אגח ט חודש מסחר 25% למטה

מצב
הנושא נעול.

raiman

New member
אגח ט חודש מסחר 25% למטה

אגח ט חודש מסחר 25% למטה
משער 75 עד לשער 60 לאחר עלייה קלה היום

רצף ההודעות השליליות לא פסק לרגע ,

1. הודעת נכסים על התעניינות בניין הליפסטיק
2 .אי הצלחת הצעת הרכש ב 33 מצד דסקש והעלאת מחיר ל 36 ע"ח קופתה
3. דוח רע של סלקום וקריסה בשער המניה מ 1600 ל 1000.
4. גיוס באלרון מקופת דסקש.

הודעות אלו כיסחו לדסקש את הצורה בחודש האחרון ( כמעט 40% בחודש ימים) ,
מאחר ודסקש הינה בטחון לאגח יד שהיה עד לפני מספר חודשים בכיסוי מלא נוצר מצב שהשאריות שיישארו אמורות להתחלק בין סדרה ט לסדרה יד עבורהחלק ללא בטחונות שגדל עם התרסקותה של דסקש.

שככל שדסקש תרד אגח ט יושפע מטה חזק יותר בשערים הללו.

הסיבה למפולת בדסקש קשורה לניהול של אלשטיין , מקווה בשבילו שיימצע בשערים אלו את דסקש (רכש את דסקש בשער 1600 יש לו כרגע בשוק ב 550+)

האם לאלשטיין יש אינטרס לראות את נייע של דסקש / אידיבי בשערים הללו ? נראה שכן כל עוד לא מפריעים לו בעלי החוב , האם יש סיבה שאדם שרואה קריסה של נייע בבעלותו אינו מגיב לשוק, אינו מוציא הודעת תמיכה או הבטחה עתידית ?

בשבוע האחרון רצף ההודעות שתמכו במפולת ותדירותם גדל
- טור צולב של טל טנא
- הודעת התפטרות משולם לפידות לאחר שהודיעה סגי איתן על התפטרות
- הודעת התפטרות סמנכל הכספים
- הודעה על קבוצת תקשורת חדשה שתקום
- מימוש האופציה /מתנה ללפידות כאשר אינו בעל תפקיד בכלל ביטוח

בפועל מכל אירועי השבוע ההשפעה על אידיבי היא השחיקה בדסקש שעלולה להביא למצב בו שטר החוב שנתן אלשטיין לא ישולם והוא ישאיר את דסקש המרוסקת לאגח יד שתכנס למלחמה על השאריות עם אגח ט

השאלה איזה דסקש הוא ישאיר ? האם ישאיר דסקש בהסדר חוב לאחר שרוקן את קופתה ?
אסור לתת לו לרסק את דסקש ולהשתמש בקופתה לעסקאות חילוץ מחברות אחרות שברשותו .

אפשרויות הרגעה:
1. הזרמה , לא נראה באופק משום שיש בקבוצה כסף לשנתיים הקרובות (אידיבי תיפרד מכלל ) אז למה שיזרים .

2.רכישת האגחים בשוק - מתבקש וכלכלי מאוד אבל מדסקש הוא חסום לכך ומחברות אחרות לא נראה שיש לו רצון ויכולת .

3.ההתעסקות בפארי, האם יש פארי או אין פארי אם מסתכלים מהצד של אלשטיין התמונה שונה, כולם מחשבים שהאגחים מכוסים במידה וכל הנכסים ימכרו עם פרמייה,
זה נכון אבל מה האינטרס שלו למכור את הנכסים ולשלם את כל החובות ? הוא יקבל תעודת כבוד ?

מה עם ה 2.5 מיליארד שח שהוא השקיע , הוא בטח לא החזיר את זה על ידי משכורות במהלך השנים . לכן אין לו אינטרס למכור נכסים, אלה רק לחלוב אותם או להשתמש בקופתם לטובתו ולסכן עוד כדי להציל משהו.

לדעתי המפתח לקטסטרופה של החודש האחרון הוא "מכירת שופרסל" שתניב לדסקש 1.6-1.8 מיליארד , סכום שיגרום לתיקון תשואות האגח בדסקש עלייה בערכה חלוקת דיבידנד והשפיעה חזקה נייע של אידיבי .

dw2322

New member
רגיעה היא בעיה פסיכולוגית שלנו

אגח ט חודש מסחר 25% למטה

מאחר ודסקש הינה בטחון לאגח יד שהיה עד לפני מספר חודשים בכיסוי מלא נוצר מצב שהשאריות שיישארו אמורות להתחלק בין סדרה ט לסדרה יד עבורהחלק ללא בטחונות שגדל עם התרסקותה של דסקש.

הסיבה למפולת בדסקש קשורה לניהול של אלשטיין , מקווה בשבילו שיימצע בשערים אלו את דסקש (רכש את דסקש בשער 1600 יש לו כרגע בשוק ב 550+)

האם לאלשטיין יש אינטרס לראות את נייע של דסקש / אידיבי בשערים הללו ? נראה שכן כל עוד לא מפריעים לו בעלי החוב , האם יש סיבה שאדם שרואה קריסה של נייע בבעלותו אינו מגיב לשוק, אינו מוציא הודעת תמיכה או הבטחה עתידית ?

- טור צולב של טל טנא

בפועל מכל אירועי השבוע ההשפעה על אידיבי היא השחיקה בדסקש שעלולה להביא למצב בו שטר החוב שנתן אלשטיין לא ישולם והוא ישאיר את דסקש המרוסקת לאגח יד שתכנס למלחמה על השאריות עם אגח ט

אפשרויות הרגעה:
1. הזרמה , לא נראה באופק משום שיש בקבוצה כסף לשנתיים הקרובות (אידיבי תיפרד מכלל ) אז למה שיזרים .

2.רכישת האגחים בשוק - מתבקש וכלכלי מאוד אבל מדסקש הוא חסום לכך ומחברות אחרות לא נראה שיש לו רצון ויכולת .

3.ההתעסקות בפארי, האם יש פארי או אין פארי אם מסתכלים מהצד של אלשטיין התמונה שונה, כולם מחשבים שהאגחים מכוסים במידה וכל הנכסים ימכרו עם פרמייה,
זה נכון אבל מה האינטרס שלו למכור את הנכסים ולשלם את כל החובות ? הוא יקבל תעודת כבוד ?

מה עם ה 2.5 מיליארד שח שהוא השקיע , הוא בטח לא החזיר את זה על ידי משכורות במהלך השנים . לכן אין לו אינטרס למכור נכסים, אלה רק לחלוב אותם או להשתמש בקופתם לטובתו ולסכן עוד כדי להציל משהו.

לדעתי המפתח לקטסטרופה של החודש האחרון הוא "מכירת שופרסל" שתניב לדסקש 1.6-1.8 מיליארד , סכום שיגרום לתיקון תשואות האגח בדסקש עלייה בערכה חלוקת דיבידנד והשפיעה חזקה נייע של אידיבי .
אני לא רואה איזו סיבה יש לו להזרים כסף רק כדי שאנחנו נרגיש יותר טוב. זה שאנחנו לא רגועים זה בעיקר בעיה שלנו.
מבחינתו הוא צריך שהפירמה תהיה מסוגלת לפרוע תשלומים בשנתיים הקרובות.
כמובן שכאשר אנחנו לא רגועים הוא לא יכול למחזר חוב, אבל זה כרגע לא מעניין אותו, אלא קודם כל לממש כמה נכסים קטנים, לפתור את בעיית הריכוזיות ולראות מה עושים עם כלל ביטוח.

לא כ"כ ברור לי על איזה חילוץ חברות אחרות מדובר. הוא תקוע בתוך העסק הזה כמונו, והוא מופסד קשה.

יש כרגע לדסק"ש מזומן מעל ומעבר ולכן אני לא רואה סיבה מבחינתו מדוע למכור נכס מצויין כמו שופרסל. בשביל שאני ואתה נהיה רגועים זה לא סיבה. זו בעיה שלנו. אפשר לסגור את המחשב ולהפגש בעוד כמה שנים, כאשר הוא ידרש לשלם את הקרן.

לא מסכים

אני לא רואה איזו סיבה יש לו להזרים כסף רק כדי שאנחנו נרגיש יותר טוב. זה שאנחנו לא רגועים זה בעיקר בעיה שלנו.
כמובן שכאשר אנחנו לא רגועים הוא לא יכול למחזר חוב, אבל זה כרגע לא מעניין אותו, אלא קודם כל לממש כמה נכסים קטנים, לפתור את בעיית הריכוזיות ולראות מה עושים עם כלל ביטוח.

לא כ"כ ברור לי על איזה חילוץ חברות אחרות מדובר. הוא תקוע בתוך העסק הזה כמונו, והוא מופסד קשה.

יש כרגע לדסק"ש מזומן מעל ומעבר ולכן אני לא רואה סיבה מבחינתו מדוע למכור נכס מצויין כמו שופרסל. בשביל שאני ואתה נהיה רגועים זה לא סיבה. זו בעיה שלנו. אפשר לסגור את המחשב ולהפגש בעוד כמה שנים, כאשר הוא ידרש לשלם את הקרן.
לא מסכים
ערב טוב
1. אין מחלוקת שאידיבי בחדלות.
nav שלילי באופן מובהק של 350 מליון ש"ח. במצב הנוכחי קיימת בעיה מאפריל 2011. אילו עובדות.
כלומר בעלי אג"ח ט הינם בני ערובה של אלשטיין.
אנו תלויים במחיר מניית כלל. אם חלילה לא יתקבל היתר והמניות ימכרו במחיר סוף עונה ה nav השלילי יהיה משמעותית גבוה יותר ולנו התספורת תגדל. זה תרחיש באפשרות גבוהה !
בנוסף קשה להאמין שיתקבלו דיבידנדים מדסק"ש . המניה קרסה אלרון במשבר וסלקום התרסקה !. תוסיף על זה את מכירת מניות כלל ללפידות במחיר נמוך + עסקת בעלי עניין במגדל הליפסטיק ותבין ותפנים - המצב רע.
לכן, נדרשת הזרמה הונית לאידיבי. אין מה לרחם על אלשטיין . מטרתינו לנסות להרוויח בדיוק כמו שהוא רוצה להרוויח.
יתרה מזאת, לפי ההסכם עם דולפין אם קיים צורך (וקיים צורך !) אלשטיין צריך לשלם 15% מחובו. תזכרו, אם תהיו נחמדים אנו עשויים להגיע ל 2011 והאג"ח יתרסק ! כי לא שמרנו כל זכויותינו.
היה וימכרו נכסים במחיר ריצפה - אנו מפסידים יותר. לכן צריך הזרמה.
2. פתרונות יצירתיים.
- שיזרים 200 מליון ש"ח כהלוואה נחותה ל 10 שנים. שיקנו בכסף זה אג"ח ט.
- אם יתקבל היתר שליטה ומניות כלל ירכשו לפי 75% מההון המצב תקין. ממתינים לברקת שהוא....
- שייתן לנו בטחונות בצורת מניות \ נכסים. אחרת אנו בני ערובה שלו ואנו עשויים למצוא את עצמינו חלילה במצוקה בעוד שנתיים.
בטחונות כמו 10% ממניות אירסה + כל האג"ח ט שמחזיקה דולפין.

3718

Member
מה הקשר ל 2011?

לא מסכים
ערב טוב
1. אין מחלוקת שאידיבי בחדלות.
nav שלילי באופן מובהק של 350 מליון ש"ח. במצב הנוכחי קיימת בעיה מאפריל 2011. אילו עובדות.
כלומר בעלי אג"ח ט הינם בני ערובה של אלשטיין.
אנו תלויים במחיר מניית כלל. אם חלילה לא יתקבל היתר והמניות ימכרו במחיר סוף עונה ה nav השלילי יהיה משמעותית גבוה יותר ולנו התספורת תגדל. זה תרחיש באפשרות גבוהה !
בנוסף קשה להאמין שיתקבלו דיבידנדים מדסק"ש . המניה קרסה אלרון במשבר וסלקום התרסקה !. תוסיף על זה את מכירת מניות כלל ללפידות במחיר נמוך + עסקת בעלי עניין במגדל הליפסטיק ותבין ותפנים - המצב רע.
לכן, נדרשת הזרמה הונית לאידיבי. אין מה לרחם על אלשטיין . מטרתינו לנסות להרוויח בדיוק כמו שהוא רוצה להרוויח.
יתרה מזאת, לפי ההסכם עם דולפין אם קיים צורך (וקיים צורך !) אלשטיין צריך לשלם 15% מחובו. תזכרו, אם תהיו נחמדים אנו עשויים להגיע ל 2011 והאג"ח יתרסק ! כי לא שמרנו כל זכויותינו.
היה וימכרו נכסים במחיר ריצפה - אנו מפסידים יותר. לכן צריך הזרמה.
2. פתרונות יצירתיים.
- שיזרים 200 מליון ש"ח כהלוואה נחותה ל 10 שנים. שיקנו בכסף זה אג"ח ט.
- אם יתקבל היתר שליטה ומניות כלל ירכשו לפי 75% מההון המצב תקין. ממתינים לברקת שהוא....
- שייתן לנו בטחונות בצורת מניות \ נכסים. אחרת אנו בני ערובה שלו ואנו עשויים למצוא את עצמינו חלילה במצוקה בעוד שנתיים.
בטחונות כמו 10% ממניות אירסה + כל האג"ח ט שמחזיקה דולפין.
מה הקשר ל 2011?

dw2322

New member
גם אני, כמו 3718, חשבתי שמדובר בטעות כתיב

תקרא דוח
ממליץ לך לקרוא את הדוח הרבעוני וכתבות שפורסמו.
חוסך לך זמן : עשויה להיווצר בעיה מאפריל 2011 אז יסתמכו בעיקר על דיבדנדים מדסקש...
גם אני, כמו 3718, חשבתי שמדובר בטעות כתיב
התכוונת אולי ל 2021?

לא מאמין

לא מאמין
המטרה שלנו ושלי בפרט היא להרוויח. כך גם מטרתו של אלשטיין.
אני רואה את האינטרס שלי : החברה במשבר, nav שלילי לפי רו"ח אוביקטיבי ויתכן שב 2011 לא תהיה אידיבי. אם מוכרים נכסים במחיר נמוך החברה גם לא תחיה את 2010. מבחינתי אין דילמה אין הזרמה \ בטחונות הולכים לפירוק.
מה שנקבל היום בפירוק יתכן שבעוד שנה נקבל בפירוק 20% פחות.
הזרמה של אלשטיין של 100 מליון שח משנה את המצב . אפשרות נוספת היא מתן בטחונות . לדוגמה מניות דסקש+אגח אידיבי אגח ט(קרוב ל 100 מליון ע.נ.) שמחזיקים אירסה ודולפין ינתנו כבטחונות לבעלי האגח. בנוסף איסור ביצוע עסקאות בעלי עניין בדסקש

ניתוח יפה של המצב והפסיכולוגיה

אגח ט חודש מסחר 25% למטה

- טור צולב של טל טנא

אפשרויות הרגעה:

ולהלן האירועים החיוביים לצד כל השליליים:
1. לפי כלכליסט מהיום - לא תקום עוד קבוצת תקשורת ומדובר בבלון שהוציאו כאיום על פרטנר שלא תיכנס לעולם הפרסום.
2. אושר מיזם הסיבים של סלקום וחברת חשמל
3. הדוח של סלקום דוווקא הפתיע אותי לטובה (ציפיתי לדוח גרוע יותר) ולאחר הבראה תגיע לאיזון בהקדם
4. הצעת הרכש לנכסים ובנין היא עדיין עיסקה מצוינת לדסק"ש גם במחיר המעודכן
5. לא קרה שום שינוי בשווי הנכסי של דסק"ש (נכסים ובנין חיפתה על הירידה בסלקום) אלא רק בשווי שוק של דסק"ש. נכסים ובנין שווה את העליה לא רק בגלל הצעת רכש אלא גם בגלל השפעת גב ים שעלתה יפה מתחילת שנה.
6. חברות הביטוח לרבות כלל ביטוח עלו יפה לאור שינוי אקוטארי בהיוון. מקרב את כלל ביטוח לחלוקת דיבידנד שיהיה אירוע מכונן אם יקרה

raiman

New member
תגובה

1. לפי כלכליסט מהיום - לא תקום עוד קבוצת תקשורת ומדובר בבלון שהוציאו כאיום על פרטנר שלא תיכנס לעולם הפרסום.
3. הדוח של סלקום דוווקא הפתיע אותי לטובה (ציפיתי לדוח גרוע יותר) ולאחר הבראה תגיע לאיזון בהקדם
5. לא קרה שום שינוי בשווי הנכסי של דסק"ש (נכסים ובנין חיפתה על הירידה בסלקום) אלא רק בשווי שוק של דסק"ש. נכסים ובנין שווה את העליה לא רק בגלל הצעת רכש אלא גם בגלל השפעת גב ים שעלתה יפה מתחילת שנה.
6. חברות הביטוח לרבות כלל ביטוח עלו יפה לאור שינוי אקוטארי בהיוון. מקרב את כלל ביטוח לחלוקת דיבידנד שיהיה אירוע מכונן אם יקרה
תגובה
1. לגבי חילוץ חברות , כוונתי שבנין הליפסטיק שבבעלותו אם הוא נכס טוב למה למכרו ומשום ששוכרים מהותיים מאוד הודיעו על עזיבה זה נתפס כחילוץ

2. לגבי עליית נכסים ובניין אלשטין הציע 29 ואחכ 33 ואחכ 36
אם יציע שער 50 , אני מניח שנכסים תהיה בשער קרוב , רק שהכל בלון ממומש מהמזומנים בקופת דסקש .

3 שופרסל נכס מצויין שעשה את שלו ועלה יפה מאוד , אלשטיין לא יודע למכור בזמן , הוא יודע למכור במחיר רצפה , חבל , שופרסל מחלקת לדסקש 100 מיליון שח בשנה 1/2 מהוצאות הנהלה , תרומה אפסית . זה זמן למכור

מחיקת דסקש ?

תגובה
1. לגבי חילוץ חברות , כוונתי שבנין הליפסטיק שבבעלותו אם הוא נכס טוב למה למכרו ומשום ששוכרים מהותיים מאוד הודיעו על עזיבה זה נתפס כחילוץ

2. לגבי עליית נכסים ובניין אלשטין הציע 29 ואחכ 33 ואחכ 36
אם יציע שער 50 , אני מניח שנכסים תהיה בשער קרוב , רק שהכל בלון ממומש מהמזומנים בקופת דסקש .

3 שופרסל נכס מצויין שעשה את שלו ועלה יפה מאוד , אלשטיין לא יודע למכור בזמן , הוא יודע למכור במחיר רצפה , חבל , שופרסל מחלקת לדסקש 100 מיליון שח בשנה 1/2 מהוצאות הנהלה , תרומה אפסית . זה זמן למכור
מחיקת דסקש ?
להערכתי לאחר מחיקת נכסים הבאה בתור תהיה דסקש. בפועל כבר כיום היא פרטית לאור הקף האחזקה .במידה והתרחיש הזה יתממש האם ניתן להעריך את ההשפעה על -חוק הריכוזיות -ריאלי פיננסי מה גם שמרבית מניות דסקש משועבדות. אודה למשיבים

naftul21

Member
לפעמים נדמה לי ....

לפעמים נדמה לי ....
שאתה הדובר של אי די בי ...או של אדאורד.
נראה שמיבחינתך הכל מתקתק אין מה לדאוג ואפשר לישון בשקט.
...או שאתה מעודד את עצמך.
אתה מגיב כמו אוהד קבוצת כדורגל (קקבוצת בת"ר אי די בי ) ולא כמו משקיע.

אתם לוקחים בחשבון תחתית ?
שאדאורד נגמר הכסף ? ..שנמאס לו להזרים כסף (להפסיד) ?

aeonf

New member
FANBOYS

לפעמים נדמה לי ....
שאתה הדובר של אי די בי ...או של אדאורד.
נראה שמיבחינתך הכל מתקתק אין מה לדאוג ואפשר לישון בשקט.
...או שאתה מעודד את עצמך.
אתה מגיב כמו אוהד קבוצת כדורגל (קקבוצת בת"ר אי די בי ) ולא כמו משקיע.

אתם לוקחים בחשבון תחתית ?
שאדאורד נגמר הכסף ? ..שנמאס לו להזרים כסף (להפסיד) ?
FANBOYS

raiman

New member
אנליסט חוב ... ראית מה קרה הרגע

הצעת רכש נכסים ובנין עלתה ל 39 ,מניית נכסים מייד עולה 8%

אבל דסקש שעלתה 5% עברה לירידות

אני מניח שהבנת איך מנפחים בלון ומאיזו קופה הסכום משולם

dw2322

New member
אכן, אלשטיין זה לא תשובה

הצעת רכש נכסים ובנין עלתה ל 39 ,מניית נכסים מייד עולה 8%

אבל דסקש שעלתה 5% עברה לירידות

אני מניח שהבנת איך מנפחים בלון ומאיזו קופה הסכום משולם
אכן, אלשטיין זה לא תשובה
מחזיקי נכסים ובניין מצליחים לסחוט אותו יפה יפה.
אצל תשובה זה לא היה הולך כ"כ כ"כ פשוט.

dw2322

New member
עכשיו תשובה גם לוקח לאלשטיין את סמנכ"ל הכספים

אכן, אלשטיין זה לא תשובה
מחזיקי נכסים ובניין מצליחים לסחוט אותו יפה יפה.
אצל תשובה זה לא היה הולך כ"כ כ"כ פשוט.
עכשיו תשובה גם לוקח לאלשטיין את סמנכ"ל הכספים
מצד שני לא ראיתי ששולם לפידות וגיל קוטלר ייצרו ערך לבעלי המניות באידיבי ודסק"ש
כמחזיק בדלק קבוצה אני מקווה שגיל יצליח יותר בדלק ארה"ב מאשר באידיבי ודסק"ש.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001290258

מצב
הנושא נעול.
למעלה