מישהו קרא את הכתבה על יוסי מימן בכלכליסט?

מצב
הנושא נעול.

Royalc

New member

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3758687,00.html

לא ידעתי שמצבו הרפואי היה כל כך קשה, מאחל לו רק בריאות.
אבל בכתבה עצמה הוא מוצג כאיזה חסיד אומות עולם שכל מה שרצה זה לעשות שלום ולקרב נפשות במזרח התיכון, ולא אכפת לו אפילו מהכסף. גם מהטוקבקים המפרגנים אפשר להבין שמדובר בכתבה שמוציאה אותו באור חיובי מאוד.
אני לא בטוח שמחזיקי אג"ח אמפל יסכימו עם האמירה שלו שהוא עשה מעל ומעבר בשביל להחזיר להם את הכסף, וכמובן הציטוט האלמותי
"לאורך כל הדרך לא דפקתי אף אחד. אני מעדיף להיות הפראייר ולא המנוול. אנשים היו מנוולים כלפיי, אבל אם אנשים חשבו שאני פראייר — לא מפריע לי, אין לי בעיה כזאת".
dw, אתה בדרך כלל מגיב בכתבות כאלה לספר את הצד של המחזיקים, מה קרה שנדמת?

dw2322

New member
צודק, הוספתי כעת גם כן תגובה

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3758687,00.html

לא ידעתי שמצבו הרפואי היה כל כך קשה, מאחל לו רק בריאות.
אבל בכתבה עצמה הוא מוצג כאיזה חסיד אומות עולם שכל מה שרצה זה לעשות שלום ולקרב נפשות במזרח התיכון, ולא אכפת לו אפילו מהכסף. גם מהטוקבקים המפרגנים אפשר להבין שמדובר בכתבה שמוציאה אותו באור חיובי מאוד.
אני לא בטוח שמחזיקי אג"ח אמפל יסכימו עם האמירה שלו שהוא עשה מעל ומעבר בשביל להחזיר להם את הכסף, וכמובן הציטוט האלמותי
"לאורך כל הדרך לא דפקתי אף אחד. אני מעדיף להיות הפראייר ולא המנוול. אנשים היו מנוולים כלפיי, אבל אם אנשים חשבו שאני פראייר — לא מפריע לי, אין לי בעיה כזאת".
dw, אתה בדרך כלל מגיב בכתבות כאלה לספר את הצד של המחזיקים, מה קרה שנדמת?
עוד נושים מוזמנים להעיר גם, כדי שלא יתקבל הרושם כאילו מדובר בצדיק הדור.

בסופו של דבר אנחנו מדינה קטנה, ומי שמתנהג באופן מביש כלפי נושיו לא יכול לצפות שישכחו לו את זה.

ל- DW לא צדיק, לא מנוול המחזיקים "דפוקים"

עוד נושים מוזמנים להעיר גם, כדי שלא יתקבל הרושם כאילו מדובר בצדיק הדור.

בסופו של דבר אנחנו מדינה קטנה, ומי שמתנהג באופן מביש כלפי נושיו לא יכול לצפות שישכחו לו את זה.
אני, כידוע לך, הייתי שם בזמן אמת
העובדות הן כדלקמן:
1. אכן העסק המרכזי (צינור הגז) נפל
ולא בגלל בעל השליטה באמפל מימן יוסי.
2. הוצע למחזיקים הסדר והם לא קיבלו אותו
3. התקווה של המחזיקים לריקברי התבססה בעיקר
על תמורות מהמשפט נגד ממשלת מצרים.
(במבחן התוצאה בדיאבד התביעה הצליחה)
&nbsp
לנוכח הנ"ל כל מחזיק שיש לו טענות
יכול לפחות להיות ישר עם עצמו כי
משהתבררו 3 העובדות הנ"ל והאג"ח
עדין נסחר בבורסה היתה אפשרות לחתוך.
(ג.נ. גם היום אני טוען שנהגתי נכון כשחתכתי
וסביר שכך אנהג גם בעתיד בנסיבות דומות)
&nbsp
האיש יוסי מימן לא מעניין אלא היסטוריונים
וכותבי ביוגרפיות. אג"חים הוא לא יגייס יותר.
דעתי לא מחזיק ולא ממליץ
&nbsp

Endometriosis

New member
נכון, אך בעיקר חשוב לקרוא כדי ללמוד, כי ההיסטוריה סופה לחזור

העובדות הן כדלקמן:
&nbsp
&nbsp
דעתי לא מחזיק ולא ממליץ
&nbsp
נכון, אך בעיקר חשוב לקרוא כדי ללמוד, כי ההיסטוריה סופה לחזור
מימן כמו כל אדם, ובוודאי איש עסקים, עשה מבחינתו את המירב במצב העניינים שנוצר, גם אם עיקם את הצדק כלפי האחרים, כי הוא הבין מהר מאוד שבמצבו הצדק כלפי האחרים הוא במקרה הטוב במקום השני לטובתו שלו ויהא המחיר אשר יהא.

בגילו ובמצבו, הוא ויתר על שוק ההון הישראלי, בוודאי גם לפני האירועים הבריאותיים, הוא ישאר אמיד.

העניין החשוב, הוא הפקת הלקחים של המשקיעים מהאירוע, וההבנה שצריך להעריך את המצב כפי שהוא, לא אופטימי ולא פסימי, ריאלי ומחמיר, לחתוך אם צריך גם אם כרוך בהפסד ובוודאי שהפסד קשה ולהתקדם קדימה. אף אחד לא מרוויח ברמת סיכון כל הזמן לאורך טווח זמן ארוך, החשוב הוא לשמור על תוחלת הרווח החיובי וברמת התנודתיות הנמוכה שאפשר.

dw2322

New member
עזוב את פיצוץ EMG, הברנש לווה 20M$ ולא החזיר

העובדות הן כדלקמן:
&nbsp
&nbsp
דעתי לא מחזיק ולא ממליץ
&nbsp
עם כישלון עיסקי של עסקי הגז אין מה לעשות, ואף אחד לא ציפה ממנו לשלם את ההפסד שם.

מה שכן אפשר היה לצפות שאחרי שהוא לווה 20M$ מהחברה, בערבות אישית, הגיע מועד הפירעון והוא מצפצף עלינו, ולא איזושהי דחייה נסבלת של חודש חודשיים, אלא כמה שנים.

בנוסף התכסיסים המשפטיים בארה"ב כדי להביא אותך למשפט עם קופה ריקה שלא תאפשר לך למצות מולו את ההליך המשפטי ועוד ועוד.

בקיצור - אלשטיין, תשובה, לבייב וזיסר הם ילדי צופים לעומתו.

לגבי שיקוליך כמשקיע פרטי מקצוען?
כל הכבוד.
עשית את המהלך הנכון בהפעילך סטופ לוס בלי סנטימנטים.

אתמול באחרי האסיפה של אינטרנט זהב יצא לי לפטפט קצת עם משקיע פרטי מבוגר, שאחרי השיחה איתי ועוד משקיע בפעם הקודמת, כשהבין שזה לא הולך להיות תהליך קצר ושמחיר 5X זה מחיר לא כזה זול עשה סטופ, כמוך, וכך חסך מעצמו קריסה של קרוב ל 50%.
האם ב 28 אגורות הוא מוכן לחזור? לא כ"כ מהר, כי כאמור זה לא הולך להיות טרייד של כמה חודשים אלא של כמה שנים טובות, ואם אתה מצפה לעשות תשואה של מינימום 10% שנתי (בכ"ז, אגח זבל) ונגיד שיצליחו לחלץ 20 אגורות? אז הנייר יכול להתחיל לעניין רק ב 1X, וגג 20 למי שאופטימי (נגיד אפסייד שיגיע ל 25-30). יש גם סיכון להפסקת מסחר ואז נתקעים רק עם מסחר מחוץ לבורסה.
את הכסף הוא מנייד לאגחי ביקום. אני חושב שהוא פעל נכון.

מי שאסף אגחי אמפל בחד ספרתי, מחוץ לבורסה, ככל הנראה תפס תחתית ויעשה תשואה יפה מאד מאד.
מי שהתאהב בנייר בזמנו, כמוני, חטף זפטה הגונה
, כזו שלא שוכחים הרבה הרבה שנים.

ל- DW תשובות

עם כישלון עיסקי של עסקי הגז אין מה לעשות, ואף אחד לא ציפה ממנו לשלם את ההפסד שם.

מה שכן אפשר היה לצפות שאחרי שהוא לווה 20M$ מהחברה, בערבות אישית, הגיע מועד הפירעון והוא מצפצף עלינו, ולא איזושהי דחייה נסבלת של חודש חודשיים, אלא כמה שנים.

בנוסף התכסיסים המשפטיים בארה"ב כדי להביא אותך למשפט עם קופה ריקה שלא תאפשר לך למצות מולו את ההליך המשפטי ועוד ועוד.

בקיצור - אלשטיין, תשובה, לבייב וזיסר הם ילדי צופים לעומתו.

לגבי שיקוליך כמשקיע פרטי מקצוען?
כל הכבוד.
עשית את המהלך הנכון בהפעילך סטופ לוס בלי סנטימנטים.

אתמול באחרי האסיפה של אינטרנט זהב יצא לי לפטפט קצת עם משקיע פרטי מבוגר, שאחרי השיחה איתי ועוד משקיע בפעם הקודמת, כשהבין שזה לא הולך להיות תהליך קצר ושמחיר 5X זה מחיר לא כזה זול עשה סטופ, כמוך, וכך חסך מעצמו קריסה של קרוב ל 50%.
האם ב 28 אגורות הוא מוכן לחזור? לא כ"כ מהר, כי כאמור זה לא הולך להיות טרייד של כמה חודשים אלא של כמה שנים טובות, ואם אתה מצפה לעשות תשואה של מינימום 10% שנתי (בכ"ז, אגח זבל) ונגיד שיצליחו לחלץ 20 אגורות? אז הנייר יכול להתחיל לעניין רק ב 1X, וגג 20 למי שאופטימי (נגיד אפסייד שיגיע ל 25-30). יש גם סיכון להפסקת מסחר ואז נתקעים רק עם מסחר מחוץ לבורסה.
את הכסף הוא מנייד לאגחי ביקום. אני חושב שהוא פעל נכון.

מי שאסף אגחי אמפל בחד ספרתי, מחוץ לבורסה, ככל הנראה תפס תחתית ויעשה תשואה יפה מאד מאד.
מי שהתאהב בנייר בזמנו, כמוני, חטף זפטה הגונה
, כזו שלא שוכחים הרבה הרבה שנים.
ל- DW תשובות
לגבי אמפל
החובה לגבות חובות ממי שחיב כסף לאמפל
חלה על המפרק. (מקבל % מהגביה)
תובנה - בפירוק השליטה בתהליך יוצאת
ממחזיקי האג"ח ועוברת לבית משפט
&nbsp
לגבי אינטרנט זהב
מסכים שהסיפור אפילו לא התחיל
ושמי שקנה אחרי הנפילה לאזור 5X
כנראה לא לקח זאת בחשבון.
לגבי מחיר כניסה (אם וכאשר)
השאלה (שלי לפחות) היא האם
ישנם אג"חים אחרים שראויים יותר ?
אני חושב שכן.
&nbsp

Endometriosis

New member
חיזוק התובנה ושאלה

ל- DW תשובות
לגבי אמפל
החובה לגבות חובות ממי שחיב כסף לאמפל
חלה על המפרק. (מקבל % מהגביה)
תובנה - בפירוק השליטה בתהליך יוצאת
ממחזיקי האג"ח ועוברת לבית משפט
&nbsp
לגבי אינטרנט זהב
מסכים שהסיפור אפילו לא התחיל
ושמי שקנה אחרי הנפילה לאזור 5X
כנראה לא לקח זאת בחשבון.
לגבי מחיר כניסה (אם וכאשר)
השאלה (שלי לפחות) היא האם
ישנם אג"חים אחרים שראויים יותר ?
אני חושב שכן.
&nbsp
חיזוק התובנה ושאלה
במציאות הישראלית, הליכה לפירוק (כלומר להתערבות 'הבוטה' של ביהמ"ש) צריכה להיות המוצא האחרון. כלומר כאשר מוערך בסבירות גבוהה כי אין תוחלת למהלכים אחרים אשר יניבו שיעור החזר חוב גבוה מזה שבהליך עם מעורבות ביהמ"ש.
באמפל זה היה המקרה, המחזיקים הבינו שהמבנה המשפטי של החברה ביחד עם בעל שליטה ש'מצפצף' עליהם ועל הדין, לא יאפשרו להם לייצר הסדר ראוי ולכן נאלצו ללכת להתערבות.
באשר לאג"ח IGLD, אני לא מקנא במחזיקים, אבל בשונה מאמפל יש להם אפשרות לנסות לקדם הסדר ובתנאי והם מאמינים ביכולת העסקית של נכס הבסיס, ולעניין זה קיים ספק משהו.
המחזיקים חייבים לפעול מהר, ולהבין שהם צריכים לשלם מחיר, בכדי להרגיע את המחזיקים של אג"ח B-COM, לפני שאלו יחשבו לפעול. אם התוצאות העסקיות של נכס הבסיס לא ידרדרו משמעותית, הזמן יעשה את שלו ועצם הרגיעה תביא בסבירות גבוהה לשיקום החוב לעומת המחיר הנוכחי.
ועכשיו לבקשה לשמעון: כמי שמעריך את התובנה שמגיעה עם הניסיון (האלמנט החשוב ביותר בהשקעות לטעמי), תן לנו דוגמה אחת או יותר ל- distressed bonds אחרים שראויים להשקעה.

ל- Endometriosis קבל תיקונים

חיזוק התובנה ושאלה
במציאות הישראלית, הליכה לפירוק (כלומר להתערבות 'הבוטה' של ביהמ"ש) צריכה להיות המוצא האחרון. כלומר כאשר מוערך בסבירות גבוהה כי אין תוחלת למהלכים אחרים אשר יניבו שיעור החזר חוב גבוה מזה שבהליך עם מעורבות ביהמ"ש.
באמפל זה היה המקרה, המחזיקים הבינו שהמבנה המשפטי של החברה ביחד עם בעל שליטה ש'מצפצף' עליהם ועל הדין, לא יאפשרו להם לייצר הסדר ראוי ולכן נאלצו ללכת להתערבות.
באשר לאג"ח IGLD, אני לא מקנא במחזיקים, אבל בשונה מאמפל יש להם אפשרות לנסות לקדם הסדר ובתנאי והם מאמינים ביכולת העסקית של נכס הבסיס, ולעניין זה קיים ספק משהו.
המחזיקים חייבים לפעול מהר, ולהבין שהם צריכים לשלם מחיר, בכדי להרגיע את המחזיקים של אג"ח B-COM, לפני שאלו יחשבו לפעול. אם התוצאות העסקיות של נכס הבסיס לא ידרדרו משמעותית, הזמן יעשה את שלו ועצם הרגיעה תביא בסבירות גבוהה לשיקום החוב לעומת המחיר הנוכחי.
ועכשיו לבקשה לשמעון: כמי שמעריך את התובנה שמגיעה עם הניסיון (האלמנט החשוב ביותר בהשקעות לטעמי), תן לנו דוגמה אחת או יותר ל- distressed bonds אחרים שראויים להשקעה.
ל- Endometriosis קבל תיקונים
אמפל
אם אני לא טועה החברה (אמפל) היא זו בקשה פירוק בארה"ב.
&nbsp
אינטרנט זהב
מחזיקי אג"ח ביקום חזקים יותר והם יקבעו.
לרבות, בתאוריה, איפוס שווי מניות ביקום
שמחזיקה אינטרנט זהב.
(הנושא לא פשוט שווה פוסט נפרד)
&nbsp
המלצות
עליך להגיע לבד לבחירה בהתאם לרמת הסיכון שאתה
מוכן לקחת על עצמך ולהרכב הספציפי של התיק שלך.
יש הבדל בין להגיד ש- א' טוב מ- ב' לבין לקנות את א'
דעתי
&nbsp

aeonf

New member
תבדוק CBL 2026

חיזוק התובנה ושאלה
תבדוק CBL 2026
תשואה "סולידית" של כ10.5%
&nbsp
ג"נ: מחזיק.
&nbsp
&nbsp

מצב
הנושא נעול.
למעלה