנה חשיבה כיום לנסות לעלות בעתיד ל 30% מתחדשות. כדי לעשות את זה אתה צריך להביא לי אקסטרה 100 אלף דונם, שזה פעמיים ת"א.
בבקשה. תמצא.

(אין שטחים פנויים בכאלה היקפים, ולכן צריך לחלט ממישהו. תבחר: או חקלאים או צה"ל, ששניהם הם זללני הקרקעות הכי בנדיטים שיש
)

בינתיים אתה ממשיך להתרבות כמו שפן
, בקצב חסר כל אחריות סביבתית
, אף מדינה מערבית לא מתרבה כמוך, אתה פשוט שברת את הסקאלה
, 2% מדי שנה, מה שאומר שכל שנה יש לך על הראש עוד 200 אלף צרכני חשמל שרוצים אותו 24/7/365 ולכן אתה חייב, פשוט חייב, להרים עוד תחנות כח, ואלה תפעלנה על גז. אותם 200 אלף תושב נוספים שיש לך על הראש גם רוצים מי שתיה וכדי לעשות את הקסם הזה שאתה מסובב ברז ויוצאים ממנו מים צריך מתקני התפלה. גם אלה, מה לעשות? עובדים על גז טבעי. גם בלילה אגב. אחרת תסובב ברז ולא יצאו ממנו מים, כפי שאגב די מקובל בשכונה שלך (המזרח התיכון), בה זה ממש ממש לא ברור מאליו שיש חשמל ומים 24/7.

הגיע הזמן להפסיק לעודד ילודה. זהו. נגמר. צפוף פה. אנחנו כבר לא 600 אלף אלא 9.1 מיליון. אם לא תעשה כלום אז עוד 40 שנה יש לך פעמיים ישראל על הראש.

אל תדאג, גם בתרחיש הכי הכי אופטימי (ירידה של שיעור הפיריון מ 3.1 הזוי של היום ל 2.1 ) אתה עדיין תמשיך להתרבות, אבל בשאיפה בקצב נמוך יותר, כי זה לא פשוט בכלל בכלל בכלל להצליח לספק תשתיות לאוכלוסיה מפונקת של עולם 1 שמתרבה בקצב של עולם 3.

dw2322

New member
מזל טוב

בזמן שקראת את התגובה הנ"ל נולד בישראל עוד תינוק.

כל יום יש 500 כאלה. בערך כל 2-3 דקות.
אותו אדם חדש הולך לצרוך חשמל ומי שתיה כל חייו. אתה (מדינת ישראל) צריך לספק אותם. הוא גם יצרוך דיור, מזון, תחבורה, בית ספר, בית חולים וכו.

תהנה

משקיע88

Well-known member
לא לדאוג

יש לנו אבא גדול בשמים שידאג לפתרונות: נגיפי קורונה, מלחמות גרעיניות, מלחמות דת קטלניות וסתם רעידות אדמה.

הכמות שטויות שאתה רושם

ממש לא מאפשרת לקרוא אותך . אתה לוקח כדוגמא פרוייקט מלפני עשור וממנו גוזר את מחיר הסולארי? במכרזים היום חשמל סולארי נמכר בפחות מ 18אג לקוטש וזו עובדה.
מי שמתווה מדיניות של שימוש בגז / סולארי זה שר האנרגיה והוא בלבד. רשות החשמל היא עושת דברו.
היום בישראל יש פחות מ 6% אנרגיה מתחדשת ולא כפי שרשמת. היעד ל 2030 אליבא דשטייני. הוא 17%. בשביל לקבל סדרי גודל - 20% במצריים עד 2022 , אותו כנ"ל בירדן עד 2025.

dw2322

New member
עד סוף השנה 10%

זה השלשה של מה שהיה עד לפני כמה שנים.
להכפיל את זה בעוד עשור, בהתחשב בקצב הריבוי כאן, זה אתגר לא פשוט.

במצרים יש לך את סכר אסואן. פה אין. במצרים יש לך קרקע במדבר כמה שאתה רוצה, וכ"א זול. פה אין לך דונמים ספייר ועלות כ"א יקרה.

לגבי מחיר הסולאר היקר זה כרגע מה שמנפק אנרגיה למשק, וזה הרבה יותר יקר מגז טבעי.
רק כשהפרוייקטים העתידיים יכנסו לפעולה, בעוד כמה שנים, אלה ינפקו חשמל זול יחסית, אבל כאמור עם הסולארי היקר, שזה הרוב כרגע, אתה תקוע לעוד עשרות שנים, וזה מעלה את מחיר החשמל. לא מוריד.

חלק מעלות החשמל הסולארי נגזר גם מהנדלן, וזה משאב במחסור בישראל. מחיר החשמל שהיזם יכול להציע נגזר מכמה זול מספקים לו את הקרקע - בחינם או שעולה משהו. האם היזם נדרש לשלם מיסים או שמציעים לו פטורים.
להשוואה מיזמי הגז כן נדרשים לשלם מיסים גבוהים. אם יציעו להם מיסים נמוכים כמו לסולאר אז הם יוכלו להציע מרכולתם בחצי מחיר.

אם רוצים להעלות בעתיד מ 20% ל 30% אז אתה צריך למצוא לי 100 אלף דונם ספייר. זה פעמיים ת"א.
קדימה. שיהיה לך הרבה בהצלחה למצוא שטחים בהיקף כזה.

הפרבולה

New member
הבעיה הגדולה עם חשמל סולרי היא שהשמש לא מאירה בלילה

וגם לא שיש עננים , ואין עדין טכנולוגיה טובה לאגור את עודפי החשמל בכמויות גדולות, ולכן יהיה צורך שיהיה גיבוי של דלק להנעת הגנרטורים, זה נכון גם לגבי טורבינות רוח

פתרונות אפשריים:

להמציא מצברים עם קיבולת גדולה הרבה יותר ליחידת נפח ( ורצוי מחומרים לא מזהמים) , אם יהיה דבר כזה זה יהיה שיפור משמעותי מעולה גם למכונית חשמליות

להשתמש בעודף האנרגיה המיוצר ביום לשאיבת מים למקום גבוה.

רעיון דומה להשצמש בעודף האנרגיה לאלקטורליזה שתייצר גזי דלק ( למשל הפרדת מימן וחמצן ממים )

להציב תאים סולריים בחלל ו"למשוך" משם את האנרגיה ...

לפזר תאים סולריים בכל כדור הארץ כך שתמיד יהיו כאלו שיקבלו אור שמש שיספקו חשמל גם לאזורים החשוכים...

יאללה קיבלתם כמה רעיונות לסטרט אפ ( לא לשכוח לתת לי מניות
)

dw2322

New member
יותר פשוט - שיפור טכנולוגי

סביר שמתישהו במהלך עשרות השנים הבאות יהיה שיפור טכנולוגי בלוחות הסולאר ואז אפשר יהיה לחלץ יותר תפוקה מכל מ"ר.
יש רק בעיה "קטנה" והיא שבשלב ראשון פאנל סולארי מתקדם לא עולה גרושים כמו שידידנו ילדטובירושלים מפנטז, וגם היום, אם בוחרים בסחורה יפנית טובה אז היא עולה יותר כסף מסיני זול, וגם אז מדובר בחילוץ של עוד אחוז-שניים. אני מבין שהניצולת כיום של הפאנלים היא באזור ה 15-20%. זה הכל.
אם יצליחו להקפיץ ל 40% אז נוכל לייצר כפול חשמל מיחידת הקרקע. אנחנו עדיין רחוקים משם.

הבעיה השנייה היא האגירה, וזו בעיה גם של כל הרכבים החשמליים.

הפרבולה

New member
לדעתי בנוסף לעלות של כל פנלים יש להוסיף עלויות של תשתיות

כמו כבלים ( הרבה נחושת ) שיחוברו לכל פנל, בלאי , תחזוקה ( צריך לנקות אותם מאבק )
אגב בנגב בנו תחנה סולרית עם מראות מתכווננים לפי מיקום השמש ( ככל הידוע לי ) כנראה הנצילות גבוהה יותר לעומת שימוש רק בתאים פוטו אלקטריים. אבל גם שם יש נזק סביבתי
https://he.wikipedia.org/wiki/תחנות_הכוח_באשלים
&nbsp

bogii

New member
זה נכון שהטכנולוגיה בחיתולים אבל זה שזה מדליק אנשים להתמיד ע

עם האנרגיה הזו אני אומר דייני
מספיק לי -DW מבין ובעד הפרוייקטים האלה סבבה
זה כבר סיבה טוב לרדת מהמניות האלה

מתרבים כמו שפנים? רואים א זה בכבישים ובחניות
ואם אתה חושב שזה הולך להשתפר? כן
יהיה יותר סקס ואם האנטישמיות תגבר יגיעו יותר עולים

dw2322

New member
כרגע ההגירה חיובית

אם אני זוכר נכון אז במודלים של הלמ"ס היא תתאפס בעתיד, כאשר מאגרי היהודים הגדולים שעוד נשארו לך זה ארה"ב וצרפת. זהו. פחות או יותר סיימת עם רוסיה ואתיופיה.
שים לב שאמנם ההגירה מאלה צפויה לרדת אבל מאידך העולים שכבר הגיעו לכאן מתרבים כאן, ככה שאתה נשאר עם הבעיה של קצב התרבות מוגזם.

אפשר יהיה להתמודד עם עודף הילודה אם נפסיק לעודד עלייה ונתחיל אפילו לעודד ירידה, כפי שקרה במדינות כמו אירלנד, פיליפינים, הודו ועוד.
הבעיה היא שמי שיורד אלה מנועי הצמיחה שלך, ולא חרדים שלא עובדים. בעיה.

עלייה ממדינות מערביות זה דיל טוב מבחינתך, כי המדינות הללו השקיעו בחינוך ואתה מקבל עובד יצרני בחינם.

bogii

New member
בסוף החרדים ישתלבו כי לא תהיה ברירה צא ולמד איך מתנהלים ב-

אושר עד כמה חרדים משתלבים העבודה
בוא לא נחפש את מה שמפריד אלה את
מה שעושה לכולנו טוב
מאחר ואני מכיר את החומר ממנו נוצקת
אני בטוח שאתה תסכים איתי
כן ירבו כמוך ושכמותך

dw2322

New member
אכן, אין לנו ברירה

זה כבר לא קומץ אלא אחוז הולך וגדל באוכלוסיה.
בחו"ל אף מדינה לא משלמת כסף לגבר חרדי צעיר ובריא כדי לא לעבוד. זה כ"א פנטסטי למשק, כאשר למשל חסרים לך כיום כ 4000 נהגי אוטובוס. אתה לא יכול לשפר את התח"צ בישראל בלי כ"א. גבר חרדי צעיר ובריא יכול להיות נהג מצויין.

אם אתה מכיר איזשהו מובטל בגוש דן אז מוזמן לספר לו שכל חברות האוטובוסים מחפשות נהגים בנרות. 42 שקל לשעה+סוציאליות+קורס על חשבון הבית. רק תבוא.
מקבלים גם גברים וגם נשים, גם חילונים וגם דתיים, גם יהודים וגם ערבים. רק תבוא.
נכון. עבודה פיזית לא קלה, אבל לגמרי מתאימה לגבר צעיר בן 25.

3718

Member
ככל שישראל תשגשג כמות היהודים בעולם תגדל

קראתי כתבה על אקוודור איך צאצאי הספרדים שם מגלים שורשים יהודים מהאנוסים בספרד
&nbsp
&nbsp

מיכאל384

New member
כאשר המהגרים שכרגע מגיעים לאירופה יהגרו לאמריקה (לא קל)

גם הסביבה הבטוחה שבה חיים יהודי ארה"ב ("גולדן מדינה") תשתנה ויהודי ארה"ב
יעברו את אותו תהליך שעברו/עוברים יהודי צרפת/בריטניה.... והמוצא היחיד שלהם
יהיה ישראל .

jsphs07

New member
1KW ל- מ^2 בממוצע עולמי - אנחנו עם כ- 300 ימי שמש בשנה

רבותי שבת שלום,

מדינת ישראל בטח בנגב זוכה ללמעלה מ- 300 ימי שמש בשנה תקופה ארוכה מ- 06:00 ועד 19:00.

פאנלים סולרים מפיקים כ- 16%-21% לכאלו שהם cost effective.

פאנלים שמיועדים לשדות סולארים מפיקים עוד כמה % הואיל והסיליקון (Mono or Poly) חשוף גם מלמטה כך שפוטון שלא נבלע או מפוזר ממקום אחר ניתנת לו ההזדמנות נוספת להקלט מתחתית הפאנל.

יש פאנלים עם יעילות קוונטית כפולה אבל הם יקרים ומיועדים ללוינים וכדומה.

לא פוסל אפשרות שפאנלים דקיקים ומותאמים לכלי רכב ינצלו כ- 5מ^2 top view של רכב (2 מטר רוחב אל מול 3 מטר אורך) להטענת מצבר של 40Kw-H - גם ביעילות של 20% בשמש רכב שיעמוד 10 שעות ימלא 10KwH.

דהיום שיא הבקוש לחשמל חופף לשעות העבודה במשק קרי שעות יום - החל מ- 09:00 ועד 18:00.

ללא אגירה, די כי כבישים מקורים או גגות בתים יספקו חלק מהבקוש לחשמל ברמה יומית ובדגש על רמה מקומית (זרם חשמלי מפיל מתח IR והן הקרנה כגלי רדיו - זו הסיבה שקווי המתח הארוכים מובילים זרמים נמוכים יותר ב- 160KV או 400KV על מנת בעיקר להוריד IR הואיל ועליית המתח מורידה זרם למעט הפסדי השנאה).

די אם נאלץ להוריד בחצי את כמות הטורבינות המוזנות בגז, פחם או סולר בצהרי היום על שהמהלך ישתלם.

לשמוש המבוזר בפאנלים יש יתרון עצום בחירום - כשלאויבים שלנו יש מאות אלפי רקטות חלקן בעלות דיוק של 10מ - תחנות כח, מתקני השנאה גדולים, קווי מתח עליון הם יעד שקל לפגוע בו שוב ושוב ושוב.

במלחמה, כולנו היינו שמחים לקבל חשמל מקומי ברב הרחובות ולא להיות בקצב התקון של חברת חשמל - ראינו מה קורה כששלג כבד בירושלים מפיל קווי מתח בחורף מנפילת עצים - ירושלים שהיא עם כל הכבוד היא לא מרכז עסקי והלב התעשייתי של ישראל וגרים בה רק כ- מיליון נפש.

כעת תארו לעצמכם, מלחמה ב- 3 חזיתות, אלפי רקטות נוחתות בישראל ביום. תעשייה מושבתת, גיוס מילואים של רבבות. נפילת חשמל מתמשכת. ובצד השני משפחות צולות בשר בחוף ימה של בירות כי כידוע צהל לא פוגע בחפים מפשע.
כל אותו הזמן המדיה הדוברת עברית מייבבת על כל הרוג או פצוע ומעצימה את האפקט התודעתי של האויב. למען הסר ספק, אם התקשורת היתה נוהגת כמו היום ביומיים הראשונים של מלחמת יומה"כ הינו מובסים ויתכן כי היה מדובר בחורבן בית שלישי.

לדעתי, מדינת ישראל חייבת לפעול להתקנה רבתי של פאנלים סולארים מעל השטח הבנוי כולל כבישים של ישראל וכולל בריכות מים.

מחיר הפאנלים עצמם ירד לכ- 15 סנט לואט.

המחירים נפלו בחדות אבל כמו בתחומים רבים המחיר בישראל הוא יותר מכפול מאשר באוסטרליה כששתיהן מדינות עם שכר גבוה ובפחות או יותר אותה קירבה לקו המשווה.

די כי מערכת מותקנת תעלה 1$ לוואט כך שגג של בניין בן 500מ top view יקורה בגג עם פאנלים על מנת להפיק 100KW - במחיר של 100,000$ שיתחלק בין 48 דיירים - זניח במחיר דירה. 2KW למשפחה משמעותם הפעלה של מזגן 1 כח סוס + טלוויזיות, תאורה, תקשורת.
אם הקרוי יהיה גם לאורך הקיר הדרומי ומעל הכבישים ושטחים פתוחים ניתן להגיע גם ל- 5KW למשפחה כך שניתן להפעיל בנוסף מזגן 4 כח סוס + מכונת כביסה, + קומקום חשמלי.
מאחר ולא כל הדיירים מפעילים תנור או קומקום חשמלי בו זמנית עודפי הספק ניתן לספק למי שיצרוך יותר (בתשלום).

בניין שמקבל הספקה סדירה של חשמל בזמן מלחמה כולל מזגן בקיץ ירגיש אחרת לחלוטין מבניין שמנותק לשבועיים.

מחירי הפאנלים הולכים ויורדים והיעילות הקוונטית הולכת משתפרת - חבל שאנחנו מאפשרים למתקינים לגזור קופון ענק על חשבון עם ישראל כי אם מחיר המערכות היה יורד בשני שלישים (מחיר הפאנלים, הממירים, מערכות ה- billing + עלות העבודה להתקנה) היינו יכולים לוותר לחלוטין על דלקים מזהמים ביום.

כ- 5.5% משטח מדינת ישראל בנוי מציע לכל מי שמעוניין לחשב כמה הספק ניתן לקבל אם רק 50% מאותו השטח כולל כבישים יקורה בפאנלים ולצורך הקלות 20% יעילות הפקה.

למעלה