מה קרה לאלרון ? יש FDA ?

dw2322

New member
עם fda הנייר יכול גם להכפיל את עצמו

כתלות באקזיט.

הנייר פשוט די זול, ויכול להיות שאיזשהו גוף החליט להכנס, וזה מעלה קצת את הנייר. הוא עדיין נסחר בזול.
אלרון זה אחד מכרטיסי החיש גד של דסק"ש ואלשטיין

https://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/777403

raiman

New member
האפסייד משמעותי מאוד! על מניות דסקש

גם לאחר העליות בשוק

169 שווי אלרון - הכיוון החיובי שלה החל היום
165 שווי מהדרין
1717 נכסים ובנין - עתירת מזומנים / יהיה מעניין / מיזוג / דיבידנד ענק?
1059 סלקום - במומנט חיובי מאוד, ריצה 100% בחצי שנה .
1412 שופרסל - לרוב מאכזבת בדוחות , אולי קריסת יינות ביתן תשפיע
160 חברות לא סחירות

סהכ 4.681 מיליארד נכסים בקיזוז 2.881 חוב נטו

1.8 מיליארד שווי נכסי נקי

דסקש נסחרת כעת ב 1.1מיליארד !!!
וזה לאחר שעלתה מעל 50% בחצי שנה

האם אני מפספס משהו פה ?

משקיע88

Well-known member
לדעתי השוק חושש מהזרמת כספים החוצה

ניסיון העבר מלמד שיש חשש להזרמת כספי נכסים ובניין למיזמים כמו בניין הליפסטיק במנהטן ונכסי IDBG השוממים בלאס ווגס. לא אתפלא אם נכסים תקבל הצעה מפתה להשקעת ענק נהדרת בארגנטינה או מרכז מסחרי מרהיב בקולומביה. לדעתי הדירקטורים הבלתי תלויים בנכסים הוכיחו עצמאות ובגרות, ואני סבור שהפער בין ה NAV לשווי השוק בדסקש מופרז. גילוי נאות - מחזיק בדסקש ובאגחים שלה וכן באגח 14 של אידיבי.

raiman

New member
אני שנים נכנס ויוצא מדסקש

לרוב האפסייד תמיד היה 20-25%
כרגע מעל 50%
אם האפסייד יתעדכן על פי העבר דסקש שווה שער 1000

אני מניח שיש פרמייה שלילית שנקראת "פרמיית אלשטין", עבור ניהול גרוע והחלטות גרועות שנלקחות ברגע אחרון
הפרמייה הזו מתבטלת משום שלמעט שופרסל שמדשדשת ומיצתה את המהלך החיובי שלה מאז קריסת מגה , כל נכסי דסקש במומנט חיובי עד חזק .

אכן הוכיחו בגרות הדירקטורים ויחד עם זאת נראה שהשימוש בקופת נכסים וקופת דסקש יהיה לצורך מיזוג ביניהן ולא לרכישת נדלן בארגנטינה.

לגבי IDBG לדעתי העסקה יצאה לפועל עם המרת ההלוואה .
המחיר כרגיל לא יהיה 140+ כפי שמצפה אידיבי , אבל העסקה כנראה תצא לפועל.
מה גם שלא מדובר בסכומים גבוהים , נכסים מחזיקה כבר 75% מהנכס ואולי אידיבי רק מפריעה לה להשביח את הנכס ,
היסטורית כשבוצעה עסקת בעלי עניין HSBC כתבו שהנכס עשה את שלו והמחיר לא הוגן ונועד להציל את התחת של המוכר, שווי הנכס מוערך כיום ב 1 מיליארד $ פי 2.5 משווי הנכס דאז.

משקיע88

Well-known member
אין מידע ספציפי על יוזמות להוצאת הכספים לחו"ל

אבל רמזים יש למכביר. למשל בדוחות אירסה מוזכר שהיא הוציאה כמה מליוני $ לצורך הארכת אופציה על מגדל הליפסטיק. בעבר הועלה רעיון שנכסים תקנה את המקרקעין הללו. אלשטיין עצמו אמר פעמים רבות שהתמחותו היא ברכישה וניהול של נדלן במצוקה, בעיקר בארה"ב ובדרום אמריקה. מהפסיביות הקיצונית שלו בניהול נכסים (וגב ים) ניתן להסיק שאיננו מתלהב מתמחור הנדלן המקומי.
לגבי מיזוג נכסים ודסקש זה נראה אפשרי, אבל צפויות בעיות מיסוי לא פשוטות וכן שיתוף פעולה עם מחזיקי המניות מהציבור. כמו שאמרתי גם אני חושב שמחיר דסקש אטרקטיבי.

dw2322

New member
שאפו על זיהוי היפוך המגמה

צליפה יפה

הנייר ממשיך לעלות, היום עשיריה, בווליום גבוה וחריג של 3.8 מלש"ח

נראה כי התנגדות טכנית ראשונה תהיה באזור ה 9XX ?

למעלה