לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2554525,545 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'הערות - אידיבי'
הערות - אידיבי
<< ההודעה הנוכחית
19/04/2019 | 08:01
30
249
א. נכון לסוף ינואר קרנות נאמנות החזיקו כ-250 מיליון ע.נ. אג"ח ט' מזה כ-70 מיליון ע.נ. בקרנות אג"ח תל בונד תשואות ואג"ח תל בונד מאגר שמדיניות ההשקעה שלהן היא השקעה באג"ח קונצרני בדירוג השקעה מינימלי של -BBB (מעלות).

מאחר ודירוג אג"ח אידיבי ט' ירד מתחת לדירוג ההשקעה המינימלי , עדכון הרכב הקרנות הנ"ל יחול כבר במאי הקרוב, ויתכן שגם החזקות של קרנות אחרות כפופות לדירוג השקעה מינימלי, יש לשער שנראה היצעים כבדים מאד בימי המסחר הקרובים. לא נותר אלא לקוות שאלשטיין יעוט על המציאה וירכוש את ההיצעים במחצית מערכם המאזני.

ב. בדצמבר האחרון הגיעו אידיבי והמפקח לסיכומים שאושרו בדירקטוריון אידיבי ושכללו גם הפסקת מנגנון הסוואפ (ראה למטה) . הנחתי עד לאחרונה שבתמורה קיבלה אידיבי "משהו", "והמשהו" הזה שיערתי שהוא הפסקת מכירות ה-5% עד לסוף השנה שאז ממילא חייב אלשטיין למכור את החזקתו או לקבל היתר מתוקף חוק הריכוזיות. מסתבר אבל שאידיבי לא קיבלה דבר וכעת עליה למכור בשוק כל 4 חודשים החל ממאי 9-10% ממניות כלל ביטוח (כולל סגירת סוואפים). להערכתי ברקת לא התרשם מבקשת ההיתר של אלשטיין וכנראה סבור שאין בה ממש למעט משיכת זמן נוספת. אסייג כאן ואומר שברקת ביקש לאשר מראש את מנגנון המכירה הקרוב ואולי יימצא פתרון כלשהו (סבירות נמוכה לדעתי)

ג. ההתנהלות של אלשטיין והדירקטורים בענין מכירת כלל היתה עד כה לא פחות משערורייתית. לא קודמה ברצינות מכירת כלל ביטוח לצדדים שלישיים , עסקות הסוואפ גרמו להפסד עד כה של כ-250 מיליון ש"ח , וגם בקשת ההיתר הוגשה באיחור רב וממש ברגע האחרון . כולם כאן חשופים לתביעות אישיות.

ד. אופטימיות זהירה- בהנחה ומניות כלל ביטוח יימכרו בשוק במחיר שלא שונה מהמחיר היום (שזו היתה הנחת הדירקטוריון בדוח הכספי) מצב הנזילות לשנתיים הקרובות סביר והשווי הנכסי עדיין הינו באזור האפס (ראה למטה)

ה. לא חושב שכדאי לנאמן ט לבקש פירוק מטעמים הבאים א. התשלום הקרוב ביוני הינו תשלום ריבית לט'  ב. אין הערת עסק חי בדוחות הכספיים  ג. נזילות טובה לשנים הקרובות.  בהחלט אבל כדאי שנאמן ט יוציא מכתב לדירקטוריון ובו יעלה את ענין ההתנהלות הכושלת במכירת כלל ביטוח, חשש להפרת חובת נאמנות, וידרוש הזרמה מיידית בגובה הנזק. את אותם מאות מיליונים שאלשטיין התכוון להזרים לחברה היעודית שהיתה אמורה לרכוש את כלל ביטוח , שיזרים במקום זאת לאידיבי עצמה (זאת היתה ממילא אחת האלטרנטיבות בבקשת ההיתר)

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מסכים, קרנות סולידיות תהיינה חייבות למכור'
מסכים, קרנות סולידיות תהיינה חייבות למכור
19/04/2019 | 08:43
2
147
וזה מה שראינו בנעילה של יום חמישי. סביר שנראה אותן מוכרות גם בשבוע הבא.

לגבי קרנות שלא מחוייבות לדירוג השקעה של מינימום -BBB ?
אני משער שהן לא תמהרנה לממש, מכיוון שעוד קודם התשואה בנייר היתה גבוהה יחסית (20% צמוד) לסקטור ה BBB, כלומר השוק מראש הניח סיכון גבוה יותר מהמקובל בסקטור.
זו אחת הסיבות מדוע אני למשל חששתי מלהגדיל עוד. התשואה פשוט היתה צורמת בחריגותה, כלומר אף אחד לא באמת חשב שזה אגח של BBB.
אם נתבונן באגחי BBB נראה שהתשואות המוצעות למשקיע כיום הן  7-14%
אגחי +BBB מציעים 1-8.8% (בדסק"ש י')

אני מחפש עוד אגחים עם תשואה של 20-30% ודי קשה למצוא כאלה. יש את סטרווד אותה אנו מזכירים מעת לעת, המציעה 29% .
בין סטרווד לאידיבי ט' אני מעדיף את אידיבי. חד וחלק. סטרווד נמצאת בסיכון ממשי לקבל 0, אם גולדמן זאקס יקרקפו את החברה ב 2021.

בתשואה יותר גבוהה אני מוצא את אינטרנט זהב ד', המציעה 85% אבל זה בתיאוריה. זה אגח שהולך לתספורת 50% בקרוב.
בתשואה יותר נמוכה יש את אול-יר הלא מובטחות (ב, ד) עם 17-19%, כשאני לא אוהב את הנכסים שלהם, ומתחתיהם את דלשה ג' שלי, עם שעבוד, המציע 14% . איתו אני מרגיש די נוח (בתשואה דו ספרתית), גם אחרי מהלך מאד יפה שעשיתי איתו מדצמבר השחור ואני לגמרי מוכן לשבת איתו לפידיון, ואחריו דלשה א', בלי שעבודים.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'תיקון, הוספתי עכשיו אגחים בלי דירוג'
תיקון, הוספתי עכשיו אגחים בלי דירוג
19/04/2019 | 08:52
1
121
באזור של אידיבי ט' יש לנו את אגחי אפריקה עם תשואה תיאורטית של 40-50%, אולם כמו אינטרנט זהב, אלה אגחים שהולכים לתספורת וודאית.
יש את פטרו 1, שזה בכלל אופציה על בזן ולא באמת אגח
יש את מירלנד עם 34%, שנמצא אצלי בתיק. אההה. בין מירלנד לאידיבי ט'? אני לוקח אידיבי. אין שאלה בכלל, ולא שאני לא מאמין במירלנד.
אחרי זה יש את פטרוכימיים הסולידיים יותר, ב' ג' ואחרי זה ארזים (לא זוכר מה הסיפור שלה) עם 20%. אחרי זה אלביט הדמיה ט', שהסיבה לתשואה הגבוהה זה מחמ קצרצר. זה אגח סבבה לגמרי, איתו אני נשאר לפידיון.
אחרי זה מידאס שזה היה אגח שהגיע לדיפולט, לא? ובסוף יצא שהם כן הצליחו לשלם, בקושי. נראה שהסיבה ל 18% שלו זה המחמ הקצרצר ואין סחירות.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'גם במיון לפי שער נראה שבאזור ה 70 אין מתחרים אטרקטיביים'
גם במיון לפי שער נראה שבאזור ה 70 אין מתחרים אטרקטיביים
19/04/2019 | 09:03
111
באזור הזה יש בעיקר את פטרו ב/ג, אפריקה, MDG, ארזים, ספנסר ואול יר לא משועבדים.

לכן אני מסיק שלשחקני אגח מקומיים זה נראה כמו קנייה לא רעה.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'יאללה תצטרף להימור'
יאללה תצטרף להימור
19/04/2019 | 08:58
18
110
בכמה אגח ט' תרד לדעתך במשך חג הפסח?
אתה מחזיק בנייר אגב?
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'היא בהחלט יכולה לרדת, בגלל המכירות הכפויות'
היא בהחלט יכולה לרדת, בגלל המכירות הכפויות
19/04/2019 | 09:11
5
106
לצערי יש לי את הנייר בתיק.

האם הייתי מוכר היום? לא, והסברתי למעלה למה. זה פשוט קנדידט אגח זבל לא רע בכלל, ברמת המחיר הזו של 70 ותשואה 24% צמוד.

האם אוסיף/אמצע? כנראה שגם כן לא, כי כאמור כבר יש לי את הנייר בתיק, ואישית אחרי דצמבר אני מעדיף פחות סיכון (ע"ע ביקום). אבל אני לא יכול לאמר שזה לא מפתה. 
לו לא היה לי את הנייר בתיק? אז כן, הייתי שם לימיט אכזרי למטה ומקווה לצוד משהו, מצד קרנות שחייבות למכור  אפשר לעשות כאן טרייד טוב (בהנחה שאלשטיין לא נורא מתפעל לשרוף 2 מיליארד שקל בעתיד  )
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מעניין כמה כל הפנטזיונרים פה מופסדים בנתיים על הנייר'
מעניין כמה כל הפנטזיונרים פה מופסדים בנתיים על הנייר
19/04/2019 | 09:16
4
108
ומתי ואם יגמלו מהדיסוננס הקוגנטיבי הכבד בו הם שרויים.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'כנראה 99%'
כנראה 99%
19/04/2019 | 09:22
3
126
אם נפתח גרף רב שנתי על אידיבי ט' נראה שהנייר החזיר את כל העליות של השנים האחרונות. הנייר חזר לשנת 2016 ורק מי שהכניס אותו לתיק ב 2015 עדיין מורווח קצת.

אם אינני טועה אז היה הדיפולט באידיבי אחזקות ובעל הבית היה דנקנר שחשב להביא איזה סרדין רוסי שיציל אותו (גרנובסקי).
הפירמה היום פחות ממונפת הודות להזרמה של 2 מיליארד שקל מהארגנטיני + אקזיט מכתשים. גם חלק מהנכסים למטה במצב טוב יותר (שופרסל, נכסים ובניין/גב ים)
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'נחמד שאתם סופרים את ההפסדים ב- ט. אך אם אתם רוצים להיות'
נחמד שאתם סופרים את ההפסדים ב- ט. אך אם אתם רוצים להיות
19/04/2019 | 12:42
2
125
הגונים תבחנו את התמונה כולה, והיא כוללת את אגחים ז, ח ו- י שנרכשו בשערים הנוכחיים של ט וקיבלו פארי מלא ויפה. אני מחזיק היום הרבה ט וגם אם השקעה זו תתאפס, אשאר מורווח עם הרומן הפורה עם אלשטיין.
אם העבר עם אלשטיין מעיד על העתיד (עמידה בכל התחיבויותיו) אז נראה ש- ט היא הכלה הכי יפה בשוק. כאמור, מחזיק
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ג'רמי מקרן יורק היה תותח '
ג'רמי מקרן יורק היה תותח
19/04/2019 | 13:24
1
122
ישב על ז' ו-י', עשה בי"ס לאלשטיין ויצא עם פארי מלא מלא כמו מלך  (נכון, גם אנחנו יצאנו), והשאיר לנו לאכול את כל הלקרדה ב-ט' 

במבט בדיעבד הטרייד הפנטסטי שלי ב-ז' גרם לי לפרגן יותר ל-ט'. חבל. 
בדוק עם עצמך אם גם אצלך לא היה פירגון פסיכולוגי כזה.

אני עדיין לא מבין מה בדיוק עבר לי בראש כשהגדלתי ב 2018 בתלת ספרתי כשהנייר ירד טיפה מהשיא.  הייתי יכול להגדיל עכשיו כמו מלך. כאגח זבל באזור ה 65-70 זה אגח זבל לא רע בכלל בכלל (יחסית למה שיש בשוק).
מה לעשות? אנחנו רק בני אדם, וטועים. 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'כמה דברים. אל תנסה לסכם את האחזקה של ט לפני הקץ (שהאגח הגיע'
כמה דברים. אל תנסה לסכם את האחזקה של ט לפני הקץ (שהאגח הגיע
19/04/2019 | 14:18
113
לפרעונו הסופי או למרבה הצער לחדלות פרעון).
כל אלה שהשקיעו בעבר ובהווה באגחי אידיבי יודעים שאלשטיין הוא לא רציונלי ולכן כל עוד שהוא לא ינטוש אנו נרוויח.
לגבי פספוס הירידות (למה לא המתנתי שהאג ירד), זו חוכמה בדיעבד שלא נחשבת. אנו כל הזמן אומרים שלא ניתן לתזמן את השוק, וזו באמת כוונת האימרה.
מצרף כתבה על המלאך הלא רציונלי שלנו

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'יאללה בוא נהמר'
יאללה בוא נהמר
19/04/2019 | 12:25
11
112
אני אומר שאג''ח ט עד סוף השנה באיזור 90 אגורות...
גילוי נאות, מושקע ומופסד בסכום נכבד באג''ח בשער קניה ממוצע של 76 אגורות
אבל בוא אני אתן לך טיפ קטן, אל תסתכל לטווח הקצר אלא לטווח הארוך.
אתה עושה לי דה ז'ה וו לתקופה שקנינו את אגח אחזקות ד' ב20 -25 אגורות ושכמו עכשיו, היו כמוך שצעקו שאחזקות שווה 0, וכל מי שקנה פנטזיונר ולא הסתכלו מעבר לעכשיו, אז בסוף, אחרי שנה וחצי האגח הגיע ליותר מ60 אגורות, וכל העכברים נכנסו בחזרה לחורים.
אל תהיה אותו עכבר...

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לדעתי עד סוף שנה אג"ח ט' = פארי. להלן ההסבר.'
לדעתי עד סוף שנה אג"ח ט' = פארי. להלן ההסבר.
19/04/2019 | 13:00
10
137
לא יכול להיות מצב ביניים של שער 90 אג'. ולמה? עד סוף שנה זו כלל ביטוח תימכר עפ"י חוק הריכוזיות או שיתקבל היתר שליטה לאלשטיין (תוך התאמות של דסק"ש לחוק הריכוזיות של הפרדה ריאלי מפיננסי) . זה אומר בכל מקרה כסף רב שייכנס לקופה . במצב זה בתרחיש סביר תהיה  החזקה דסק"ש שתעמוד מול אג"ח יד' עם הבטוחה ויהיה מזומן (בהנחה שגם ישראייר תמומש עד אז) מול אג"ח ט' בערך באותו סכום (ואולי יותר אם אלשטיין יקבל היתר ויביא תמורה עתידית מעבר לסכום שנדרש מיידית לרכישת כלל לצורך פירעונות אג"חים השנה).במצב זה תהיה תוכנית רכישת אג"ח דרמטית שתביא את האג"חים לפארי ועל הדרך נאסוף ריבית. 
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'יכולה להיות דחיה'
יכולה להיות דחיה
19/04/2019 | 13:15
113
נכון. כרגע אמורים לסגור עניין עד סוף השנה, אבל זה רק החלטה רגולטורית והחלטה אפשר לשנות, אם משמעותה נזק של מיליארד שקלים לציבור החוסכים בישראל.
זה גם לא כזה שינוי גדול אם ידחו את ביצוע מכירת הנכס בשנה-שנתיים.

בסופו של דבר על אידיבי לממש את הנכס כדי לשלם לנושים. האם זה נורא משנה אם זה יבוצע ב 2019, 2020 או 2021? לא ממש.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'חושב בעקרון כמוכם שמביעים את דעתם באופןרציונלי'
חושב בעקרון כמוכם שמביעים את דעתם באופןרציונלי
19/04/2019 | 14:07
2
98
לעומת אחרים הנסחפים שחוגגים ואומרים שהאגח שוה 0

גם בפעם הקודמת מעלות נזכרו להוריד דרוג לאחר ירידות חדות באגח אידיבי שהיה מדורג AA
אם אני זוכר נכון ןהוסיפו שמן למדורה

אני תוהה למי עזר פרסום ושינוי הדרוג רק גורם להפסדים למפוחדים ועוזר לבעלי ממון וכו
לרכוש אגחים בשערי מציאה
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אין מה לעשות, כשאגח יוצא מדירוג השקעה הוא חוטף'
אין מה לעשות, כשאגח יוצא מדירוג השקעה הוא חוטף
19/04/2019 | 14:28
1
89
לפרטיים זה יכול להיות טיימינג לא רע לצוד סחורה, וכך צדתי את ביקום ג' שחטף ירידה מ 95 ל 85.

מאחר ו-ט' זו סידרה גדולה תהיה מספיק סחורה בשבוע הבא לכל מי שירצה לקחת ביס מהקרנות שחייבות למכור. אידיבי זה לא ברן שקשה להשיג סחורה צפה. יש מספיק לכולם.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לא אתפלא אם דסק"ש ו/או אירסה יקנו אג"ח ט' שבוע הבא'
לא אתפלא אם דסק"ש ו/או אירסה יקנו אג"ח ט' שבוע הבא
19/04/2019 | 18:55
89
באג"ח שיקנו יוכלו לשלם תמורת כלל ביטוח
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לאנליסט - פיך וליבך שווים???'
לאנליסט - פיך וליבך שווים???
19/04/2019 | 17:39
5
111
איזה % מכספך אתה מתכוון להשקיע באג"ח אידיבי סידרה ט'
במהלך חול המועד פסח 2019?
לדבריך יש מצב לעשות מכה . . .

חג שמח
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'שמעון ריטבלט מה זה התגובה הזו מה זה קשור '
שמעון ריטבלט מה זה התגובה הזו מה זה קשור
20/04/2019 | 02:01
4
104
אם יקנה או לא יקנה  תהיה בטוח שיהיו קונים

ואם אתה כזה ממומחה תגיד לי כמה לדעתך שווה אגח ט
ובאיזה שער ליקנות  ותנמק
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ל- ZIV544 כנס לפירוט ותשובה'
ל- ZIV544 כנס לפירוט ותשובה
21/04/2019 | 11:52
3
98
לדעתי אג"ח ט' שווה 120 אגורות ליחידה
לכן שווה לקנות במחיר נמוך מ- 70 אגורות
גילויי נאות
אני אישית אינני מתכוון לפעול לפי הנאמר
חג שמח

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה למרות שלא נימקת '
תודה על התשובה למרות שלא נימקת
21/04/2019 | 12:21
2
86
ד.א. ההימור שלך היה מתוחכם משהו אבל חברך לפי שעה צריך לאכול כמה כובעים

גם לך חג שמח
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ל- ZIV544 נימוק - בכשל פרעון דסק"ש למחזיקי אג"ח אידיבי'
ל- ZIV544 נימוק - בכשל פרעון דסק"ש למחזיקי אג"ח אידיבי
21/04/2019 | 12:42
1
92
וזה תרחיש עם סבירות מאוד נמוכה לדעתי
גילויי נאות
למרות האמור אינני מתכוון לקנות אג"ח אידיבי
חג שמח
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'שוב תודה אמרת כמעט הכל'
שוב תודה אמרת כמעט הכל
21/04/2019 | 13:08
75
בבורסה אין בטוח ב100%
הכל שאלה של הסתברות אם היה בטחון מלא אגחי  אידיבי היו בשערים אחרים
נראה לי  ששער אגח ט אינו תואם לסיכון באופן קיצוני
ברור שכל אחד יעשה לפי הבנתו
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אני מוטרד מאוד'
אני מוטרד מאוד
19/04/2019 | 12:24
150

חג שמח. 
1. כמו תמיד ניתוח מעניין של חייק. יישר כח.
2. אינני מבין את התנהלותו של אלשטיין. הרגולטור הקודם רכשה לו טינה. הרגולטור הנוכחי (ברקת) העיר לו שבקשת ההיתר הוגשה באיחור. מדוע לא הגיש בקשה להיתר לפני כחודש חודשיים ?  המתין לנס ? משער שברקת יילך לקראתו במידה וימצא שבקשת ההיתר שלו רצינית.
3. בכדי לקבל היתר צריך להציג הון עצמי של חברה מעל מיליארד ש"ח (יש לו יכולת לגייס סכום נוסף) הוא אדם עשיר אז הוא בעל הון אישי מספק ומכיוון שהיה לו בעבר היתר שליטה  אזי גם מבחינת הוגנות ויושרה הוא עומד בקריטריון.
האם מישהו יכול להעריך כמה זמן נדרש לרגולטור לאשר היתר שליטה ?
בעבר הייתה לאלשטיין \ אידיבי היתר שליטה. היה והוא מזרים מיליארד ש"ח לאידיבי , במצב כזה למה שההיתר לא יחודש במיידי ?
4. המצב בסלקום בעייתי. לכן קרוב לוודאי שמדסק"ש לא יהיו דיבדנדים בשנתיים הקרובות (כספי דיבידנד עוברים לנאמנות של אג"ח יד).  מכירת ישראייר לא מתקדמת כראוי ומכירה כפויה של מניות כלל תקטין את התמורה. תיתכן בעיה תזרימית כבר בשנה הקרובה . לפי דעתי אחרי תשלום הריבית ביוני על הנאמן לפעול לשיפור הונה של אידיבי - או לקדם פירוק.
5. האם ניתן לראות את מסמך הבקשה להיתר שהגיש אלשטיין ? האם המסמך מסווג ורק לרגולטור מותר לקרוא אותו ? 

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'חבל שמאז פרסום הדוחות דסקש ואידיבי לא קונות כלום בשוק'
חבל שמאז פרסום הדוחות דסקש ואידיבי לא קונות כלום בשוק
19/04/2019 | 17:19
3
102
היתה קניה יפה של מניות ואגחים. חבל שהפסיקו לפחות הינו מקבלים הצהרת כוונות מסויימת.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ההצלה של אידיבי פיתוח עוברת דרך קניית האג"ח בשוק'
ההצלה של אידיבי פיתוח עוברת דרך קניית האג"ח בשוק
21/04/2019 | 10:04
2
109
תוך ניצול העובדה שהחזרת החוב דרך קנייה בשוק תחסוך מאות מיליונים.המימון יכול להגיע ממכירה של נכסים אפילו במחיר הפסד.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-' תיפרד משופרסל יאלשטיין '
תיפרד משופרסל יאלשטיין
21/04/2019 | 11:44
1
112
תקנה אגחים של אידיבי ב 50% מחיר.

רק הריבית שתקבל (יותר נכון שלא תשלם ) מאגח ט' שוות ערך לתשואה שתתן לך שופרסל ב 2019 , וזה ללא רווחי הון המוערכים ב 100%על האגחים .

שופרסל שווה לדסקש 1.5 מיליארד שח ונראה כי מיצתה את כל העליות , הדיבידנד השנתי שהיא מעבירה לדסקש בקושי 40 מיליון שח. 
שחרר אותה, שחרר לחץ בכל הקבוצה וכשיש קופה דשנה יש המון אפשרויות לשחק עם החרמנות שלך על כלל 

אז או שאתה אדיוט גמור או שאתה גאון והבאת למצב הזה כדי לשדוד את הקרנות שמחוייבות לזרוק סחורה. 

כרגע נראה שיש מי שאוסף סחורה ,מקווה שזה אתה ואפילו מקווה שזה אולי זה ג'רמי בלנק ? אולי נראה התנהלות אחרת.

לגבי הלחץ על אידיבי , לדעתי הדרך כל כך ארוכה ונחווה המון מפלות ועליות משום שיש כסף לריביות ב 2019 כאשר עליות/ירידות בערך מניות דסקש וכלל ביטוח משפיעות על התמונה בצורה קטלנית .

בכל מקרה לכלל ביטוח צפוי רבעון ראשון חזק מאוד ועושה רושם שסלקום מצאה תחתית.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'שופרסל זה נייר מעוף חזק'
שופרסל זה נייר מעוף חזק
21/04/2019 | 13:12
92
אשמח אם תמצא אנליזה עדכנית עליה.
חלק לא מבוטל מהאפסייד בעתיד אצלה אמור להגיע מנדלן.

הנה רק משהו אחד שהם מפתחים כיום - מרכז מסחרי ומשרדים בקרית מוצקין (החווה תנופת בנייה משמעותית בשנים האחרונות, יש לי ידידה שזכתה שם במחיר למשתכן, הולכים לגור שם הרבה אנשים כך שהמרכז הזה יעבוד טוב)
עוד חטיבת קרקע, ברעננה:

שופרסל זה הרבה יותר מרק קמעונאות כמו אצל רמי לוי או ויקטורי.
הנייר נסחר לפי ש"ש של 5-6 מיליארד ומכפיל רווח 20, שלא נראה זול במיוחד (מכפיל דומה נמצא אצל רמי לוי ו-ויקטורי), אבל מעל 2 מתוכם זה שווי נדלן (ולכן אם תוריד מהשווי תגיע למכפיל רווח שוטף נוח יותר), וגם בקמעונאות הם עובדים מצויין.

נייר פצצה. מוכרים רק אם חייבים. לפי הגרף גם השוק אומר זה באופן די ברור בשנים האחרונות.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מי הקונה המסתורי בנייר? ג'רמי חוזר למקום הפשע? '
מי הקונה המסתורי בנייר? ג'רמי חוזר למקום הפשע?
21/04/2019 | 12:19
2
115
אפשר היה לצפות שהנייר ימשיך לחטוף היום, אחרי שחטף שביעיה ביום חמישי אבל נראה, כרגע בכל אופן, שמול ההיצעים של הקרנות מגיעים גם קונים.
הנייר ירד לזמן קצר שלישיה וכעת לל"ש פחות או יותר. אפילו ירוק מדי פעם.
ווליום גבוה של 14 מלש"ח.

יכול להיות שזה לא קונה מסתורי כמו ג'רמי אלא סתם קרנות high yield שהתכוננו למאורע כזה.
כל עוד מדובר בהיקף מכירות של 10 מלש"ח ביום הן יכולות לבלוע את הסחורה שמשחררות הסולידיות (אחרי שכבר היתה זפטה לאזור ה 68)
חשבתי לתומי שיגיע היצע של 100-200 מלש"ח וזה כבר משהו שהשוק הרגיל יתקשה לבלוע בלי המשך ירידה.

אם ג'רמי חוזר למקום הפשע אז קרנות כאלה זוממות על בלוק של כמה מאות מלשחים, ודבר כזה קשה לקנות בשוק הקטן שלנו (למעט תקופות נדירות כמו הורדת דירוג לזבל כשסולידיות חייבות לשחרר בלוקים גדולים של סחורה)
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'15.7 מלש"ח, ועוד לא נגמר היום'
15.7 מלש"ח, ועוד לא נגמר היום
21/04/2019 | 13:46
1
77
לצפיה ב-'16.5 מלשח, עלה אחוז וחצי'
16.5 מלשח, עלה אחוז וחצי
21/04/2019 | 18:34
57

הודעות אחרונות

10:37 | 24.05.19 amitamit2000
11:10 | 23.05.19 דודי 0709
12:20 | 22.05.19 amitamit2000
11:17 | 22.05.19 dw
08:10 | 22.05.19 נחש משקפיים3
11:38 | 21.05.19 dw
11:29 | 21.05.19 dw
21:47 | 20.05.19 יוסי אבא של רז
11:55 | 20.05.19 הסוחר הצעיר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ