מכירה רעיונית של ני"ע.

מכירה רעיונית של ני"ע.

מכירה רעיונית של ני"ע.
מצאתי את הקטע הבא:
"יצירת נכס הפסד בר קיזוז: למכור ני"ע שבו יש הפסד ומיד לרכושו בחזרה (רכישה רעיונית) ובכך ליצר נכס הפסד בר קיזוז כנגד רווחים מני"ע אחרים ו/או רווחים עתידיים מני"ע אחרים ו/או מאותו ני"ע."
אני לא מבין. בזמן המכירה הרעיונית יש לשלם מס. את אותו שיעור המס בדיוק מקבלים חזרה ע"י קיזוז. למשל: אם שילמתי 1,000 ש"ח מס ריווחי הון אקבל בעתיד 1,000 ש"ח באמצעות הקיזוז. איפה כאן הרווח?

משקיע88

Well-known member
אתה מוכר נכס מפסיד. נוצר נכס מס. אתה מוכר נכס רווחי ומקזז.

מכירה רעיונית של ני"ע.
מצאתי את הקטע הבא:
"יצירת נכס הפסד בר קיזוז: למכור ני"ע שבו יש הפסד ומיד לרכושו בחזרה (רכישה רעיונית) ובכך ליצר נכס הפסד בר קיזוז כנגד רווחים מני"ע אחרים ו/או רווחים עתידיים מני"ע אחרים ו/או מאותו ני"ע."
אני לא מבין. בזמן המכירה הרעיונית יש לשלם מס. את אותו שיעור המס בדיוק מקבלים חזרה ע"י קיזוז. למשל: אם שילמתי 1,000 ש"ח מס ריווחי הון אקבל בעתיד 1,000 ש"ח באמצעות הקיזוז. איפה כאן הרווח?
אתה מוכר נכס מפסיד. נוצר נכס מס. אתה מוכר נכס רווחי ומקזז.
כך קיבלת דחיית המס של הנכס הרווחי בלי ששינית את ההחזקה אם קנית גם אותו בחזרה.

dw2322

New member
זו דרך טובה לדחות תשלום מס

מכירה רעיונית של ני"ע.
מצאתי את הקטע הבא:
זו דרך טובה לדחות תשלום מס
היו לך רווחים השנה? (כלומר ניירות שמימשת (או אגחים שנפרעו))
אם יש לך נייר מופסד אז כדאי לך למכור אותו ולקנות מחדש.

ההפסד בגין הנייר הזה יקזז אוטומטית את המס שהורידו לך, באופן אוטומטי, על הרווחים מתחילת השנה.
הרעיון הוא שהתמורה שתקבל תהיה גבוהה ממה שרשום לך כרגע בספרים (כי תקבל לעו"ש את התמורה מהבורסה+החזר מס, כאמור באופן אוטומטי)

האוטומטי זה בתנאי שנעשה באותה שנה קלנדרית, לכן אם יש לך רווחים (שמומשו) ויש נייר מופסד (על הנייר) אז קדימה, יש לך חודש להפשיל שרוולים ולקזז את המס שכחלון לוקח ממך.

זה לגמרי כסף אמיתי.
אני קיזזתי ככה לא מזמן רווחים נאים (מאגחי אפריקה למשל) בעזרת 2 ניירות מופסדים: טבע ואלרון.

אממה? אין מתנות חינם.
הנייר שקנינו מחדש נרשם בספרים לפי ערך הקנייה החדש, הנמוך, מה שאומר שבעתיד, לכשנבוא למכור אותו, מס הכנסה יחגוג עלינו אז, למרות שיכול להיות שנמכור אותו בלי רווח, יחסית למחיר הקניה ההיסטורי. אני ב-טבע למשל רשום עכשיו ברווח, למרות שאני עדיין בהפסד.

אבל... זו צרה לשנים הבאות. כרגע, בשנת 2019, אתה מצמצם מס שיוצא לך מהארנק. זה לגמרי לגמרי שווה לך כסף.

אם אתה רוצה להיות ממולח במיוחד אז תנסה שהקניה מחדש תעשה במחיר טיפ-טיפה נמוך יותר מהמכירה, וככה תכסה גם את העמלות.
זה דורש עבודה ולשבת מול המסך.

למעלה