עיריית חיפה ממשיכה להתעלק על בזן

bogii

New member
גם אני הייתי עוצר את הזיהום הזה

ולמה בעצם יש חברת בת?
ממה בזן חוששים ?
או שככה בעצם מתחמקים מתביעות משפטיות
במידה וחס וחלילה יש בעיה.
&nbsp

dw2322

New member
השיפוץ דווקא נועד לשפר את המצב

תחשוב שיש נזילה של השכן שלך מלמעלה. מה הטעם שתתקע אותו בעבודת החלפת הצנרת? להפך. אתה רוצה שיסיים ת'עבודה כמה שיותר מהר.

אלא אם כן אתה בעצם רוצה שהוא יעזוב ונהנה לעשות לו את המוות.
במקרה הזה אי אפשר לעזוב כי אף רשות אחרת לא תסכים שהוא יעבור אליה.
זהו. אתם תקועים ביחד.

לכן סביר שבית המשפט יורה על המשך העבודות אבל כרגע יש אי וודאות.

מי שבטוח יתפרנס יפה זה עורכי הדין

bogii

New member
תחשוב הפוך אם לא היה לי שכן מזהם אנחנו לא צריכים לקבל

&nbsp
את הצינור

&nbsp
צ'מע כל פעם שאני נוסע לצפון דרך המפרץ אני מזדעזע
איך לא איכפת להם שהם הורגים את התושבים
&nbsp
זו המילה הכי נכונה הורגים

dw2322

New member
מעניין, איך אתה נוסע לצפון?

אתה מנופף חזק חזק עם הידיים ומתעופף? או שאתה נכנס עם האוטו לתחנת הדלק?
אתה מבין שאתה הלקוח של בזן ופז נפט, כן?

ולכן אם לא גילית דרך פלאית אחרת לנסוע לצפון (גם אוטובוס הוא לקוח של בזן ופז נפט) אז בית הזיקוק לא הולך לשום מקום, כי הרשות שלך ואף רשות אחרת לא מוכנות לקלוט את הנימבי הזה, אבל מה לעשות שאתה, כמו שאר נהגי המדינה, לא מתכוונים לזרוק את האוטו לפח, לפחות ב 20 השנה הבאות?

לגבי בזן הם היו שם לפני התושבים.

בגלל שישראל מעודדת ילודה ואנחנו מתרבים כמו שפנים זה התושבים שהתקרבו אל בזן. לא להפך. פעם, כשהיינו 600 אלף, היה מרחק גדול. היום אנחנו 9 מיליון, פי 15 תושבים, ולכן, מה לעשות? מתקרבים למתקני נימבי.
אם לא יפסיקו לעודד ילודה אז עוד 40 שנה יצטופפו פה פעמיים ישראל. זה אומר יותר מתקנים מזהמים (אף אחד לא רוצה רידינג ליד הבית, אבל מה לעשות? מתרגלים) ויותר קירבה בין התושבים למתקנים הללו.

לא. זה לא נחמד.
ככה זה מדינה צפופה. תתעודד. בעתיד, כשאתה ואני כבר לא נהיה פה? יהיה עוד יותר צפוף.

bogii

New member
כשאתה ואני לא נהיה כאן לא יצטרכו את בזן ואפשר גם

להעביר את בתי הזיקוק לחו"ל

תגיד כמה בתי זיקוק יש לאירנים מדינה עתירת נפט כלום
לנו אין נפט אבל שתי בתי זיקוק להרעיל את התושבים

DW בשביל לנסוע במכונית אני לא חייב בתי זיקוק
ועוד 2 בתי זיקוק?
הרי אפשר לרכוש בנזין זול יותר מחו"ל
חכה חכה יגיעו ימים שאתה כאן תביא דיווחים מהאנרגטיות

רק תוסיף עוד 2 אפסים לשערים

אמזון זה רק היומן
ואתה תספר לנכדים שהיה כאן פעם איזה בוגי חטיאר
שקישקש על מניות של אנרגיה מתחדשת

bogii

New member
אתה יודע שאת בתי הזיקוק לא הישראלים בנו אלה

הבריטים שמצאו נפט בעירק
למה להרעיל את הבריטים ואז החליטו
להקים בית זיקוק מרעיל בארץ
ומאז זה כאן

bogii

New member
תן לי אישור יבוא ואני מביא לך תזקיקים זולים יותר מח"ל

לא רק השמרעילים אותנו גם דופקים אותנו במחירים

מנוולים אמרנו?

dw2322

New member
לא נכון, יותר קל לייבא נפט מאשר בנזין

אתה כצרכן משלם על המוצר ביוקר כי 2/3 ממחיר המוצר זה בכלל מס.
אתה לא באמת מתאר לעצמך שעם יבוא בנזין מישהו ממשרד האוצר הולך לוותר על המיסים, נכון?

לכן מחיר הבנזין ללקוח יהיה יותר יקר משהוא היום.

יותר קל למצוא סטוקים של נפט גולמי בעולם מאשר בנזין מזוקק. ישראל למשל קימבנה סטוקים פיראטיים מעיראק לפני שנה שנתיים. בנזין זה מוצר מוגמר ועליו כבר יש יותר פיקוח.
כמו כן כאשר אתה מזקק אצלך אתה יכול להתאים את הרכב המוצרים לפי מה שהמשק צריך, בזמן אמת. כאשר אתה מייבא אתה צריך לשים הזמנה חודשים מראש.

יש גם צרכים בטחוניים (אתה חייב דס"ל, דלק סילוני, אחרת חיל האויר שלך מושבת, ואז הלכה ישראל, נפט אתה יכול לקמבן מכל מקום, דס"ל לא, ובפרט בזמן מלחמה). ככה אתה יכול לקבוע לעצמך כמה דס"ל יש לחיל האויר שלך, ואתה לא תלוי באף מדינה שתעשה לך אמברגו. זה חלק מהעוצמה שלך.

בית זיקוק זה פריט שימושי למשק. נכון, זה גם מתקן נימבי למי שאיתרע מזלו ובחר לגור לידו.

dw2322

New member
הבריטים לא סופרים אותנו

חיפה הוקמה כעיר תעשיה עם נמל, ולכן הבריטים מיקמו בה את בית הזיקוק. די הגיוני. אל תשכח שאז היה פה דליל מאד ולא גרו כאן כמעט אנשים.

שנת 1973 נראה לי כמו ישראל מלא מלא ואז אתה הקמת את בית הזיקוק באשדוד. גם אז תפיל את התיק על הבריטים?
אתה הקמת בית זיקוק שני ולא אף אחד אחר, ועשית את זה כי מה לעשות? אתה מתרבה כמו שפן.

בזמן שאתה קורא את התגובה הזו הופ, נולד פה עוד תינוק, והוא הולך לצרוך כל חייו את התוצרים של 2 בתי הזיקוק - הוא הולך להתנייד כל חייו, לנסוע על כבישים (מאיפה מגיע אספלט? מהירח? ) ולהשתמש במוצרי פלסטיק. הוא גם יצרוך מוצרים מהסופר כל חייו ואלה לא מגיעים עם רוח הקודש אלא במשאית, וזו, מה לעשות, עובדת על סולר. לכן כל גולגולת נוספת זה עוד לקוח ל 2 בתי הזיקוק, לכל החיים.

עם קצב התרבות כה גבוה כפי שיש היום אפשר היה לחשוב שיצטרכו גם להקים בית זיקוק שלישי, אבל שיהיה הרבה בהצלחה למצוא איזושהי רשות שתסכים שיקימו נימבי כזה אצלה.

מצד שני סביר שלמול קצב התרבות בני האדם והמכוניות הגבוה בישראל עם הזמן אנשים יעברו לרכב חשמלי ואז לא יצרכו בנזין. זה ייקח זמן, שנים, הרבה שנים (לא נורא, ממילא אין לך חשמל בשבילם, ככה שזה לא כזה נורא), ובינתיים כל שנה צי הרכב שלך גדל בעוד 100 אלף מכוניות נטו. עוד עשור יש לך על הראש עוד מיליון מכוניות. כולן מגיעות לתחנת הדלק ורוצות לתדלק. נכון לעכשיו אין לך סחורה לכולן.
מה אתה אומר? אתה מתנדב להשבית את האוטו שלך מרצון לטובת הכלל?

אתה יודע שפעם בשנות ה 50 היתה פה הקצבה

מה יש? אז בוגי לא ייסע שבוע ברכב הפרטי שלו.

נקווה שחלק מהמכוניות החדשות תהיינה חשמליות ואז כבר לא תזדקקנה לבנזין, כי כאמור אין מצב שמישהו מאפשר לך להרים בית זיקוק שלישי בישראל.

bogii

New member
זה שעשו טעות והקימו מפעל מזהם שני זה לא אומר שצריך להמשיך את

הטעות והזיהום שהורג אנשים
עכשיו יש פתרונות חדשים ולטעמי ולהבנתי אנחנו צריכים
להוביל את התחום בעולם
בדיוק כמו שאנחנו מובילים בתחום המיים ויש לנו במה להתגאות

בזן ופז נפט למרות הצורך העכשווי הוא זמני במונחי זמנים הסטורים
תפנים שאנחנו לפני מהפכה בדיוק כמו שהיה פעם את המהפכה
התעשייתית פני העולם השתנו בגלל תעשיות מזוהמות
העולם בבעיה וצריך לפתור את הבעיה ולא להחמיר אותה
אגב גם היום בזן ופז נפט אדומות במידה והם היו נסחרות בחו"ל ?
אין מצב שאני משאיר אותם ככה לרדת מבלי שאני יוכל להנות מהירידה
האמת שזה לא הירדות העסיסיות אבל אחסן מין בלאש

yuval7070

New member
מה דעתכם על פטרוכימיים ח? הזדמנות?

יש כרגע מספיק מניות משועבדות בשביל לשלם את החוב אבל לא ברור מאיפה יהיה כסף לשלם אם לא ימכרו את המניות. הרי אי אפשר לגלגל את החוב בריבית כזו גבוהה.

לדעתי לא הזדמנות אטרקטיבית. ראה כמה הערות ותיקונים

שים לב שכרגע השיעבוד לא מכסה את מלוא החוב, שכולל גם תשלומי ריבית של מעל 20 מיליון בסוף השנה הזו.
סה"כ החוב כולל הריבית הוא כ 370 מיליון, בעוד שווי השיעבוד הוא כרגע כ 355 מיליון.
כמו שאמרת נכון, אין אפשרות במצב כזה לגלגל החוב ולכן בהנחת ערכי בזן נוכחיים יצטרכו לממש השיעבוד ולמכור המניות (מה שצפוי להוביל לשחיקה נוספת בערכן...)

ככה שלמעשה האג"ח הוא סוג של אופציה על מניית בזן, אבל בתנאים ממש לא משהו:
אם מניית בזן יורדת – אתה יורד איתה.
אם עולה באופן משמעותי – אתה מפסיד העלייה ומקבל רק את הריבית של האג"ח כחסם עליון – כ 10%.
ואם נשארת כמו שהיא – תקבל בערך תשואה אפסית, אולי אפילו תספורת קטנה.

כאמור לדעתי לא אופציה מוצלחת במיוחד.
אם אתה מאמין מאוד בהתאוששות בזן, עדיף להבנתי לקנות המניה, אז תוכל להנות ממלוא עליית הערך.

למעלה