סטרווד אגח א: באסיפה אתמול מחזיקי האגח מתבצרים בעמדתם

tby1

Active member
אתה משחרר את הנאמן מהאחריות לבחון סבירות הנייר הכלכלי

ל- TBY1 אתה מסרב להבין שמי שקובע זה המחזיקים
אתה מעלה טיעונים לגיטימיים נגד המקצוענות
של הנאמן והיועצים הכלכליים.
גם אם אתה 100% צודק עדיין
- המחזיקים יכולים בקלות לפטר את הנאמן
ולהביא למינוי נאמן אחר.
- מי שבחר (ברוב קולות ובהצבעה בכתב)
את היועצים הכלכליים הם המחזיקים
שגם התחיבו לשלם את שכרם.
אז אם המחזיקים לשיטתך בוחרים יועצים
כלכליים "דפוקים" למה "לרדת" על הנאמן?
- אם אתה טוען שהקייס של המחזיקים חלש
ובית המשפט יזרוק אותם מכל המדרגות
מה אשם הנאמן שהמחזיקים אילצו אותו ?
&nbsp
סיכום
אתה חייב לקחת בחשבון (גם אם לא כל כך
נעים לך) שהמחזיקים "דפוקים" ושלא בטוח
שהנאמן לא מקצועי . . .
&nbsp
אני בדעה זה חלק מתפקידו.
נאמן מקצועי היה בוחן הנייר ודוחה אותו בטענה שזו לא העבודה שהוזמנה מכיוון שהחישוב הוא לא של CAP לקניונים והעניין ברור מהתוצאה הבלתי סבירה שהתקבלה.

אם לדעתך הנאמן לא צריך לקרוא הנייר אלא להיות פקיד אדמיניסטרטיבי לכינוס ישיבות וכתובת למשלוח דואר אז אתה צודק.
יחד עם זאת, אני ממליץ לך לקרוא את כתב הנאמנות , הוא מתחייב להרבה יותר מזה וכרגע , לדעתי הלא מולומדת, הנאמן הפר את התחייבויות שלו בשטר

ל- TBY1 מילה אחרונה - מהנאמן לא יצא כסף, מסביר

אני בדעה זה חלק מתפקידו.
נאמן מקצועי היה בוחן הנייר ודוחה אותו בטענה שזו לא העבודה שהוזמנה מכיוון שהחישוב הוא לא של CAP לקניונים והעניין ברור מהתוצאה הבלתי סבירה שהתקבלה.

אם לדעתך הנאמן לא צריך לקרוא הנייר אלא להיות פקיד אדמיניסטרטיבי לכינוס ישיבות וכתובת למשלוח דואר אז אתה צודק.
יחד עם זאת, אני ממליץ לך לקרוא את כתב הנאמנות , הוא מתחייב להרבה יותר מזה וכרגע , לדעתי הלא מולומדת, הנאמן הפר את התחייבויות שלו בשטר
מי שקנה בהנפקה "אכל אותה"
ומכר בהפסד ל- "אוכלי נבלות"
מי שמחזיק היום יש להניח שקנה
במחירים ההולמים את הסיכון.
בכדי להפוך את העסקה של
"אוכלי הנבלות" לכדאית
צריך לדוגמא
להביא לשיפור בטחונות (שתגרור עליה במחיר האג"ח)
ו\או לתבוע את מי ש- "רימה בדוחות"
וכו'
לצורך כך יש לנהל "מלחמה" בחברה שהנפיקה האג"ח
לדעתי ניתן לנהל ויכוח על הטקטיקה של אותה
"מלחמה" אבל הנאמן לאג"ח איננו האויב
גם אם הוא "לא מקצועי" כדבריך
מחזיקי האג"ח (שהם אומרים לנאמן האג"ח מה לעשות)
מחפשים בשטר הנאמנות היכן החברה "פישלה"
ולא היכן הנאמן "חיפף"
במקרה שלפנינו צריך להיות חכם ולא צודק
ומה שיקבע זה מבחן התוצאה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

tby1

Active member
מי צריך להיות חכם וצודק אם לא הנאמן?

מי שקנה בהנפקה "אכל אותה"
ומכר בהפסד ל- "אוכלי נבלות"
מי שמחזיק היום יש להניח שקנה
במחירים ההולמים את הסיכון.
בכדי להפוך את העסקה של
"אוכלי הנבלות" לכדאית
צריך לדוגמא
להביא לשיפור בטחונות (שתגרור עליה במחיר האג"ח)
ו\או לתבוע את מי ש- "רימה בדוחות"
וכו'
לצורך כך יש לנהל "מלחמה" בחברה שהנפיקה האג"ח
לדעתי ניתן לנהל ויכוח על הטקטיקה של אותה
"מלחמה" אבל הנאמן לאג"ח איננו האויב
גם אם הוא "לא מקצועי" כדבריך
מחזיקי האג"ח (שהם אומרים לנאמן האג"ח מה לעשות)
מחפשים בשטר הנאמנות היכן החברה "פישלה"
ולא היכן הנאמן "חיפף"
במקרה שלפנינו צריך להיות חכם ולא צודק
ומה שיקבע זה מבחן התוצאה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
מי צריך להיות חכם וצודק אם לא הנאמן?
"המחזיקים" זה לא גוף אמורפי. אלו משקיעים, שגם אני נמנה עימהם. הנאמן מייצג גם אותי.

במידה והנאמן מגיש לבית משפט נייר כלכלי שכל מי שקצת מבין רואה שאינו נכון מקצועית, וכתוצאה מכך הוא ידחה , אני רוצה שיפוי מהנאמן להוצאה הכספית הזו כי חובת הנאמנות שלו היא לא לאפשר להגיש שטויות לבית המשפט.

אני מבין שיש לך סימפטיה אליו, אך הגיע העת כבר מזמן לנער את מוסד הנאמן

dw2322

New member
אהבתי

מה זאת אומרת "דורשים"?
אתה יכול לדרוש מהם גם מיליון דולר או 2, באיזה עילה אתה דורש מהם משהו?
אתה יכול לדרוש מה שכתוב בשטר, כל דבר אחר אתה יכול אולי לבקש וכמו כל בקשה זכותם לסרב.
&nbsp
הנאמן להבנתי לא יכול להחליט לקחת שמאי או יועץ כזה או אחר, הוא לכל היותר יכול להציע זאת למחזיקי האגרות, הם בעלי המאה והם בעלי הדיעה.
&nbsp
אגב ב5000$ אגב אתה לא תקבל עבודה רצינית על שווי הנכסים, אולי בפי 10 מזה וגם זה יהיה זול מאד ובספק שתקבל.
&nbsp
אבל תראה את היופי בארה"ב:
https://www.cbre.us/research-and-reports/US-Retail-Cap-Rate-Survey-H1-2019
https://mapping.cbre.com/maps/caprate/app/
&nbsp
הכל שקוף, הכל פתוח, תאמין לי המידע הזה הרבה יותר טוב מכל מידע שיועץ ב5000$ יביא לך. קח בחשבון שהCAP RATES האלה הם לנכסים שהם STABILIZED, האם זה המקרה בסטארווד?!?
&nbsp
אהבתי

ל- AEONF ברשותך עם כל הכבוד בוא נעשה קצת סדר

ועוד משהו לגבי הCLASS
גם פה הייתי לוקח בערבון מאד מוגבל מה שכתוב בדו"חות שלהם, אפשר בקלות לבדוק מה הCLASS של הקניון:
https://www.fool.com/investing/2018/02/21/what-is-a-class-a-mall.aspx
&nbsp
נושא ראשון מדוע נאמן האג"ח פועל?
תשובה מחזיקים בכמות מספקת בקשו לקיים אסיפה
לפני כ- שלושה חודשים בכדי למנות מומחים לבדיקת
מצב החברה ושווי הנכסים שלה.
המחזיקים הצביעו בכתב בעד והתחייבו שבמידה והחברה
לא תשלם את ההוצאות אלו ישולמו ע"י המחזיקים
בדרך של קיזוז מכספים המגיעים למחזיקים.
&nbsp
נושא שני - האם החברה הפרה את שטר הנאמנות?
תשובה - פורמלית עדיין לא (על פי הרשום בדוחות)
אבל המחזיקים חוששים מהפרה
צפויה של קובננטים פיננסיים בשטר.
&nbsp
דיון בטקטיקה של המחזיקים ובזו של החברה בהזדמנות אחרת
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

aeonf

New member
מה הם הקובננטים הנ"ל?

נושא ראשון מדוע נאמן האג"ח פועל?
תשובה מחזיקים בכמות מספקת בקשו לקיים אסיפה
לפני כ- שלושה חודשים בכדי למנות מומחים לבדיקת
מצב החברה ושווי הנכסים שלה.
המחזיקים הצביעו בכתב בעד והתחייבו שבמידה והחברה
לא תשלם את ההוצאות אלו ישולמו ע"י המחזיקים
בדרך של קיזוז מכספים המגיעים למחזיקים.
&nbsp
נושא שני - האם החברה הפרה את שטר הנאמנות?
תשובה - פורמלית עדיין לא (על פי הרשום בדוחות)
אבל המחזיקים חוששים מהפרה
צפויה של קובננטים פיננסיים בשטר.
&nbsp
דיון בטקטיקה של המחזיקים ובזו של החברה בהזדמנות אחרת
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
מה הם הקובננטים הנ"ל?

tby1

Active member
פה קבור הכלב

מה הם הקובננטים הנ"ל?
פה קבור הכלב
אחרי שהמוסדיים השקיעו בהנפקה, הם כנראה התפנו לקרוא את התשקיף וגילו כי הקובננטים לא רלבנטיים כי שווי האג"ח יתאפס הרבה לפני שהחברה תהיה בהפרה.
&nbsp
ולכן כשאג"ח אולייר היה ב- 40% תשואה , אף אחד לא דרש בדיקת CAP של הנכסים ובסטרווד כן .
&nbsp
&nbsp

aeonf

New member
אם הם לא רלוונטיים אז למה הם משנים למישהו משהו?

פה קבור הכלב
אחרי שהמוסדיים השקיעו בהנפקה, הם כנראה התפנו לקרוא את התשקיף וגילו כי הקובננטים לא רלבנטיים כי שווי האג"ח יתאפס הרבה לפני שהחברה תהיה בהפרה.
&nbsp
ולכן כשאג"ח אולייר היה ב- 40% תשואה , אף אחד לא דרש בדיקת CAP של הנכסים ובסטרווד כן .
&nbsp
&nbsp

tby1

Active member
כי לא באמת מחפשים קובננטים

לדעתי רוצים להראות שהחברה "בישלה"בתשקיף את שווי הקניונים ואז ניתן יהיה "להרים מסך" לבעלי המניות שזו סטרווד ולקבל בחזרה את הכסף.
&nbsp
אחרת כל המהלך עקר

aeonf

New member
אין סיכוי קל שבקלים שכזה דבר יקרה.

לדעתי רוצים להראות שהחברה "בישלה"בתשקיף את שווי הקניונים ואז ניתן יהיה "להרים מסך" לבעלי המניות שזו סטרווד ולקבל בחזרה את הכסף.
&nbsp
אחרת כל המהלך עקר
אני בספק רב שמישהו מפנטז על כזה דבר.
1. תהיה בטוח ב100% שלחברה יש שמאויות מסודרות שמגבות את שווי הנכסים שלהם.
2. שווי הנכסים נכונים למועד עריכתם.
3. שמאות זה לא מדע מדויק, שמאי א' יטען שווי הוא X ושני יטען ששווי הוא Y.
4. הרמת מסך איפה? באיי הבתולה? בארה"ב? מי יממן את ההרפתקאה חסרת הסיכוי הזאת?
5. מי הכריח משקיע כלשהו לרכוש את האג"ח הנ"ל לפי שווי שכתוב שם? למה לא ערכת בדיקות משלך? אתה מאמין לכל מה שמספרים לך? ראה ערך WEWORK,ניסו להנפיק לפי שווי הזוי לחלוטין, אף אחד לא קנה את הבלוף וההנפקה נכשלה, הכל שקוף וגלוי, גם פה הכל היה שקוף וגלוי ומפורט לפרטי פרטים בתשקיף, מה לעשות שפה כולם פריירים ובדיוק בגלל זה האמריקאים בוחרים להנפיק פה ולא שם.
&nbsp
כל חברה שבאה להנפיק רוצה את השווי הגבוה ביותר (או הריבית הנמוכה ביותר), ברור שהם יצבעו הכל בצבע ורוד כדי להשיג כמה שיותר בכמה שפחות, יש את שומרי הסף שהוא לא באמת שומר סף בשם החתם שהוא מקבל קופון שמן בהנפקה אז ברור שהוא מעוניין שהיא תצליח, אתה בעצם אומר שהחברה המנפיקה+החתם הכניסו פרט מטעה/שקרי בתשקיף (שזה פלילי אגב) אבל יש להם את הכסת"ח המושלם: שמאות! (משהו שלך אין אגב) זה כסת"ח כמעט מושלם.
גם אם תוכיח שהשמאות מוטעית (ולא תצליח) מה אתה רוצה מהחברה? הם יגידו לך שלך תתבע את השמאי, מה אתה רוצה מהם?
&nbsp
קבל אנלוגיה:
אני מכרתי לך רכב, לפני המכירה הלכתי למכון בדיקה והוצאתי דו"ח בדיקה מסודר לרכב שרשם שהרכב במצב טוב+. אני לא מבין גדול במנועים של מכוניות אבל יש לי הרבה מכוניות, אני מוכר הרבה מהם כל שנה ואני ביחסים טובים עם המכון הנ"ל.
אחרי שנה אתה חושב (לא יודע בוודאות אבל חושד) שהרכב לא ממש במצב טוב והמנוע מקרטע כי השווי שלו בשוק משמעותית יותר נמוך ממה שאתה רכשת ממני.
&nbsp
אתה בא אלי וטוען שרימיתי אותך?
אני אומר לך ידידי, אני הבאתי לך דו"ח בדיקה מסודר ואתה קיבלת אותו לפני הרכישה, מטעמים שלך החלטת לא לקחת את הרכב לבדיקה משלך והסתמכת על הדו"ח מהמכון (מכון מסודר, מורשה ובעל מוניטין), מה אתה רוצה ממני? אין לך אפילו דו"ח חלופי להציג לי וגם אם כן זה לא ישנה דבר כי לי יש את הדו"ח שלי (שאתה הסכמת לרכוש את הרכב על פיו!!!). אם אתה ממש רוצה אתה מוזמן להגיש תביעה כנגד המכון, לא שזה יעזור לך כי הוא הכין את הדו"ח בשבילי ולא בשבילך ככה שאתה בכלל לא לקוח שלו.
&nbsp
בקיצור קוני האג"ח יצאו מטומטמים (כרגיל) קנו חתול אמריקאי בשק (חרא בשק יותר נכון) ובמקום לקחת אחריות ולספוג את ההפסד ולכל הפחות להפסיק לרכוש זבל אמריקאי ממשיכים וממשיכים וממשיכים, רק כי לחרא הזה קוראים אגרת-חוב.
ככה זה בארץ הקודש, קח חרא, תן לו שם של זהב ויקנו אותו במחיר של זהב, לפעמים שהזהב מתחיל להיות קצת פחות נוצץ מגלים בעצם שהזהב הוא... חרא! ואז מחירו בשוק צונח למחיר של חרא ולא של זהב.
&nbsp

tby1

Active member
למה אתה מפריע לחבר'ה להתפרנס על חשבון החזיקים?

5. מי הכריח משקיע כלשהו לרכוש את האג"ח הנ"ל לפי שווי שכתוב שם? למה לא ערכת בדיקות משלך? אתה מאמין לכל מה שמספרים לך? ראה ערך WEWORK,ניסו להנפיק לפי שווי הזוי לחלוטין, אף אחד לא קנה את הבלוף וההנפקה נכשלה, הכל שקוף וגלוי, גם פה הכל היה שקוף וגלוי ומפורט לפרטי פרטים בתשקיף, מה לעשות שפה כולם פריירים ובדיוק בגלל זה האמריקאים בוחרים להנפיק פה ולא שם.
&nbsp
כל חברה שבאה להנפיק רוצה את השווי הגבוה ביותר (או הריבית הנמוכה ביותר), ברור שהם יצבעו הכל בצבע ורוד כדי להשיג כמה שיותר בכמה שפחות, יש את שומרי הסף שהוא לא באמת שומר סף בשם החתם שהוא מקבל קופון שמן בהנפקה אז ברור שהוא מעוניין שהיא תצליח, אתה בעצם אומר שהחברה המנפיקה+החתם הכניסו פרט מטעה/שקרי בתשקיף (שזה פלילי אגב) אבל יש להם את הכסת"ח המושלם: שמאות! (משהו שלך אין אגב) זה כסת"ח כמעט מושלם.
גם אם תוכיח שהשמאות מוטעית (ולא תצליח) מה אתה רוצה מהחברה? הם יגידו לך שלך תתבע את השמאי, מה אתה רוצה מהם?
&nbsp
קבל אנלוגיה:
אני מכרתי לך רכב, לפני המכירה הלכתי למכון בדיקה והוצאתי דו"ח בדיקה מסודר לרכב שרשם שהרכב במצב טוב+. אני לא מבין גדול במנועים של מכוניות אבל יש לי הרבה מכוניות, אני מוכר הרבה מהם כל שנה ואני ביחסים טובים עם המכון הנ"ל.
אחרי שנה אתה חושב (לא יודע בוודאות אבל חושד) שהרכב לא ממש במצב טוב והמנוע מקרטע כי השווי שלו בשוק משמעותית יותר נמוך ממה שאתה רכשת ממני.
&nbsp
אני אומר לך ידידי, אני הבאתי לך דו"ח בדיקה מסודר ואתה קיבלת אותו לפני הרכישה, מטעמים שלך החלטת לא לקחת את הרכב לבדיקה משלך והסתמכת על הדו"ח מהמכון (מכון מסודר, מורשה ובעל מוניטין), מה אתה רוצה ממני? אין לך אפילו דו"ח חלופי להציג לי וגם אם כן זה לא ישנה דבר כי לי יש את הדו"ח שלי (שאתה הסכמת לרכוש את הרכב על פיו!!!). אם אתה ממש רוצה אתה מוזמן להגיש תביעה כנגד המכון, לא שזה יעזור לך כי הוא הכין את הדו"ח בשבילי ולא בשבילך ככה שאתה בכלל לא לקוח שלו.
&nbsp
בקיצור קוני האג"ח יצאו מטומטמים (כרגיל) קנו חתול אמריקאי בשק (חרא בשק יותר נכון) ובמקום לקחת אחריות ולספוג את ההפסד ולכל הפחות להפסיק לרכוש זבל אמריקאי ממשיכים וממשיכים וממשיכים, רק כי לחרא הזה קוראים אגרת-חוב.
ככה זה בארץ הקודש, קח חרא, תן לו שם של זהב ויקנו אותו במחיר של זהב, לפעמים שהזהב מתחיל להיות קצת פחות נוצץ מגלים בעצם שהזהב הוא... חרא! ואז מחירו בשוק צונח למחיר של חרא ולא של זהב.
&nbsp
למה אתה מפריע לחבר'ה להתפרנס על חשבון החזיקים?

yel5

Well-known member
aeonf -מסכים עם כל מה שכתבת עד שהגעתי לכך שקוני האגח

&nbsp
&nbsp
קבל אנלוגיה:
&nbsp
&nbsp
&nbsp
קנו חרא בשק. כדי לקנות חרא בשק, דוח שווי הנכסים בהנפקה צריך להציג נכסים במחיר גבוה ומנותק ממחיר השוק. יש למישהו הוכחות לדוח מנופח? יש דוח אלטרנטיבי מהתקופה של ההנפקה?
האם יתכן ששווי הנכסים צנח בגלל שינויים אקסוגניים שלא קשורים לחברה? תראה מה קורה לשוק הקניונים בארה"ב. ראה מקרה מניית CBL.
זה מזכיר קצת את חברות הנדלן הישראליות שקנו נדלן במזרח אירופה בשנת 2008 ואילך ומצאו עצמן כעבור כמה שנים עם נדלן בשווי 50% ממחיר הרכישה.
גם לפי ניתוחי CBRE שיעורי ההיוון נוטים יותר לכיוון שערי החברה (6.4%) מאשר לחישוב היועץ הכלכלי (11.7%), כך שאני לא בטוח שלפנינו חתול בשק או גרוע מכך.

aeonf

New member
אבל סטארווד הנפיקו אחרי השינויים

קנו חרא בשק. כדי לקנות חרא בשק, דוח שווי הנכסים בהנפקה צריך להציג נכסים במחיר גבוה ומנותק ממחיר השוק. יש למישהו הוכחות לדוח מנופח? יש דוח אלטרנטיבי מהתקופה של ההנפקה?
האם יתכן ששווי הנכסים צנח בגלל שינויים אקסוגניים שלא קשורים לחברה? תראה מה קורה לשוק הקניונים בארה"ב. ראה מקרה מניית CBL.
זה מזכיר קצת את חברות הנדלן הישראליות שקנו נדלן במזרח אירופה בשנת 2008 ואילך ומצאו עצמן כעבור כמה שנים עם נדלן בשווי 50% ממחיר הרכישה.
גם לפי ניתוחי CBRE שיעורי ההיוון נוטים יותר לכיוון שערי החברה (6.4%) מאשר לחישוב היועץ הכלכלי (11.7%), כך שאני לא בטוח שלפנינו חתול בשק או גרוע מכך.
תראה את WPG וPEI, תשואות הדיבידנד שלהם ותשואות האג"ח שלהם בשנים האחרונות, נכון בשנה האחרונה זה החמיר אבל המצב גרוע מאד כבר הרבה זמן.
בנוסף סטארווד הנפיקו פה מזנין על נכס חרא, כזה דבר היה צריך להיות מונפק ב20%+ ריבית.
תבדוק את תשואת הדיבידנד של מניות הבכורה של CBL לדוגמא, ומצבם יחסית יתכן וטוב יותר, לא כל הנכסים שלהם משועבדים לדעתי ואין להם חוב בכיר עם תנאים דרקוניים כמו בסטארווד.
&nbsp
עוד שים לב שCBRE מדבר על נכסים שהם STABILIZED, האם זה המצב בסטארווד?
&nbsp

yel5

Well-known member
ברור לכולם שהחברה לא הפרה אף קובננט והפניה

תראה את WPG וPEI, תשואות הדיבידנד שלהם ותשואות האג"ח שלהם בשנים האחרונות, נכון בשנה האחרונה זה החמיר אבל המצב גרוע מאד כבר הרבה זמן.
בנוסף סטארווד הנפיקו פה מזנין על נכס חרא, כזה דבר היה צריך להיות מונפק ב20%+ ריבית.
תבדוק את תשואת הדיבידנד של מניות הבכורה של CBL לדוגמא, ומצבם יחסית יתכן וטוב יותר, לא כל הנכסים שלהם משועבדים לדעתי ואין להם חוב בכיר עם תנאים דרקוניים כמו בסטארווד.
&nbsp
עוד שים לב שCBRE מדבר על נכסים שהם STABILIZED, האם זה המצב בסטארווד?
&nbsp
לבימש נועדה להפעיל לחץ פסול עליה ללא כל גיבוי בשטר הנאמנות. מענין מה יבוא קודם: האם בימש יזרוק הנאמן מכל המדרגות (עקב חוסר עילה) או שהחברה תיכנע ללחצים?

אני לא מכיר את WPG ו- PEI, אך אלו הן החברות שיחד עם CBL שימשו בסיס להשוואה בתחשיב היועץ הכלכלי. מקרי? כנראה שלא.
אני חושב שהיועץ הכלכלי החמיר עם סטרווד גם בדרוג הקניונים (B במקום A) וכתוצה מכך בשיעור ההיוון. זאת, כדי לרצות את לקוחו (נאמן האגח).
מה אתה חושב לגבי שיעור ההיוון? CBRE נראה נוטים יותר לכיוון השער של החברה.

aeonf

New member
קשה לי לומר לך מבלי לבדוק לעומק

לבימש נועדה להפעיל לחץ פסול עליה ללא כל גיבוי בשטר הנאמנות. מענין מה יבוא קודם: האם בימש יזרוק הנאמן מכל המדרגות (עקב חוסר עילה) או שהחברה תיכנע ללחצים?

אני לא מכיר את WPG ו- PEI, אך אלו הן החברות שיחד עם CBL שימשו בסיס להשוואה בתחשיב היועץ הכלכלי. מקרי? כנראה שלא.
אני חושב שהיועץ הכלכלי החמיר עם סטרווד גם בדרוג הקניונים (B במקום A) וכתוצה מכך בשיעור ההיוון. זאת, כדי לרצות את לקוחו (נאמן האגח).
מה אתה חושב לגבי שיעור ההיוון? CBRE נראה נוטים יותר לכיוון השער של החברה.
לא זה רק שיעור ההיוון, זה עלויות CAPEX וREDEVELOPMENT , אזור הקניון (TIER 1/2/3), יציבות הNOI והאם הוא במגמת עליה או ירידה (שיעורי ההיוון של CBRE זה לנכסים יציבים בלבד), זכויות בנייה לא מנוצלות, דירוג אשראי של השוכרים, מי הם השוכרי עוגן, כמה CO TENANT CLAUSE יש, האם השוכרים העוגן במצב פיננסי יציב או שהם עומדים בפני פשיטת רגל, שיעור תפוסה ומה המגמה של שיעור התפוסה.
&nbsp
להוון לפי X% זה כלל אצבע גס מאד, כדי באמת להעריך שווי של קניון צריך לבצע עבודה קצת יותר רצינית.
&nbsp
WPG, PEI וCBL אלו קרנות ריט שמתעסקות בדיוק עם אותם סוגי הקניונים שסטארווט מתעסקת איתם.

yel5

Well-known member
קראתי שוב את העבודה של היועץ הכלכלי. גם העבודה

לא זה רק שיעור ההיוון, זה עלויות CAPEX וREDEVELOPMENT , אזור הקניון (TIER 1/2/3), יציבות הNOI והאם הוא במגמת עליה או ירידה (שיעורי ההיוון של CBRE זה לנכסים יציבים בלבד), זכויות בנייה לא מנוצלות, דירוג אשראי של השוכרים, מי הם השוכרי עוגן, כמה CO TENANT CLAUSE יש, האם השוכרים העוגן במצב פיננסי יציב או שהם עומדים בפני פשיטת רגל, שיעור תפוסה ומה המגמה של שיעור התפוסה.
&nbsp
להוון לפי X% זה כלל אצבע גס מאד, כדי באמת להעריך שווי של קניון צריך לבצע עבודה קצת יותר רצינית.
&nbsp
WPG, PEI וCBL אלו קרנות ריט שמתעסקות בדיוק עם אותם סוגי הקניונים שסטארווט מתעסקת איתם.
וגם האתר המצוין של CBRE השאירו אותי עם ההתלבטות האם שער ההוון של החברה (6.4%) נכון יותר מאשר השער של היועץ הכלכלי (11.7%).
מן הסתם האמת מונחת איפה שהוא בין השערים יותר לכיוון 8.5%.
אם זה לא מספיק אז יש גם את משוכת ההלוואות בהיקף משמעותי - LTV מעל 63%. כאשר בכשל פרעון האגחים לא יראו החזר.
נשאר להמתין להתפתחויות מבימש או שהצדדים יגיעו לפשרה או שנמתין לדוח השנתי.

aeonf

New member
אתה שואל את השאלות הלא נכונות

וגם האתר המצוין של CBRE השאירו אותי עם ההתלבטות האם שער ההוון של החברה (6.4%) נכון יותר מאשר השער של היועץ הכלכלי (11.7%).
מן הסתם האמת מונחת איפה שהוא בין השערים יותר לכיוון 8.5%.
אם זה לא מספיק אז יש גם את משוכת ההלוואות בהיקף משמעותי - LTV מעל 63%. כאשר בכשל פרעון האגחים לא יראו החזר.
נשאר להמתין להתפתחויות מבימש או שהצדדים יגיעו לפשרה או שנמתין לדוח השנתי.
אם נכס שווה X או Y לא ממש חשוב לך, זה חשוב לבעלי המניות, אתה צריך לשאול האם לחברה יש מקורות לפרוע את תשלומי האג"ח.
מה התזרים מזומנים הצפוי שלהם? הם עם עומדים בתשלומי הריבית?
מה הDSCR ?
מה הDEBT YIELD ?
&nbsp

yel5

Well-known member
בגדול, חברת נדלן שמגייסת הון באגח, רוכשת

אם נכס שווה X או Y לא ממש חשוב לך, זה חשוב לבעלי המניות, אתה צריך לשאול האם לחברה יש מקורות לפרוע את תשלומי האג"ח.
מה התזרים מזומנים הצפוי שלהם? הם עם עומדים בתשלומי הריבית?
מה הDSCR ?
מה הDEBT YIELD ?
&nbsp
בגדול, חברת נדלן שמגייסת הון באגח, רוכשת
בכספי הגיוס בתוספת הון עצמי נכסי נדלן. הנכסים הללו אמורים לגבות את קרן האגח שגוייס. בנוסף, תזרים המזומנים (NOI) אמור לממן את הקופונים.
בסטרווד, ה- NOI צפוי לממן את הקופונים ושווי הנכסי הנקי (NAV) או ההון העצמי אמור לגבות קרן האגח.
ירידת NOI בשנים האחרונות עדיין לא מסכנת את אחזקת החברה ותשלומי הקופונים.
לגבי ירידת ערך הקניונים, עדיין ירידת הערך לא מסכנת את ההלוואות וגם הירידה לא גבוהה לסכון עמידה בקובננטים כך שלא רואה סיכון בטווח הקרוב.
מה שבטוח נהיה חכמים יותר לאחר פרסום הדוח השנתי

tby1

Active member
תגובת החברה לבקשת הנאמן

סטרווד אגח א: באסיפה אתמול מחזיקי האגח מתבצרים בעמדתם
שהחברה תבצע שמאות חדשה לנכסיה.
נאמן האגח מינה יועץ כלכלי לבחון שווי 7 הקניונים. היועץ בחן את שיעור ההיוון הממוצע של 3 חברות גדולות בארהב עם קניונים בדרוג B ל- 30.06.19, ומצא שהוא 11.7% בהשוואה לשעור 6.4% שהחברה לקחה. התוצאה שנתקבלה היא שהשווי ההוגן לפי 11.7% הוא ~ 900M$ לעומת 1,600M$ לפי חישובי החברה. פער של 700M$ - ירידה של 44%.
הבעיה היחידה והמהותית היא שהקניונים של החברות שנלקחו הן בדרוג B בעוד שלסטרווד 6 קניונים בדרוג A ורק אחד בדרוג B.
לאור הפער הין הדרוגים , אני מעריך ששווי הקניונים שימצא בהערכת השווי של סטרווד הוא יותר לכיוון 1,600M$ מאשר 900M$, למשל 1,400M$.

סיקור האסיפה בידי יניב רחימי:
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3772314,00.html
תגובת החברה לבקשת הנאמן
- "נייר העמדה הכלכלי" שגה בהשוואה בין שיעור היוון של חברות המחזיקות קניונים לשיעור ההיוון של הקניונים
- בוצעו 3 הערכות שווי בלתי תלויות לקניונים והם במרחק של +/- 1.5% מהממוצע שלהם
- "המומחה" הכלכלי של הנאמן לא מבין משמעות דרוג קניונים
- עומדים בכל הקובננטים, תזרים של 92 מיליון דולר בשנה,
- הנאמן נדחף ע"י מחזיקים לנקוט פעולות לא רלבנטיות
- הבקשה הוגשה לבית המשפט הלא נכון....
ועוד

כצפוי נראה שכל המהלך חסר תוחלת. השרלה היא מי ישלם את ההוצאות של הביזיון הזה. כלל המחזיקים או אלו שדחפו לפעולה?

למעלה