מכתב של עמי ברלב לשר התקשורת

dw2322

New member
כתבות בנושא

עמי ברלב, מנכ"ל בי-קום, שלח לשר התקשורת פניה דחופה בנושא עכוב חתימת השר על היתר שליטה לסרצ'לייט.

https://mayafiles.tase.co.il/rpdf/1261001-1262000/P1261291-00.pdf
כתבות בנושא
הפוליטיקה של השר אמסלם מסכנת חוב ציבורי בהיקף 3 מיליארד שקלים

https://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/770300
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001306015
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3773116,00.html

yel5

Well-known member
מקווה שמישהו יגרור אותו לבית המשפט

מקווה שמישהו יגרור אותו לבית המשפט

משקיע88

Well-known member
עבד כי ימלוך

עמי ברלב, מנכ"ל בי-קום, שלח לשר התקשורת פניה דחופה בנושא עכוב חתימת השר על היתר שליטה לסרצ'לייט.

עבד כי ימלוך
בהמשך להתרפסותו וזחילתו של אמסלם אל מול מורו ורבו ירום הודו, הוא מצפה שנתיניו הכנועים יכירו במעמדו כנציג השליט העליון, יקודו וישתחוו גם הם.
הוא ישמח מאוד אם יוגש כנגדו בג"ץ מכיוון שאז יוכל להפליג באופן פומבי בשבחי מלכו, ואם בית המשפט יפסוק נגדו יוכל לטעון שהם רודפים אותו.
מי שהולך לישון עם כלבים מתעורר עם פשפשים.

yel5

Well-known member
שיפאר את אדונו בבימש, העיקר שיאלץ לעשות את המתבקש - לחתום

עבד כי ימלוך
בהמשך להתרפסותו וזחילתו של אמסלם אל מול מורו ורבו ירום הודו, הוא מצפה שנתיניו הכנועים יכירו במעמדו כנציג השליט העליון, יקודו וישתחוו גם הם.
הוא ישמח מאוד אם יוגש כנגדו בג"ץ מכיוון שאז יוכל להפליג באופן פומבי בשבחי מלכו, ואם בית המשפט יפסוק נגדו יוכל לטעון שהם רודפים אותו.
מי שהולך לישון עם כלבים מתעורר עם פשפשים.

משקיע88

Well-known member
ניחוש שלי

ניחוש שלי
היועץ לא יגיב בבג"ץ ויאמר שאין זה מעניינו. בג"ץ יגיד שאין זה מתפקידו של בית המשפט להתערב.

משקיע88

Well-known member

משקיע88

Well-known member
נהפוך הוא

קריסה בבזק/ביקום/א.זהב?
אם העיסקה מתפוצצת בגלל אמסלם יהיה לא נעים...

למרות זאת מניית בזק דווקא עולה.
נהפוך הוא
תוך זמן קצר ימצאו כאלה שיהיו מוכנים להכנס בנעלי סרצ'לייט, אפילו בשיפור התנאים. זאת בשל התייצבות בבזק והעובדה שבשערים הנוכחיים בעלי האג"ח בבי קומיוניקיישנס מסודרים יפה. אינטרנט בבעיה אבל ההנחה שלי היא שימצאו קופצים על המבנה הקיים של ההסדר.

dw2322

New member
כנראה נראה שהשוק חושב כמוך

נהפוך הוא
תוך זמן קצר ימצאו כאלה שיהיו מוכנים להכנס בנעלי סרצ'לייט, אפילו בשיפור התנאים. זאת בשל התייצבות בבזק והעובדה שבשערים הנוכחיים בעלי האג"ח בבי קומיוניקיישנס מסודרים יפה. אינטרנט בבעיה אבל ההנחה שלי היא שימצאו קופצים על המבנה הקיים של ההסדר.

אם העיסקה מתפוצצת אז אי הוודאות עולה ואפשר היה לצפות שלפחות מניית ביקום תתרסק, ועובדה שזה לא קורה.
פיצוץ העיסקה מביא את ביקום ב' להיות כמו ביקום ג' ועובדה שגם האגח הזה לא מתמוטט.

סרצ'לייט משחקים "תחזיקו אותי"?

yel5

Well-known member
אני מודה שהמניעים האמיתיים של סרצ'לייט לא ברורים לי

אם העיסקה מתפוצצת אז אי הוודאות עולה ואפשר היה לצפות שלפחות מניית ביקום תתרסק, ועובדה שזה לא קורה.
פיצוץ העיסקה מביא את ביקום ב' להיות כמו ביקום ג' ועובדה שגם האגח הזה לא מתמוטט.

סרצ'לייט משחקים "תחזיקו אותי"?
א. המכתב שלה היום מעיד שהיא נחפזת לפרוש מהעיסקה. אבל היא השקיעה כמה מיליונים טובים שירדו לטמיון, והאופק של בזק מסתמן היום כיותר חיובי מה - 24.06.19 - מועד החתימה
ב. אולי מכתבה נועד ליצור לחץ על אמסלם, נתניהו, ביקום ועוד
ג. אפשר היה לצפות שלאור מחדלי השר היא דוקא תאריך את מועד סיום העיסקה (24.11.19).

הרבה סימני שאלה...

משקיע88

Well-known member
הניחוש שלי

א. המכתב שלה היום מעיד שהיא נחפזת לפרוש מהעיסקה. אבל היא השקיעה כמה מיליונים טובים שירדו לטמיון, והאופק של בזק מסתמן היום כיותר חיובי מה - 24.06.19 - מועד החתימה
ב. אולי מכתבה נועד ליצור לחץ על אמסלם, נתניהו, ביקום ועוד
ג. אפשר היה לצפות שלאור מחדלי השר היא דוקא תאריך את מועד סיום העיסקה (24.11.19).

הרבה סימני שאלה...
הניחוש שלי
נאמני האג"ח פנו לסרצ'לייט ובקשו מהם ללחוץ. הם לא פרשו מהעסקה אלא הדגישו שזאת זכותם על פי ההסכם. מעמדם חזק יותר מהאג"חים של אינטרנט שהיא חדלת פירעון. לעומת זאת האג"חים של ביקום יכולים להיות שקטים, כי בהתבטל ההסדר הם יקבלו שליטה בבזק ואז יוכלו לפעול בקצב שלהם בלי הטרדה ע"י אינטרנט זהב. בדיוק כמו שאף אחד לא שואל היום לדעתה של יורוקום.

yel5

Well-known member
התבלבלת. כדי שאגחי ביקום יקבלו שליטה על בזק, ביקום

הניחוש שלי
נאמני האג"ח פנו לסרצ'לייט ובקשו מהם ללחוץ. הם לא פרשו מהעסקה אלא הדגישו שזאת זכותם על פי ההסכם. מעמדם חזק יותר מהאג"חים של אינטרנט שהיא חדלת פירעון. לעומת זאת האג"חים של ביקום יכולים להיות שקטים, כי בהתבטל ההסדר הם יקבלו שליטה בבזק ואז יוכלו לפעול בקצב שלהם בלי הטרדה ע"י אינטרנט זהב. בדיוק כמו שאף אחד לא שואל היום לדעתה של יורוקום.
צריכה להיות חדלת פרעון, ולכך עדיין לא הגענו.
מחזיקי אגחי אינטרנט הם עדיין הבעלים של בזק (דרך שליטתם במניות ביקום).

משקיע88

Well-known member
הבלבול אצלך

צריכה להיות חדלת פרעון, ולכך עדיין לא הגענו.
מחזיקי אגחי אינטרנט הם עדיין הבעלים של בזק (דרך שליטתם במניות ביקום).
הבלבול אצלך
אם ההסדר מתבטל אז לא מתבטלות ההתניות לאג"ח ביקום (הון עצמי, דרוג) והן זכאיות לפירעון מיידי. בוודאי שתחת ביטול ההסדר ביקום חדלת פירעון.

yel5

Well-known member
זה בסדר. אתה חושב שהיא חדלת פרעון ואני לא.

הבלבול אצלך
אם ההסדר מתבטל אז לא מתבטלות ההתניות לאג"ח ביקום (הון עצמי, דרוג) והן זכאיות לפירעון מיידי. בוודאי שתחת ביטול ההסדר ביקום חדלת פירעון.
אחד המבחנים העקיפים והמענינים הוא האם סרצ'לייט היתה יכולה להגיע להסדר ללא אגחי אינטרנט? אני עונה שלא, ולגישתך, התשובה היא כן.

משקיע88

Well-known member
אין פה בכלל עניין של דעה

אחד המבחנים העקיפים והמענינים הוא האם סרצ'לייט היתה יכולה להגיע להסדר ללא אגחי אינטרנט? אני עונה שלא, ולגישתך, התשובה היא כן.
אין פה בכלל עניין של דעה
ביקום לא פרעה את אג"ח ב' ואת הריבית של ג'. חברה שאיננה פורעת את חובותיה במלואם ובזמן היא חדלת פירעון לפי ההגדרות הפשוטות ביותר. אם היא תנסה לפרוע את ב' היא תקבל מייד צו מניעה בגין העדפת נושים. פשוט ההסדר קיבל את אישור בית המשפט תחת התניות, שכולן קויימו פרט לאישור שר התקשורת. אם הוא לא מאשר והצדדים נותנים להסדר לפקוע נאמני ביקום אג"ח יבקשו פירוק בשל הפרה מתמשכת. אינטרנט תהיה במעמד דומה ליורוקום.

Ron W

New member
הכתובת צ״ל מנדלבליט - הרי הוא זה שאמסלם זקוק לאישורו

סה״כ אמסלם נימק את סרובו באישור גורם משפטי
אחרת מה הנימוק שלו ?

משקיע88

Well-known member
ואם אמסלם יבקש אישור של טראמפ אז נחכה לאישור?

סה״כ אמסלם נימק את סרובו באישור גורם משפטי
אחרת מה הנימוק שלו ?
כל אוויל מבין שאמסלם מחפש כל דרך להופיע בכותרות כמגן נתניהו ומושיעו. למה לא יבקש אישור של קרן המטבע העולמית והאגודה לצער בעלי חיים?

yel5

Well-known member
לא בטוח שבבלפור יתנו אישור לחתימתו של אמסלם

כל אוויל מבין שאמסלם מחפש כל דרך להופיע בכותרות כמגן נתניהו ומושיעו. למה לא יבקש אישור של קרן המטבע העולמית והאגודה לצער בעלי חיים?
לא בטוח שבבלפור יתנו אישור לחתימתו של אמסלם

למעלה