לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2576625,766 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

 
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

 
 
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'אידיבי פירסמה דוח רבעוני'
אידיבי פירסמה דוח רבעוני
<< ההודעה הנוכחית
29/11/2019 | 00:02
21
166
ערב טוב
כרגיל החברה מפסידה. מבקש ממומחי הפורום כמו חייק ו dw לתת הסבר מפורט על הדוח וכיצד מתקדמים (בתקווה להגיע לפארי....).
תודה .  יוסי.

https://mayafiles.tase.co.il/rpdf/1266001-1267000/...

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,734...
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,734...

 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'התרשמות ראשונית'
התרשמות ראשונית
29/11/2019 | 11:05
19
178
א. החברה דיווחה על שווי נכסי שלילי 300 מיליון שח לתאריך הדוח 30/9 ושווי נכסי שלילי של 220 סמוך לפרסום הדוח ( שלוקח בחשבון רווח מהחלפה).
 
ב. החברה פרסמה תחזית מזומן לשנתיים הקרובות שלפיה יש לה מקורות קיימים וחזויים לפרעונות.
 
ג. החברה סבורה כי ביכולתה לפרוע את התחייבותיה.
"יצויין, כי החברה בחנה, בנוסף, את השווי הנכסי הנקי של החברה בסמוך למועד פרסום הדחות הכספיים, באמצעות עבודות כלכליות, שנעשו על-ידי מעריכי שווי, בהן נעשה שימוש בטכניקות הערכת שווי הוגן מתאימות, בהתאם לנסיבות, ולאחר הפחתה של הוצאות הנהלה וכלליות מהוונות. יתרת השווי הנכסי הנקי של החברה, בהתאם להערכות כלכליות כאמור היה חיובי בשיעור שהניח את דעתה של החברה, כי לא קיימים ספקות משמעותיים בדבר יכולתה של החברה להמשיך לפעול כעסק חי בעתיד הנראה לעין, וזאת בנסיבות העניין כמפורט בבאור 1.ב. לדוחות הכספיים, ובפרט לאור תזרים המזומנים החזוי של החברה, אשר נותן לחברה שהות סבירה ונאותה לנקוט בפעולות אפשריות לשיפור השווי הנכסי הנקי של החברה. "
 
למי שתוהה לגבי הערכת הדירקטוריון לגבי השווי הנכסי החיובי.   מדובר בתוספת 140 מיליון שח הזרמת אלשטיין והערכת סלקום לא לפי שווי השוק אלא לפי הערכת שווי.
 
ד. החברה תסיים את 2019 עם 203 מיליון שח במזומן מזה רק 19 מיליון נזילים. זה תלוי במכירת 1.4% נוספים מכלל ביטוח בימים הקרובים במזומן. לדעתי הדירקטוריון היה צריך להתעקש מול אלשטיין על הקדמת הזרמה וזו כנראה תוקדם אם מכירת IDBG לא תתאפשר בתוך תקופה קצרה. בענין זה החברה פנתה לנכסים ובנין בהצעה לפתוח במשא ומתן למכירת IDBG. שוויה הנכסי של IDBG לפי הערכת שווי מעודכנת בספרי אידיבי פיתוח הינו 143 מיליון שח. החברה אבל לא כללה את התמורות ממכירת IDBG בתחזית המזומן.
 
ה. בשנת 2020 החברה חוזה שתמכור את כלל תיירות ועוד 5% מכלל ביטוח במזומן ולא תבצע החלפה נוספת. כנראה שכן תבוצע החלפה בסופו של דבר. כמו כן החברה חוזה שתסגור את יתרת עסקות ההחלף ( עוד 10%) ותרשום הפסד תזרימי של 43 מיליון שח וזאת לפי מחיר שוק כלל כיום. נראה שפה יש פוטנציאל אפסייד. בשער 61 שח בערך למניה ההפסד יימחק.
 
ו. בסהכ יש צפי סביר פלוס להערכתי לפרעונות עד סוף 22. זה נותן עבור ט' 2 פרעונות קרן מתוך 6 ועוד 6 תשלומי ריבית. אין כרגע לאידיבי יכולת לפרוע את פרעונות סוף 22 בעיקר את אגח יד גם אם תצליח להנפיק אגח חדשה כנגד בטחונות מניות דסק"ש במחירי השוק כיום. יש בור של בערך חצי מיליארד שח. הבור הזה יכול להיסגר בשילוב כמה דרכים  א. רכישה אגרסיבית של אגח ט+יד ב. דיבידנד משמעותי מדסק"ש  ג. הזרמות נוספות  ד. עליית ערך מהותית בשווי מניות דסקש.
 
קובץ מצורף: מסומן באדום - סביר מאד שיקרה אבל לא נכלל בתחזית החברה. דיבידנד לא נכלל בתחזית ולא הוספתי למרות שיש סבירות שגם יקרה.
 
גילוי: אין באמור המלצה. מחזיק אגח ט'.
 
 
 
 
 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לעניין סלקום - איך יכול להיות שמעריכים שווי שלא לפי השוק?'
לעניין סלקום - איך יכול להיות שמעריכים שווי שלא לפי השוק?
29/11/2019 | 12:04
94
נראה שאם יש נכס שנסחר אז השווי שלו נקבע לפי המחיר בשוק.
כי הרי איך חברת אחזקות תמכור נכס לפי הערכה ולא לפי שוק?
 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'תגובה : ניתוח מעניין של HAYEK'
תגובה : ניתוח מעניין של HAYEK
29/11/2019 | 14:12
17
124
צהריים טובים
1. ניתוח מעניין של hayek. עדיין חסר "פלפל" לפעילותו של אלשטיין. שופך המון כסף ועדיין לא רואים nav חיובי מובהק.
הייתי מצפה שיקנה אגח (בפרט ט) בסכומים משמעותיים.
הנייר היה בשפל של 66-70 ולצערי הוא לא רכש.
כעת הנייר עלה ב 10 אגורות ועדיין נסחר משמעותית מתחת לפארי. Hello תתחיל לקנות אג"חים...

2. סלקום פירסמו דוח אופטימי משהו.
במצב הנוכחי הם בערך מאוזנים.
לכן, אם יוציאו לפועל תכנית ייעול (ולצערינו צמצום כ"א) הם יעברו לרווח. צמצום כ"א יאפשר להם לעבור לריווחיות של כ 20 מיליון שח.
רבות דובר על הרגולטור , משרד התקשורת. הוא חייב לסייע לחברות התשתית ולא לחברות הוירטואליות.
סיוע קטן שיגרום לעלייה ב 2 שקל בתשלום הממוצע החודשי ללקוח סלולרי (הטלה אגרת תדרים על חברות סלולר וירטואליות) ישנה את המצב של סלקום בצורה יפה ויעביר אותה לרווח.

נקווה לטוב.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הערה'
הערה
29/11/2019 | 15:49
16
160
אגח ט הפך להיות אג"ח קצר שפרעונו מתחיל כבר בשנת 2020. האגח נסחר ב-79 אג' ופרעון יעלה לאלשטיין 120 אג ולכן לאלשטיין אינטרס תזרימי מובהק כבר בטווח המיידי להקטין את התשלומים על ידי רכישות אגח . למעשה לאלשטין כדאי לרכוש אגח גם בשערים גבוהים משמעותית מהיום. הדבר נכון גם לגבי אגח יד אם כי פחות מובהק.
 
בעיה א - אגח ט/יד זוחלים למעלה (בעיקר ט)
בעיה ב - אין מקורות לרכישה
בעיה ג - האם השוק יהיה מוכן להחלפות נוספות ?
 
החלפה ניתן לעשות רק בני"ע סחירים. אלשטיין צריך לספק לאידיבי ני"ע סחירים וספקולנטים שירצן להרוויח כמה אחוזים כבר יעשו את העבודה. מלבד עוד 5% מכלל ביטוח, אידיבי יכולה להנפיק את אידיבי תיירות וכן לקבל כדיבידנד את מניות מהדרין שנכסים ובנין מחלקת בעין לדסקש. גם אם אגח ט ויד יסחרו במחירים גבוהים יותר עדיין יהיה מאד כדאי לאידיבי לבצע החלפות.
 
אחרי מכירת IDBG שצפויה בחודשים הקרובים, מכירה/הנפקת כלל תיירות, וסגירת יתרות כלל ביטוח בשנת 2020 לאידיבי לא יוותרו נכסים משמעותיים מלבד הלוואה לאלשטיין עצמו (יש רק את מודעיען). מכאן ועד לפרעון הסופי של אגח ט בשנת 2025 צפויים רק תשלומים וריבית לאגח לפי פארי. המפתח הינו רכישות אגח. במזומן,בהחלפה - כל דבר הולך. כמה שיותר מוקדם וכמה שיותר בזול.
 
 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
30/11/2019 | 11:32
15
108
1. אם דסקש תחלק כדיבידנד בעין את מניות מהדרין, נראה שתמורתן תהיה משועבדת ברובה לאגח יד. לא  תוכל להשתמש בכסף אלא לטובת יד.
2. בתסריט החיובי מבחינת נושי אידיבי היא תצליח לרכוש או לפרוע את כל החוב. נראה שבמקרה כזה אידיבי תישאר עם הון אפסי במקרה הטוב. מה מניע את אלשטיין להתאמץ ולהשקיע בפגר הזה?
3. הזמן העובר איננו מסתפק בהשמדת ערכה של אידיבי אלא מגדיל את החוב של דולפין בגין עסקת דסקש. באופן כזה גם אם יתרת החזקות דסקש תעלה בערכה, דולפין פועלת מול רוח נגדית של התנפחות החוב. מה התכלית העסקית?
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אלשטיין כבר השקיע מיליארדים בקבוצה'
אלשטיין כבר השקיע מיליארדים בקבוצה
30/11/2019 | 13:18
14
104
IDB מחזיקה בהלוואה לשלם שתמורתה הועברה דסק"ש לחברה אחרת של אלשטיין.
 
כעת אתה מניח שאלשטיין יכול לשלוח לפירוק את IDB ולשמור לעצמו את דסק"ש כמות שהיא.
 
IDB ובעיקר נושיה יכולים לפנות לביהמ"ש ולדרוש להרים מסך ולמנות קצין בודק לנכסי החברות. בישראל ומחוץ לישראל.
 
אם אני קניתי ממך משהו בצק דחוי. קשה להצדיק כי אני מבטל את הצק ודורש לשמור לעצמי את התמורה. הדין די דומה על כל הגלובוס פחות או יותר.
 
אלשטיין כבר השקיע מיליארדים וצריך רק עוד כמה מאות מיליונים על פני כ- 3-5 שנים על מנת להשאר עם נכסים ובניין וסלקום ולרון כאשר כמעט כל החובות נפרעו.
 
אתה מציע לו לקחת סיכון במיליארדים אל מול רווח של מאות מיליונים?
 
מה הסכוי שהתרגיל יעבוד אפילו יש לך את עו"ד הטובים ביותר.
 
גזל הוא גזל הוא גזל ללא קשר לזהות הבעלים.
 
זו דעתי.
 
ללא שנוי גדול לחיוב או לשלילה במצב בשווקים בישראל או בארגנטינה, במצב העסקים הנוכחי בתוך 3-5 שנים דסק"ש פורעת את רב חובותיה, IDB פורעת את רב חובותיה, כלל, שופרסל נמכרות.
בקבוצה יש בת חזקה נכסים ובניין, בת פוטנציאלית סלקום ואלרון - תקוות.
 
לא רואה סיבה מצידו לבצע את אשר אתה מציע.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'יש לך טעות בקדימות הנושים'
יש לך טעות בקדימות הנושים
30/11/2019 | 14:14
13
100
כידוע שטר החוב של דולפין מובטח NON RECOURSE (ללא זכות פניה לחייב) ע"י שיעבוד שני על מניות דסקש המוחזקות בידי דולפין. במלים אחרות, אם אידיבי הולכת לפירוק כל מה שדולפין צריכה לעשות הוא להחזיר לה את מניות דסקש שבידה. זה יחשב לפירעון מלא וסופי, לא הרמת מסך ולא נעליים. מניות אלה משועבדות כידוע (99 מליון מהן) לאגח יד'. אם אידיבי תספיק לרכוש את מרבית יד' וט', אזי לבעלי האגח של דסקש יש סיבה טובה לדאוג שכן מניות החברה יהיו קוביות משחק בידי מי שישלוט באידיבי (שרידי מחזיקי האגח?) והוא יעדיף להגדיל סיכויים וסיכונים בדסקש. בכל מקרה אין לזה קשר לשאלה הארכיאולוגית כמה אלשטיין הפסיד ברכישת אידיבי. בהיגיון הזה אפשר לפנות לדנקנר ובן משה שישקיעו שוב, אולי יחזירו את ההפסד...
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אז מה הטענה?'
אז מה הטענה?
30/11/2019 | 15:42
12
81
אתה אומר שלמעשה יש לאלשטיין את האופציה לוותר על IDB ודסק"ש?
 
מה חידוש בזה?
 
במקרה כזה, הוא יעבד את כל השקעתו בחברה כשם שבן משה הפסיד.
כנראה שלאלשטיין מעדיף להשקיע עוד כמה מאות מיליונים בתמורה לאפשרות הסבירה בעיני לקבל בתוך כמה שנים 3 חברות: נכסים ובניין, אלרון וסלקום וכמעט ללא חובות ברמת דסק"ש ואידיבי.
 
אני לא מבין את הטענה שלך? למה כבר כעת הוא לא מרים ידיים?
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אין לי שום טענות אני כותב על תמונת הדברים בעיני'
אין לי שום טענות אני כותב על תמונת הדברים בעיני
30/11/2019 | 17:22
11
79
אני מציין עובדות פשוטות- בעוד כמה שנים החוב המצטבר ברמת חברות ההחזקה יעלה בשל תשלומי הריבית הגבוהים על המינוף הגבוה, ואני פשוט מתפלא איך השותפים המחזיקים ברוב ההון באירסה מאפשרים שריפת מזומנים כה קיצונית. אין לי שום דבר נגד נדבנים ששמים את האינטרס של הנושים לפני זה של משקיעיהם. אין לי ספק שקיים תסריט של הצלחה, אבל לדעתי סיכוייו נמוכים. השאלה מדוע איננו מרים ידיים שייכת לתחום הפסיכולוגיה. גם פישמן  לבייב זיסר דנקנר ומיימן לא הרימו ידיים, ובתחום הפוליטיקה נראה שגם ביבי אינו מוותר. אין לי שום יומרה לסייע להם בעצה. כמי שעקב אחרי הסדרי חוב ופשיטות רגל למכביר יש דפוסים קבועים ודומים למדי הנובעים כנראה מהטיה פסיכולוגית, הקשורה כנראה להתנהגות של מהמרים. הם אינם יכולים לעזוב את השולחן בהפסד.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'תשלומי הריבית משולמים כסדרם ואינם נצברים'
תשלומי הריבית משולמים כסדרם ואינם נצברים
30/11/2019 | 19:11
10
62
חולק על דעתך,
 
להערכתי, יש סכוי סביר שלאחר 3-5 שנים ללא שנוי מהותי בשווקים אלשטיין ישאר עם נכסים ובניין, סלקום ואלרון בהשקעה של כמה מאות מיליונים.
 
השוק מאפשר לאלשטיין להמיר כלל בהנחה גדולה על הפארי של ט'.
 
מבוצע אבל מעט מדי.
 
סלקום חבולה כמו כל הסקטור, שר חדש בעוד שנה יכול לראות את מפת האינטרסים אחרים ויכול להגדיל בכמה שקלים את התשלום של החברות הוירטואליות על שמוש בתשתיות.
 
סלקום שתפסיק לדמם בעתיד עם פחות עובדים ופחות חובות יכולה לעלות בעתיד.
 
שופרסל יכולה להיות ממושמשת באג"ח י של דסק"ש בהנחה של 10% על הפארי.
 
למעשה, יש להערכתי שרשרת של החלטות שיכולות לנצל את המצב בשווקים על מנת להביא את העסקה לרווחית בעוד כמה שנים.
 
לאחר שאלשטיין השקיע מיליארדים, הסכוי להחזיר את ההשקעה ואולי עם רווח בתמורה לעוד כמה מאות מיליונים הוא אסטרטגיה נכונה.
 
לבייב הרים ידים כשהגיע המשבר ברוסיה וגם אז רכש מכל הקבוצה את הפעילות ברוסיה במחיר מדהים כשגם לו ברור שבעתיד הוא כנראה ירוויח והרבה מאוגד מאפי פתוח.
 
פישמן, לאורך שנים הכין לדעתי את הנפילה כך שיהיה לו מספיק נכסים בצד - לא אני אומר זאת אלא קצין ביהמ"ש שמונה.
 
 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הריבית על ה note של דולפין איננה משולמת אלא נצברת'
הריבית על ה note של דולפין איננה משולמת אלא נצברת
30/11/2019 | 21:18
9
66
כדי שאלשטיין ירוויח כמה מאות מליונים על השקעתו הוא צריך להרוויח על מה שנשאר מאידיבי ומה שנשאר מדסקש איזה 3.5 מיליארד ש"ח. זה כבר לא נשמע הזוי אלא מרחף בעולמות עליונים. מבנה החוב של אידיבי מחסל כל אפשרות סבירה לפירעון מלא של החוב. למעשה בעלי האגח שמסכימים להחלפות מסכימים לתספורת, אך כמו שהסברתי כל רגע שעובר מוסיף להתחייבויות (ריבית) בעוד הנכסים נשרפים במכירה כפויה. לגבי דסקש, המצב של בעלי האגח טוב יותר. לדעתי ניתן למחזר שם את החוב ע"י סדרות אגח חדשות בעלות שיעבודים על נכסים ובניין ושופרסל. אפשר גם למכור את מניות שופרסל, אין טעם לבצע שם החלפה עם אגח י'. דסקש חייבת להפחית את התשלומים השוטפים על ריבית וזה ניתן להשיג בשיטה שאני מציע. גם במקרה הזה ובשיא האופטימיות יישארו לדולפין כמה מאות מליוני ש"ח, אולי מיליארד מהשקעה של 3 מיליארד שתחלוף עם הרוח.
לגבי הפוטנציאל של סלקום, יש איזה סיכוי שגולן טלקום תרצה להתמזג, אבל אז מדובר בשווי לא גבוה בהרבה מהנוכחי. מי שמאוד מאמין בפוטנציאל יכול למכור אגח מפוקפקות של אידיבי ולהחליף להשקעה מפוקפקת לא פחות בסלקום.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'דיברתי על אג"ח ט ו- יד שמשולמות'
דיברתי על אג"ח ט ו- יד שמשולמות
30/11/2019 | 21:55
8
74
לדעתי, 
 
IDB ודסק"ש יחדיו הן אינטרס של אלשטיין כי קריסה של IDB משמעותה הפסד של דסק"ש.
 
שופרסל, כלל + כמה קטנים יכולים לשמש במכירה שחלקה ישולם באג"ח IDB.
 
לדסק"ש יש מזומן בקופה שאיתו היא יכולה לממן את הפרעונות הקרובים.
 
שופרסל במכירה דהיום יכולה להיות יופי של מכירה בתמורה לאג"ח IDB ודסק"ש בהנחה + מזומן.
 
סלקום היא חברת תשתית, אל תסתכל על מצבה היום אלא שאל את עצמך מה יכול להיות עוד 3 שנים. 
 
כשם שהרגולציה שמה סוף לחזירות של החברות הסלולאריות - הרגולציה יכולה לתת להן להרוויח קצת יותר על חשבון הוירטואליות.
 
אג"ח סלקום לדעתי לא מעניין כעת - הוא היה מעניין בהנחה של 20-25אג על הפארי כפי שהיה לפני כמה שבועות.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'תפנים אידיבי ודסקש הן חברות נפרדות'
תפנים אידיבי ודסקש הן חברות נפרדות
01/12/2019 | 09:28
7
86
איך אפשר למכור את שופרסל בהחלפה עם אגח של אידיבי? למה שלא יחליפו עם אגח של קרדן? כבר עניתי לאופטימיות ביחס לסלקום. זו לא רק חברת תשתית אלא חברת הייטק מובילה שתכבוש את העולם בסערה ותרכוש את מייקרוסופט וגוגל. עדיין יש לה מחיר שוק והנפקה בהנחה עליו. בלון אויר חם עולה למעלה עד שהוא מתקרר ויורד.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אדוני זוכר שדסק"ש רכשה אג"ח ט במזומן וחילקה כדוידנד?'
אדוני זוכר שדסק"ש רכשה אג"ח ט במזומן וחילקה כדוידנד?
01/12/2019 | 19:59
6
79
תזכורת,
 
 
אתה מדבר בשוויץ עד השמיים כשהעובדות הבסיסיות הן לטובתי, כסף ונכסים הינם אותה הגברת של חברה שיש סכוי שתגיע לקשיי נזילות בעתיד.
 
אלשטיין כבר לקח מזומן מהקופה של דסק"ש, קנה אג"ח IDB בתשואה גבוהה ובהמשך חילק כדוידנד בעיין.
 
אתה רוצה להראות חכם ולספר לכל העולם ואישתו שIDB ודסק"ש הן שתי ישויות משפטיות נפרדות - מה חידשת?
 
מציע לך קצת להנמיך את גובה האף.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'כבודו זוכר בוודאי מה התחייבה אח"כ לנאמנים אחרי איום בפירוקה'
כבודו זוכר בוודאי מה התחייבה אח"כ לנאמנים אחרי איום בפירוקה
01/12/2019 | 21:04
5
84
הורד קמעה את מפלס חוטמך ובדוק ברישומים.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'שאלת צל"ש או טר"ש'
שאלת צל"ש או טר"ש
02/12/2019 | 00:43
4
79
תקשיב, בראשית התכתובת שאלת שאלה, קיבלת תשובה שהיא דעתי והתחלת להשמיץ. לא נאה לך, לא תקבל תשובה. זו התשובה האחרונה שלי אליך. בניגוד להשמצה מצידך לאורך 5 תגובות לפחות תקבל תשובה עניינית. זו התגובה האחרונה שלי אליך בעניין זה ובאחרים. לא מתכוון להתכתב איתך יותר. רות סוף.
 
לדעתי, אלשטיין פועל כמי ששפך יותר מדי מלח את התבשיל וכעת פועל להצילו. לכולנו קרה שיותר מדי מלח נשפך וכעת מתחילים לדלל במים או להוסיף דברים שלא מהמתכון המקורי ובלבד לא להשליח לפח.
 
האם אלשטיין דהיום היה נכנס להרפתקאה הזו במחיר הזה כשסלקום מדמדמת בצורה כזו? ספק.
 
האם סלקום חברת היטק כפי שכתבת בלעג - לא, סלקום חברת תשתיות ושירותים.
 
האם דהיום במבחן צל"ש או טר"ש או יותר מדי מלח במתכון אלשטיין צריך לקנות אג"ח ט והרבה - לדעתי כן, אין לו הרבה יותר מדי אופציות אחרות למעט להרים ידים כפי שאתה מציע.
 
האם בקונסטלציה הזו הוא צריך לערב את דסק"ש - לדעתי כן, איך? למה? כמה? בשביל זה יש לו מספיק אנשים שעובדים בשבילו.
 
האם הוא צריך להזרים עוד כסף? קרי כסף טוב לאחר כסף רע? לדעתי כן.
 
לדעתך, לא.
 
זכותך.
 
הנאמנים הציעו לפרק, מהנאמנים צריך לחשוש אם העסק יגיע לביהמ"ש לא אם אלכימיה כזו או אחרת תציל את העסק.
 
אלשטיין הולך להשקיע עוד בסלקום המדממת, 150,000,000ש"ח כשבכסף הזה הוא יכל לקנות חוב של עצמו או כל פעולה אחרת - אל תזלזל באיש. לפחות לא בינתיים.
 
בזאת תם השיח.
 
 
 
רות סוף.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אני מכבד אותך ואת דעותיך ומתנצל אם הגבתי בצורה בוטה'
אני מכבד אותך ואת דעותיך ומתנצל אם הגבתי בצורה בוטה
02/12/2019 | 06:12
3
66
אני גם מבין את ניסיונותיו של אלשטיין שמנסה בכל כוחו למשכן את שעונו מכוניתו וביתו אולי יזכה בסיבוב הבא  של משחק הקלפים. אבל...פעולותיו של אלשטיין נמצאות על גבול הלגיטימיות העסקית וגופי הרגולציה פשוט מגיבים לאט מידי כשהגבול נחצה. כך השתהה שנים במכירת כלל, ובלחץ המועד האחרון המציא את עסקות ההחלף כתחליף למכירה. הממונה על שוק ההון היה צריך להתחלף כדי שיפסיק את ההתחכמות הזאת. במקום למכור את דסקש החליף אותה עם עצמו ונתן בתמורה פיסת נייר. רכישת האגחים של אידיבי בידי דסקש נעצרה רק אחרי שהנאמנים לחובות דסקש ואידיבי הבינו באיחור שדסקש נגררת בעקבות אידיבי אל התהום. תאר לעצמך מה היה קורה אם בזק היתה רוכשת אגח של יורוקום או אינטרנט זהב או מלווה להם כספים? דסקש סולבנטית על הקשקש, ועלויות המימון שלה גבוהות מתזרימי הדיבידנדים הצפויים. הגדלת הקאפקס  שלה הוא מעשה איוולת, כקניית מעריב ע"י נוחי בזמנו. אגב, מינוף היתר שמאפיין את סלקום הוא הסיבה העיקרית לגסיסתה העסקית . גם בן דוב חטא במינוף יתר של פרטנר, וגם לחברה זו לא נשאר סיכוי גדול. סבן הבין זאת וויתר על השליטה כדי להימנע מהזרמה נוספת. אבל פרטנר המקרטעת נמצאת במצב טוב בהרבה מסלקום. 
מכל התסבוכת הזאת אינני מתנגד כלל להזרמות מכיוון ארגנטינה, אם כי אני מרחם על משקיעי החברות שם שכנראה מתקשים למנוע את שריפת כספם.
אני מתנצל שוב על אגרסיביות התגובות שלי, אבל רציתי להבהיר שלדעתי מדובר כאן בהימורים הולכים וגדלים. כל זמן שהם נעשים על חשבון אלשטיין - שאפו. ברגע שהוא מנסה להתממן ע"י נכסי החברות הבנות ומסכן את בעלי האגח שלהן - עד כאן.
 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'כמשקיע קטן אני רואה תמונה אחרת '
כמשקיע קטן אני רואה תמונה אחרת
02/12/2019 | 10:13
2
84
נניח כמשקיע קטן אני רוכש 100,000 יח אגח ט היום במחיר השוק 78.3 אג 
ידוע לי שכסף בקופה יש לשנתיים הקרובות ובסבירות גבוה אפגש עם 2 תשלומי קרן ועוד 5 תשלומים ריבית . 
 
המשמעות היא שאני משקיע (סכומים מעוגלים) 78000 ש"ח .
ומצפה ללוח סילוקין הנ"ל (לפני מס) 
 
2019  3000 שח 
2020  3000+ 3000 + 20,000 החזר קרן המהווה 16.67% צמוד 
2021  2500+ 2500+ 20,000  "  "  "   "   "   " " " " " " , 
 
בסוף 2021 בהנחת לוח סילוקין זה , לאחר שאקבל כ 56000 ש"ח מהשקעתי 
אוותר עם 22,000 ש"ח השקעה שטרם הוחזרה 
 
מנגד כנראה בלאגן שלם מול אלשטיין ואילוצי מכירת נכסים והזרמות (ה NAV יכול בהחלט להיות חיובי) כאשר חובו כלפי יהיה  67000 ש"ח צמוד (נכון להיום 83,000 ש"ח) 
 
0
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'כמשקיע קטן אני רואה את אגח ט''
כמשקיע קטן אני רואה את אגח ט'
02/12/2019 | 10:21
92
כמו מניה עם מחיר תחתית 65 אגורות ומחיר עליון 85 אגורות עם ריביות בדרך .
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'השאלה היא אם יתנו לחברה להמשיך ולפרוע תשלומים במשך שנתיים'
השאלה היא אם יתנו לחברה להמשיך ולפרוע תשלומים במשך שנתיים
02/12/2019 | 10:40
98
הגדרתה של החברה כסולבנטית איננה סטטית. רואי החשבון והנאמנים מסתכלים כל הזמן שנתיים קדימה. בעוד חצי שנה הם לא יסתכלו 1.5 שנים אלא 2 שנים קדימה. אם לא יהיה אופק תשלומים "וודאי" וההון ישאר שלילי תעלה דרישה להזרמה חיצונית או לפירוק.
בורסה ושוק ההון >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ