בזק כנראה תמחק נכס מס בגובה 1.2 מיליארד

מצב
הנושא נעול.

dw2322

New member

מניות בזק וביקום כנראה תרדנה מחר (מניית אינטרנט זהב משייטת לה בבועה אוטופית משל עצמה
)

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001298228

aeonf

New member
תרד מעט

מניות בזק וביקום כנראה תרדנה מחר (מניית אינטרנט זהב משייטת לה בבועה אוטופית משל עצמה
)

תרד מעט
ההון העצמי לא חשוב ואין לו משמעות, המחיקות האלה היו צריכות להיות מזמן (ויש עוד בדרך).
&nbsp

yel5

Well-known member
יש לנו 2 הפחתות

תרד מעט
ההון העצמי לא חשוב ואין לו משמעות, המחיקות האלה היו צריכות להיות מזמן (ויש עוד בדרך).
&nbsp
יש לנו 2 הפחתות
א. מחיקת שווי פלאפון שכבר דווחה - מגולמת במחיר המניה. לא תשפיע על המסחר.
ב. מחיקת נכס מס מרכישת yes - לא מגולמת במחיר המניה ותביא לירידה במניות בזק וביקום. יתכן שנכס המס יוכר בעתיד.

אם הייתי צריך לנקוב במספר, הייתי מעריך שביום א תחול ירידה במניות בזק וביקום של עד 3%.

dw2322

New member
אני פחות אופטימי ממך

תרד מעט
&nbsp
אני פחות אופטימי ממך
המחיקה בפלאפון לא מרגשת (אם פרטנר וסלקום נסחרות נמוך אז ברור שגם פלאפון צריכה) אבל אני בכלל בכלל לא בטוח שהשוק תמחר את מחיקת נכס המס.
לא שזה היה סוד אך היתה תקווה שהנכס הזה כן ישאר ויתכן אפילו שסרצ'לייט בנתה עליו שהוא ישאר.
בכזה מקרה, חס וחלילה, הם עוד עלולים לצאת מהעיסקה ובתרחיש כזה כל הניירות עושים בנג'י.

הנייר הכי טוב ללמוד באמצעותו על הערכות שוק אלה זה ביקום ב' הקצרצר.
אם סרצ'לייט נוטשים אז הוא הופך לתחליף ביקום ג' (שידרשו כמובן הקפאת תשלומים) וחוטף זפטה.

נקווה שאובדן נכס המס לא יהווה deal breaker מבחינת סרצ'לייט.

זה מדאיג ואני מדבר מפוזיציה כמחזיק בניירות של הקבוצה.

אם לא הייתי מחזיק? אהה, לא בטוח עד כמה הייתי רץ לקנות כל עוד לא שומעים מסרצ'לייט צפירת הרגעה.

משקיע88

Well-known member
בהסכם עם סרצ'לייט מופיע במפורש שאין התנייה על נכס המס

אני פחות אופטימי ממך
המחיקה בפלאפון לא מרגשת (אם פרטנר וסלקום נסחרות נמוך אז ברור שגם פלאפון צריכה) אבל אני בכלל בכלל לא בטוח שהשוק תמחר את מחיקת נכס המס.
לא שזה היה סוד אך היתה תקווה שהנכס הזה כן ישאר ויתכן אפילו שסרצ'לייט בנתה עליו שהוא ישאר.
בכזה מקרה, חס וחלילה, הם עוד עלולים לצאת מהעיסקה ובתרחיש כזה כל הניירות עושים בנג'י.

אם סרצ'לייט נוטשים אז הוא הופך לתחליף ביקום ג' (שידרשו כמובן הקפאת תשלומים) וחוטף זפטה.

אם לא הייתי מחזיק? אהה, לא בטוח עד כמה הייתי רץ לקנות כל עוד לא שומעים מסרצ'לייט צפירת הרגעה.

dw2322

New member
הסבירות לפיצוץ העיסקה עלתה

אפשר לקוות שהעיסקה בכ"ז תמשיך
אבל בזק ללא נכס מס של מיליארד שקל זו עיסקה פחות אטרקטיבית מבזק+נכס מס של מיליארד שקל.

האם סרצ'לייט עדיין ימשיכו עם העיסקה? נקווה שכן, אבל נראה שגם השוק חושש מעליית הסיכון ולכן ניירות הקבוצה יורדים.
עם כל הצער כמחזיק, אני לא יכול לאמר שלא בצדק

הסיכון עלה והאופרה לא נגמרת עד שהגברת השמנה יורדת מהבמה. יש לנו עוד כמה חודשים לשקשק

משקיע88

Well-known member
כמה הערות

אפשר לקוות שהעיסקה בכ"ז תמשיך
אבל בזק ללא נכס מס של מיליארד שקל זו עיסקה פחות אטרקטיבית מבזק+נכס מס של מיליארד שקל.

האם סרצ'לייט עדיין ימשיכו עם העיסקה? נקווה שכן, אבל נראה שגם השוק חושש מעליית הסיכון ולכן ניירות הקבוצה יורדים.
עם כל הצער כמחזיק, אני לא יכול לאמר שלא בצדק

הסיכון עלה והאופרה לא נגמרת עד שהגברת השמנה יורדת מהבמה. יש לנו עוד כמה חודשים לשקשק
כמה הערות
1. מחיקת נכס המס אינה מונעת שימוש עתידי בו אם הרגולטור יאשר אחרי הבחירות
2. ירידת בזק נובעת בחלקה לדעתי מכך שלא תוכל לשלם דיבידנד עד 2021 (לדעתי כולל).
3. ביקום 3 יורדת כי ללא תשלום דיבידנד בבזק היא תסתמך על שיעבוד לטובתה על מניות בזק לצורך הפירעון. זה בתורו לוחץ על בזק...
4. ירידת מניית בזק מוגזמת קצת לדעתי.שינוי השליטה וצימצום מספר העובדים יעשה לה טוב.

dw2322

New member
מסופקני כמה חשבו שיחלקו דיבידנד עד 2021

כמה הערות
1. מחיקת נכס המס אינה מונעת שימוש עתידי בו אם הרגולטור יאשר אחרי הבחירות
2. ירידת בזק נובעת בחלקה לדעתי מכך שלא תוכל לשלם דיבידנד עד 2021 (לדעתי כולל).
3. ביקום 3 יורדת כי ללא תשלום דיבידנד בבזק היא תסתמך על שיעבוד לטובתה על מניות בזק לצורך הפירעון. זה בתורו לוחץ על בזק...
4. ירידת מניית בזק מוגזמת קצת לדעתי.שינוי השליטה וצימצום מספר העובדים יעשה לה טוב.

כל הרעיון בהסדר המתגבש עם סרצ'לייט הוא שמשלמים עכשיו את הקרן של השנים הקרובות, ומקווים שעד סוף 2024 יהיה בסדר ואפשר יהיה לפרוע חלק ולמחזר את יתרת החוב.

מוזמן לקרוא סיקורים של אסיפות ביקום מחודשים קודמים.
ברור לכולם שאין דיבידנד בשנתיים הקרובות (19, 20) ובסבירות גבוהה מאד גם לא ב 2021. מ 2022 נקווה שכבר כן אפשר יהיה.

זו עוד סיבה מדוע בזק במגמת ירידה בשנה החולפת. זו פירמה לא צומחת שגם לא מפנקת עם דיבידנד, לכן פחות אטרקטיבית להשקעה בטווח הקצר.

משקיע88

Well-known member
מסכים 100%

כל הרעיון בהסדר המתגבש עם סרצ'לייט הוא שמשלמים עכשיו את הקרן של השנים הקרובות, ומקווים שעד סוף 2024 יהיה בסדר ואפשר יהיה לפרוע חלק ולמחזר את יתרת החוב.

מוזמן לקרוא סיקורים של אסיפות ביקום מחודשים קודמים.
ברור לכולם שאין דיבידנד בשנתיים הקרובות (19, 20) ובסבירות גבוהה מאד גם לא ב 2021. מ 2022 נקווה שכבר כן אפשר יהיה.

זו עוד סיבה מדוע בזק במגמת ירידה בשנה החולפת. זו פירמה לא צומחת שגם לא מפנקת עם דיבידנד, לכן פחות אטרקטיבית להשקעה בטווח הקצר.
מסכים 100%
אבל אם לא בונים על דיבידנד הרישום החשבוני של נכס המס איננו קריטי. אם הרגולטור יבטל את חובת ההפרדה, הנכס ירשם מחדש והמס בפועל יצטמצם. אינני רואה שינויים גדולים בנושא הזה למעט חוסר היכולת להחליט לפני הבחירות, שהיה ידוע לסרצ'לייט. אם הרגולציה על כלל חברות התקשורת תפחת, בזק יכולה להרוויח בגדול שכן בעל השליטה החדש יוכל לקצץ בהוצאות בלי סנטימנטים.

yel5

Well-known member
מחיקת נכס המס היום אולי תבוטל מחר. המחיקה לא סופית

אני פחות אופטימי ממך

מחיקת נכס המס היום אולי תבוטל מחר. המחיקה לא סופית

dw2322

New member
בזק חוטפת שישיה ויורדת לשפל שנתי והיסטורי

אני פחות אופטימי ממך

בזק חוטפת שישיה ויורדת לשפל שנתי והיסטורי

בהתחשב בזפטה שבזק חוטפת ביקום האופציה יורדת יחסית מעט, רק שמיניה. לא הייתי מתפלא גם עם ירידה דו ספרתית.

גם אינטרנט זהב יורדת, אבל עדיין שווה 20 מלש"ח. על מה? לא כ"כ ברור.

aeonf

New member
שניכם לא מבינים

אני פחות אופטימי ממך

שניכם לא מבינים
נכס המס לא אבד ולא הלך לשום מקום, רק שאסור להכיר בו (בצדק) בדו"חות כי אי אפשר לנצל אותו עד לביטול ההפרדה המבנית וזה כידוע לא מאושר לעת עתה וגם אין צפי.
אז בקיצור קרה משהו? לא, לא קרה כלום.
&nbsp

the student10

New member
"אין השפעה על התזרים החזוי"

)

"מובהר בזאת, כי ככל שתבוצע המחיקה כאמור יהיה מדובר בפעולה חשבונאית בלבד ללא השפעה ישירה על תזרים החברה החזוי כיום וכי הפעולה החשבונאית לכשעצמה אינה משפיעה ישירות על הסתברות ניצול נכס המס בפועל."
כלומר, בזק בכל מקרה לא צופה כי תנצל את נכס המס בשנים הקרובות.
אבל "הפעולה החשבונאית" של מחיקת נכס מס כן משפיעה על השווי והירידה הנוכחית של כ- 6% מוכיחה שלא כולם לקחו את זה בחשבון מבעוד מועד.

משקיע88

Well-known member
הסיבה למחיקת נכס המס

"מובהר בזאת, כי ככל שתבוצע המחיקה כאמור יהיה מדובר בפעולה חשבונאית בלבד ללא השפעה ישירה על תזרים החברה החזוי כיום וכי הפעולה החשבונאית לכשעצמה אינה משפיעה ישירות על הסתברות ניצול נכס המס בפועל."
כלומר, בזק בכל מקרה לא צופה כי תנצל את נכס המס בשנים הקרובות.
אבל "הפעולה החשבונאית" של מחיקת נכס מס כן משפיעה על השווי והירידה הנוכחית של כ- 6% מוכיחה שלא כולם לקחו את זה בחשבון מבעוד מועד.
הסיבה למחיקת נכס המס
בזק אומרת כי הסיבה למחיקה היא עמדת רשות ניירות ערך שאין כרגע לבזק מספיק וודאות לגבי החלטות הרגולטור בעניין הסרת הפיצול בעסקיה. הרגולטור (משרד התקשורת) מנוע כרגע מקבלת החלטות מהותיות לפני הבחירות. לא בזק, לא הרשות ולא הרגולטור יכולים להעריך אם נכס המס יוכל להתממש בשנים הקרובות. לעניין הירידה בשוק - יש כנראה מחזיקים שהחליטו לצמצם החזקות. נראה בימים הקרובים אם התופעה משמעותית (לדעתי - לא).

dw2322

New member
הנייר הולך להון עצמי שלילי

)

הנייר הולך להון עצמי שלילי

אאוץ'.

דירוג -AA (הפחיתו לאחרונה נוטש) הוא דירוג די מפרגן לחברה שיש לה יותר חובות מנכסים. יחד עם זאת סביר שתוך כמה רבעונים היא תחזור להון חיובי.
היא בכ"ז מייצרת כמיליארד שקל בשנה. בינתיים בכל אופן.
בכל אופן מה שחשוב כרגע הוא שעיסקת סרצ'לייט תסגר כמתוכנן.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001298310
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3768877,00.html

מצב
הנושא נעול.
למעלה