היום הסתכלתי על הדקס DAX דווקא

מצב
הנושא נעול.

amitamit2000

New member

היי,
מבחינה טכנית, מדד ה DAX הגרמני, נדמה שלא בוחר כיוון כי הוא נע בין 12400 לבין 12000 אך ללא כיוון ברור בעיניי. כך שמה שנותר הוא להמתין למגמה ברורה יותר..?
לצפייה בגרף DAX

יעקב ו

New member
מבחינה טכנית

היי,
מבחינה טכנית, מדד ה DAX הגרמני, נדמה שלא בוחר כיוון כי הוא נע בין 12400 לבין 12000 אך ללא כיוון ברור בעיניי. כך שמה שנותר הוא להמתין למגמה ברורה יותר..?
לצפייה בגרף DAX
מבחינה טכנית
זה בזבוז זמן להסתכל על ניתוח טכני

aeonf

New member
נדיר מאד שאני מוכר

אורי, מה אסטרטגיית המכירה שלך במניות?
או שאתה אף פעם לא מוכר? (טבע, CBL).
נדיר מאד שאני מוכר
קודם כל אני מוכר לשם מגיני מס, בדרך כלל רוכש חזרה.
אם מניה מגיע לגובה גבוה מאד לדעתי והיא כבר לא משרתת את התיק שלה אז אמכור.
לדוגמא HCP עוד אחוז וחצי +- אני אמכור.
גם C במחיר הנכון אני אמכור (סביב 77 נכון להיום).
CVTA שקיבלתי בפיצול של DD אני אמכור כי זה פשוט "לכלוך" בתיק, מחכה למחיר קצת יותר גבוה.
SRC אני מתלבט אם למכור ובכמה, סביב 48-50 אני ממש אתפתה.
טבע לא מוכר.
CBL גם ככה לא שווה כלום.
&nbsp

Ronen1101

New member
תשובות

נדיר מאד שאני מוכר
קודם כל אני מוכר לשם מגיני מס, בדרך כלל רוכש חזרה.
לדוגמא HCP עוד אחוז וחצי +- אני אמכור.
גם C במחיר הנכון אני אמכור (סביב 77 נכון להיום).
CVTA שקיבלתי בפיצול של DD אני אמכור כי זה פשוט "לכלוך" בתיק, מחכה למחיר קצת יותר גבוה.
SRC אני מתלבט אם למכור ובכמה, סביב 48-50 אני ממש אתפתה.
טבע לא מוכר.
CBL גם ככה לא שווה כלום.
&nbsp
תשובות
"קודם כל אני מוכר לשם מגיני מס, בדרך כלל רוכש חזרה. - אני מעדיף לא לשחק עם מס הכנסה. יש משחקים אחרים.
לדוגמא HCP עוד אחוז וחצי +- אני אמכור. מדוע? המניה נמצאת במגמת עליה 30 שנה.
גם C במחיר הנכון אני אמכור (סביב 77 נכון להיום). איך קבעת מהו "מחיר נכון"?
SRC אני מתלבט אם למכור ובכמה, סביב 48-50 אני ממש אתפתה. איך קבעת? למה שלא תעלה בהמשך ל- 60?
טבע לא מוכר. מדוע לא? תחתית אפשרית של כל מניה היא 0. האם אין חברות בטוחות ורווחיות יותר שהכסף שלך יכול לעבוד יותר טוב בהן?
CBL גם ככה לא שווה כלום." מדוע לא? כרגע היא שווה יותר מ- 0.

aeonf

New member
תשובות

תשובות
"קודם כל אני מוכר לשם מגיני מס, בדרך כלל רוכש חזרה. - אני מעדיף לא לשחק עם מס הכנסה. יש משחקים אחרים.
SRC אני מתלבט אם למכור ובכמה, סביב 48-50 אני ממש אתפתה. איך קבעת? למה שלא תעלה בהמשך ל- 60?
טבע לא מוכר. מדוע לא? תחתית אפשרית של כל מניה היא 0. האם אין חברות בטוחות ורווחיות יותר שהכסף שלך יכול לעבוד יותר טוב בהן?
תשובות
HCP: מגמה אפשר לדעת רק בדיעבד וכל דבר בעל תוחלת חיובית המגמה שלו תהיה בעלייה, אין ברירה אחרת. אני מוכר כי נהיית יקרה מדי לדעתי, זה הכל.
C: יש לי מודל פשוט שמתעדכן באופן יומי, מחיר של כ77 זה מכפיל 1.15 על ההון שזה תמחור מלא+ לC. בנוסף מראש זוהי פוזיציית ענק ממונפת שפתחתי עליה (על פועלים בזמנו ועברתי לC במקום לפני מספר חודשים) ככה שאני גם מעוניין לצמצם חשיפה. חלק מC אשמור עד אחרית הימים.
SRC: אולי תעלה ל60 ואולי לא, איני נביא, אני כן יודע שהיא בסקטור מסוכן מאד ובמכפיל הנכון+תשואת דיבידנד הנכון אחשוב טוב אם להפטר ממנה ולעבור לאפיק אחר רווחי יותר.
TEVA: ברור שיש, אם הכסף יכול לעבוד טוב יותר או לא איני יודע כי כאמור איני נביא אבל אם היא תתאושש (בדגש על אם) התשואה יכולה להיות מטורפת, כמובן שגודל הסיכוי גודל הסיכון.
CBL: בדיוק כמו טבע, אם תתאושש (קרי לא תפשוט רגל או הסדר חוב) הפרס יכול להיות אדיר ואחרי הירידה גם ככה מה שיש שם זה כסף קטן יחסית אז מתייחס לזה בתור הימור.

dw2322

New member
העפת את גזית גלוב? ומה עם BA ?

תשובות
HCP: מגמה אפשר לדעת רק בדיעבד וכל דבר בעל תוחלת חיובית המגמה שלו תהיה בעלייה, אין ברירה אחרת. אני מוכר כי נהיית יקרה מדי לדעתי, זה הכל.
C: יש לי מודל פשוט שמתעדכן באופן יומי, מחיר של כ77 זה מכפיל 1.15 על ההון שזה תמחור מלא+ לC. בנוסף מראש זוהי פוזיציית ענק ממונפת שפתחתי עליה (על פועלים בזמנו ועברתי לC במקום לפני מספר חודשים) ככה שאני גם מעוניין לצמצם חשיפה. חלק מC אשמור עד אחרית הימים.
SRC: אולי תעלה ל60 ואולי לא, איני נביא, אני כן יודע שהיא בסקטור מסוכן מאד ובמכפיל הנכון+תשואת דיבידנד הנכון אחשוב טוב אם להפטר ממנה ולעבור לאפיק אחר רווחי יותר.
TEVA: ברור שיש, אם הכסף יכול לעבוד טוב יותר או לא איני יודע כי כאמור איני נביא אבל אם היא תתאושש (בדגש על אם) התשואה יכולה להיות מטורפת, כמובן שגודל הסיכוי גודל הסיכון.
CBL: בדיוק כמו טבע, אם תתאושש (קרי לא תפשוט רגל או הסדר חוב) הפרס יכול להיות אדיר ואחרי הירידה גם ככה מה שיש שם זה כסף קטן יחסית אז מתייחס לזה בתור הימור.
העפת את גזית גלוב? ומה עם BA ?

dw2322

New member
אכן, לגזית אין מה להתבייש למול ספיריט

גזית בטח שלא
היא זולה מאד, הרבה יותר זולה מSRC לדוגמא.
BA לא אעיף לעולם, זו מניה שאוריש לילדי.
&nbsp

ספיריט יותר יקרה מגזית גלוב. יכול להיות בגלל שהיא ממוקדת בארה"ב ולא נכנסה לאזורים מפוקפקים יותר כמו ישראל וברזיל?

ישראל אפשר להסביר למשקיעים אמריקאים, כי המטה של החברה בישראל ולכן הגיוני שתחפש גם קרוב לבית (למרות שלא הכי אהבתי את רכישת נכס סביון וקולנוע דיזנגוף, שילמו די יקר). ברזיל עלול לעורר שאלות, אולם נראה שהם עשו שיעורי בית והנכסים שם עובדים יפה. מימשו חלק מהפורטפוליו בצפון אמריקה והעבירו לדרום אמריקה.

מצגת SRC:
http://investors.spiritrealty.com/file/4335136/Index?KeyFile=1500120470

קצת הפתיע אותי המשפט הבא אצלם (עמ' 5 במצגת):
while maintaining conservative Leverage of 5.2x
אם אני זוכר נכון אצל גזית היינו בפניקה עם כזה מינוף ולכן התרצינו אחרי מימוש FCR
זה לא במקרה רמת המינוף גם אצל טבע? (רק שאצלה האגח מדורג זבל BB בעוד אצל SRC הם רושמים שזה בדירוג השקעה BBB )
תיקון - במצגת מיוני אני למד שהם כנראה מממשים נכס, כמו גזית, כדי לצמצם מינוף ולהעלות דירוג.

הם מנצלים את מחיר המניה הגבוה כדי לגייס אקוויטי. בגזית גלוב אני מקווה שכצמן לא ימהר לעשות את זה, בתמחורים של היום. אם יגיעו ל 1.5 על ההון אין לי בעיה אם ינפיקו, אני אשמח להדלל במחירים כאלה

להצליח לשמור על רמות תפוסה גבוהות של 99% בארה"ב עם קניוני הרפאים נראה כמו הישג די יפה.

מה שמפריע לי במצגת שלהם זה שהם מרחיבים בנושא האנליזה והתחכום אבל חסר לי, כמי שלא מכיר אותם, זה קצת הסבר על הברזלים. היכן הקניונים ממוקמים ולמה הם עמידים, אבל אולי זו מצגת למתקדמים, למי שכבר מכיר אותם ממזמן ורוצה לשמוע על צדדים פחות מוכרים של הביזנס.
הייתי מצפה שהעסק הזה יהיה פשוט. הוא לא.
מבחינתי לפחות גזית מסביר לי טוב יותר למה כדאי לי להיות בעל מניות אצלו.
מצגת גזית: https://maya.tase.co.il/reports/details/1230482/2/0 אלגנטי יותר מזו של SRC.
שניהם משלמים דיבידנד יפה.

dw2322

New member
ניסיון השוואה של תפוחים לתפוחים

ספיריט יותר יקרה מגזית גלוב. יכול להיות בגלל שהיא ממוקדת בארה"ב ולא נכנסה לאזורים מפוקפקים יותר כמו ישראל וברזיל?

ישראל אפשר להסביר למשקיעים אמריקאים, כי המטה של החברה בישראל ולכן הגיוני שתחפש גם קרוב לבית (למרות שלא הכי אהבתי את רכישת נכס סביון וקולנוע דיזנגוף, שילמו די יקר). ברזיל עלול לעורר שאלות, אולם נראה שהם עשו שיעורי בית והנכסים שם עובדים יפה. מימשו חלק מהפורטפוליו בצפון אמריקה והעבירו לדרום אמריקה.

מצגת SRC:
http://investors.spiritrealty.com/file/4335136/Index?KeyFile=1500120470

קצת הפתיע אותי המשפט הבא אצלם (עמ' 5 במצגת):
while maintaining conservative Leverage of 5.2x
אם אני זוכר נכון אצל גזית היינו בפניקה עם כזה מינוף ולכן התרצינו אחרי מימוש FCR
זה לא במקרה רמת המינוף גם אצל טבע? (רק שאצלה האגח מדורג זבל BB בעוד אצל SRC הם רושמים שזה בדירוג השקעה BBB )
תיקון - במצגת מיוני אני למד שהם כנראה מממשים נכס, כמו גזית, כדי לצמצם מינוף ולהעלות דירוג.

הם מנצלים את מחיר המניה הגבוה כדי לגייס אקוויטי. בגזית גלוב אני מקווה שכצמן לא ימהר לעשות את זה, בתמחורים של היום. אם יגיעו ל 1.5 על ההון אין לי בעיה אם ינפיקו, אני אשמח להדלל במחירים כאלה

להצליח לשמור על רמות תפוסה גבוהות של 99% בארה"ב עם קניוני הרפאים נראה כמו הישג די יפה.

מה שמפריע לי במצגת שלהם זה שהם מרחיבים בנושא האנליזה והתחכום אבל חסר לי, כמי שלא מכיר אותם, זה קצת הסבר על הברזלים. היכן הקניונים ממוקמים ולמה הם עמידים, אבל אולי זו מצגת למתקדמים, למי שכבר מכיר אותם ממזמן ורוצה לשמוע על צדדים פחות מוכרים של הביזנס.
הייתי מצפה שהעסק הזה יהיה פשוט. הוא לא.
מבחינתי לפחות גזית מסביר לי טוב יותר למה כדאי לי להיות בעל מניות אצלו.
מצגת גזית: https://maya.tase.co.il/reports/details/1230482/2/0 אלגנטי יותר מזו של SRC.
שניהם משלמים דיבידנד יפה.
ניסיון השוואה של תפוחים לתפוחים

מוזר. חיפשתי את נתון המינוף אצל גזית גלוב, ולא מצאתי.
מידרוג משתמשים ב FFO ולא ב EBITDA.
https://maya.tase.co.il/reports/details/1197739/2/0

כמי שמכיר את שתיהן אתה זוכר איזשהו פרמטר דומה שאפשר להשוות?

מבחינת דירוג -AA ישראלי עם 2 הורדות בגין ישראל מגיע ל -BBB בינלאומי, ככה שהם די דומות מהבחינה הזו.

Ronen1101

New member
מה זה "פרסים אדירים" ב-TEVA ו-CBL

תשובות
מה זה "פרסים אדירים" ב-TEVA ו-CBL
אתה מתכוון למצע כל הדרך לתחתית כדי לזכות באותו פרס אדיר? שמחיר קניה ממוצע שלך יהיה בטבע 5$ ולחכות שתגיע ל- 30$? מה האטסטרגיה?
אלה לא חברות שיקפצו 700%
בינתיים מדד ייתן לך תשואה נורמלית במקום כל ההימור הזה (אני מחזיק IHI)
CBL אם המגמה תמשיך נראה שתימחק מהבורסה (בגלל מחיר נמוך מדי)

aeonf

New member
HCP נמכרה.

תשובות
HCP נמכרה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה