מעלות מורידים טיפה את הדירוג של סטרווד

מצב
הנושא נעול.

aeonf

New member
צודק ב100%

תודה. הערתך על התזרים נכונה אך לא תמיד רלבנטית לאג"חי דיסטרס

אני חושב שהערתך על עדיפות התזרים ושירות החוב על פני חישובי השווי נכונה מאוד – אבל מתייחסת בעיקר למי שמשקיע באג"חים "רגילים" – כלומר כאלו שאתה מצפה בסבירות גבוהה מאוד לקבל את מלוא ההחזר, ועל הדרך לגזור ריבית צנועה.
זה לא המצב עבור משקיעים שעוסקים באג"חי דיסטרס – אפילו רמה מעל HY – כלומר אג"חים שכבר נסחרים בדיסקאונט חריף ומלכחתחילה אתה יודע שהחברה בבעיה לשרת החוב וקיים סיכוי סביר שלא תוכל לפרוע החוב במלואו.
לדוגמא אג"חי אפריקה - שלא תשרת מלוא החוב, אך יש לה נכסים ותוכל לשרת חלק מסויים מהחוב.
במצב כזה, אין חשיבות כמובן לפרמטרים שציינת של יכולת שירות החוב והתזרים – כי היא בעייתית/לא קיימת – ואז כן יש משמעות סופר חשובה ליכולת שלך להעריך בצורה טובה וריאלית את שווי הנכסים הקיימים, וכמה יכולת החזר תוכל לייצר מהם בהסדר, כדי להכריע אם התימחור הנוכחי אטרקטיבי או לא.
ולטעמי, הדיון על סטארווד היה קרוב יותר למקרה הזה, של חברה בדיסטרס – ולכן החשיבות להעריך את נכסיה במקרה הסדר, מעבר לתזרים ושרות החוב.
ולכן ראיתי גם חשיבות בהערותיך והסברך ורציתי ללמוד על הדרך שבה האמריקאים משערכים הנכסים בצורה נכונה וריאלית יותר – אם וכאשר יגיעו לזה.

תודה בכל אופן.
צודק ב100%
אבל משקיעי אג"ח דיסטרס זה כבר לא משקיע אג"ח, זה יותר כמו משקיע EQUITY, כלומר ממש לא בא לך לשבת לדגור על האג"ח לפדיון ולקבל ריבית, אתה מעניין לדפוק מכה.
&nbsp
אין ספק שניתוח לאג"ח כזה הוא מאתגר יותר וכרוך במומחיות יתר, בשביל זה צריך להבין במקרה של סטארווד לא רק את הסביבה העסקית של קניונים בארה"ב, צריך להבין גם בדיני נשייה מקומיים ומה נהוג ולא נהוג.
&nbsp
יכול לומר לך שקראתי עכשיו את הדו"ח האחרון של סטרוווד וחשכו עיני, לא לחינם האג"ח נשחט. שווי הנכסים שלהם האמיתי יכול להיות בקלות גם פחות מחצי מהשווי שלו בספרים. אגב גם S&P די מסכימים איתי, גם הם מעריכים ששווי הנכסים שלהם הוא פחות מחצי ממה שהוא היום (עמוד 7 בדו"ח שלהם).
&nbsp
&nbsp

3718

Member
ל CBL יש תזרים מדהים, והמניה נסחרת במכפיל 1.5 על ה FFO

יש מידע בSEEKING ALPHA
אבל לאחרונה רובו בתשלום.
אתה יכול לקרוא דו"חות של S&P של האג"חים, אני חושב שהם זמינים לקהל הרחב.
אתה גם יכול להסתכל על גרף המניה שלהם (מחיר המניה בסוף בדרך כלל משקף את השורה התחתונה).
ותכלס דו"חות כספיים זה בדיוק מה שצריך, לדעת לקרוא אותם זה כבר משהו אחר...
אבל האמריקאים מבינים דבר שפה בארץ לא כ"כ מבינים משום מה: השווי לא מעניין, השווי הוא בעיני המתבונן, התזרים מעניין.
&nbsp
אתה לא בעל מניות, אתה בעל חוב, למה מעניין אותך השווי? מעניין אותך שהלווה יכול להחזיר לך את הכסף, זה הכל.
&nbsp
ועם כל הכבוד למחיר המניה, בטווח הקצר הוא לא מייצג כלום חוץ מההיסטריה של ההמון, והצפי שה FFO הולך לקרוס במיידית.
אם CBL יפסיקו השיפוצים ויעבירו ההכנסות לדיבידנדים, הם מחזירים מחיר המניה תוך שנה וחצי
לא יודע מה יקרה ל CBL , אבל היא מייצגת הימור מאד קיצוני על מצב הקניונים בארה"ב. 85% מה FLOAT שלה מוחזק על ידי מוסדיים, וחלק משמעותי מאד ממנו מושאל לשורט של מי שמאמין שכל קניוני רמה B ו C יסגרו.

זה הימור מסוכן מאד, בגלל שכל קניון נמצא באזור גאוגרפי אחר והוא סיפור אחר, וזה שהתמורה לרגל מרובע נמוכה , לאו דווקא אומרת שהוא יסגר, אם אין לו מתחרים בסביבה.

בקיצור, לדעתי זה מקרה יחודי עם סיכוי של 50:50 ש CBL תיסגר או תעלה פי כמה מפה, ואז, מה שווה הדוגמא שלך?

aeonf

New member
FFO לא מעניין, הAFFO כן מעניין

ועם כל הכבוד למחיר המניה, בטווח הקצר הוא לא מייצג כלום חוץ מההיסטריה של ההמון, והצפי שה FFO הולך לקרוס במיידית.
אם CBL יפסיקו השיפוצים ויעבירו ההכנסות לדיבידנדים, הם מחזירים מחיר המניה תוך שנה וחצי
לא יודע מה יקרה ל CBL , אבל היא מייצגת הימור מאד קיצוני על מצב הקניונים בארה"ב. 85% מה FLOAT שלה מוחזק על ידי מוסדיים, וחלק משמעותי מאד ממנו מושאל לשורט של מי שמאמין שכל קניוני רמה B ו C יסגרו.

זה הימור מסוכן מאד, בגלל שכל קניון נמצא באזור גאוגרפי אחר והוא סיפור אחר, וזה שהתמורה לרגל מרובע נמוכה , לאו דווקא אומרת שהוא יסגר, אם אין לו מתחרים בסביבה.

בקיצור, לדעתי זה מקרה יחודי עם סיכוי של 50:50 ש CBL תיסגר או תעלה פי כמה מפה, ואז, מה שווה הדוגמא שלך?
הם לא יכולים להפסיק עם השיפוצים כי כלב לא יכנס לקניונים שלהם ואז הFFO שלהם יהיה שלילי.
הם גם לא יכולים להעביר הכל לדיבידנדים מין הסתם כי יש להם קובננטים מול הבנקים ומול האג"חים (כנראה), גם אם לא אז הדירוג שלהם ירד לC, לא יוכלו למחזר חוב ותוך זמן קצר יפשטו רגל.
&nbsp
לכל קניון בארה"ב יש מתחרים בסביבה, למתחרה קוראים אמזון.
&nbsp
נתתי את CBL בתור דוגמא למה שקורה בתחום הקניונים בארה"ב, זה הכל.
&nbsp
ג"נ: מחזיק בCBL במניה+אג"ח ומופסד.
&nbsp

Endometriosis

New member
שרשור נהדר למי שמעניין אותו הנושא, תודה !

הם לא יכולים להפסיק עם השיפוצים כי כלב לא יכנס לקניונים שלהם ואז הFFO שלהם יהיה שלילי.
הם גם לא יכולים להעביר הכל לדיבידנדים מין הסתם כי יש להם קובננטים מול הבנקים ומול האג"חים (כנראה), גם אם לא אז הדירוג שלהם ירד לC, לא יוכלו למחזר חוב ותוך זמן קצר יפשטו רגל.
&nbsp
לכל קניון בארה"ב יש מתחרים בסביבה, למתחרה קוראים אמזון.
&nbsp
נתתי את CBL בתור דוגמא למה שקורה בתחום הקניונים בארה"ב, זה הכל.
&nbsp
ג"נ: מחזיק בCBL במניה+אג"ח ומופסד.
&nbsp
קצת מכיר את המוסדיים ואני בספק אם הם ניתחו את סטרווד כפי שהוצג פה.

החברה גייסה 910 מ' ש"ח בריבית שנתית 6.1% עם משתתפים מוסדיים כמו הפניקס, הראל-פיא, אקסלנס, אנליסט ו- IBI.

dw2322

New member
אכן

החברה גייסה 910 מ' ש"ח בריבית שנתית 6.1% עם משתתפים מוסדיים כמו הפניקס, הראל-פיא, אקסלנס, אנליסט ו- IBI.
אכן

aeonf

New member
הם לא יכולים לנתח קניונים בארה"ב כי הם לא מבינים בזה

המוסדיים שלנו מבינים אולי באשראי בארץ וקניונים בארץ (גם ב2 הדברים האלה הם לא מומחים גדולים) קניונים ותחום הRETAIL זו חיה שונה לחלוטין בארה"ב, בתור אחד שמבקר בניו-יורק באופן תדיר, המשבר הוא הכי גדול שהיה אי פעם, אתה פשוט רואה חנות אחת אחרי השנייה בלוקיישנים הכי טובים במנהטן נטושים ומוצעים להשכרה, אני לא מדבר על חנות 1 או 2, אני מדבר על אלפים, זה מחזה קצת עצוב למען האמת.
אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר?
&nbsp
שלא לדבר על תחום האשראי שנשלט ע"י מפלצות כמו JPM, GS, DB או שוק הCMBS, אם מישהו חושב שהם פריירים ושהם משאירים כסף על הרצפה למוסדיים הישראלים הוא טועה בענק.
כשאתה יושב בשולחן פוקר ולא יודע מי הפראייר התורן זה כנראה אתה...
&nbsp
רפרפתי קלות בדו"ח האחרון של STARWOOD, מומלץ לכל אחד שקצת מבין בדו"חות לבדוק את הפרמטרים הבאים:
1. לפי איזה איזה CAP RATE משוערכים הנכסים זבל האלה? כ6.5% וזה לפני CAPEX.
2. לפי איזה מחירים נסגרים החוזי שכירות החדשים? עשרות אחוזים פחות מהמחיר הנוכחי.
3. מה התזרים מהקניונים אחרי ריבית? ירידה בעשרות אחוזים וזה לא רק בגלל ירידת השכ"ד (שרק התחלנו לראות את האפקט כי רובם עם חוזים ישנים), אלא גם בגלל עליית הליבור שמעלה את הוצאות המימון המטורפות של החברה, והליבור במגמת עליה להזכירכם.
&nbsp
הכל רשום שחור על גבי לבן בדו"חות, למה לעצום עיניים?
&nbsp
החברה הזו בבעיה. בעיה קשה. בספק אם יש לה זכות קיום.

dw2322

New member
ואני חשבתי שאני קשוח איתם

המוסדיים שלנו מבינים אולי באשראי בארץ וקניונים בארץ (גם ב2 הדברים האלה הם לא מומחים גדולים) קניונים ותחום הRETAIL זו חיה שונה לחלוטין בארה"ב, בתור אחד שמבקר בניו-יורק באופן תדיר, המשבר הוא הכי גדול שהיה אי פעם, אתה פשוט רואה חנות אחת אחרי השנייה בלוקיישנים הכי טובים במנהטן נטושים ומוצעים להשכרה, אני לא מדבר על חנות 1 או 2, אני מדבר על אלפים, זה מחזה קצת עצוב למען האמת.
אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר?
&nbsp
שלא לדבר על תחום האשראי שנשלט ע"י מפלצות כמו JPM, GS, DB או שוק הCMBS, אם מישהו חושב שהם פריירים ושהם משאירים כסף על הרצפה למוסדיים הישראלים הוא טועה בענק.
כשאתה יושב בשולחן פוקר ולא יודע מי הפראייר התורן זה כנראה אתה...
&nbsp
רפרפתי קלות בדו"ח האחרון של STARWOOD, מומלץ לכל אחד שקצת מבין בדו"חות לבדוק את הפרמטרים הבאים:
1. לפי איזה איזה CAP RATE משוערכים הנכסים זבל האלה? כ6.5% וזה לפני CAPEX.
2. לפי איזה מחירים נסגרים החוזי שכירות החדשים? עשרות אחוזים פחות מהמחיר הנוכחי.
3. מה התזרים מהקניונים אחרי ריבית? ירידה בעשרות אחוזים וזה לא רק בגלל ירידת השכ"ד (שרק התחלנו לראות את האפקט כי רובם עם חוזים ישנים), אלא גם בגלל עליית הליבור שמעלה את הוצאות המימון המטורפות של החברה, והליבור במגמת עליה להזכירכם.
&nbsp
הכל רשום שחור על גבי לבן בדו"חות, למה לעצום עיניים?
&nbsp
החברה הזו בבעיה. בעיה קשה. בספק אם יש לה זכות קיום.

איזה קשוח. חתלתול מחמד

והם מקבלים דירוג השקעה יותר גבוה מאידיבי וביקום. נו באמת.

אלפי חנויות ריקות בניו יורק?

אם אני הייתי סוחר שוכר אז דבר ראשון הייתי מנסה לצמצם בשכ"ד. זה א"ב של התייעלות. בפריפריה זה בכלל יכול להיות אסון.

aeonf

New member
תקרא ותראה תמונות

איזה קשוח. חתלתול מחמד

והם מקבלים דירוג השקעה יותר גבוה מאידיבי וביקום. נו באמת.

אלפי חנויות ריקות בניו יורק?

אם אני הייתי סוחר שוכר אז דבר ראשון הייתי מנסה לצמצם בשכ"ד. זה א"ב של התייעלות. בפריפריה זה בכלל יכול להיות אסון.
תקרא ותראה תמונות
https://www.nytimes.com/interactive/2018/09/06/nyregion/nyc-storefront-vacancy.html
&nbsp
https://safehaven.com/markets/economy/The-Death-Of-Retail-In-NYC.html
&nbsp
זה אשכרה ככה, זה לא שהלכתי וחיפשתי חנויות ריקות כדי לעשות אנליזה לריטייל, זה פשוט כל כך בולט לעין שאי אפשר לפספס את זה... וזה בניו-יורק!!!
&nbsp
"אם אני הייתי סוחר שוכר אז דבר ראשון הייתי מנסה לצמצם בשכ"ד."
נו ברור, זה בדיוק מה שהם עושים, בגלל זה כל החוזים החדשים בריטייל ובמיוחד בפריפריה הם בעשרות אחוזים נמוכים יותר, יתרה מכך עסקים שכבר כבולים בחוזים ארוכי טווח דורשים הנחות ומאיימים לשבור חוזה, המשכיר כמעט תמיד מסכים כי הוא יודע שאם הוא לא יסכים ויפנה אותם גם את המחיר המופחת הוא לא יקבל...
&nbsp
הנה כתבה בת שנה על ריטייל במנהטן:
https://commercialobserver.com/2018/04/manhattan-asking-retail-rents-plummet-20-percent-report/
המחירים ירדו ב20% וכאמור זה היה לפני שנה, מאז המחירים ירדו עוד.
&nbsp

ל- aeonf סכם בבקשה מה סיכויי סטרווד ווסט לפשוט רגל ?

תקרא ותראה תמונות
https://www.nytimes.com/interactive/2018/09/06/nyregion/nyc-storefront-vacancy.html
&nbsp
https://safehaven.com/markets/economy/The-Death-Of-Retail-In-NYC.html
&nbsp
זה אשכרה ככה, זה לא שהלכתי וחיפשתי חנויות ריקות כדי לעשות אנליזה לריטייל, זה פשוט כל כך בולט לעין שאי אפשר לפספס את זה... וזה בניו-יורק!!!
&nbsp
"אם אני הייתי סוחר שוכר אז דבר ראשון הייתי מנסה לצמצם בשכ"ד."
נו ברור, זה בדיוק מה שהם עושים, בגלל זה כל החוזים החדשים בריטייל ובמיוחד בפריפריה הם בעשרות אחוזים נמוכים יותר, יתרה מכך עסקים שכבר כבולים בחוזים ארוכי טווח דורשים הנחות ומאיימים לשבור חוזה, המשכיר כמעט תמיד מסכים כי הוא יודע שאם הוא לא יסכים ויפנה אותם גם את המחיר המופחת הוא לא יקבל...
&nbsp
הנה כתבה בת שנה על ריטייל במנהטן:
https://commercialobserver.com/2018/04/manhattan-asking-retail-rents-plummet-20-percent-report/
המחירים ירדו ב20% וכאמור זה היה לפני שנה, מאז המחירים ירדו עוד.
&nbsp
מספר אחד באחוזים לאור ניתוחים שעשית
והערכה אישית.
תודה

aeonf

New member
סורי לא ניתחתי

והערכה אישית.
תודה
סורי לא ניתחתי
אין לי פוזיציה (ולא תהיה) אז לא עשיתי ניתוח לחברה בטח שלא מעמיק. צריך גם להניח הנחות לגבי התזרים העתידי שלה, כלומר בכמה עוד ירד הNOI/FFO? כרגע אין ספק שהוא במגמת ירידה בכל הריטייל ואין שום מנוע צמיחה באופק (אולי יהיה מנוע קטן כשיסיימו את השיפוצים, אם הם עושים כאלה בכלל) בנוסף החברה עם חוב עצום בריבית משתנה ביחס לתזרים שלה ככה שכל עלייה בריבית דופקת אותם חזק.
&nbsp
דבר אחד ברור כשמש מהדו"חות, לחברה יש (כרגע) יכולת לשרת את החוב המאוחד אבל אין לה יכולת להחזיר גם קרן בעתיד הבינוני/ארוך, הדרך היחידה של החברה הזו לשרוד זה לגלגל את החוב וזה מאד לא פשוט לחברה במצבה, בספק אם יעמדו בקובננטים להאריך את הלוואת הCMBS של יותר מ0.5B$ שנפרעת ב2022 או 23 (לא זוכר).
&nbsp
מה שחשוב למחזיקי האג"ח בארץ זה מתי ואם מופעל מנגנון הBLACK BOX של GS, אם המנגנון הזה מופעל הם בכלל לא יכולים לשלם לבעלי האג"ח גם אם הם רוצים מה שיביא אותם לדיפולט מול האג"ח אבל לאו דווקא לפשיטת רגל.
&nbsp
&nbsp

aeonf

New member
עוד אנקדוטה קטנה

והערכה אישית.
תודה
עוד אנקדוטה קטנה
החברה מדורגת בדירוג אשראי B, ראה כאן:
http://www.maalot.co.il/Publications/BLTIsr20161108105731.pdf
&nbsp
האג"ח של CBL לפדיון בשנת 2026 מדורג 3 (!) רמות מעל STARWOOD בדירוג BB מעל ונסחר בתשואה של בערך 9.5%
&nbsp

ל- aeonf שאלתי לגבי העתיד ברור שאין לך כדור בדולח

עוד אנקדוטה קטנה
החברה מדורגת בדירוג אשראי B, ראה כאן:
http://www.maalot.co.il/Publications/BLTIsr20161108105731.pdf
&nbsp
האג"ח של CBL לפדיון בשנת 2026 מדורג 3 (!) רמות מעל STARWOOD בדירוג BB מעל ונסחר בתשואה של בערך 9.5%
&nbsp
ולכן התשובה שאני מצפה לה היא
מה שניקרא "תחושת בטן" לא מחיבת
יש בראיתי הבדל אם תאמר 50% או 90%
קיצר - לא ענית על השאלה (וזו זכותך)

aeonf

New member
לא עניתי כי אני פשוט לא יודע

ולכן התשובה שאני מצפה לה היא
מה שניקרא "תחושת בטן" לא מחיבת
יש בראיתי הבדל אם תאמר 50% או 90%
קיצר - לא ענית על השאלה (וזו זכותך)
לא עניתי כי אני פשוט לא יודע
אני לא מתחמק מתשובה, פשוט אין לי אחת טובה.
אני מניח שזה גם קשור לכמה תספורת החברה תעשה "דרך השוק".
&nbsp
&nbsp

מצב
הנושא נעול.
למעלה