לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2565625,656 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

 
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

 
 
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'תביעות ייצוגיות נגד בזק'
תביעות ייצוגיות נגד בזק
12/06/2019 | 09:26
58
גם לבזק יש את תביעת האופיואידים שלה
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'טיוטת ההסכם שיובא לאישורנו'
טיוטת ההסכם שיובא לאישורנו
12/06/2019 | 09:33
53
 
ההסכם בעברית מגיע אחרי הגירסה באנגלית
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'סיקור אסיפת ביקום'
סיקור אסיפת ביקום
12/06/2019 | 16:16
5
866
הלכתי מתוך ציפיה שזהו, העסק סגור והולכים רק לחתום. רק עניין טכני וסגרנו. אז זהו. שלא. 
מי שחושב שצפוי לנו טיול בפארק הולך להתאכזב, ויש לפירמידת בזק עוד דרך ארוכה לעבור.
 
חדר הישיבות, להבדיל מהאסיפה הקודמת, התמלא באנשים, כמעט כולם מוסדיים.
 
מיכל, הנאמן: במהלך השבועיים האחרונים קיימנו דיונים מול סרצ'לייט. גובשו פתרונות יצירתיים, עבדו עם ראש פתוח, גם על החוזה וגם על תיקוני השטרות.
התנאים הכלכליים דומים למה שסוכם. הזרמה של 640 מלשח לביקום, חלק הון חלק חוב חלק זכויות.
בחוזה יש חשיפות וסיכונים בחצי השנה הקרובה. בהתחשב באלטרנטיבות זו אלטרנטיבה ראויה. השותף הישראלי הוא דוד פורר והוא שותף טוב.
הצדדים לא הגיעו להבנות מלאות. עורכי הדין שלנו ושל סרצ'לייט יציגו את החשיפות והסיכונים.
 
איציק עידן, היועץ הכלכלי שלנו:
הזרמה כוללת 640. סרצ'לייט 260 הון + 70 ציבור. הנפקת אגח ג' אחרי פירעון חלקי לקיימים שאותם יקבלו נושי א.זהב
שימושים: פרעון ב' מלא כולל ריבית. פרעון 614M ע.נ. של ג', כולל ריבית נצברת. הריבית תהיה לפי 3.85% למרות שמעוד חודש מגיע 4.85% אין הקפצה של 1% שצריכה להיות ביולי. סה"כ ישאר אחרי הקלוזינג 1.9B ש,ח, בסידרה ג+ד. אם תהיה ד היא תהיה דומה ל-ג אבל אולי נבטל אותה. לא סגור.
 
עו"ד אופיר נאור - לוקחים את ה 58 מלשח ודוחים לסוף, וזו סידרה ד. יש מורכבות. הרעיון הוא לתת עדיפות למחזיקי ג' נוכחיים, לפני תוספת ה 310 מלשח החדשים. זה הפתרון המשפטי לסוגייית 2 סדרות ג' כביכול.
 
איציק עידן - הסידרה תפרע בנובמבר 2024. ריבית 3.85%
היתה מחלוקת לגבי סוגיית השעבוד הקבוע על מניות בזק - בהצעה המקורית חשבנו שנקבל וכעת יפעילו reasonable effort לרשום אותם. זה לא תנאי מתלה לעיסקה! ולא יהיה פיצוי מסחרי בדמות עוד ריבית אם לא תקבלו. הקובננטים נשארים כמו בהצעה האינדיקטיבית.
תרחיש הפרה נמדד 2 רבעונים רצופים. בתוך 14 יום מרבעון שני, כך שלא מחכים לדוחות, יש לרפא אותה אחרת עילה לפירעון מיידי + פיצוי רבע אחוז.
 
נקודות לתשומת לב - סיכוי לגיוס חוב נוסף לתפעול שוטף. 100 מלש,ח, שיקראו לו סידרה ה'. הוא קודם יוצע למחזיקי ג'. אם לא יצלח ירחיבו את ג ואם לא יצליח אז ילכן לגיוס מ-מממן צד ג. שימו לב שה 100 מלשח מובטחים בכל 26% ממניות בזק!
הרעיון הוא לצמצם חשיפה לבכירות בשעבוד למממן חיצוני. רוצים שזו תהיה סידרה אטרקטיבית ולכן קודם יציעו אותה לנו.
- שעבוד מניות בזק. אין התחייבות, וזה שינוי מהותי לרעה.
- סרצ'לייט הוסיפו סעיף קשה חדש של נזילות. הם דורשים מינימום 695 מלש"ח בקופה. אם יהיה קצת פחות אז יוקצו לסרצ'לייט יותר מניות, ללא תמורה, לפי מחיר ההנפקה, כלומר דילול בעלי מניות ביקום קיימים.
שאלה מהקהל - ואם יהיה יותר כסף בקופה אז הם יקבלו פחות? לא. יש להם אפשרות לברוח מהעיסקה אם יהיה פחות מ 685 מלש"ח.
- חשוב לחדד שלא בטוח שיתקבל אישור רגולטורי מהר וכל חודש נשרף כסף. יש הוצאות משפטיות שלא בשליטתנו. יש לחברה תיק ני"ע שעלול לרדת. יש פה מחלוקת מול סרצ'לייט
- אישור השעבוד של מניות בזק תלוי ברגולטור. נדרש בעצם היצר שליטה לבעל השליטה החדש + אישור שעבוד לצד ג', שזה אנחנו. אנחנו דרשנו שאישור השעבוד יהיה תנאי מתלה אך סרצ'לייט התנגדו. זו אמנם אפשרות לא סבירה אך קיימת. אנחנו ראינו בשעבוד יתרון גדול. סרצ'לייט לא מוכנים אפילו לרשום best effort.
מטרת השעבוד היתה לאפשר פחות ריבית ולכן הויתור עליו בעייתי.
- אין בעיסקה פיקדון. אין סעיפים של פיצוי מוסכם. אמנם נוכל לבוא חשבון עם סרצ'לייט אך נצטרך להוכיח נזק, עד 30 מלש,ח. אין פיקדון ואין קנס מוסכם.
 
כעת קליף מסרצ'לייט מציג את זוית הראיה שלהם:
ניסינו להמעיט את התנאים להסכם, כדי למקסם וודאות. אין וודאות מוחלטת. אנו מבינים את חשיבות השעבוד עבורכם אך זה לא בידינו אלא בידי משרד התקשורת. אני חושב שכן תקבלו אך זה לא תלוי בנו. אין סיבה שיאשרו אותנו ולא את השעבוד. גם אין סיבה שלא יאשרו את סרצ'לייט כבעל שליטה. זו החלטה של משרד התקשורת, לא שלנו. אנחנו לא היינו משקיעים כ"כ הרבה זמן ומשאבים אם היינו חושבים שאין סיכוי שיאשרו אותנו.
אסביר לכם מה ההבדל בין best effort ל reasonable effort - נגיד שמשרד התקשורת ידרוש מאיתנו לעלות לארץ. זה אפשרי כמובן אך אנחנו לא רוצים.
איך סרצ'לייט יכולים לצאת מהעיסקה? אם אין אישור בי"מ, אישור משרד התקשורת, מינימום מזומן, הציגו דברים לא נכונים או שינוי מהותי במצב של בזק
 
- אני שאלתי את קליף על אפשרות של המרה של השעבוד, באם לא יתקבל, בסוג של קובננט (כי אנחנו בעצם מוותרים על קובננט ה 650, אז אולי משהו במקום? ). לא הסכים.
 
עו"ד אופיר נאור: אני מבין את דרישת המינימום מזומן אך זה מאפשר אפשרות בריחה מהעיסקה.
קליף: מצב הנזילות של החברה זה חלק מתמחור העיסקה מבחינתנו. אם יש פחות מזומן אז החברה שווה פחות. בד"כ עושים התאמה של מחיר העיסקה למצב החברה. עשינו פה משהו דומה, עד 10 מלש"ח. אנחנו חושבים שה buffer הזה מספיק. הפיצוי הוא רק ע"ח בעלי המניות ולא על חשבון נושי האגח.
תחזית ספטמבר סבירה בעינינו. אני הערתי שיש עכשיו בחירות ולכן הלו"ז עלול לגלוש.
קליף: אם לא תהיה עיסקה אז כולנו נשלם מחיר.
עופר מהנציגות - הצענו פתרונות למרכיב המזומן לפי חודש אך סרצ'לייט סירבו לכל הצעה.
ה 693 מלשח מתייחס לפעילות רגילה.
שאלו את עמי המנכ"ל כמה ביקום שורפת כל חודש? תשובה: 1.5-1.8 מלש"ח כל חודש.
עו"ד אופיר נאור: יש פה גם תביעות משפטיות, חלק מההון מושקע בני"ע, שיכול לרדת, למרות שלאחרונה הם מנזילים ומעבירים לסולידי.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
12/06/2019 | 16:50
1
68
מיכל הנאמן - ההצעה האינדיקטיבית היתה טובה יותר. נכון. אבל זו עמדת סרצ'לייט.
עו"ד אופיר נאור - 1. מבחינת מחוייבות לעיסקה, רואים פה מחוייבות אמיתית. אין ספק בכנות הכוונות של סרצ'לייט. לצד זה מדובר בקרן אמריקאית שמבקשת להיות זהירה ולקחת מקדמי ביטחון. אנחנו בישראל מורגלים בהסכם של "זו הכלה" ועם קנסות על פיצוץ עיסקה ובמקרה הזה סרצ'לייט באים אחרת, בצורה שהיא מכירה. היו הרבה ויכוחים בינינו אך הפער נשאר.
2. שימו לב שאישור שלכם לא מאשר סופית אלא תחילת תהליך. אנחנו יוצאים לדרך משותפת. צריך לסמוך על התהליך והאנשים משני הצדדים. שלב ראשון - אישור מחזיקי האגחים, ב 2 הקומות. כל הסדרות. כולן צריכים ברוב > 75% . לאחר מכן החברה תדרש לחתום על החוזה. ההסכם נחתם לנכון לעכשיו ולא לאחר אישור בי"מ. החברה תחטוף קנס 26 מלש"ח אם תנהל מו"מ עם מישהו אחר. נכנסת לתוקף התחייבות החברה לבלעדיות. סרצ'לייט יכולים לסגת אם החברה תבצע פעולות שלא תואמות את מה שסר'צלייט רוצה. אם יש הפרה של מצגים אבל אני לא רואה בהם סיכון. אנחנו חברה ציבורית ומפוקחת.
כלומר קודם אישור מחזיקים, אח"כ חתימה של החברה. אז הגשה לבי"מ לפי סעיף 350, ב 2 הקומות. רוצים בהליך אחד כדי לקצר. נבקש תוך 60 יום מבית המשפט. צריך גם אישור בעלי מניות ביקום. אם בי"מ לא מאשר אין קנס. אח"כ יהיה פרק זמן לקבלת היתר שליטה + רישום שעבוד מניות בזק לטובתנו.
אם ינתן היתר + שעבוד אז יקבע מועד לקלוזינג, ואז הכסף יזרום. יש פה 60 יום + 3 חודשים וסה"כ 5 חודשים, שעולים כסף לחברה ולכן זה על הקשקש (לעניין נזילות החברה בספטמבר)
- אין פיקדון וגם לא קנס מאת סרצ'לייט גם לא אחרי אישור בי"מ. זה לא הסכם as is. יש להם אפשרות יציאה עם סעיף מהותי (כלומר אם קורה משהו מהותי). ניסינו לצמצם סיכון בסעיף הזה בעזרת החרגה של כל מיני אירועים: תנאים כלכליים בישראל, שינויים בענף התקשורת, שינוי במחיר השוק, שינוי בדירוג האשראי, אי עמידה בתחזיות, IFRS וכן, גם נכס המס הוחרג (כלומר גם אם, חס וחלילה, טפו טפו טפו, פוגעים בבזק ומבטלים לה את נכס המס אז זה לא מאפשר לסרצ'לייט לברוח). אח,כ הוא אמר שזה בתנאי שזה עד 1.2 מיליארד.
גם שביתות עובדים הוחרגו. ונגיד שקרה משהו מהותי? אז כדי לפוצץ את העיסקה זה צריך להשפיע מעל 25% משווי הממכר. לפי מה שהבנתי מדובר על ממכר ברמת ביקום, ולא בזק, ואז היו כאלה שאמרו שזו אופציה תנודתית. נכון.
- תנאים מתלים לעיסקה. רשימה ארוכה. היצר שליטה, ממונה על הגבלים עיסקיים, אישור בי"מ, אישור בורסה, אסור שינוי בדירקטוריון בזק (סרצ'לייט רוצים 2 מתוך 9), המשך סחירות של הני"ע.
- תביעות. אז ככה. יש כרגע 3 תביעות גדולות: חורב דיבידנד ביקום-א.זהב. זו תביעה נגזרת. אין דרישה של סרצ'לייט לסילוק שלה.
2 תביעות ייצוגיות גדולות, מול בזק, ביקום וכולם. אלה תביעות מורכבות הקשורות לחקירות בזק וזה עולה עד ליורוקום. זה נדון ע"י היועץ המשפטי לממשלה. גם בזק בעצמה לא נותנת הערכה לגבי התביעה הזו. יש עוד תביעה, רק בארה"ב, ושם אין בזק אלא ביקום. שם יש מקום לפשרה בסכום לא מהותי אך זה דורש התייעצות.
 
עופר גזית - תביעת חורב אמורה בעצם להיות אפילו נכס של ביקום (כלומר שאינטרנט זהב תצטרך לפצות את ביקום ולכן מבחינת סרצ'לייט אין בעיה עם זה)
 
עו"ד אופיר נאור: ביום א' יש דיון בבי"מ לגבי הגדלת הון רשום של ביקום. כל בעלי המניות הסכימו מלבד א.זהב. לסרצ'לייט אין בעיה עם זה.
 
אח"כ עברנו לדיון פנימי מסווג. 
 
ההצעה החדשה של סרצ'לייט הרעה את התנאים והרבה מהנוכחים הביעו את מורת רוחם (בנימוס, לא היו צעקות כפי שקורה לא פעם בקומה למעלה של א.זהב).
אז אמנם אין צעקות אבל בהחלט יש אסרטיביות - נציגי אלטשולר והראל היו מאד מאד לא שבעי רצון מהעיסקה החדשה ואמרו שהם חושבים להצביע נגד, מה שעלול לפוצץ את כל העסק, אז מי שחשב שהוא הולך לטיול בפארק עם עיסקה סגורה ונעולה כדאי שיחשוב פעמיים. אנחנו עדיין רחוק רחוק משם.
גם הנציגות לא מבסוטה.
 
אח"כ שאלתי אנשים אם לא מדאיג אותם שפיצוץ העיסקה הולך להוריד את כל הניירות בקבוצה (גם בזק כי השוק יחזור ויפחד משפיכה של מיליארד וחצי שקל סחורה לשוק) וענו שזה אכן יכול לקרות בטווח הקצר אבל בטווח הארוך הם יוכלו לחזור ולעלות.
אני לפחות בטח לא הייתי מגדיל פוזיציה בתנאים האלה, אם לא מממש ויוצא. זה שהניירות בשוק עולים זה אפילו מפתיע. לא הייתי מתפלא אם כל הפירמידה היתה יורדת.
 
האם להצביע בעד או נגד העיסקה החדשה והקשה שסרצ'לייט מציעים?
לא פשוט. 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'תודה על המאמץ. מרתק ומעורר מחשבה'
תודה על המאמץ. מרתק ומעורר מחשבה
12/06/2019 | 17:08
31
לצפיה ב-'בצדק, חרא של עסקה.'
בצדק, חרא של עסקה.
12/06/2019 | 19:56
1
41
לצפיה ב-'תראה...'
תראה...
13/06/2019 | 11:44
35
אין ספק שסרצ'לייט באו לכאן לא בגלל ציונות אלא כדי לחלץ עיסקה טובה מבחינתם, ולגיטימי שהם מנסים לשפר אותה כמה שהם יכולים.
המחוייבות שלהם היא לעמיתים שלהם, ואם אפשר לשפר עמדות על חשבוננו הישראלים? אז למה לא? זה וול-סטריט (גורדון גקו  )
 
ועדיין - אם נצביע נגד אז המשמעות היא שביקום מניה הופכת לנייר חלשלוש, כשגם אם מצליחים גם לפדות את סידרה ב' וגם לרפא את קובננט ה 650 של נושי ג', בעזרת גיוסון של 200 מלש"ח, בעלי המניות צריכים לשקשק מכל גיהוק אצל בזק.
 
אם יקרה הפאק הכי קטן אצל בזק אז נושי ג' משתלטים על מניות בזק ומוכנים למכור אותן גם במכירת חיסול.
היי. הייתי שם. זה בדיוק מה שבוריס ממגדל אמר באסיפת אידיבי י"ג לפני חודשיים:  כמה שאתה חושב שכלל ביטוח זולה ושאלשטיין ונושי אידיבי ט' מורטים את שערותיהם מרוב יאוש? ליבי ליבי אבל מבחינת נושי י"ג אפשר למכור את הנכס גם במחירי סוף העונה הללו וזה סבבה לגמרי.
בנוסף זה אסון מבחינת שאר בעלי המניות (כלל ביטוח במקרה ההוא, בזק במקרה הזה) והנייר של בזק עלול לרדת לקידומת 1XX  וזה בלי הרעה מיוחדת אצל בזק.
 
אם בנוסף תהיה הרעה אצל בזק, ו 11 מיליארד הנושים שלה יתעצבנו? אז בכלל לא רוצה לחשוב מה עלול לקרות 
 
אז כ"כ כ"כ ברור שכדאי לנו להצביע נגד העיסקה? 
 
ולא. אני לא מאושר מההרעה.  המשמעות היא שבלי שעבוד על בזק יותר קשה לי לראות איך מעלים את האגח שלי לדירוג BBB (שזה חשוב לי כדי שכל קרנות הנאמנות בארץ יסתערו כאחוזי אמוק על הסחורה שלי  ) ומאזור ה A הפנטזיונרי  אני בכלל יכול לשכוח.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מחר יש אסיפה של אינטרנט זהב'
מחר יש אסיפה של אינטרנט זהב
12/06/2019 | 17:30
56
וביום ראשון אסיפה של ביקום ב'.
 
כולם הולכים לשמוע את התנאים הקשים שסרצ'לייט מציבה בהסכם הסופי 
לא מוי כיף. 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'התגובה בשוק הפוכה לגמרי '
התגובה בשוק הפוכה לגמרי
12/06/2019 | 17:41
6
79
שמחה וצהלה, מניות ביקום ובזק מנתרות כאילו זהו, העיסקה סגורה וחתומה ואין מה לדאוג יותר. 
 
האוירה באסיפה היתה שונה ב 180 מעלות. אווירת נכאים 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'זה בסדר. האסיפה פסימית והשוק אופטימי. מאמין שהשוק צודק'
זה בסדר. האסיפה פסימית והשוק אופטימי. מאמין שהשוק צודק
12/06/2019 | 17:58
2
38
לצפיה ב-'באגחים העליות הפסיקו. כנראה מחר ירידות.'
באגחים העליות הפסיקו. כנראה מחר ירידות.
12/06/2019 | 18:40
1
56
רק אם בי קום ג יצביעו בעד הניירות יחזרו להתרומם וגם אז יש לנו עוד כמה חודשים של חוסר ודאות.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'וזה אכן מה שקורה'
וזה אכן מה שקורה
13/06/2019 | 12:18
24
לצפיה ב-'מנפלאות הבורסה'
מנפלאות הבורסה
13/06/2019 | 12:22
2
63
מנית בזק בירידה חדה של ארבעה אחוזים.
 
מנית בי-קום בירידה של שניים וחצי אחוזים.
 
ושער של איזו מניה עולה בשמונה אחוזים? 
 
השער של ... אינטרנט זהב!
 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אהה, את זה אני דווקא כן יכול להסביר'
אהה, את זה אני דווקא כן יכול להסביר
13/06/2019 | 12:46
1
56
מבחינת בעלי המניות של אינטרנט זהב, אם מפוצצים את העיסקה, אז עוברים ממצב של וודאות לקבל 0 למצב שמקבלים 0 בסבירות של 99% , אבל יש אחוז אחד בודד של סיכוי שאיכשהו, במצב אוטופי  נדיר ומיוחד, בזק פתאם תהפוך לסחורה הכי חמה בעיר, אם לא בעולם, כל משקיעי העולם ינהרו לבורסה בת"א ויבחרו מכל המניות בבורסה דווקא בבזק הבינונית (ולא, סתם, נגיד, בדלק קבוצה הצומחת ושהולכת להנפקה בלונדון בעתיד, למה שיעשו דבר משונה כזה? לא יודע, נגיד, נזרום) ואו אז המניה של אינטרנט זהב כן תהיה שווה משהו.
 
אז בשביל הסיכוי הזעיר הזה יש כמה שמוכנים להחליף שקלים טובים שאיתם אפשר לקנות למשל המבורגר של ביונד מיט ולהיות שבע ליום אחד בניירות טואלט של אינטרנט זהב 
 
לדעתי עדיף לקחת את השקלים שמציעים בביד בספר הפקודות של אינטרנט זהב ולגשת לקנות איתם טופס לוטו. הפרס הראשון במוצ"ש הוא 20 מיליון שקל. לא רע. 
 
אם מתעקשים על הבורסה אז אני חושב שהייתי קונה אפילו את כתב האופציה של רציו פטרוליום (כי המניה "סולידית" ומצ'עממת מדי, האופציה עשתה פי 10 על הכסף השנה, לאחרונה "טיפה" יורדת, יחד עם המניה המצ'עממת) או את פטרוכימיים המניה (לא אגח פטרו 1, שזה "סולידי" יחסית) לפני שהייתי קונה מניה של אינטרנט זהב 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'רגע, שנייה, מצאתי עוד נייר אטרקטיבי למשקיעי א.זהב '
רגע, שנייה, מצאתי עוד נייר אטרקטיבי למשקיעי א.זהב
13/06/2019 | 13:01
66
מירלנד. לא. לא האגח בשער 30. זה ברור שסולידי מדי.
לא. לא המניה בשער 19. גם היא מצ'עממת מדי (לפני שנה היה 140).
כתב האופציה!
 
טוב. בסדר. לא אופציה 1. היא בכ"ז פוקעת בחודש הבא אז לא נסחף. זה מוכרים בלבד. יהיה שווה משהו רק אם איכשהו תגיע הצעת רכש חלומית, תוך חודש.
 
אופציה 2. יש לה עוד שנה לחיות. יש מוכרים ב 1.60 . לפני שנה האופציה נסחרה בשער 16. פי 10 מהיום. כתב האופציה בשער 1.6 נראה לי לא פחות אטרקטיבי מאשר המניה של א.זהב. היי. אם תוך שנה מירלנד תצליח לצאת מהמצוקה אז כתב האופציה יכול להיות שווה פי כמה מהיום. סיכון מטורף כמובן.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אתה יודע- בבוקרס יש שומן טראנס'
אתה יודע- בבוקרס יש שומן טראנס
16/06/2019 | 16:10
1
41
לפי דעתי סיגנון ההשקעה שלך יכול לגרום למחלות לב.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אבל יש גם צדדים חיוביים'
אבל יש גם צדדים חיוביים
16/06/2019 | 17:40
41
אתה כל היום מטייל בארץ ואולי עושה קצת ספורט, מכיר כל מיני אנשים בישיבות, פוגש ורואה כל מיני עו"ד ושאר אוכלי חינם שמרוויחים מיליונים על חשבונך, מרגיש חשוב מאד כשאתה מצביע בהצבעות על תספורת קצוצה כזו או אחרת.
 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אלטשולר והראל כרגע מצביעים נגד'
אלטשולר והראל כרגע מצביעים נגד
16/06/2019 | 18:57
49
אני הצבעתי בעד אבל לא אומר שלא מודאג. העיסקה עלולה להתפוצץ ואז כל הפירמידה עלולה לרדת.
 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'סרצ'לייט קצת משפרים את החוזה לפי בקשת הראל'
סרצ'לייט קצת משפרים את החוזה לפי בקשת הראל
<< ההודעה הנוכחית
17/06/2019 | 12:28
1
27
ככל הנראה בקשר להעלאת הסבירות שנקבל שעבוד ראשון על נכס מניות בזק, שזה אחד הנושאים שהטרידו אותנו באסיפה.
 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ויכוח באינטרנט זהב סידרה ג''
ויכוח באינטרנט זהב סידרה ג'
17/06/2019 | 14:12
33
זו סידרה די קטנה, ויש בה שני מחזיקים פרטיים עם פוזיציה די גדולה, בטח ובטח בנייר כה מסוכן. יצא לי לפגוש אותם באסיפות א.זהב בעבר.
 
הם הרבה (הרבה הרבה) יותר אופטימים ממני בנוגע לעתיד פירמידת בזק, ומשכך סבורים שיש להתנגד להסדר:
 
מומחה בית המשפט, רו"ח אבישי עובדיה (שיש לו גם טור בגלובס למי שמכיר), הרבה פחות אופטימי מהם, ודעתי די דומה לשלו:
 
הם ככל הנראה הולכים להפיל את ההצבעה בסידרה א.זהב ג' הקטנטנה (20 מיליון נקוב, שבערכי שוק זה 7 מלש"ח, רבע מזה זה פחות מ 2 מיליון שקל), אך לבית המשפט ישנה הסמכות לאכוף את ההסדר, אם הכסף הגדול, שזה 2.5 מיליארד שקל אצל ביקום וכן סידרה ד' של א.זהב (680 מיליון נקוב, כ 225 מלש"ח בערך שוק) כן מסכימות.
אי אפשר שכמה מלשחים בודדים יסכנו סכומי עתק של כסף ציבורי.
 
בסידרה ג' של ביקום כן יש כסף גדול שמתנגד, של הראל ואלטשולר, ואלה גם מעלים טיעונים טובים נגד, אולם לטובת הראל סרצ'לייט משפרים היום את הניסוח כדי להגביר וודאות לגבי שעבוד המניות. אם ישפרו עוד קצת זה יוכל להקל יותר על הראל לשנות את ההצבעה מנגד לבעד. את אלטשולר יהיה קשה יותר לשכנע, וסרצ'לייט יצטרכו ללכת עוד כברת דרך כדי לשכנע גם אותם. הלוואי 
עניין ה 685 מלשח מטריד למשל, ועדיף היה אם היה יורד מהעיסקה או שהיה מצומצם משמעותית. נגיד ל 600.
 
 
בורסה ושוק ההון >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ