גם האגחים של דלק קבוצה מתחילים להיות מעניינים

מצב
הנושא נעול.

dw2322

New member

המניה ירדה לאחרונה אולם כעת מצטרפים אליה גם האגחים, מה שמעלה את התשואות באגחים המדורגים A לרמות לא רעות בכלל בכלל למי שמחפש סולידי.

דלק לד' הכי ארוך מציע 7.2% שקלי, לג' הקצר מציע 6.5% שקלי, לא' בינוני מציע 6.8% ויש גם כמה צמודים.

לקחתי דגימה

https://www.bizportal.co.il/gazandoil/news/article/767178

יעקב ו

New member
סולידי? תשובה?

המניה ירדה לאחרונה אולם כעת מצטרפים אליה גם האגחים, מה שמעלה את התשואות באגחים המדורגים A לרמות לא רעות בכלל בכלל למי שמחפש סולידי.

דלק לד' הכי ארוך מציע 7.2% שקלי, לג' הקצר מציע 6.5% שקלי, לא' בינוני מציע 6.8% ויש גם כמה צמודים.

לקחתי דגימה

סולידי? תשובה?
נחיה ונראה

פי 10 מארס

Well-known member
דלק קידוחים יה"ש לא יורדת כלום החודש

לקחתי דגימה

הם לא קשורים בעקיפין למנית דלק ?
איך זה הולך העניין הזה ?

dw2322

New member
המינוף בה נמוך יותר

הם לא קשורים בעקיפין למנית דלק ?
איך זה הולך העניין הזה ?
המינוף בה נמוך יותר
הגדלת המינוף מתבצעת בחברה האם, דלק קבוצה, וככל הנראה המשקיעים שם חוששים יותר.

יחד עם זאת כמובן שיש קשר בין השתיים, כשדלק"ד מהווה את הנכס העיקרי של דלק קבוצה. לכן ככל שדלק קבוצה יורדת ודלק"ד לא כך עולה אטרקטיביות ההשקעה בדלק קבוצה ע"פ דלק"ד, למשקיע חדש שבא עם כסף מבחוץ.

כאמור גם האגחים של דלק קבוצה מתחילים להוות אופציית השקעה לא רעה בכלל בכלל, למי שמחפש אגחים מדורגים (דירוג A).
זה כבר בליגה של ביקום ודסק"ש, שזה בדיוק הטעם שלי

יעקב ו

New member
dw האגח הזה לא סולידי. זו מניה בתחפושת

המינוף בה נמוך יותר
הגדלת המינוף מתבצעת בחברה האם, דלק קבוצה, וככל הנראה המשקיעים שם חוששים יותר.

יחד עם זאת כמובן שיש קשר בין השתיים, כשדלק"ד מהווה את הנכס העיקרי של דלק קבוצה. לכן ככל שדלק קבוצה יורדת ודלק"ד לא כך עולה אטרקטיביות ההשקעה בדלק קבוצה ע"פ דלק"ד, למשקיע חדש שבא עם כסף מבחוץ.

כאמור גם האגחים של דלק קבוצה מתחילים להוות אופציית השקעה לא רעה בכלל בכלל, למי שמחפש אגחים מדורגים (דירוג A).
זה כבר בליגה של ביקום ודסק"ש, שזה בדיוק הטעם שלי
אם דלק בבעיה האגח הזה יצלול
אם דלק בסדר הוא יתן רק 7 אחוז
&nbsp
כבר עדיף להשקיע במניה

dw2322

New member
עם האגחים הללו אתה יכול לשחוט את תשובה

אם דלק בבעיה האגח הזה יצלול
אם דלק בסדר הוא יתן רק 7 אחוז
&nbsp
כבר עדיף להשקיע במניה

אני רוצה לראות שהוא מפספס לי שקל.
אל תתבלבל. פה זה לא חברה בת לא סינרגטית.

שקל הברנש לא משלם לנו ואנחנו שוחטים אותו בלי למצמץ.

אנחנו (הנושים) לא משקיעים נחמדים.
אני כנושה צריך את נובל כמפעיל. לא קבלן מתווך מנתניה. כנושה אני מוכן למכור את העסק ב-שקל. פלוס חוב כמובן.
החברה בהון עצמי חיובי של 5 מיליארד, והנכסים ככל הנראה לא מנופחים.
אני לא רואה סיבה למה פירמת אנרגיה בינ"ל לא תרצה להרוויח עלי מיליארד וחצי דולר.

אני רוצה לראות שהבחור מפספס לי שקל בתשלום.
לבייב הביא לי 700 מיליון שקל לפני שהרים דגל לבן.
אלשטיין הביא לי 2.7 מיליארד (ונקווה שיביא עוד משהו, כנראה נצטרך לתת משהו בתמורה)
את דנקנר מחקנו אפילו בלי למצמץ.

יעקב ו

New member
אבל זה בדיוק העניין

אני כנושה צריך את נובל כמפעיל. לא קבלן מתווך מנתניה. כנושה אני מוכן למכור את העסק ב-שקל. פלוס חוב כמובן.

אלשטיין הביא לי 2.7 מיליארד (ונקווה שיביא עוד משהו, כנראה נצטרך לתת משהו בתמורה)
אבל זה בדיוק העניין
אם החברה תהיה בסדר המניות יעלו והאגח ישלם רק 7 אחוז.
ואם לא אז לא יעזור לך שתיקח את החברה כי אם תשובה זרק אותה היא לא שווה.
&nbsp
אז בעצם אתה נכנס שותף עם תשובה למקרה של הלוויה, ובמקרה של חתונה אתה אוכל רק פירורים.

dw2322

New member
למה היא לא שווה?

אבל זה בדיוק העניין
&nbsp
אז בעצם אתה נכנס שותף עם תשובה למקרה של הלוויה, ובמקרה של חתונה אתה אוכל רק פירורים.
למה היא לא שווה?
יש לי מקדם בטחון של 5 מיליארד שקל לפני שאני מתחיל לספוג תספורת.
יש פה נכסים מניבים. האקוויטי אולי יהיה שווה פחות, אבל כדי לפגוע בנושים כבר צריך הרעה ממש ממש חמורה.

נכון. הכל יכול לקרות. זה לא אגח חסר סיכון, רק שהסיכון איננו גבוה מדי (אלא אם כן יתגלו דברים חדשים, שאיננו יודעים כרגע).
7% שקלי, לדעתי, מציע תשואה נאותה על הסיכון הזה (ולכן קניתי). יכול להיות שבהמשך המשקיעים ידרשו תשואה יותר גבוהה. על עיסקת שברון בים הצפוני המשקיעים ביקשו, וקיבלו 9% דולרי.

גם האקוויטי מעניין, אך מסוכן יותר. בשביל הסיכון המוגבר אך הוגן שגם התשואה תהא גבוהה יותר, ולכן בכובע של הנושה אני בכיף מוכן לפרגן לבעלי האקוויטי להרוויח יפה. העיקר שאני אקבל את כל כספי, ובזמן.

את זה אפשר להגיד על כל אגח

אבל זה בדיוק העניין
&nbsp
את זה אפשר להגיד על כל אגח

לא כל כך מהר תשחט את תשובה

יותר הגיוני שתישחט באג"חים.....
הנכסים לא מנופחים ? לוייתן בלי חוזים משמעותיים בארץ (ולא שנתיים עם חחי זה לא משמעותי) , בלי ייצוא למצריים , וספק אם תוכל אפילו לייצא לירדן במחירים שאמרו (כי כיום גז נ ו ז ל י נמכר באיזור ה 4$ באירופה) , אבל כמו שאמר מנכל דלק בשיחת ועידה "לא מדברים על זה". ברור , למה לדבר?
תמר פטרוליום כנראה תפשוט רגל בשנה הקרובה. לכן שוויה אפס. 22% ממאגר תמר שברשות דלק - יש כנגדם חוב של 960 מליון דולר , כך שגם משם כנראה לא יהיה תזרים משמעותי. איתקה בשנים הקרובות לא תהיה תזרימית בוודאות כלפי מעלה , ואם מחיר הנפט ימשיך לרדת לא תהיה שווה כלום לעולם. אז אם מה נשארנו ? עם דלק ישראל , וקצת דלק רכב והפניקס (ששוה הרבה ולא בצחוק) וקתץ תמלוגי על. עם זה , לא תוכל להחזיר חוב של יותר מ 7 מיילארד ש"ח.
זה הכל חוץ מאג"ח סולידי.
בהצלחה.

dw2322

New member
אהבתי

יותר הגיוני שתישחט באג"חים.....
הנכסים לא מנופחים ? לוייתן בלי חוזים משמעותיים בארץ (ולא שנתיים עם חחי זה לא משמעותי) , בלי ייצוא למצריים , וספק אם תוכל אפילו לייצא לירדן במחירים שאמרו (כי כיום גז נ ו ז ל י נמכר באיזור ה 4$ באירופה) , אבל כמו שאמר מנכל דלק בשיחת ועידה "לא מדברים על זה". ברור , למה לדבר?
תמר פטרוליום כנראה תפשוט רגל בשנה הקרובה. לכן שוויה אפס. 22% ממאגר תמר שברשות דלק - יש כנגדם חוב של 960 מליון דולר , כך שגם משם כנראה לא יהיה תזרים משמעותי. איתקה בשנים הקרובות לא תהיה תזרימית בוודאות כלפי מעלה , ואם מחיר הנפט ימשיך לרדת לא תהיה שווה כלום לעולם. אז אם מה נשארנו ? עם דלק ישראל , וקצת דלק רכב והפניקס (ששוה הרבה ולא בצחוק) וקתץ תמלוגי על. עם זה , לא תוכל להחזיר חוב של יותר מ 7 מיילארד ש"ח.
זה הכל חוץ מאג"ח סולידי.
בהצלחה.
אהבתי

1. מדינת ישראל עדיין תצטרך גז. לא כ"כ משנה לי אם הוא יגיע מתמר או מלוייתן, אבל להמשיך לקנות סחורה היא תקנה, ומכיוון שאנחנו מתרבים כמו שפנים (כל שנה יש פה עוד 200 אלף צרכני אנרגיה) הצריכה רק תלך ותעלה.
2. הגז הנוזלי הוא אכן בעיה, וישפיע על יכולת היצוא ממתקני ההנזלה במצרים. שים לב שהמחיר הנמוך הרגעי כרגע הוא מחיר ספוט. זה כמו שאייל רביד מויקטורי מוצא מכולה של קפה מגורען ג'ייקובס ברוסיה. זה מספיק לקומץ הלקוחות שלו בסופרים אבל לא לכל מדינת ישראל. זה לא יבוא רשמי ומסודר לטווח ארוך, שאז המחיר גבוה בהרבה.
3. לפי מה שהבנתי מהם עלות ההפקה באיתקה היא 18$, ולכן גם אם מחיר הנפט יחתך ל 40$ עדיין ירוויחו שם יפה מאד. זה שדה די מוצלח.

לכן אני מעריך שאת החוב דלק קבוצה תצליח לפרוע (ולו עם פריסת תשלומים לטווח הארוך יותר, בסופו של דבר הלקוח שלך (חברת חשמל) לא בורח לשום מקום והוא ימשיך לקנות ממך סחורה עוד עשרות שנים). מה ישאר לאקוויטי? זה כבר יותר בעיה.

במילה סולידי אני מתכוון לרמת סיכון דומה לדסק"ש וביקום. זה לא חסר סיכון אבל הסיכון שנחטוף תספורת משמעותית? אהה, לא גבוה, לדעתי.

7% אצל דלק כאשר בזק, שקצת יותר סולידית (אך גם היא די ממונפת), מציעה לי רק שליש מזה? נראה לי כמו אלטרנטיבת השקעה לא רעה.

לדעתי אתה טועה

אהבתי

1. מדינת ישראל עדיין תצטרך גז. לא כ"כ משנה לי אם הוא יגיע מתמר או מלוייתן, אבל להמשיך לקנות סחורה היא תקנה, ומכיוון שאנחנו מתרבים כמו שפנים (כל שנה יש פה עוד 200 אלף צרכני אנרגיה) הצריכה רק תלך ותעלה.
2. הגז הנוזלי הוא אכן בעיה, וישפיע על יכולת היצוא ממתקני ההנזלה במצרים. שים לב שהמחיר הנמוך הרגעי כרגע הוא מחיר ספוט. זה כמו שאייל רביד מויקטורי מוצא מכולה של קפה מגורען ג'ייקובס ברוסיה. זה מספיק לקומץ הלקוחות שלו בסופרים אבל לא לכל מדינת ישראל. זה לא יבוא רשמי ומסודר לטווח ארוך, שאז המחיר גבוה בהרבה.
3. לפי מה שהבנתי מהם עלות ההפקה באיתקה היא 18$, ולכן גם אם מחיר הנפט יחתך ל 40$ עדיין ירוויחו שם יפה מאד. זה שדה די מוצלח.

לכן אני מעריך שאת החוב דלק קבוצה תצליח לפרוע (ולו עם פריסת תשלומים לטווח הארוך יותר, בסופו של דבר הלקוח שלך (חברת חשמל) לא בורח לשום מקום והוא ימשיך לקנות ממך סחורה עוד עשרות שנים). מה ישאר לאקוויטי? זה כבר יותר בעיה.

במילה סולידי אני מתכוון לרמת סיכון דומה לדסק"ש וביקום. זה לא חסר סיכון אבל הסיכון שנחטוף תספורת משמעותית? אהה, לא גבוה, לדעתי.

7% אצל דלק כאשר בזק, שקצת יותר סולידית (אך גם היא די ממונפת), מציעה לי רק שליש מזה? נראה לי כמו אלטרנטיבת השקעה לא רעה.
לדעתי אתה טועה
העולם הולך לכיוון של אנרגיות מתחדשות . "לא משנה לי אם יגיע מתמר או לויתן?" . אם זו הייתה המשוואה אתה צודק. רק שהוא יגיע מכריש החל מ2021 . לגבי הגז הנוזלי, אם תשמע את מנכל BP אז הוא מעריך שבשנתיים הקרובות הלחץ על מחירי הגז הנוזלי יימשך. אם מחירי הנפט יגיעו ל40$ איתקה בפשיטת רגל מיידית . זה לא רלוונטי עלות ההפקה שלהם , כי יש להם חוב בכיר של 1.1 יארד דולר עם קובננטים של בנקים. בניחוש, כבר מתחת ל50$ הוא יהיה בהפרה ואז ייאלץ להביא עוד כסף מהבית (קבוצת דלק) או לוותר על איתקה. בלי קשר, בניגוד לתמר ולוייתן שם כמות הגז היא "אינסופית" , לזכרוני מח"מ מאגרי הנפט של איתקה נמוך מ6. אז "מרויח יפה מאד " במחיר של 40 $ צריך להתחלף ב"אולי יצליח להחזיר חוב בכיר , כנראה שלא יחזיר את האג"ח של איתקה , ובוודאות לא יזרים דולר למעלה ויימחק את ההשקעה". לא סתם הוא לא הצליח לגייס חוב לאיתקה ב9.5% דולרי. אז...... שלא יעבדו עליך.

רק תיקון קל - מח"מ של 7.4 לפי הדיווח ולא 6.

לדעתי אתה טועה
העולם הולך לכיוון של אנרגיות מתחדשות . "לא משנה לי אם יגיע מתמר או לויתן?" . אם זו הייתה המשוואה אתה צודק. רק שהוא יגיע מכריש החל מ2021 . לגבי הגז הנוזלי, אם תשמע את מנכל BP אז הוא מעריך שבשנתיים הקרובות הלחץ על מחירי הגז הנוזלי יימשך. אם מחירי הנפט יגיעו ל40$ איתקה בפשיטת רגל מיידית . זה לא רלוונטי עלות ההפקה שלהם , כי יש להם חוב בכיר של 1.1 יארד דולר עם קובננטים של בנקים. בניחוש, כבר מתחת ל50$ הוא יהיה בהפרה ואז ייאלץ להביא עוד כסף מהבית (קבוצת דלק) או לוותר על איתקה. בלי קשר, בניגוד לתמר ולוייתן שם כמות הגז היא "אינסופית" , לזכרוני מח"מ מאגרי הנפט של איתקה נמוך מ6. אז "מרויח יפה מאד " במחיר של 40 $ צריך להתחלף ב"אולי יצליח להחזיר חוב בכיר , כנראה שלא יחזיר את האג"ח של איתקה , ובוודאות לא יזרים דולר למעלה ויימחק את ההשקעה". לא סתם הוא לא הצליח לגייס חוב לאיתקה ב9.5% דולרי. אז...... שלא יעבדו עליך.
רק תיקון קל - מח"מ של 7.4 לפי הדיווח ולא 6.

dw2322

New member
זה כבר הסבר יותר משכנע

לדעתי אתה טועה
זה כבר הסבר יותר משכנע
(לגבי איתקה וההסבר על ה 9.5%)
לא סתם הם גידרו חצי מהכמות ל 65$.

לגבי האנרגיות המתחדשות בישראל אין לך מה לדאוג.
לפי מה שד"ר נורית גל, סמנכלית רשות החשמל, הסבירה לנו בשנה הבאה יהיו כאן 10% מתחדשות (שזה פי 3 ממה שהיה עד לא מזמן, זו קפיצה די מרשימה) וב 2030 יהיו 17%, וזה כשעובדים די חזק לקדם את זה.
זה יהיה כפול מגהוואט אבל "רק" 17% ולא 20% בגלל קצב ההתרבות המוגזם שלנו.
כל שנה יש לך על הראש עוד אשדוד/ראשל"צ/חיפה. כל שנה. לא פשוט.
אף מדינה מערבית לא מתרבה בכזה קצב חסר אחריות. הממוצע פה הוא 3.1 ילדים וזה הרבה הרבה מעבר למקובל בעולם המערבי.

מאחר וישראל היא מדינה מדבר ולכן על כל תינוק חדש נדרשים להקים עוד ועוד מתקני התפלה, כי לא מגיע לפה עוד גשם. אם אינני טועה המכרז לשורק 2 כבר יצא לדרך.
כלומר כל שנה יש לך על הראש עוד 200 אלף שתיינים, והם לא ממש מוכנים להתנדב לא לשתות מים כל חייהם.
בעיה.

כריש עתיד לספק את צרכי בזן, כיל ודוראד. לא נשאר יותר מדי הרבה מעבר, ולכן ה 200 אלף צרכנים החדשים שמתווספים לכאן כל שנה, שרוצים חשמל 24/7/365 ולשתות מים, יצטרכו לשים הזמנה מתמר או לוייתן.
עם הזמן גם אמורים, תיאורטית, לחבר עוד ועוד אזורי תעשיה לגז. לנתג"ז לא בוער במיוחד. עובדים בשאנטי שלהם.

בשנים הקרובות הולכים להסב את חדרה מפחם לגז, וגם זה יעלה ביקוש. תושבי חדרה יהנו, סוף סוף, מאויר נקי יותר (כפי שאנחנו בת"א נהננו בעבר מהסבת רידינג לגז, זה מקטין את הזיהום)

תעשה DCF

זה כבר הסבר יותר משכנע
(לגבי איתקה וההסבר על ה 9.5%)
לא סתם הם גידרו חצי מהכמות ל 65$.

לגבי האנרגיות המתחדשות בישראל אין לך מה לדאוג.
לפי מה שד"ר נורית גל, סמנכלית רשות החשמל, הסבירה לנו בשנה הבאה יהיו כאן 10% מתחדשות (שזה פי 3 ממה שהיה עד לא מזמן, זו קפיצה די מרשימה) וב 2030 יהיו 17%, וזה כשעובדים די חזק לקדם את זה.
זה יהיה כפול מגהוואט אבל "רק" 17% ולא 20% בגלל קצב ההתרבות המוגזם שלנו.
כל שנה יש לך על הראש עוד אשדוד/ראשל"צ/חיפה. כל שנה. לא פשוט.
אף מדינה מערבית לא מתרבה בכזה קצב חסר אחריות. הממוצע פה הוא 3.1 ילדים וזה הרבה הרבה מעבר למקובל בעולם המערבי.

מאחר וישראל היא מדינה מדבר ולכן על כל תינוק חדש נדרשים להקים עוד ועוד מתקני התפלה, כי לא מגיע לפה עוד גשם. אם אינני טועה המכרז לשורק 2 כבר יצא לדרך.
כלומר כל שנה יש לך על הראש עוד 200 אלף שתיינים, והם לא ממש מוכנים להתנדב לא לשתות מים כל חייהם.
בעיה.

כריש עתיד לספק את צרכי בזן, כיל ודוראד. לא נשאר יותר מדי הרבה מעבר, ולכן ה 200 אלף צרכנים החדשים שמתווספים לכאן כל שנה, שרוצים חשמל 24/7/365 ולשתות מים, יצטרכו לשים הזמנה מתמר או לוייתן.
עם הזמן גם אמורים, תיאורטית, לחבר עוד ועוד אזורי תעשיה לגז. לנתג"ז לא בוער במיוחד. עובדים בשאנטי שלהם.

בשנים הקרובות הולכים להסב את חדרה מפחם לגז, וגם זה יעלה ביקוש. תושבי חדרה יהנו, סוף סוף, מאויר נקי יותר (כפי שאנחנו בת"א נהננו בעבר מהסבת רידינג לגז, זה מקטין את הזיהום)
תעשה DCF
תיקח את תחזית צריכת הגז של משרד האנרגיה (גוגל על דו"ח ועדת אדירי). כל מה שאתה אומר הם כבר יודעים. הסטורית הם גם תמיד הפריזו כלפי מעלה. תשים ב DCF ותקבל מה שתקבל. אחרי זה תרשום מה שאתה רוצה - אבל לפחות תדבר במספרים ולא בהערכות שלך. המספרים שלי אומרים פשיטת רגל , אשמח לשמוע מה אומרים המספרים שלך.
"לא סתם הם גידרו חצי מהכמות". להבנתי , זו אינה אמת . הם דיווחו שגידרו 32 מליון חביות , (ולא דיברנו על העלויות כמובן) יש להם 220 מליון חביות לפי המצגת שלהם. לא חזק בחשבון , אבל חצי זה לא.

dw2322

New member
המצגת מזכירה את המצגת שנורית הראתה לנו

תעשה DCF
תיקח את תחזית צריכת הגז של משרד האנרגיה (גוגל על דו"ח ועדת אדירי). כל מה שאתה אומר הם כבר יודעים. הסטורית הם גם תמיד הפריזו כלפי מעלה. תשים ב DCF ותקבל מה שתקבל. אחרי זה תרשום מה שאתה רוצה - אבל לפחות תדבר במספרים ולא בהערכות שלך. המספרים שלי אומרים פשיטת רגל , אשמח לשמוע מה אומרים המספרים שלך.
"לא סתם הם גידרו חצי מהכמות". להבנתי , זו אינה אמת . הם דיווחו שגידרו 32 מליון חביות , (ולא דיברנו על העלויות כמובן) יש להם 220 מליון חביות לפי המצגת שלהם. לא חזק בחשבון , אבל חצי זה לא.
https://www.gov.il/BlobFolder/rfp/ng_160718/he/ng_presentation.pdf

שכחתי קודם לציין הסבה הדרגתית (שחייבת להיות איטית, כי פשוט אין לנו יכולת ייצור, אפשר לעשות את זה בעזרת מיסוי) של צי הרכב לחשמלי.
הם מזכירים שם גם את חישמול הרכבת, שזה משהו ששכחתי ממנו.
ברור שיסגרו את חדרה הפחמית. האם יסגרו גם את אשקלון?
יש גם אי ודאות בקשר לקצב הגידול בירדן ויתכן שנספק גז גם לעזה, מן הסתם תלוי בהסכם שלום. לזה לא הייתי מצמיד התכנות גבוהה.

אפשר לראות את הגרף מטפס ומטפס ומטפס.
כמה מטפס תלוי בקצב המעבר לאנרגיות מתחדשות ולכמה נהגים נאשר מעבר לחשמלי.

אני לא רואה איך המשק מסתדר בלי תמר או בלי לוייתן. צריכים את שניהם, כשאת העודפים אפשר לייצא. הרחבה של לוייתן מיועדת רק ליצוא.
בראשית העשור יש לנו יותר עודפים וככל שהשנים עוברות הצריכה המקומית עולה, לכן סביר שבמקרה הגרוע של דיפולט באגח אפשר לפרוס אותו מחדש, אם לא להשתלט על החברה, למחוק את האקוויטי ולשמור לעצמנו את כל האפסייד.
סביר שתשובה ילחם כהוגן נגד מזימה נכלולית זו שלנו
(תמיד אפשר לגייס אקוויטי בחצי מחיר ולהביא כסף מבחוץ, העיקר שלא נחלט לו את העסק)

הדוח עצמו:
https://www.gov.il/BlobFolder/rfp/ng_160718/he/Israel_Natural_Gas_report_draft.pdf

סיכום:
https://www.gov.il/BlobFolder/rfp/ng_160718/he/Presentation19_6_18.pdf

נו אז מה ראית

https://www.gov.il/BlobFolder/rfp/ng_160718/he/ng_presentation.pdf

שכחתי קודם לציין הסבה הדרגתית (שחייבת להיות איטית, כי פשוט אין לנו יכולת ייצור, אפשר לעשות את זה בעזרת מיסוי) של צי הרכב לחשמלי.
הם מזכירים שם גם את חישמול הרכבת, שזה משהו ששכחתי ממנו.
ברור שיסגרו את חדרה הפחמית. האם יסגרו גם את אשקלון?
יש גם אי ודאות בקשר לקצב הגידול בירדן ויתכן שנספק גז גם לעזה, מן הסתם תלוי בהסכם שלום. לזה לא הייתי מצמיד התכנות גבוהה.

אפשר לראות את הגרף מטפס ומטפס ומטפס.
כמה מטפס תלוי בקצב המעבר לאנרגיות מתחדשות ולכמה נהגים נאשר מעבר לחשמלי.

אני לא רואה איך המשק מסתדר בלי תמר או בלי לוייתן. צריכים את שניהם, כשאת העודפים אפשר לייצא. הרחבה של לוייתן מיועדת רק ליצוא.
בראשית העשור יש לנו יותר עודפים וככל שהשנים עוברות הצריכה המקומית עולה, לכן סביר שבמקרה הגרוע של דיפולט באגח אפשר לפרוס אותו מחדש, אם לא להשתלט על החברה, למחוק את האקוויטי ולשמור לעצמנו את כל האפסייד.
סביר שתשובה ילחם כהוגן נגד מזימה נכלולית זו שלנו
(תמיד אפשר לגייס אקוויטי בחצי מחיר ולהביא כסף מבחוץ, העיקר שלא נחלט לו את העסק)

הדוח עצמו:
https://www.gov.il/BlobFolder/rfp/ng_160718/he/Israel_Natural_Gas_report_draft.pdf

סיכום:
https://www.gov.il/BlobFolder/rfp/ng_160718/he/Presentation19_6_18.pdf
נו אז מה ראית
שגם בתחזית האופטימית מדברים על 15 BCM ב 2025.
כריש ותנין כבר סגרו על 5 BCM (לפחות)
זה משאיר פחות או יותר 5 ללוייתן ו 5 לתמר. (כאמור , ב2025 , עד אז הרבה פחות, למשל כ- 12 ב2022)
ולכן , סיכוי גבוה לפשיטת רגל כי בקושי יכולים להחזיר ריביות.
בהצלחה.

dw2322

New member
ההנחה היא שירדן ומצרים צריכות גז מאיתנו

נו אז מה ראית
שגם בתחזית האופטימית מדברים על 15 BCM ב 2025.
כריש ותנין כבר סגרו על 5 BCM (לפחות)
זה משאיר פחות או יותר 5 ללוייתן ו 5 לתמר. (כאמור , ב2025 , עד אז הרבה פחות, למשל כ- 12 ב2022)
ולכן , סיכוי גבוה לפשיטת רגל כי בקושי יכולים להחזיר ריביות.
בהצלחה.
בלי החוזים איתן המצב אכן היה מאתגר יותר ואני לא בטוח שכל העסק היה מוקם.

כרגע אגב כריש רק בהקמה, ובהתחשב שזה חאפר יווני קטן שזו לו הפעם הראשונה שמרים אופרציה במים עמוקים כמו כלום זה יכול להדחות גם ל 2022.
לא לשכוח גם את התמלוגים שכריש ידרש לשלם, אחרי שסוף סוף יצליח לעלות לאוויר.

התמחור שאנרג'יאן מקבל בשוק הוא הרבה הרבה יותר מפרגן, כך שהפסימיות המופגנת כלפי דלק"ד ודלק קבוצה נראית מופרזת לטעמי.

אם אתה מניח ייצוא למצריים

בלי החוזים איתן המצב אכן היה מאתגר יותר ואני לא בטוח שכל העסק היה מוקם.

כרגע אגב כריש רק בהקמה, ובהתחשב שזה חאפר יווני קטן שזו לו הפעם הראשונה שמרים אופרציה במים עמוקים כמו כלום זה יכול להדחות גם ל 2022.
לא לשכוח גם את התמלוגים שכריש ידרש לשלם, אחרי שסוף סוף יצליח לעלות לאוויר.

התמחור שאנרג'יאן מקבל בשוק הוא הרבה הרבה יותר מפרגן, כך שהפסימיות המופגנת כלפי דלק"ד ודלק קבוצה נראית מופרזת לטעמי.
אז הכל טוב.
רק תיזהר לא להתעורר יום אחד ולגלות שאין.
אם הנפט יעלה , הקבוצה מסודרת. אם יירד - דיפולט.
בעיניי זה לא שווה 7% תשואה, אבל זה רק אני. (בעצם גם האירופאים דרשו 9.5%).
לא רואה סרט בחיים שבו גז נוזלי נמכר באירופה ב 4 $ ואנחנו מייצאים למצריים ב6 $ . אבל שוב, זה רק אני.
בהצלחה.

dw2322

New member
האם ה 4$ כולל הנזלה ואספקה או שזה המחיר שמקבל הספק?

אז הכל טוב.
רק תיזהר לא להתעורר יום אחד ולגלות שאין.
אם הנפט יעלה , הקבוצה מסודרת. אם יירד - דיפולט.
בעיניי זה לא שווה 7% תשואה, אבל זה רק אני. (בעצם גם האירופאים דרשו 9.5%).
לא רואה סרט בחיים שבו גז נוזלי נמכר באירופה ב 4 $ ואנחנו מייצאים למצריים ב6 $ . אבל שוב, זה רק אני.
בהצלחה.
האם ה 4$ כולל הנזלה ואספקה או שזה המחיר שמקבל הספק?
מרכיב ההנזלה+אספקה במיכלית עולה ללקוח הסופי עוד 2-3$ על המוצר הסופי, בפתח המפעל שלו, לא?
אם המחיר שרואה הלקוח הסופי הוא 4$ , הכל כולל הכל, אז זה אכן בעיה. מסכים.

לגבי מחיר הגז מלוייתן אני חושב שכל השוק כבר מתמחר 5$ ויכול להיות קצת פחות (נגיד 4.80)
ה 6$ הוא רק של חוזה היסטורי בשדה תמר, כשהמחיר עלה בגלל נוסחה משונה של הצמדה למדד בארה"ב. עוד שנתיים זה היסטוריה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה