טבע על המדף

משקיע88

Well-known member
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001304215

אולי הוא בוטה אבל הוא צודק... אתה סתם זורק מספרים
אולי גם לידר זורקים סתם מספרים אבל שלהם אופטימיים יותר משלי.

aeonf

New member
הם לפחות יודעים על מה מדברים

ספציפית סבינה לוי מכירה את החברה היטב ושוחה בחומר.
&nbsp

משקיע88

Well-known member
נכון. והמספרים שלה לא רחוקים משלי. חשוב לפני שאתה מקשקש.

ספציפית סבינה לוי מכירה את החברה היטב ושוחה בחומר.
&nbsp

aeonf

New member
אין מה לדבר איתך על מספרים

אתה טוען שעלות המכר = 0
סלח לי אבל זה מעיד על בורות מדהימה, אי אפשר לדון עם מישהו על משוואה בנעלם 1 אם הוא חושב ש1+1=0
&nbsp
המספרים בטבע בכלל לא ידועים עדיין כי הם סגרו דיל (שלא ברור העלויות האמיתיות המהוונות שלו) רק עם חלק מהתובעים ולא כולם.
&nbsp

משקיע88

Well-known member
מה שאתה אומר נכון גם לניתוח של סבינה

אתה טוען שעלות המכר = 0
סלח לי אבל זה מעיד על בורות מדהימה, אי אפשר לדון עם מישהו על משוואה בנעלם 1 אם הוא חושב ש1+1=0
&nbsp
המספרים בטבע בכלל לא ידועים עדיין כי הם סגרו דיל (שלא ברור העלויות האמיתיות המהוונות שלו) רק עם חלק מהתובעים ולא כולם.
&nbsp
אם עלות ברוטו מופיעה כ 23 מיליארד והיא מחשבת שזה 1-3 מיליארד, זאת בורות מדהימה לחשב את העלות הכלכלית באמצעים חשבונאיים. בגדול המשמעות היא שהמספר המופיע בפשרה המשפטית איננו רלוונטי במיוחד, אלא היכולת של טבע לעמוד בפשרה מתוך התזרים שלה. ברור שמדובר בהצעה בלבד, ולא ידוע מה יתקבל בסופו של דבר, ולכן הכלים המתאימים להערכת מצבה של טבע אינם חשבונאיים אלא כלכליים וסטטיסטיים. אין סיבה לחשוב שהתובעים ירצו לגרום לנפילת טבע, ואומנם רואים שהם מנסים לגבות יותר מהכיסים העמוקים שהם חברות השיווק. אל תמהר לזלזל במה שאני כותב. אינני מתיימר לחזות את העתיד אבל אני בתחום שוק ההון אי אלו שנים...

aeonf

New member
תקרא את הכתבה

אם עלות ברוטו מופיעה כ 23 מיליארד והיא מחשבת שזה 1-3 מיליארד, זאת בורות מדהימה לחשב את העלות הכלכלית באמצעים חשבונאיים. בגדול המשמעות היא שהמספר המופיע בפשרה המשפטית איננו רלוונטי במיוחד, אלא היכולת של טבע לעמוד בפשרה מתוך התזרים שלה. ברור שמדובר בהצעה בלבד, ולא ידוע מה יתקבל בסופו של דבר, ולכן הכלים המתאימים להערכת מצבה של טבע אינם חשבונאיים אלא כלכליים וסטטיסטיים. אין סיבה לחשוב שהתובעים ירצו לגרום לנפילת טבע, ואומנם רואים שהם מנסים לגבות יותר מהכיסים העמוקים שהם חברות השיווק. אל תמהר לזלזל במה שאני כותב. אינני מתיימר לחזות את העתיד אבל אני בתחום שוק ההון אי אלו שנים...
תקרא את הכתבה
לזרוק סכום של 1-3 (לא סופי) כלומר הפרש של 2B$ זה להגיד שום דבר בעצם, וגם זה הערכה ולא לכל התובעים, לא סתם היא לא הסכימה לתת מחיר יעד ובצדק.
אם אתה בתחום שוק ההון כמה שנים אתה צריך לדעת שעלות המכר גדולה מ0 (ובהרבה).
במיוחד בתחום הגנרי בו המרווחים ירדו מאד בשנים האחרונות.
&nbsp

משקיע88

Well-known member
תתפלא אבל בדקתי

תקרא את הכתבה
לזרוק סכום של 1-3 (לא סופי) כלומר הפרש של 2B$ זה להגיד שום דבר בעצם, וגם זה הערכה ולא לכל התובעים, לא סתם היא לא הסכימה לתת מחיר יעד ובצדק.
אם אתה בתחום שוק ההון כמה שנים אתה צריך לדעת שעלות המכר גדולה מ0 (ובהרבה).
במיוחד בתחום הגנרי בו המרווחים ירדו מאד בשנים האחרונות.
&nbsp
תתפלא אבל בדקתי
https://www.themarker.com/markets/.premium-1.8016635?v=FE9FC4C9E841C1DAD66131A43F7B4BED
האנליסט דוקטור רוני גל מעריך שעלות הייצור (לא מכר זה בחינם) של Suboxone היא כ 11% מ המחיר הסיטוני, דהיינו כ 2.5 מיליארד. בהיוון לפי 8% על 10 שנים זה יוצא בערך 1.5 מיליארד. אני מבין שאתה מחפש מספר מדוייק אבל זה פשוט מראה שאינך מבין גדול בתחום. גם אני לא נתתי מחיר יעד למניה בבורסה, אלא הערכתי שאם תירכש בקרוב, זה יהיה בטווח של 7-15 $. ברור שזה אם גדול, אבל זה מה שאפשר להגיד על בסיס הנתונים הקלושים ואי הוודאות המובנית. אם יש לך עוד טענות ומענות על מספרים, יש לי תואר שני במתימטיקה ואשמח לתת שיעורים פרטיים.

ANZ1

New member
במקום לכתוב שטויות, לך ללמוד כלכלה והשקעות

תתפלא אבל בדקתי
https://www.themarker.com/markets/.premium-1.8016635?v=FE9FC4C9E841C1DAD66131A43F7B4BED
האנליסט דוקטור רוני גל מעריך שעלות הייצור (לא מכר זה בחינם) של Suboxone היא כ 11% מ המחיר הסיטוני, דהיינו כ 2.5 מיליארד. בהיוון לפי 8% על 10 שנים זה יוצא בערך 1.5 מיליארד. אני מבין שאתה מחפש מספר מדוייק אבל זה פשוט מראה שאינך מבין גדול בתחום. גם אני לא נתתי מחיר יעד למניה בבורסה, אלא הערכתי שאם תירכש בקרוב, זה יהיה בטווח של 7-15 $. ברור שזה אם גדול, אבל זה מה שאפשר להגיד על בסיס הנתונים הקלושים ואי הוודאות המובנית. אם יש לך עוד טענות ומענות על מספרים, יש לי תואר שני במתימטיקה ואשמח לתת שיעורים פרטיים.
עד עכשיו הראית שיש לך אפס ידע בתחום
במקום לקשקש, לך ללמוד.

משקיע88

Well-known member
יש לך דש מהכותל בירושלים

עד עכשיו הראית שיש לך אפס ידע בתחום
במקום לקשקש, לך ללמוד.
יש לך דש מהכותל בירושלים
ישב ברחבה שם אחד עם זקן לבן וגלימה לבנה וטען שהבטחת לו תרומה מהרווחים בטבע.

k-don

Well-known member
לא שמים לינק בכותרת

לא שמים לינק בכותרת
אלא כאן
או כאן

יעקב ו

New member
valued at around $23 billion in wholesale acquisition costs.

זה בדיוק הטעות של מהמרים וחסרי ידע כמוך
כל מי שלא מבין בהשקעות כמוך חושב שאם מישהו מצליח לנתח נכון הוא נביא,
אני לא נביא, אבל יש לי תואר שני במימון, 20 שנה של ניסיון בהשקעות,
אני מכיר את התחום לעומקו,
אני מכיר את טבע והתרופות שלה לעומקם, אני מכיר את תחום התרופות
ויודע לעשות חישובים פשוטים,
ולכן אני צודק
ובמקרה הזה הכל מתועד.
כתבתי מתי נכנסתי לשורט, ומתי יצאתי, ומה אני הולך לעשות בעתיד.
אתה מחשב בטעות עלויות מכר לפי מחיר מכירה בפועל.
תסתכל על ההגדרה של Wholesale acquisition cost (WAC)
&nbsp
ההודעה של טבע - According to the framework, Teva will donate buprenorphine naloxone, a medication used to treat opioid use disorder, in quantities valued at around $23 billion in wholesale acquisition costs.
&nbsp
זה מחיר שדומה ל"מחיר מחירון" ואף אחד לא משלם אותו
לכן הסכום של 23 מיליארד הוא לא זה שממנו מחשבים עלות מכר אלא הרבה פחות מכך.
&nbsp

יעקב ו

New member
והנה הגדרה של WAC

&nbsp
ההודעה של טבע - According to the framework, Teva will donate buprenorphine naloxone, a medication used to treat opioid use disorder, in quantities valued at around $23 billion in wholesale acquisition costs.
&nbsp
&nbsp
והנה הגדרה של WAC
תמחור תרופות
https://www.uspharmacist.com/article/understanding-drug-pricing

משקיע88

Well-known member
הבנת יפה את העניין

&nbsp
&nbsp
&nbsp
הבנת יפה את העניין
עלות היצור כולל אריזה של 1000 טבליות תרופה גנרית ממוצעת הוא היום 2.5$. עלות המכר הסיטונאית היא בערך 600$ לאותן 1000 טבליות. ברור שלתרופת חינם אין עלויות הפצה כי ההפצה מתבצעת ע"י החברות השותפות להסדר המשפטי.

dw2322

New member
לפני דקה וחצי קנו תרופה למיגרנה, לפני אישור, ב 3B$

טבע לא על המדף
סך כל הנכסים של טבע שווים היום 35-40 מיליארד דולר וזה עם עוד פרימת קניה
(אפשר להביא פירוט)
אף אחד מהנכסים שלה לא מעניין איש, ואף אחד לא רוצה אותו
הקופקסון גוסס
התרופה למיגרנה רק גורמת לכאב ראש לטבע, יש כבר היום 3 מתחרות ובשנה הבאה עוד 2.
והיא מוכרת ותמכור רק עשרות מיליונים ברבעון,
האוסתדו מתקרבת לשיא של המכירות והמתחרה שלה גדלה.
התרופות הגנריות לא מענינות איש, אחוזי הרווח שם נמצאים בירידה קבועה.
כל תרופה גנרית נמכרת היום על ידי 5 מתחרים שונים,
היא סגרת את הפיתוח של תרופות מקור חדשות, אין שום תרופה בצנרת,
המכירות של טבע בירידה וימשיכו,
אחוזי הרווח בירידה,
הרווח הסופי בירידה.

בהתחיבויות יש
25 מיליארד חוב ברבעון שיגיע
והיא צריכה למחזר חלק גדול מהחוב בשנים הקרובות,
15 מיליארד קנס עתידי לאופיודים לפחות, עוד אין סכומים, אבל לפי מה שטבע הציעה עד עכשיו, מדובר על סכומים כאלו לפחות, צריך לזכור שגם תשלום בתרופות , לטבע יש 60 אחוז עלויות יצור והפצה.
5 מיליארד קנס עתידי בחקירות בתיאום המחירים ושוחד.

במקרה הטוב סך הנכסים של טבע הוא הון שלילי של 5 מיליארד דולאר,
במקרה הרע הוא מינוס 15.
לא לדבר שברגע שהיא תחתום על הסכם עם 2600 תביעות, הרווח השנתי שלה יפול, והיא לא תוכל לשלם על האגחים, הם בסיכוי גבוהה לא יאהבו את זה.
למה שמישהו יקנה אותה ?
גם אם היא היתה בחינם.
אין ספק. נכסי טבע לא מעניינים אף חברת פארמה. ברור.

- זה המקום להזכיר שרק לפני שבועות ספורים קנו את אלדר, התרופה הרביעית בסקטור המיגרנה, התרופה הכי בעייתית, ועוד לפני אישור סופי של ה FDA, ב 3B$.

- האוסטדו צומח וצומח, וצפוי לעבור השנה את היעד שקבעו לו בעבר (שנה שעברה 150M$, השנה צפו 350M$ וכנראה יגיע ל 400M$, המוצר הזה בעתיד עשוי לעבור את המיליארד)

- הרבה חברות היו שמחות שיהיה באמתחתן מוצר "גוסס" כמו קופקסון, הצפוי להביא למעלה ממיליארד דולר.

- אוטוטו מגיע הריטוקסן ביו סימילר של טבע

- גנריקה נחלשה בשנים האחרונות אך המגמה עשויה להתהפך

ANZ1

New member
מה שכתבת זה הדוגמא הכי טובה למה משקיעי טבע מופסדים

אין ספק. נכסי טבע לא מעניינים אף חברת פארמה. ברור.

- זה המקום להזכיר שרק לפני שבועות ספורים קנו את אלדר, התרופה הרביעית בסקטור המיגרנה, התרופה הכי בעייתית, ועוד לפני אישור סופי של ה FDA, ב 3B$.

- האוסטדו צומח וצומח, וצפוי לעבור השנה את היעד שקבעו לו בעבר (שנה שעברה 150M$, השנה צפו 350M$ וכנראה יגיע ל 400M$, המוצר הזה בעתיד עשוי לעבור את המיליארד)

- הרבה חברות היו שמחות שיהיה באמתחתן מוצר "גוסס" כמו קופקסון, הצפוי להביא למעלה ממיליארד דולר.

- אוטוטו מגיע הריטוקסן ביו סימילר של טבע

- גנריקה נחלשה בשנים האחרונות אך המגמה עשויה להתהפך
אתה לא מבין למה אתה מחזיק את טבע משער 73 ורק מפסיד,
הבעיה שאתה לא מסתכל על המספרים, אלא מנחש,
המתחרה של טבע , התרופה למיגרנה שנחשבת היום עם הכי הרבה פוטנציאל, חברת אלדר שציינת,
לא נמכרה ב3 מיליארד דולר כמו שכתבת, היא נמכרה רק ב1.9 , כל החברה כולה, שיש לה עוד נכסים , הרבה כסף שהיה לחברה כי היא גייסה זמן לא גדול מקודם, אם נוריד את המזומן שהחברה שקנתה קיבלה ואת שאר הנכסים,
התרופה למיגרנה שניקנתה שווה 1-1.5 מיליארד בן חצי לשליש ממה שכתבת,
זה הבעיות גם אם שאר הנתונים שלך, אתה מכפיל למעלה.

אגב גם אם נחשב שהתרופה למיגרנה שווה 3 מיליארד, הקופקסון שווה 1 מיליארד, האוסתדו עוד 4 מיליארד, והתרופות הגנריות עם הרווח הנמוך שלהם שווה 10-15 מיליארד, לא תצליח להגיע לשווי נכסי של 35 מיליארד,
גם כל שאר הדברים שציינת הם לא נכונים, כאן הבעיה, אתה פשוט לא מכיר את הנתונים.
בדיוק כמו הכותב הקודם שמנסה לנחש כמה טבע שווה אבל הוא לא יודע לקרוא דוח רווח והפסד,
איך אתם רוצים לנתח חברות אם אתם לא מכירים את העובדות ?

dw2322

New member
אתה כנראה מבלבל אותי עם מישהו אחר

אתה לא מבין למה אתה מחזיק את טבע משער 73 ורק מפסיד,
הבעיה שאתה לא מסתכל על המספרים, אלא מנחש,
המתחרה של טבע , התרופה למיגרנה שנחשבת היום עם הכי הרבה פוטנציאל, חברת אלדר שציינת,
לא נמכרה ב3 מיליארד דולר כמו שכתבת, היא נמכרה רק ב1.9 , כל החברה כולה, שיש לה עוד נכסים , הרבה כסף שהיה לחברה כי היא גייסה זמן לא גדול מקודם, אם נוריד את המזומן שהחברה שקנתה קיבלה ואת שאר הנכסים,
התרופה למיגרנה שניקנתה שווה 1-1.5 מיליארד בן חצי לשליש ממה שכתבת,
זה הבעיות גם אם שאר הנתונים שלך, אתה מכפיל למעלה.

אגב גם אם נחשב שהתרופה למיגרנה שווה 3 מיליארד, הקופקסון שווה 1 מיליארד, האוסתדו עוד 4 מיליארד, והתרופות הגנריות עם הרווח הנמוך שלהם שווה 10-15 מיליארד, לא תצליח להגיע לשווי נכסי של 35 מיליארד,
גם כל שאר הדברים שציינת הם לא נכונים, כאן הבעיה, אתה פשוט לא מכיר את הנתונים.
בדיוק כמו הכותב הקודם שמנסה לנחש כמה טבע שווה אבל הוא לא יודע לקרוא דוח רווח והפסד,
איך אתם רוצים לנתח חברות אם אתם לא מכירים את העובדות ?
אני דווקא מכרתי טבע בשערים הללו. לצערי רק חצי כמות, ולא ממש בפיק של 7X אלא "רק" ב 6X.
השגיאה שלי היתה שחזרתי ורכשתי חזרה מ 3X ומטה.

נכס קופקסון שווה לדעתך 1 מיליארד???
הגזמת.
גם אני, שהייתי דובי כלפי בזק (שרווחיותה מבוססת על מוצר קופקסון טלפון קווי) במשך תקופה ארוכה, לא חושב שהיא שווה רק מיליארד שקל והתמחור הנוכחי שלה כבר די נוח.

ANZ1

New member
תראה

אני דווקא מכרתי טבע בשערים הללו. לצערי רק חצי כמות, ולא ממש בפיק של 7X אלא "רק" ב 6X.
השגיאה שלי היתה שחזרתי ורכשתי חזרה מ 3X ומטה.

נכס קופקסון שווה לדעתך 1 מיליארד???
הגזמת.
גם אני, שהייתי דובי כלפי בזק (שרווחיותה מבוססת על מוצר קופקסון טלפון קווי) במשך תקופה ארוכה, לא חושב שהיא שווה רק מיליארד שקל והתמחור הנוכחי שלה כבר די נוח.
תראה
אם מישהו ירצה לקנות את טבע, הקופקסון יהיה שווה 2 מיליארד דולר,
וכל שאר הנכסים ביחד יהיו שווים 35-40 כמו שכתבתי
אתה או ההוא יכולים להראות לי פירוט אחר (שלא קיים)
אבל בניתוח הנכסים של טבע, אין שום דבר שיגרום למישהו לקנות את החברה,
גם אתה מבין שאף אחד לא יקנה את טבע בגלל הקופקסון הטובע,
ואף אחד לא יקנה את טבע בגלל התרופה למיגרנה שמוכרת ברבעון כמה עשרות מיליונים, ויהיו 5 מתחרים ישירים עם אותו מוצר בשנה הבאה,
ואין שום יהלום שמתחבא בנכסים, כי אין יהלומים היום בטבע, ואין פיתוח חדש ואין כסף לרכישות.

קח את גרף המכירות היורד, וקח את גרף הרווחים היורד של טבע,
עכשיו תקח את זה שטבע הולכת לספק כל שנה 3 מיליארד דולר תרופות במתנה עם עלות של 60 אחוז (זה מה שהדוחות של טבע אומרים),
תוריד (אני אהיה סלחן) 3 מיליארד קנס תיאום מחירים,
ותראה לי איך היא הולכת לשלם על האגחים שהיא חייבת,
לא להיות שווה פי 2 ממה שהיא שווה היום
איך היא הולכת לשרוד ולשלם את החובות שלה עוד שנתיים.

(ואתה בעצמך מודה שאתה מחזיק חצי מהאחזקה בטבע עוד משער 73, לא קנית בשער הזה, אבל גם לא מכרת, אתה מחזיק את המניה מהשיא)

naftul21

Member
תראה ..אתה יותר מידי פסימי על טבע

תראה
ואף אחד לא יקנה את טבע בגלל התרופה למיגרנה שמוכרת ברבעון כמה עשרות מיליונים, ויהיו 5 מתחרים ישירים עם אותו מוצר בשנה הבאה,
ואין שום יהלום שמתחבא בנכסים, כי אין יהלומים היום בטבע, ואין פיתוח חדש ואין כסף לרכישות.

עכשיו תקח את זה שטבע הולכת לספק כל שנה 3 מיליארד דולר תרופות במתנה עם עלות של 60 אחוז (זה מה שהדוחות של טבע אומרים),

(ואתה בעצמך מודה שאתה מחזיק חצי מהאחזקה בטבע עוד משער 73, לא קנית בשער הזה, אבל גם לא מכרת, אתה מחזיק את המניה מהשיא)
תראה ..אתה יותר מידי פסימי על טבע
המצב של טבע קשה מאוד אבל מחיר המניה כבר מגלם את זה.
אתה משכלל רק את החדשות הרעות על טבע ומסרב לראות דברים חיובים.
על המנכל החדש שעושה עבודה מעולה כתבת שהוא רק מושך זמן כדי למשוך משכורת.
על סגירה של 2300 תיקים מתוך 2600 טבע תשלם 250M מזומן(נזיד עדשים) כתבת שהיא תשלם 10M כפול 2600.
אתה מנתח מצויין ואני מעדיף לקרוא גם את החדשות הרעות על חברה..אבל בטבע אתה גם רואה רק שחורת וגם בהגזמה (וזה סבבה מבחינתי ,אני יכול לסנן).
...כנראה איפה שהוא בעבר נתנו לך מרשם דקסמול מינוס במקום דקסמול פלוס ..ומאז אתה חם עליהם.

naftul21

Member
השאלה ...

תראה

השאלה ...
אם במחיר המניה היום 7 8 9 דולר אפשר לראות חברה בעתיד של שנתיים שלוש אם מחיר מניה חדש של 15 דולר . אם כן לדעתי זה סבבה של עסקה .אני רואה אפשרות כזאת. אם ניהול נכון וקצת מזל (מי לא צריך מזל ) החברה תתייצב.
לא ממליץ

ANZ1

New member
בוא נסתכל על העובדות

השאלה ...
אם במחיר המניה היום 7 8 9 דולר אפשר לראות חברה בעתיד של שנתיים שלוש אם מחיר מניה חדש של 15 דולר . אם כן לדעתי זה סבבה של עסקה .אני רואה אפשרות כזאת. אם ניהול נכון וקצת מזל (מי לא צריך מזל ) החברה תתייצב.
לא ממליץ
בוא נסתכל על העובדות

1. לגבי ההסכם - עוד אין הסכם, יש רק שמועות שמוציאים כל מני אינטרסנטים,
מה אנחנו יודעים ?
שעד עכשיו המנכל משחק בקקי, בכל מני משחקי תופסת חסרי משמעות,
לפני כמה חודשים טבע אמרה שהיא לא תשלם,
ואז, היא עברה להצעה של 15 מיליארד תרופות,
ישר העלתה את זה ל23 מיליארד
ואז הוסיפה עוד מזומן,
ואז הגיע להסכם עם 2 מחוזות על 50 אחוז מזומן,
מה שראו כל התובעים,
כרגע התובעי המחוזות אומרים שהם לא מסכימים לעיסקה עם טבע בלי מזומן
טבע או תצטרך להכניס את היד לכיס ולשלם סכום שאין לה,
או להשאר לבד, כשכל שאר הנתבעים יגיעו להסכם והיא תשאר במשפט לבד,
זה לא יקרה,
ריד מיי ליפס, בסוף יהיה הסכם עם טבע, אבל הוא יהיה הרבה יותר יקר ממה שחושבים עכשיו, טבע תשלם הרבה יותר ובמזמן.
כך שהמשחקים שלו שלמשא ומתן ולתת פירורים לתקשורת לא עובדים.
כי בסוף אין לו קלפים לשחק איתם,
התובעים תמיד יכולים להגיד שנלך למשפט, טבע לא יכולה,
חכה ותראה בסוף מה יהיה ההסכם, ומה יקרה בדוחות כשהוא יצטרך להגיד כמה זה יעלה כל שנה, והמשקיעים יבינו שטבע חדלת פירעון.

2. כל אלו שמעריצים את מנכל טבע, בכלל לא מבינים מה הוא עושה,
הוא בכלל לא מנהל חברת תרופות, או חברה כלכלית בורסאית,
הוא לא השקיע דולר אחד בצמיחה, בפיתוח, בעתיד ,
כל מה שהוא עשה עד עכשיו זה למכור את כל מה שהיה אפשר למכור,
לסגור את כל מה שעלה כסף
לפטר את כל מה שאפשר
ולנהל את תשלום החוב,
הוא לא מנהל חברת תרופות, הוא פיננסיר שמנסה להציל חברה על ידי שהוא מוותר לגמרי על העתיד, הוא כמו עורך דין שמתמחה בסגירת חברות והצלה של מה שאפשר, אין שום הבדל אם הוא היה מנהל של חברת נעליים,

אבל טבע, כמו כל חברת תרופות לא תשרוד אם אין לה עתיד, אם אין לה פיתוח חדש, או רכישות.
כרגע כל התרופות הקיימות של טבע נמצאות בירידה, פשוט להסתכל על הגרפים של המכירות, טבע מוכרת פחות ופחות כל רבעון, זה לא ישתנה כי אין שום בלוקבאסטר בעתיד.

3. בסוף, המספרים לא מתחברים, טבע לא תוכל לשלם את החוב שלה,היא אולי תעלה קצת ואז תרד, זה חסר חשיבות אלא אם אתה סוחר יום.
עוד שנתיים טבע תהיה חסרת יכולת פירעון של החוב.
היא לא תהיה 15 דולר היא תהיה אפס.

ועכשיו נחכה ונראה מי צודק, בינתיים עד היום, במשך כמה שנים, אני צדקתי בניתוח המצב, בוא נראה אם אני אמשיך להיות כזה, גם כל הדרך, ב40 דולר ,ב20 דולר וב15 היו הרבה שצחקו אלי, בסוף, הם נשארו בוכים.
היה כאן אחד בפורום, שכתב הרבה הודעות עלי , על זה שאמרתי כל הדרך שטבע תהיה מתחת ל10 ובגלל זה הוא לא קנה (הוא כתב כשטבע תיקנה עד 25), משום מה הוא הפסיק לכתוב את ההודעות האלה בחודשים האחרונים.

בסוף הכלכלה זה דבר פשוט, אין פה אינטגרלים, רק אחד ועוד אחד.

למעלה