בן משה תובע את נאמני אפריקה

rstbr

New member

לפי הנאמן התביעה היא תביעת סרק ודינה להדחות.
מעניין אם הוא צודק?
כמו כן קיסטון בקשה דחייה של עוד שבועיים לתשלום עבור כביש 6(דוחים את התשלום כבר מאוגוסט)
פה נראה לי שהעסקה תתבצע במחיר הקיים,הנכס מעניין ותמיד ימצא לו קונה לפחות במחיר הזה
ביום רביעי אמור להיות יום מסחר אחרון באגחים וביום שלישי הבא היום הקובע
לתשלום.לא ברור לי אם תהיה דחייה עקב ההתפתחויות
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3777578,00.html
אם למשהו יש תובנה נוספת אשמח לשמוע

dw2322

New member
לא יאמן

מעניין אם הוא צודק?
כמו כן קיסטון בקשה דחייה של עוד שבועיים לתשלום עבור כביש 6(דוחים את התשלום כבר מאוגוסט)
פה נראה לי שהעסקה תתבצע במחיר הקיים,הנכס מעניין ותמיד ימצא לו קונה לפחות במחיר הזה
לא יאמן

מוטי הוא זה שגרר אותנו באף במשך שנתיים, ואם היה משלם העיסקה היתה נסגרת מזמן. כעת לא רק שהוא לא מוכן לשלם את ה 100 מיליון - נו טוף, אתם לא באמת ציפיתם שהוא יאמר: "סבבה, אין בעיה, למי אני רושם את השיק? "
- אלא הוא עוד דורש לקחת מהנושים עוד אקסטרה 340 מיליון שקלים???

זה לא תסריט שנושי אפריקה ציפו לו

aeonf

New member
זה טקטיקה זה הכל

לא יאמן

מוטי הוא זה שגרר אותנו באף במשך שנתיים, ואם היה משלם העיסקה היתה נסגרת מזמן. כעת לא רק שהוא לא מוכן לשלם את ה 100 מיליון - נו טוף, אתם לא באמת ציפיתם שהוא יאמר: "סבבה, אין בעיה, למי אני רושם את השיק? "
- אלא הוא עוד דורש לקחת מהנושים עוד אקסטרה 340 מיליון שקלים???

זה לא תסריט שנושי אפריקה ציפו לו
זה טקטיקה זה הכל
הוא רוצה שתוריד לו את הקנס מ100M ל10M או פחות והוא יבטל את התביעה.
בנתיים הוא יתיש את כולם שנים בבתי משפט+עלויות משפטיות לכם.
לו זה שווה, אין לו ממש מה להפסיד.
&nbsp

אתה צודק. רק שלדעתי יש לו 2 דברים להפסיד

זה טקטיקה זה הכל
הוא רוצה שתוריד לו את הקנס מ100M ל10M או פחות והוא יבטל את התביעה.
בנתיים הוא יתיש את כולם שנים בבתי משפט+עלויות משפטיות לכם.
לו זה שווה, אין לו ממש מה להפסיד.
&nbsp

אחד - לא צריך להיות גאון משפטי כדי להבין שתביעת ה 380 מיליון די מצוצה מהאצבע, וככזו כשיפסיד השופט עלול להפיל עליו את ההוצאות המשפטיות, אולי ריבית פיגורים על הדחיה וכדומה – עוד כמה מיליונים.

שנית – להיכנס ראש בראש עם המוסדיים הגדולים ולשחק ב"דווקא" לא יעזור לו בעתיד בהתנהלות מולם כשיצטרך אותם לגיוסים שלו בשוק ההון.

אבל כאמור אתה צודק לגמרי במהות - זו טקטיקה למזער נזקים עבורו. לא בטוח שכזו מוצלחת.

aeonf

New member
הוא לא נכנס במוסדיים, הוא נכנס בנאמן...

אחד - לא צריך להיות גאון משפטי כדי להבין שתביעת ה 380 מיליון די מצוצה מהאצבע, וככזו כשיפסיד השופט עלול להפיל עליו את ההוצאות המשפטיות, אולי ריבית פיגורים על הדחיה וכדומה – עוד כמה מיליונים.

שנית – להיכנס ראש בראש עם המוסדיים הגדולים ולשחק ב"דווקא" לא יעזור לו בעתיד בהתנהלות מולם כשיצטרך אותם לגיוסים שלו בשוק ההון.

אבל כאמור אתה צודק לגמרי במהות - זו טקטיקה למזער נזקים עבורו. לא בטוח שכזו מוצלחת.
אני מוכן להמר שזה לא יגיע למשפט, כרגיל זה יגמר בפשרה.
לא הוא, לא הנאמן ולא בעלי החוב רוצים בית משפט, היחידים שכן רוצים הם העו"ד.
&nbsp

הנאמן הוא רק הש.ג – הכסף הוא של המוסדיים ועכשיו הוא תקוע

אני מוכן להמר שזה לא יגיע למשפט, כרגיל זה יגמר בפשרה.
לא הוא, לא הנאמן ולא בעלי החוב רוצים בית משפט, היחידים שכן רוצים הם העו"ד.
&nbsp
הנאמן הוא רק הש.ג – הכסף הוא של המוסדיים ועכשיו הוא תקוע

נכון שהתביעה היא נגד הנאמן, אבל זה שהמוסדיים (ואני...) היו צריכים לקבל המזומן בקרוב, ועכשיו 380 מיליון יהיו תקועים ומחכים למשיח – זה הם לא יאהבו, וזה יהיה בזכותו.
השכל הישר אכן אומר שייפתר בפשרה, וככה צריך, אלא שכבר ניסו פעמיים שלוש בזמן הליך ההסדר הארוך איתו למצוא גישורים ותמיד כשלו והיו צריכים כמו ילדים קטנים להגיע למורה (השופט אורנשטיין) שיחליט בשבילם.

אבל כמו שאתה אומר, אין מה להתרגש יותר מדי – ייסתדר בכמה מיליונים לכאן או לכאן.

jsphs07

New member
לדעתי, יש לשחק את המשחק של בן משה

מעניין אם הוא צודק?
לדעתי, יש לשחק את המשחק של בן משה
בן משה, ע"פ המדווח בתקשורת הציעה הצעה לאפריקה כשהוא ביקש לממן את העסקה מגיוס חוב חדש. למזלו הרע המיני מפולת של סוף 2018 גרמה לירידות רוחב. השוק לא האמין ביכולתו של בן משה לבצע את העסקה וכתוצאה אגרות החוב של החברות בשליטתו הגיעו לתשואה דו ספרתית -- דבר שסגר בפניו את שוק ההון.

לכולם היה ברור שבן משה מחכה שהשוק יגיע לרגיעה ושהוא יוכל לגייס חוב חדש למימון עסקת אפריקה.

אני מעריך שמה שהגדיש את הסאה הוא דווח שלא ניתן לבצע את העסקה כי לא נתקבלו אישורים ב- 3 מדינות מזרח אירופה שהיקף הפעילות של אפריקה נכסים בהן אפסי. הדווח דיבר על כך שהרגולטור באותן המדינות לא מכיר את הבקשה.

אני מעריך שלאחר מספר רב של דחיות הנאמן הראה לבן משה את הדלת.

הבקשה של בן משה לא סבירה, הוא לא בצעה עסקה שהתחייב לה שנתיים לאחר מכן ראה כיצד כל השווקים עלו בעשרות אחוזים ובהתאמה הנכסים של אפריקה עלו בעשרות אחוזים ביחס למחירם ביום בו נכנס בעסקה. במקום להאשים את עצמו שלא ראה את הנולד ולא גייס בזמן או מכר נכסים אחרים או הכניס שותפים לממון העסקה כמו שלוקסי הכניס את אלטשולר לעסקת אפריקה הוא כעת תובע מאות מיליונים שלכאורה הפסיד.

הבקשה חסרת הגיון כי ברור שהמחיר הגבוה משקף את השפור בשווקים לרוחבם - האם בן משה היה מציע לפצות ו \ או לשפות את בעלי האג"ח אם השווקים היו יורדים לאחר בטול העסקה?

מה שברור שבמקום לאפשר לאלטשולר ולוקסי לסיים את הסאגה הזאת ולתת לנושים לקבל חלק מנשייתם תוך בצוע תספורת בן משה מנסה לחלץ את דמי הרצינות שיש בכל עסקה. אם ביהמ"ש יאפשר לבן משה גרוש שחוק אחד זה יפתח פתח לכל אחד שיחתום חוזה, לא יעמוד בו וידרוש כתקדים לקבל את דמי הקדימה או חלקם.

זה הולך לעלות בכסף וזמן לנושים - הרבה כסף והרבה זמן - אני מעריך שלפחות שנה.

עו"ד ידרשו לקבל עשרות מיליונים של שכר טרחה.

הנאמנים חייבים לדרוש לא רק לקבל את מלוא הפקדון אלא גם לשלם עשרות מיליונים שכ"ט לכיס עו"ד ולדחות את התביעה על הסף.

בכתב ההגנה, לדעתי יש לדרוש לקבל ריבית על הפסד הזמן וזאת בריבית פיגורים דו ספרתית על חוב של הפארי של כ"ו, כ"ז וכ"ח - החשוב יראה שהריבית היא במיליארד ש"ח בקירוב.

על כתב ההגנה לדרוש את הפקדון במלואו, הוצאות משפט וריבית פיגורים מהיום בו בן משה והחברות בשליטתו קבלו אשור ביהמ"ש לבצוע רכישת אפריקה.

wichita

New member
מקווה שמחזיקי האגחים לא יוותרו לבן משה

מעניין אם הוא צודק?
מקווה שמחזיקי האגחים לא יוותרו לבן משה
בתור מחזיק של כמה מאות אלפים ע.נ, אני מוכן שהתשלומים יתעכבו(אבל לא כתוצאה ממשיכת זמן של הנציגות שמרוויחה מכך כסף) רק כדי שנילחם בבן משה עד הסוף.בן משה מתגלה כאיש עסקים נוכל שבגללו מחזיקי החוב הפסידו כספים על ביטול ההסכם בפעם הראשונה ועל תביעתו החצופה כעת.
יש לתבוע אותו על מיליונים נוספים שיגלמו בין היתר את דחיית התשלומים ותשלום לנציגות,כמו כן לא לוותר על שקל מהמאה מיליון שהוא חב(שהייתי מוכן לוותר לו לפני התביעה על חלק מהותי מהסכום).

למעלה