כמה הערות אידיבי (התכוונתי לצרף לאשכול קודם)

מצב
הנושא נעול.

hayek

New member

היום יש ירידות משמעותיות באג"ח של אידיבי ודסק"ש בעיקר על רקע קריסת אג"ח אינטרנט זהב וביקום, קבוצת שכבות ממונפת אחרת.

דוח דסק"ש פורסם אתמול. הפחתה צפויה של ערך המאזני של ההשקעה בסלקום, אין חדשות לגבי כלל ביטוח (עדיין בוחנים). ראה קובץ שצורף בנוגע לחלקים היותר חשובים בדוח בצירוף הערותיי.

דוח אידיבי טרם פורסם . מאחר ובדרך כלל מפורסם ביחד עם דוח דסק"ש, אני מעריך שהעיכוב נובע מנסיון לסגור את עסקת ישראייר לפני הפרסום.

raiman

New member
כלל ביטוח טרם דיווחה

היום יש ירידות משמעותיות באג"ח של אידיבי ודסק"ש בעיקר על רקע קריסת אג"ח אינטרנט זהב וביקום, קבוצת שכבות ממונפת אחרת.

דוח דסק"ש פורסם אתמול. הפחתה צפויה של ערך המאזני של ההשקעה בסלקום, אין חדשות לגבי כלל ביטוח (עדיין בוחנים). ראה קובץ שצורף בנוגע לחלקים היותר חשובים בדוח בצירוף הערותיי.

דוח אידיבי טרם פורסם . מאחר ובדרך כלל מפורסם ביחד עם דוח דסק"ש, אני מעריך שהעיכוב נובע מנסיון לסגור את עסקת ישראייר לפני הפרסום.
כלל ביטוח טרם דיווחה
נקווה לדוח סביר של כלל ביטוח ואולי חלוקת דיבידנד לשם שינוי ?

rinmat

Active member
אם אלשטיין רוצה למחוק את דסק''ש בזול

אם אלשטיין רוצה למחוק את דסק''ש בזול
אזי כל הקלפים מסתדרים לו עכשיו, גם בזכות ההפחתות הוא יוכל לתת הצעת רכש נמוכה לדסק''ש, מזכיר שעשה את ההסדר עם אידיבי פיתוח בשפל אחרי הפיצוץ עם אדמה, ואחרי ההסדר קיבל בחזרה 230 מיליון דולר,
וכמו שהערכתי בפעם הקודמת, אם דסק''ש תקנה את כלל היא תקנה רק את החלק של אידיבי כעת, אין לאלשטיין סיבה להוציא יותר כסף עכשיו בשביל שליטה, גם מבחינת ניהול סיכונים.

שאלה בנוגע לאפשרות להערת עסק חי

שאלה בנוגע לאפשרות להערת עסק חי

התייחסת קודם לעיכוב בדוח אידיבי ולסיבות אפשריות לכך.
האם להערכתך יש סיכוי להערת עסק חי בדוח הנוכחי, שהוא הסיבה לעיכוב?

כמה סיבות גרמו לי לחשוב על האפשרות – מקווה שאני טועה...

1. ההון העצמי הצפוי בדוח הקרוב צפוי להיות באזור האפס, או לא רחוק משם.
אם זה אכן המצב, אני מניח שהערה כזו תדרש להכלל ע"י הרו"ח.
2. הירידות החדות, במחזורים לא קטנים, ובמיוחד באגח יג' שהוא יחסית סולידי בגלל שיעבוד תמורות כלל.
קשה לי לחשוב על סיבה לתשואה גלומה של 8% בסדרה כזו מלבד חשש קרוב לעיכובים משפטיים ולהסדר, שהערת עסק חי היא רק ירית הפתיחה לתחילתו.

אשמח לדעתך.
תודה ושבוע טוב.

מצב
הנושא נעול.
למעלה