לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2572125,721 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'סטרווד אגח א: באסיפה אתמול מחזיקי האגח מתבצרים בעמדתם'
סטרווד אגח א: באסיפה אתמול מחזיקי האגח מתבצרים בעמדתם
24/10/2019 | 11:17
38
125
שהחברה תבצע שמאות חדשה לנכסיה.
נאמן האגח מינה יועץ כלכלי לבחון שווי 7 הקניונים. היועץ בחן את שיעור ההיוון הממוצע של 3 חברות גדולות בארהב עם קניונים בדרוג B ל- 30.06.19, ומצא שהוא 11.7% בהשוואה לשעור 6.4% שהחברה לקחה. התוצאה שנתקבלה היא שהשווי ההוגן לפי 11.7% הוא ~ 900M$ לעומת 1,600M$ לפי חישובי החברה. פער של 700M$ - ירידה של 44%.
הבעיה היחידה והמהותית היא  שהקניונים של החברות שנלקחו הן בדרוג B בעוד שלסטרווד 6 קניונים בדרוג A ורק אחד בדרוג B.
לאור הפער הין הדרוגים , אני מעריך ששווי הקניונים שימצא בהערכת השווי של סטרווד הוא יותר לכיוון 1,600M$ מאשר 900M$, למשל 1,400M$.

סיקור האסיפה בידי יניב רחימי:
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,734...

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מה זה משנה מה השווי שלהם? האם זו התניה בשטר?'
מה זה משנה מה השווי שלהם? האם זו התניה בשטר?
24/10/2019 | 12:14
36
79
מאיפה המידע שכל הקניונים למעט 1 הם CLASS A ?
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אין קשר בין שווי הנכסים למחיר האגח? אם שווי הנכסים'
אין קשר בין שווי הנכסים למחיר האגח? אם שווי הנכסים
24/10/2019 | 13:50
35
84
היה 10B$, בכמה היה נסחר האגח? מקווה שגם לך ברור שהיה נסחר מעל למחיר הפארי.
אין התניה בשטר לשווי הנכסים, אך נושי האגח מוטרדים משווי הנכסים הצונח כי, בעקבות כך, גם שווי האגחים שלהם צונח.
דרוג הקניונים מופיע בדוחות הכספיים, וגם נאמן האגח מקבל את מה שכתבתי.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'בוודאי שיש קשר'
בוודאי שיש קשר
24/10/2019 | 16:11
73
אבל מה זה עוזר לך שמאות?  שמאי ירשום מה שתגיד לו לרשום, קח את הFFO, תוריד CAPEX ותהוון לפי כמה שבא לך, למה אתה צריך שמאי?
שווי הנכסים באמת צונח, זה ברור כשמש וגם ברור שהשווי שלהם בספרים אינו משקף דבר, אז תעשה אתה חושבים כמה הם שווים.
הנאמן מה אכפת לו?  הוא לא יממן את השמאי וזה בטח שלא יכול להזיק לו והפוך אפילו לעזור לו כי "הנה יש שמאות" ?

בנוסף שווי הנכסים יעזור לך רק בפירוק או בהסדר (וגם אז בספק כי GS יקחו הכל), מה שחשוב לך הוא התזרים.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ועוד משהו לגבי הCLASS'
ועוד משהו לגבי הCLASS
24/10/2019 | 16:13
33
79
גם פה הייתי לוקח בערבון מאד מוגבל מה שכתוב בדו"חות שלהם, אפשר בקלות לבדוק מה הCLASS של הקניון:

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הגעת ללב הענין. האגח צנח מתחת ל- 40 אג' והמחזיקים'
הגעת ללב הענין. האגח צנח מתחת ל- 40 אג' והמחזיקים
24/10/2019 | 20:00
18
77
שואלים למה. החשש הוא ששווי הנכסים בספרים מנופח מדי. על כן, נאמן האגח דרש למנות שמאי בלתי תלוי לקבוע השווי. החברה מתנגדת והנאמן פנה לבימש.
שאלת מה יעזור שמאי? אם יבחר שמאי אוביקטיבי שלא ממונה ע"י החברה נקבל שומה אוביקטיבית והוגנת ונוכל לענות על השאלה אם שווי הנכסים בספרים גבוה מדי (ולכן מחיר האגח הנמוך בשוק מוצדק).
לא עוסקים פה בהנדסת טילים אלא בענין פשוט של סבירות של שווי
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'למה צריך לדרוש שמאי? מי עוצר מבעדו לשכור שמאי?'
למה צריך לדרוש שמאי? מי עוצר מבעדו לשכור שמאי?
24/10/2019 | 22:20
17
51
אדרבא: שישלם כמה עשרות אלפי דולרים (אולי יותר) וישכור שמאי, מה הבעיה?
זה שהשווי בספרים מנותק מהמציאות זה כמעט ודאי, לא ממש צריך שמאי בשביל זה.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'שני דברים. 1. הנאמן רוצה שהחברה תישא בתשלום לשמאי. החברה '
שני דברים. 1. הנאמן רוצה שהחברה תישא בתשלום לשמאי. החברה
24/10/2019 | 22:39
16
53
סירבה והנאן פנה לבימש. בינינו, אני חושב שהפניה לבימש עולה יותר מהשמאי (פורסם 5,000$).
2. השאלה היא לא אם שווי הנכסים בספרים מנותק מהמציאות אלא בכמה. כלומר, מה הפער בין שווי בספרים לשוק. למעלה, חישבתי שהפער הוא 44%, אך יש לזכור שהיועץ הכלכלי השווה לנכסים בדרג B, שזה להשוות תפוזים לתפוחים.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הוא השווה לB כי הם כנראה B'
הוא השווה לB כי הם כנראה B
25/10/2019 | 08:21
45
או שבדקת והם באמת A?  אם אתה לא סומך על ה"יועץ הכלכלי"  (אני לא יודע מה הוא מבין בקניונים באזורים שהם לא A) אז תחליף אותו, אתה חושב ששמאי יתן לך תמונה יותר טובה?

החברה בוודאי שלא תממן כזה דבר, למה שיממנו ירייה לעצמם ברגל?  להם יש שמאות משלם והיא בספרים שלהם.

אם אין קובננטים המתייחסים לשווי הנכסים אז אני באמת לא מבין את הפואנטה של שמאות בכלל.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'היועץ הכלכלי לא מבין מהחיים שלו ומסתבר שגם לא הנאמן'
היועץ הכלכלי לא מבין מהחיים שלו ומסתבר שגם לא הנאמן
25/10/2019 | 09:57
14
76
תקראו את "הניתוח הכלכלי" המתיימר לחשב את ה CAP של הקניונים , ותגידו אתם מה הוא באמת חישב
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ל- TBY1 תשקול מילים על הנאמן לאג"ח ותתנצל'
ל- TBY1 תשקול מילים על הנאמן לאג"ח ותתנצל
25/10/2019 | 18:42
13
63
הוא לא אמור להבין בשביל זה שכר יועצים כלכליים
ויועצים משפטיים גם בארץ וגם בארה"ב.
במקרה הנאמן הספציפי הזה הוא רואה חשבון במקצועו
ונאמן למאות סדרות אג"ח.   דעתי האישית הוא ספץ

לגופו של עניין
גם אם הנאמן לאג"ח לא מבין כלום או לחליפין הוא
חושב, על סמך ניסיונו הרב, שהמחזיקים טועים
עדין עליו לעשות מה המחזיקים אומרים לו
ותמיד ברוב קולות, בכתב ובהתחיבות המחזיקים לשיפוי.

דעתי האישית
המחזיקים הם ברוב המכריע גופים מוסדיים
שמי שמיצג אותם מול הנאמן לאג"ח הם אנשים צעירים
המתחלפים חדשות לבקרים ולכן בזהירות המתבקשת אפשר
לומר שהם לא בדיוק העיפרון המחודד בקלמר . . .
ונגד זה אין לנאמן לאג"ח הרבה מה לעשות.

לגבי היועצים הכלכליים של הנאמן לאג"ח (למעשה של המחזיקים)
כל מה שאני יכול לומר
זה שהם יודעים היטב מאיזה צד של פרוסת הלחם
מרוחה החמאה . . .

שבת שלום

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'נאמן אמור להיות בעל מקצוע בשוק ההון המסוגל לשפוט מה הוא מקבל'
נאמן אמור להיות בעל מקצוע בשוק ההון המסוגל לשפוט מה הוא מקבל
25/10/2019 | 21:32
12
48
במקרה זה הוא קיבל דוח כלכלי הזוי, לא מקצועי וחסר בסיס לחלוטין והוא מוצג לבית המשפט.  מה אתה חושב שיקרה? החברה תיקח מישהו שמבין ויראו מה שווה הדוח ומה אתה חושב יחליט בית המשפט?  ואם יפסקו הוצאות מי אתה חושב שישא בשכר של הקרקס הזה?

וזה במקום להוציא 4000 עד  12,000 דולר ולקבל דוח ראשוני מחברה רצינית מארה"ב, סכום אותו מגדיר הנאמן כזניח . היה עליו להגיד לפונים אליו לשים 50 אש"ח על מנת לקבל חוו"ד שקובעת מסגרת התייחסות ל 900 מיליון ע.נ!

הבעיה היא שכל התזה הכלכלית ששיעורי ההיוון שונים דרמטית מאלו המוצגים ע"י החברה פשוט אין לה על מה להתבסס . די לבדוק את תשואת מניות הבכורה של PEI ו- WPG שהן מקבילות לאג"ח הישראלי של  החברה .

בקיצור, אם נאמן לאג"ח לא מסוגל להבין עניינים כל כך בסיסיים , אני לא רוצה שיהיה נאמן, כי הוא פשוט לא מסוגל מקצועית.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'צודק. הנאמן חייב להיות בעל הבנה כלכלית. אלמנטרי. הנאמן גם'
צודק. הנאמן חייב להיות בעל הבנה כלכלית. אלמנטרי. הנאמן גם
26/10/2019 | 17:21
11
43
רוצה כיסוי תחת. איך משיגים זאת? דורשים מסטרווד לממן שמאי חיצוני.

ההתנהלות פה רשלנית. אגח בקרוב למיליארד ש"ח מתווכח מי ישא בעלות של 5,000$ על שווי הנכסים שמגבים אותו. הדבר דומה למיליארדר שמנסה לחסוך עלות ניתוח מציל חיים שמחירו 2,000$. לא איכפת לו לסכן את חייו העיקר שחסך 2,000$.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מה זאת אומרת "דורשים"?'
מה זאת אומרת "דורשים"?
26/10/2019 | 21:54
10
53
אתה יכול לדרוש מהם גם מיליון דולר או 2, באיזה עילה אתה דורש מהם משהו?
אתה יכול לדרוש מה שכתוב בשטר, כל דבר אחר אתה יכול אולי לבקש וכמו כל בקשה זכותם לסרב.

הנאמן להבנתי לא יכול להחליט לקחת שמאי או יועץ כזה או אחר, הוא לכל היותר יכול להציע זאת למחזיקי האגרות, הם בעלי המאה והם בעלי הדיעה.

אגב ב5000$ אגב אתה לא תקבל עבודה רצינית על שווי הנכסים, אולי בפי 10 מזה וגם זה יהיה זול מאד ובספק שתקבל.

אבל תראה את היופי בארה"ב:

הכל שקוף, הכל פתוח, תאמין לי המידע הזה הרבה יותר טוב מכל מידע שיועץ ב5000$ יביא לך.  קח בחשבון שהCAP RATES האלה הם לנכסים שהם STABILIZED, האם זה המקרה בסטארווד?!?

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אתה מבין מצוין. זה שהנאמן דורש לא אומר שהחברה תיענה. תלוי'
אתה מבין מצוין. זה שהנאמן דורש לא אומר שהחברה תיענה. תלוי
26/10/2019 | 22:18
3
34
בשאלה כמה היא לחיצה. ראה זאת כשלח לחמך על פני המים...

מה לדעתך שיעור הנכיון המתאים לנכסים דרג A בסטארווד?
האם אתה מחזיק באגחים? אני מחזיק
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אין לי החזקות בארץ כלל וכלל, ואני לא מחזיק באג"ח סחיר.'
אין לי החזקות בארץ כלל וכלל, ואני לא מחזיק באג"ח סחיר.
27/10/2019 | 07:18
2
50
לגבי שיעור הניכיון הבאתי לך לינקים מעולים, אז אל תשאל אותי, תשאל את CBRE (מהשמאים המובילים בעולם המסחרי), לגבי A B או C גם זה תוכל לבדוק בעצמך בעזרת הלינקים שלי.
תבדוק גם אם האזור הוא TIER 1 2 או 3

עוד כלל אצבע:
לGS יש חוב בכיר שם, האמת לי שהם ביצעו שמאות מלאה משלם לנכסים, תוכל לקחת בחשבון שהם נתנו מימון סביב ה65% LTV ולחשב את ערך הנכסים המגובים +- אבל קח בחשבון שיתכן ואף סביר להניח שערך הנכסים ירד מאז ההלוואה לGS.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אני מודה לך על הקישור המועיל. כמחזיק, שמח שתומך בעמדת סטרווד'
אני מודה לך על הקישור המועיל. כמחזיק, שמח שתומך בעמדת סטרווד
27/10/2019 | 11:37
1
37
לצפיה ב-'ל- YEL5 2 הערות לדבריך'
ל- YEL5 2 הערות לדבריך
27/10/2019 | 23:08
27
בעניין הנאמן
לנאמן הספציפי לדעתי יש ידע הבנה וניסיון מעל ומעבר
מה שצריך להבין זה ש- במצב בו מחזיקי האג"ח נותנים
לנאמן הוראות עליו לבצע גם אם לדעתו המחזיקים "דפוקים"
במקרה שלפנינו לדעתי ישנה מלחמה לגיטימית של המחזיקים
(אפשר להתווכח על הטקטיקה)

בעניין השמאות
 ל א  מדובר במחלוקת על עלות השמאות
המחזיקים התחיבו לממן בהצבעה בכתב.
כל שמאי מתחיל יודע שהשמאות עלולה
בפוטנציה לגרום נזק למישהו (עלולה אך לא חייבת)
ואז השמאי (מי שזה לא יהיה) חשוף לבומבה של
תביעה.  
ההבנה של מחזיקי האג"ח ש- "עובדים"
עליהם ושווי הנכסים בדוחות מנופח ולכן האג"ח נסחר
במחיר כל כך נמוך.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ב - 5000 דולר תקבל בדיוק את מה שצריך'
ב - 5000 דולר תקבל בדיוק את מה שצריך
27/10/2019 | 07:33
4
58
על מנת להבין אם אתה נמצא ב- 11% CAP כמו ש "המומחה" חישב או שאתה בסביבה של ה- CAP שהקניונים משוערכים בדוחות:

- CLASS
 - TIER של אוכלוסיה
 - התחשבות בכמה הקניון יציב

ותקבל טווח כלשהו. בליל לקחת בחשבון האם יש "מוקדי שווי" נוספים כגון אדמה שניתן למכור או בכמה תשתפר ההכנסה כאשר שוכר גדול עוזב והשטח יושכר לאחרים.

הנקודה החשובה שמה שהוגש לבית המשפט, יפגע , לא יעזור למחזיקים ואם רמת ההבנה של הנאמן כל כך נמוכה, אסור לו להיות נאמן.
אני מניח כי "האיש" עצמו מבין מצויין אך כאשר אתה נאמן "למאות" סדרות, העסק הופך להיות פקידותי אדמיניסטרטיבי ופשלות כאלו מתרחשות, הנאמן חייב להפנים כי תפקיד הנאמנות דורש חלקים מקצועיים של בקרה והפעלת שיקול דעת להגנה על המחזיקים - זו מהות התפקיד. וכאן הוא פשוט כשל.
העונש צריך להיות פשוט - שיישא בעלות החרפה שנקראית דוח כלכלי, אז פעפ הבאה במקום להיות פקיד  הוא יהיה נאמן.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ל- TBY1 אתה מסרב להבין שמי שקובע זה המחזיקים'
ל- TBY1 אתה מסרב להבין שמי שקובע זה המחזיקים
27/10/2019 | 23:26
3
27
אתה מעלה טיעונים לגיטימיים נגד המקצוענות
של הנאמן והיועצים הכלכליים.
גם אם אתה 100% צודק עדיין
- המחזיקים יכולים בקלות לפטר את הנאמן
  ולהביא למינוי נאמן אחר.
- מי שבחר (ברוב קולות ובהצבעה בכתב)
  את היועצים הכלכליים הם המחזיקים
  שגם התחיבו לשלם את שכרם.
  אז אם המחזיקים לשיטתך בוחרים יועצים
  כלכליים "דפוקים" למה "לרדת" על הנאמן?
-  אם אתה טוען שהקייס של המחזיקים חלש
   ובית המשפט יזרוק אותם מכל המדרגות
  מה אשם הנאמן שהמחזיקים אילצו אותו ?

סיכום
אתה חייב לקחת בחשבון (גם אם לא כל כך
נעים לך) שהמחזיקים "דפוקים" ושלא בטוח
שהנאמן לא מקצועי . . .

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אתה משחרר את הנאמן מהאחריות לבחון סבירות הנייר הכלכלי'
אתה משחרר את הנאמן מהאחריות לבחון סבירות הנייר הכלכלי
28/10/2019 | 07:03
2
22
אני בדעה זה חלק מתפקידו.
נאמן מקצועי היה בוחן הנייר ודוחה אותו בטענה שזו לא העבודה שהוזמנה מכיוון שהחישוב הוא לא של CAP לקניונים והעניין ברור מהתוצאה הבלתי סבירה שהתקבלה.

אם לדעתך הנאמן לא צריך לקרוא הנייר אלא להיות פקיד אדמיניסטרטיבי לכינוס ישיבות וכתובת למשלוח דואר אז אתה צודק.
יחד עם זאת, אני ממליץ לך לקרוא את כתב הנאמנות , הוא מתחייב להרבה יותר מזה וכרגע , לדעתי הלא מולומדת, הנאמן הפר את התחייבויות שלו בשטר
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ל- TBY1 מילה אחרונה - מהנאמן לא יצא כסף, מסביר'
ל- TBY1 מילה אחרונה - מהנאמן לא יצא כסף, מסביר
28/10/2019 | 12:29
1
25
מי שקנה בהנפקה "אכל אותה"
ומכר בהפסד ל- "אוכלי נבלות"
מי שמחזיק היום יש להניח שקנה
במחירים ההולמים את הסיכון.
בכדי להפוך את העסקה של
"אוכלי הנבלות" לכדאית
צריך לדוגמא
להביא לשיפור בטחונות (שתגרור עליה במחיר האג"ח)
ו\או לתבוע את מי ש- "רימה בדוחות"
וכו'
לצורך כך יש לנהל "מלחמה" בחברה שהנפיקה האג"ח
לדעתי ניתן לנהל ויכוח על הטקטיקה של אותה
"מלחמה" אבל הנאמן לאג"ח איננו האויב
גם אם הוא "לא מקצועי" כדבריך
מחזיקי האג"ח (שהם אומרים לנאמן האג"ח מה לעשות)
מחפשים בשטר הנאמנות היכן החברה "פישלה"
ולא היכן הנאמן "חיפף"
במקרה שלפנינו צריך להיות חכם ולא צודק
ומה שיקבע זה מבחן התוצאה.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מי צריך להיות חכם וצודק אם לא הנאמן?'
מי צריך להיות חכם וצודק אם לא הנאמן?
29/10/2019 | 07:25
20
"המחזיקים" זה לא גוף אמורפי. אלו משקיעים, שגם אני נמנה עימהם. הנאמן מייצג גם אותי.

במידה והנאמן מגיש לבית משפט נייר כלכלי שכל מי שקצת מבין רואה שאינו נכון מקצועית,  וכתוצאה מכך הוא ידחה , אני רוצה שיפוי מהנאמן להוצאה הכספית הזו כי חובת הנאמנות שלו היא לא לאפשר להגיש שטויות לבית המשפט.

אני מבין שיש לך סימפטיה אליו, אך הגיע העת כבר מזמן לנער את מוסד הנאמן
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ל- AEONF ברשותך עם כל הכבוד בוא נעשה קצת סדר'
ל- AEONF ברשותך עם כל הכבוד בוא נעשה קצת סדר
24/10/2019 | 20:45
13
130
נושא ראשון מדוע נאמן האג"ח פועל?
תשובה מחזיקים בכמות מספקת בקשו לקיים אסיפה
לפני כ- שלושה חודשים בכדי למנות מומחים לבדיקת
מצב החברה ושווי הנכסים שלה.
המחזיקים הצביעו בכתב בעד והתחייבו שבמידה והחברה
לא תשלם את ההוצאות אלו ישולמו ע"י המחזיקים
בדרך של קיזוז מכספים המגיעים למחזיקים.

נושא שני - האם החברה הפרה את שטר הנאמנות?
תשובה - פורמלית עדיין לא (על פי הרשום בדוחות)
אבל המחזיקים חוששים מהפרה
צפויה של קובננטים פיננסיים בשטר.

דיון בטקטיקה של המחזיקים ובזו של החברה בהזדמנות אחרת

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מה הם הקובננטים הנ"ל?'
מה הם הקובננטים הנ"ל?
27/10/2019 | 23:53
12
26
לצפיה ב-'פה קבור הכלב'
פה קבור הכלב
28/10/2019 | 07:13
11
37
אחרי שהמוסדיים השקיעו בהנפקה, הם כנראה התפנו לקרוא את התשקיף וגילו כי הקובננטים לא רלבנטיים כי שווי האג"ח יתאפס הרבה לפני שהחברה תהיה בהפרה.

ולכן כשאג"ח אולייר היה ב- 40% תשואה , אף אחד לא דרש בדיקת CAP של הנכסים ובסטרווד כן .

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אם הם לא רלוונטיים אז למה הם משנים למישהו משהו?'
אם הם לא רלוונטיים אז למה הם משנים למישהו משהו?
28/10/2019 | 07:38
10
25
לצפיה ב-'כי לא באמת מחפשים קובננטים'
כי לא באמת מחפשים קובננטים
28/10/2019 | 08:02
9
37
לדעתי רוצים להראות שהחברה "בישלה"בתשקיף את שווי הקניונים ואז ניתן יהיה "להרים מסך" לבעלי המניות שזו סטרווד ולקבל בחזרה את הכסף.

אחרת כל המהלך עקר
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אין סיכוי קל שבקלים שכזה דבר יקרה.'
אין סיכוי קל שבקלים שכזה דבר יקרה.
28/10/2019 | 08:31
8
46
אני בספק רב שמישהו מפנטז על כזה דבר.
1. תהיה בטוח ב100% שלחברה יש שמאויות מסודרות שמגבות את שווי הנכסים שלהם.
2. שווי הנכסים נכונים למועד עריכתם.
3. שמאות זה לא מדע מדויק, שמאי א' יטען שווי הוא X ושני יטען ששווי הוא Y.
4. הרמת מסך איפה? באיי הבתולה? בארה"ב? מי יממן את ההרפתקאה חסרת הסיכוי הזאת?
5. מי הכריח משקיע כלשהו לרכוש את האג"ח הנ"ל לפי שווי שכתוב שם?  למה לא ערכת בדיקות משלך?  אתה מאמין לכל מה שמספרים לך?  ראה ערך WEWORK,ניסו להנפיק לפי שווי הזוי לחלוטין, אף אחד לא קנה את הבלוף וההנפקה נכשלה, הכל שקוף וגלוי, גם פה הכל היה שקוף וגלוי ומפורט לפרטי פרטים בתשקיף, מה לעשות שפה כולם פריירים ובדיוק בגלל זה האמריקאים בוחרים להנפיק פה ולא שם.

כל חברה שבאה להנפיק רוצה את השווי הגבוה ביותר (או הריבית הנמוכה ביותר), ברור שהם יצבעו הכל בצבע ורוד כדי להשיג כמה שיותר בכמה שפחות,  יש את שומרי הסף שהוא לא באמת שומר סף בשם החתם שהוא מקבל קופון שמן בהנפקה אז ברור שהוא מעוניין שהיא תצליח,  אתה בעצם אומר שהחברה המנפיקה+החתם הכניסו פרט מטעה/שקרי בתשקיף (שזה פלילי אגב) אבל יש להם את הכסת"ח המושלם:  שמאות! (משהו שלך אין אגב)  זה כסת"ח כמעט מושלם.
גם אם תוכיח שהשמאות מוטעית (ולא תצליח) מה אתה רוצה מהחברה? הם יגידו לך שלך תתבע את השמאי, מה אתה רוצה מהם?

קבל אנלוגיה:
אני מכרתי לך רכב, לפני המכירה הלכתי למכון בדיקה והוצאתי דו"ח בדיקה מסודר לרכב שרשם שהרכב במצב טוב+.  אני לא מבין גדול במנועים של מכוניות אבל יש לי הרבה מכוניות, אני מוכר הרבה מהם כל שנה ואני ביחסים טובים עם המכון הנ"ל.
אחרי שנה אתה חושב (לא יודע בוודאות אבל חושד) שהרכב לא ממש במצב טוב והמנוע מקרטע כי השווי שלו בשוק משמעותית יותר נמוך ממה שאתה רכשת ממני.

אתה בא אלי וטוען שרימיתי אותך?
אני אומר לך ידידי, אני הבאתי לך דו"ח בדיקה מסודר ואתה קיבלת אותו לפני הרכישה, מטעמים שלך החלטת לא לקחת את הרכב לבדיקה משלך והסתמכת על הדו"ח מהמכון (מכון מסודר, מורשה ובעל מוניטין), מה אתה רוצה ממני?  אין לך אפילו דו"ח חלופי להציג לי וגם אם כן זה לא ישנה דבר כי לי יש את הדו"ח שלי (שאתה הסכמת לרכוש את הרכב על פיו!!!).  אם אתה ממש רוצה אתה מוזמן להגיש תביעה כנגד המכון, לא שזה יעזור לך כי הוא הכין את הדו"ח בשבילי ולא בשבילך ככה שאתה בכלל לא לקוח שלו.

בקיצור קוני האג"ח יצאו מטומטמים (כרגיל) קנו חתול אמריקאי בשק (חרא בשק יותר נכון) ובמקום לקחת אחריות ולספוג את ההפסד ולכל הפחות להפסיק לרכוש זבל אמריקאי ממשיכים וממשיכים וממשיכים, רק כי לחרא הזה קוראים אגרת-חוב.
ככה זה בארץ הקודש,  קח חרא, תן לו שם של זהב ויקנו אותו במחיר של זהב, לפעמים שהזהב מתחיל להיות קצת פחות נוצץ מגלים בעצם שהזהב הוא... חרא! ואז מחירו בשוק צונח למחיר של חרא ולא של זהב.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'למה אתה מפריע לחבר'ה להתפרנס על חשבון החזיקים?'
למה אתה מפריע לחבר'ה להתפרנס על חשבון החזיקים?
28/10/2019 | 09:16
40
לצפיה ב-'aeonf -מסכים עם כל מה שכתבת עד שהגעתי לכך שקוני האגח '
aeonf -מסכים עם כל מה שכתבת עד שהגעתי לכך שקוני האגח
<< ההודעה הנוכחית
28/10/2019 | 11:59
6
44
קנו חרא בשק. כדי לקנות חרא בשק, דוח שווי הנכסים בהנפקה צריך להציג נכסים במחיר גבוה ומנותק ממחיר השוק. יש למישהו הוכחות לדוח מנופח? יש דוח אלטרנטיבי מהתקופה של ההנפקה? 
האם יתכן ששווי הנכסים צנח בגלל שינויים אקסוגניים שלא קשורים לחברה? תראה מה קורה לשוק הקניונים בארה"ב. ראה מקרה מניית CBL. 
זה מזכיר קצת את חברות הנדלן הישראליות שקנו נדלן במזרח אירופה בשנת 2008 ואילך ומצאו עצמן כעבור כמה שנים עם נדלן בשווי 50% ממחיר הרכישה.
גם לפי ניתוחי CBRE שיעורי ההיוון נוטים יותר לכיוון שערי החברה (6.4%) מאשר לחישוב היועץ הכלכלי (11.7%), כך שאני לא בטוח שלפנינו חתול בשק או גרוע מכך.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אבל סטארווד הנפיקו אחרי השינויים'
אבל סטארווד הנפיקו אחרי השינויים
28/10/2019 | 12:33
5
31
תראה את WPG וPEI, תשואות הדיבידנד שלהם ותשואות האג"ח שלהם בשנים האחרונות, נכון בשנה האחרונה זה החמיר אבל המצב גרוע מאד כבר הרבה זמן.
בנוסף סטארווד הנפיקו פה מזנין על נכס חרא, כזה דבר היה צריך להיות מונפק ב20%+ ריבית.
תבדוק את תשואת הדיבידנד של מניות הבכורה של CBL לדוגמא, ומצבם יחסית יתכן וטוב יותר, לא כל הנכסים שלהם משועבדים לדעתי ואין להם חוב בכיר עם תנאים דרקוניים כמו בסטארווד.

עוד שים לב שCBRE מדבר על נכסים שהם STABILIZED, האם זה המצב בסטארווד?

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ברור לכולם שהחברה לא הפרה אף קובננט והפניה '
ברור לכולם שהחברה לא הפרה אף קובננט והפניה
28/10/2019 | 13:28
4
39
לבימש נועדה להפעיל לחץ פסול עליה ללא כל גיבוי בשטר הנאמנות. מענין מה יבוא קודם: האם בימש יזרוק הנאמן מכל המדרגות (עקב חוסר עילה) או שהחברה תיכנע ללחצים?

אני לא מכיר את WPG ו- PEI, אך אלו הן החברות שיחד עם CBL שימשו בסיס להשוואה בתחשיב היועץ הכלכלי. מקרי? כנראה שלא. 
אני חושב שהיועץ הכלכלי החמיר עם סטרווד גם בדרוג הקניונים (B במקום A) וכתוצה מכך בשיעור ההיוון. זאת, כדי לרצות את לקוחו (נאמן האגח).
מה אתה חושב לגבי שיעור ההיוון? CBRE נראה נוטים יותר לכיוון השער של החברה.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'קשה לי לומר לך מבלי לבדוק לעומק'
קשה לי לומר לך מבלי לבדוק לעומק
28/10/2019 | 19:48
3
34
לא זה רק שיעור ההיוון, זה עלויות CAPEX וREDEVELOPMENT , אזור הקניון (TIER 1/2/3), יציבות הNOI והאם הוא במגמת עליה או ירידה (שיעורי ההיוון של CBRE זה לנכסים יציבים בלבד), זכויות בנייה לא מנוצלות, דירוג אשראי של השוכרים, מי הם השוכרי עוגן, כמה CO TENANT CLAUSE יש, האם השוכרים העוגן במצב פיננסי יציב או שהם עומדים בפני פשיטת רגל, שיעור תפוסה ומה המגמה של שיעור התפוסה.

להוון לפי X% זה כלל אצבע גס מאד, כדי באמת להעריך שווי של קניון צריך לבצע עבודה קצת יותר רצינית.

WPG, PEI וCBL אלו קרנות ריט שמתעסקות בדיוק עם אותם סוגי הקניונים שסטארווט מתעסקת איתם.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'קראתי שוב את העבודה של היועץ הכלכלי. גם העבודה'
קראתי שוב את העבודה של היועץ הכלכלי. גם העבודה
29/10/2019 | 12:59
2
37
וגם האתר המצוין של CBRE השאירו אותי עם ההתלבטות האם שער ההוון של החברה (6.4%) נכון יותר מאשר השער של היועץ הכלכלי (11.7%).
מן הסתם האמת מונחת איפה שהוא בין השערים יותר לכיוון 8.5%.
אם זה לא מספיק אז יש גם את משוכת ההלוואות בהיקף משמעותי - LTV מעל 63%. כאשר בכשל פרעון האגחים לא יראו החזר.
נשאר להמתין להתפתחויות מבימש או שהצדדים יגיעו לפשרה או שנמתין לדוח השנתי.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אתה שואל את השאלות הלא נכונות'
אתה שואל את השאלות הלא נכונות
29/10/2019 | 13:39
1
40
אם נכס שווה X או Y לא ממש חשוב לך, זה חשוב לבעלי המניות, אתה צריך לשאול האם לחברה יש מקורות לפרוע את תשלומי האג"ח.
מה התזרים מזומנים הצפוי שלהם?  הם עם עומדים בתשלומי הריבית?
מה הDSCR ?
מה הDEBT YIELD ?

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'בגדול, חברת נדלן שמגייסת הון באגח, רוכשת '
בגדול, חברת נדלן שמגייסת הון באגח, רוכשת
30/10/2019 | 00:08
62
בכספי הגיוס בתוספת הון עצמי נכסי נדלן. הנכסים הללו אמורים לגבות את קרן האגח שגוייס. בנוסף, תזרים המזומנים (NOI) אמור לממן את הקופונים.
בסטרווד, ה- NOI צפוי לממן את הקופונים ושווי הנכסי הנקי (NAV) או ההון העצמי אמור לגבות קרן האגח.
ירידת NOI בשנים האחרונות עדיין לא מסכנת את אחזקת החברה ותשלומי הקופונים.
לגבי ירידת ערך הקניונים, עדיין ירידת הערך לא מסכנת את ההלוואות וגם הירידה לא גבוהה לסכון עמידה בקובננטים כך שלא רואה סיכון בטווח הקרוב.
מה שבטוח נהיה חכמים יותר לאחר פרסום הדוח השנתי
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'תגובת החברה לבקשת הנאמן'
תגובת החברה לבקשת הנאמן
08/11/2019 | 11:56
3
 - "נייר העמדה הכלכלי" שגה בהשוואה בין שיעור היוון של חברות המחזיקות קניונים לשיעור ההיוון של הקניונים
 - בוצעו 3 הערכות שווי בלתי תלויות לקניונים והם במרחק של +/- 1.5% מהממוצע שלהם
- "המומחה" הכלכלי של הנאמן לא מבין משמעות דרוג קניונים
- עומדים בכל הקובננטים, תזרים של 92 מיליון דולר בשנה,
 - הנאמן נדחף ע"י מחזיקים לנקוט פעולות לא רלבנטיות
 - הבקשה הוגשה לבית המשפט הלא נכון....
ועוד

כצפוי  נראה שכל המהלך חסר תוחלת. השרלה היא מי ישלם את ההוצאות של הביזיון הזה. כלל המחזיקים או אלו שדחפו לפעולה?

בורסה ושוק ההון >>

הודעות אחרונות

17:48 | 05.12.19 אנליסט מקורי
21:11 | 03.12.19 פי 10 מארס
09:22 | 03.12.19 משקיע88
16:57 | 02.12.19 טםצאםה
12:46 | 02.12.19 חובב האגחים
23:02 | 28.11.19 יוסי הופמן110

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ