השר חתם על רשיון השליטה. ביקום פירסמה הודעה לפני דקה.

yel5

Well-known member

משקיע88

Well-known member
הסדר בי-קום שאלה לפורום

הסדר בי-קום שאלה לפורום
פורסם תשקיף להנפקת זכויות של אג"ח ה'. האג"ח זהה לאג"ח ג' אחרי הפדיון, אך ללא שעבוד במניות בזק. הוא מוצע בפארי. שאלתי - מדוע שמישהו יענה לזכויות כשהוא יכול לקנות אג"ח ג' עדיף מתחת לפארי? בעיני ברור שהסדרה לא תונפק.

yel5

Well-known member
אני לא בקיא בצד של האגחים בהסדר. תבדוק אם אגח ה לא

הסדר בי-קום שאלה לפורום
פורסם תשקיף להנפקת זכויות של אג"ח ה'. האג"ח זהה לאג"ח ג' אחרי הפדיון, אך ללא שעבוד במניות בזק. הוא מוצע בפארי. שאלתי - מדוע שמישהו יענה לזכויות כשהוא יכול לקנות אג"ח ג' עדיף מתחת לפארי? בעיני ברור שהסדרה לא תונפק.
מיועד להחליף את אגח ג. כלומר, הוא לא מוצע לרכישה.

משקיע88

Well-known member
אג"ח ה' מוצע למחזיקי אג"ח ג' ולאינטרנט זהב בפארי

מיועד להחליף את אגח ג. כלומר, הוא לא מוצע לרכישה.
זאת למעשה הנפקת זכויות, למי מהזכאים שיהיה מספיק טיפש להזמין במקום לקנות עוד אג"ח ג'. יש הגיון בהצעה כזאת אם אג"ח ג' נסחרת מעל הפארי משמעותית. אבל בתנאים היום היא נסחרת בשער שיהיה כ 86 נקודות אחרי הפדיון החלקי ותשלום הריבית. לי ברור שלא יזמינו אג"ח ה' אלא ירחיבו את סידרה ג' ע"י הפצה למוסדיים. מדוע אם כן מציעים סידרה ה'?

dw2322

New member
הסיבה יכולה להיות היקף ההנפקה?

זאת למעשה הנפקת זכויות, למי מהזכאים שיהיה מספיק טיפש להזמין במקום לקנות עוד אג"ח ג'. יש הגיון בהצעה כזאת אם אג"ח ג' נסחרת מעל הפארי משמעותית. אבל בתנאים היום היא נסחרת בשער שיהיה כ 86 נקודות אחרי הפדיון החלקי ותשלום הריבית. לי ברור שלא יזמינו אג"ח ה' אלא ירחיבו את סידרה ג' ע"י הפצה למוסדיים. מדוע אם כן מציעים סידרה ה'?

אם מציעים 500 מלש"ח אז זה בלוק גדול שקשה להשיג בקניה בשוק של אגח ג'.
כל סידרה ג' זה 2 מיליארד. אי אפשר, פשוט אי אפשר, לקנות בשוק כזה היקף סחורה. אפילו לא קרוב.

מה שכן אני חושב שכדאי לביקום להשיג העלאת דירוג קודם להנפקה. אגח ג' כרגע מדורג כאגח זבל (CCC). אחרי עיסקת סרצ'לייט הדירוג יכול להיות לפחות BB.

https://maya.tase.co.il/reports/details/1262318/2/0

dw2322

New member
30% מ-אגח ג' הולך להיות מונזל + כל אגח ב'

כל סידרה ג' זה 2 מיליארד. אי אפשר, פשוט אי אפשר, לקנות בשוק כזה היקף סחורה. אפילו לא קרוב.

מה שכן אני חושב שכדאי לביקום להשיג העלאת דירוג קודם להנפקה. אגח ג' כרגע מדורג כאגח זבל (CCC). אחרי עיסקת סרצ'לייט הדירוג יכול להיות לפחות BB.

זה הרבה מאות מלשחים של מוסדיים שהמהלך הכי טבעי עבורם זה לקנות מחדש אגח של הפירמה.
מן הסתם חלק ילכו מכות לגרד בשוק כמה סחורה שאפשר מסידרה ג' אבל חלק ככל הנראה יגיע להנפקה של ה'.

אגח ג' עדיין מציע תשואה די סבבה, 7.5% שקלי, בהנחת עלייה בדירוג ל BB לפחות. אולי יגיע גם ל BBB.
כמחזיק אני מצפה להמשך ירידה בתשואה ולא מוכן למכור בתשואות הללו.
עליית מניית בזק בשבועות האחרונים העלתה מבחינתי את הבטחונות אז למה שאמכור? חוץ ממה שאונסים אותי למכור עכשיו, בפארי (סמיילי של דמעות תנין
) שקל לא מוכר.
האגח נמצא במגירה ואיבדתי את המפתח

dw2322

New member
האם אגח ג' לא אמור להכנס לאיזשהו מדד אגחים?

זה הרבה מאות מלשחים של מוסדיים שהמהלך הכי טבעי עבורם זה לקנות מחדש אגח של הפירמה.
מן הסתם חלק ילכו מכות לגרד בשוק כמה סחורה שאפשר מסידרה ג' אבל חלק ככל הנראה יגיע להנפקה של ה'.

אגח ג' עדיין מציע תשואה די סבבה, 7.5% שקלי, בהנחת עלייה בדירוג ל BB לפחות. אולי יגיע גם ל BBB.
כמחזיק אני מצפה להמשך ירידה בתשואה ולא מוכן למכור בתשואות הללו.
עליית מניית בזק בשבועות האחרונים העלתה מבחינתי את הבטחונות אז למה שאמכור? חוץ ממה שאונסים אותי למכור עכשיו, בפארי (סמיילי של דמעות תנין
) שקל לא מוכר.
האגח נמצא במגירה ואיבדתי את המפתח
ברור שלא בזבל CCC הנוכחי, אבל אם וכאשר יקבל BBB האם הוא לא אמור להכנס לאיזשהו מדד?
זה יביא עוד יותר ביקוש אוטומטי על הסחורה שנשארה בשוק.

משקיע88

Well-known member
נכון סביר שיקבל דירוג גבוה יותר

ברור שלא בזבל CCC הנוכחי, אבל אם וכאשר יקבל BBB האם הוא לא אמור להכנס לאיזשהו מדד?
זה יביא עוד יותר ביקוש אוטומטי על הסחורה שנשארה בשוק.
נכון סביר שיקבל דירוג גבוה יותר
צריך להבין שכמות החוב של ביקום לא תשתנה הרבה. בפדיון יפדו כ 27% מאג"ח ג', השאר יתקבל באג"ח ד' שהוא חוב, ויונפקו לאינטרנט עוד 310 מיליון, ולטענתי הסדרה תורחב בעוד 100 מיליון למוסדיים במקום ה'. יהיו בחברה איזה 380 מיליון בקופה וחוב של 1.9 מיליארד. מנגד יש 26.3% מבזק בשווי יותר מ 2 מיליארד. זה לא רע, אבל לדעתי חברת הדירוג תיקח בחשבון את התלות הרבה במחיר בזק ואת העדר הצפי לדיבידנד ממנה בשנתיים - שלוש הבאות. בעוד שנתיים יחולו שוב הקובננטס של אג"ח ג' ואז יהיה מעניין. אם הם יתקשו לעמוד בהתניות, יתכן שסרצ'לייט תסייע הונית או ברכישת אג"ח. לדעתי בשלב ראשון צפוי דירג מתחת להשקעה, אולי BB+.

משקיע88

Well-known member
מציעים רק 100 מיליון

מציעים רק 100 מיליון
ה 500 שמופיע בתשקיף זו פיקציה. למעשה מוצעים 100 מיליון בלבד. אין סיכוי שהסידרה תצא.

yuval7070

New member
לא מבין את ההנפקה. נשמע לי הזוי לגמרי.

מציעים רק 100 מיליון
ה 500 שמופיע בתשקיף זו פיקציה. למעשה מוצעים 100 מיליון בלבד. אין סיכוי שהסידרה תצא.
מעולם לא שמעתי שהנפיקו אגח של חברה בחצי מחיר. אין שום סיכוי שמישהוא יקנה אגח שנותן 3.85% כשאפשר לקנות בשוק בתשואה של פי 2 יותר.

משקיע88

Well-known member
זאת בדיוק השאלה. אולי חשבו שמחירי בזק ואג"ח ג' יעלו בחדות

מעולם לא שמעתי שהנפיקו אגח של חברה בחצי מחיר. אין שום סיכוי שמישהוא יקנה אגח שנותן 3.85% כשאפשר לקנות בשוק בתשואה של פי 2 יותר.
זאת בדיוק השאלה. אולי חשבו שמחירי בזק ואג"ח ג' יעלו בחדות

למעלה