אידיבי- פעולות חדות למכירת שופרסל וכלל ביטוח

מצב
הנושא נעול.

הבוקר בכלכליסט- אלשטיין פנה לבנק השקעות זר למכירת שופרסל כדי לקבל פרמיית שליטה- מהלך שהוזכר כאן בפורום על ידי חייק. מבוקש מחיר שמשקף תוספת 250 מיליון ש"ח עבור פרמיית השליטה. אציין שמכירת שופרסל ודיבידנד נחמד מנכסים ובנין יכולים לחסל את כל חוב דסק"ש ותישאר חברה ללא חוב!
במקביל לבחינת תוכנית המרת מניות כלל ביטוח לאג"ח ט' ההנהלה החליטה לבדוק למכור את כל הנתח של 39% מכלל ביטוח (לאחר 5% שימכרו ללפידות) עם פרמיית שליטה ופנו לבנק השקעות. אני מניח שניתן לקבל לפחות 70-75% מהון עצמי כלל וכך להגיע לתוצאה טובה שתציף רווח הון של כ- 350 מילון ש"ח לפחות לחברה ונזילות גבוהה שתאפשר רכישת אג"ח ט' בבורסה וכל זה ללא צורך בהזרמה של אלשטיין.
שני מהלכים אלו מצביעים שלחברה יש אפשרויות וירד להם האסימון שצריכים להתחיל למכור נכסים לפני שיהיה מאוחר מידי .
בנוסף יש כתבה של יניב רחימי על סלקום- כתבה חיובית לשם שינוי . אני מאמין שבקרוב משרד התקשורת גם ישנה את הכללים וזה ייתן תנופה לסלקום.

אחרי מכירת שופרסל אולי יקנה אג"ח אידיבי

הבוקר בכלכליסט- אלשטיין פנה לבנק השקעות זר למכירת שופרסל כדי לקבל פרמיית שליטה- מהלך שהוזכר כאן בפורום על ידי חייק. מבוקש מחיר שמשקף תוספת 250 מיליון ש"ח עבור פרמיית השליטה. אציין שמכירת שופרסל ודיבידנד נחמד מנכסים ובנין יכולים לחסל את כל חוב דסק"ש ותישאר חברה ללא חוב!
במקביל לבחינת תוכנית המרת מניות כלל ביטוח לאג"ח ט' ההנהלה החליטה לבדוק למכור את כל הנתח של 39% מכלל ביטוח (לאחר 5% שימכרו ללפידות) עם פרמיית שליטה ופנו לבנק השקעות. אני מניח שניתן לקבל לפחות 70-75% מהון עצמי כלל וכך להגיע לתוצאה טובה שתציף רווח הון של כ- 350 מילון ש"ח לפחות לחברה ונזילות גבוהה שתאפשר רכישת אג"ח ט' בבורסה וכל זה ללא צורך בהזרמה של אלשטיין.
שני מהלכים אלו מצביעים שלחברה יש אפשרויות וירד להם האסימון שצריכים להתחיל למכור נכסים לפני שיהיה מאוחר מידי .
בנוסף יש כתבה של יניב רחימי על סלקום- כתבה חיובית לשם שינוי . אני מאמין שבקרוב משרד התקשורת גם ישנה את הכללים וזה ייתן תנופה לסלקום.
אחרי מכירת שופרסל אולי יקנה אג"ח אידיבי
יוכל לקנות גם דרך דסק"ש וגם לחלק דיבידנד לאידיבי ולקנות דרך אידיבי אג"ח יד' (מדיבידנד מדסק"ש הוא יכול לקנות רק אג"ח יד')

dw2322

New member
למה לחסל את חוב דסק"ש?

למה לחסל את חוב דסק"ש?
אגח ו' נמצא אצלי במגירה ואיבדתי את המפתח

מבחינתי כנושה לא בוער שום דבר ודסק"ש יכולה להמשיך לעבוד כרגיל, אולי עם טיפה פחות מינוף, והכל בסדר גמור.

חבל לי לאבד נייר שמתקתק לי 7% צמוד.
אני משער שגם המוסדיים לא יתלהבו להתחיל לחפש אלטרנטיבה לחוב סולידי יחסית שמשלם יפה מאד. גם אנחנו צריכים להתפרנס ממשהו

לא רוצה לקנות דירה שמשלמת חצי.
(ומצד שני גם לא מחפש אגחים אינדיאנים, משהו כמו דסק"ש, BBB עד A, תפור עלי יופי)

הכתבה בכלכליסט:
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3768439,00.html

אופטימי

אופטימי
אתה אופטימי בצורה יוצאת דופן. קראתי בבוקר את מה שרשמת.
בפועל יום המסחר נסגר בירידות לאגח ט...
שופרסל - יתכן ואכן רוצה למכור אך זה תהליך. הפרסום הוא מגמתי. הפרסום בזמן הזה אולי ניסיון להעלות את מניית דסק"ש שתגרור עלייה באג"ח יד.

לא חל שום שינוי במצב - הדבר היחידי שאלשטיין התחיל להיות לחוץ מכיוון שמועד פרסום הדוחות מתקרב והוא מנסה בכל מעודו להימנע מהערת עסק חי.
עד סוף השבוע כנראה נשמע על תכנית כלשהיא מכיוון שעד 31.8.19 דוח צריך להתפרסם. לפי המסמך שפירסמו ביום שישי על כל שינוי במניות כלל יודיעו 10 ימים מראש.

עדיין מצפה להזרמה מאלשטיין - השאלה באילו תנאים.
יש לשים לב שדולפין מחזיקה כ 100 מיליון ע.נ. אג"ח ט.
יש להקפיד שלא מכר אותם מכיוון שאם הולכים לפירוק הוא אחרון בנשיה וה 100 מיליון ע.נ. שווים 0 מבחינתו. אני אמרתי את זה לעופר גזית.

מה שחשוב שכלל ביטוח עלתה היום מעל 3%.

אופטימי
אתה אופטימי בצורה יוצאת דופן. קראתי בבוקר את מה שרשמת.
בפועל יום המסחר נסגר בירידות לאגח ט...
שופרסל - יתכן ואכן רוצה למכור אך זה תהליך. הפרסום הוא מגמתי. הפרסום בזמן הזה אולי ניסיון להעלות את מניית דסק"ש שתגרור עלייה באג"ח יד.

לא חל שום שינוי במצב - הדבר היחידי שאלשטיין התחיל להיות לחוץ מכיוון שמועד פרסום הדוחות מתקרב והוא מנסה בכל מעודו להימנע מהערת עסק חי.
עד סוף השבוע כנראה נשמע על תכנית כלשהיא מכיוון שעד 31.8.19 דוח צריך להתפרסם. לפי המסמך שפירסמו ביום שישי על כל שינוי במניות כלל יודיעו 10 ימים מראש.

עדיין מצפה להזרמה מאלשטיין - השאלה באילו תנאים.
יש לשים לב שדולפין מחזיקה כ 100 מיליון ע.נ. אג"ח ט.
יש להקפיד שלא מכר אותם מכיוון שאם הולכים לפירוק הוא אחרון בנשיה וה 100 מיליון ע.נ. שווים 0 מבחינתו. אני אמרתי את זה לעופר גזית.
מה שחשוב שכלל ביטוח עלתה היום מעל 3%.
כנראה קשה לאג"ח לשנות כיוון ממגמת הירידה למגמת עלייה.
כולי תקווה שאולי מחר יתחיל לעלות כיון שלאג"ח ט' יש פוטנציאל אדיר ביחס לסיכון. נסחר 53% מהפארי.
אני מאמין שבפעולות נכונות ניתן להרים את החברה לשווי שמעל לאפס. מספיק שימכרו את כלל ביטוח לפי 73% מהון עצמי (אפשרי גם בעיסקת החלפה וזה ריאלי מאוד)+ ינהלו היטב את דסק"ש (דסק"ש צריכה לקנות את החוב שלה מיד לאחר הדוחות) כך שהשווי הנכסי שלה יקבל ביטוי ואנו כבר באפס. עוד הזרמה מאלשטיין ונהיה מעל לאפס.
גם אני מאוכזב מהמסחר היום אבל מתנחם בעליית כלל ביטוח שהיא כרגע המנועמ המשמעותי כדי שנוכל לזכות מתישהו לפארי

אופטימי 2

אופטימי 2
ערב טוב
1. העמימות של אלשטיין יכולה להתפרש בצורות שונות.
המצב הוא כעת שאידיבי בחדלות פירעון, מפיצים היום ברווז על מכירת דסקש ועד לא ממזמן פיזרו מצג שווא שיקבל היתר שליטה בכלל ביטוח (פירמידה ממונפת יותר מדנקנר ובנוסף מקורות ההון עלומים.... זה יקבל היתר שליטה?).
2. אין מקום לאופטימיות. משכו את המצב עד לפי התהום ועדיין אופטימי ? נדרשים מעשים.
הזרמת הון, החלפת מניות כלל באגח ט ועוד.
נדרש ניהול לקבוצה ולא להיות מוקף ב yes men שמקבלים משכורת עתק ולא עושים כלום.
ה nav שלילי באופן מובהק וממתינים לרגע האחרון.
3. שביב האור מבחינתי הוא שכעת האקדח על השולחן. אם לא יבוצע משהו אז החברה תקבל הערת עסק חי וניתן יהיה להשתלט על דסקש בצורה חוקית.
"האופטימיות" שלי נובעת כי כעת אלשטיין יצטרך לפעול אחרת כל הקבוצה תיעלם לו והשקעתו תיעלם.
הפעם כדאי להתאמץ....

LbJ6

New member
לא צריך להיות אופטימי מדי וגם לא פסימי מדי

אופטימי 2
ערב טוב
1. העמימות של אלשטיין יכולה להתפרש בצורות שונות.
המצב הוא כעת שאידיבי בחדלות פירעון, מפיצים היום ברווז על מכירת דסקש ועד לא ממזמן פיזרו מצג שווא שיקבל היתר שליטה בכלל ביטוח (פירמידה ממונפת יותר מדנקנר ובנוסף מקורות ההון עלומים.... זה יקבל היתר שליטה?).
2. אין מקום לאופטימיות. משכו את המצב עד לפי התהום ועדיין אופטימי ? נדרשים מעשים.
הזרמת הון, החלפת מניות כלל באגח ט ועוד.
נדרש ניהול לקבוצה ולא להיות מוקף ב yes men שמקבלים משכורת עתק ולא עושים כלום.
ה nav שלילי באופן מובהק וממתינים לרגע האחרון.
3. שביב האור מבחינתי הוא שכעת האקדח על השולחן. אם לא יבוצע משהו אז החברה תקבל הערת עסק חי וניתן יהיה להשתלט על דסקש בצורה חוקית.
"האופטימיות" שלי נובעת כי כעת אלשטיין יצטרך לפעול אחרת כל הקבוצה תיעלם לו והשקעתו תיעלם.
הפעם כדאי להתאמץ....
לא צריך להיות אופטימי מדי וגם לא פסימי מדי
סך הכל, מחיר האג"ח(ט) משקף כבר מצב מאד פסימי. אני לא בטוח שהערת עסק חי תהיה דבר רע. אני מאמין שברגע שתתחיל בקשה לפירוק, יצוצו פתאום הצעות כמו שהיה באידיבי אחזקות. הרי מבחינת הנושים, גם הזרמה של 50M בהסדר תהיה עדיפה על פירוק, ואני בטוח שיהיו מעוניינים בלהשתלט על כל העסקים בקבוצה בסכומים יחסית מצחיקים. ברגע שיהיו כמה מציעים(מספיק שניים), תתחיל התמחרות ובסוף תהיה הצעה סבירה לפחות. בכל הצעה סבירה, אג"ח ט' אמור לתת תשואה נאה. רק צריך לוודא שהתהליך יהיה כמה שיותר מהר ועם כמה שפחות כסף לאוכלי הנבלות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה