מעלות מורידים טיפה את הדירוג של סטרווד

מצב
הנושא נעול.

dw2322

New member

החברה האמריקאית עם הקניונים בפרוורים או הפרוורים של הפרוורים, זו שב 2021 גולדמן זאקס הולכים לקרוא לכסף ואז נושי סטרווד ישארו עם השאריות.

מעלות משום מה עדינים איתם ומפרגנים להם דירוג +BBB, יותר גבוה מאידיבי ט'

(שמדורג -BBB ) אמנם גם באידיבי יש נושה קודם (אגחי דסק"ש) אבל יש גם נכס לא משועבד שאמור לפרוע חלק מהתשלום (כלל ביטוח).
המצב בסטרווד נראה לי יותר קשה.

yel5

Well-known member
מליקוט מהיר של נתונים מצאתי שהלוואות החברה מסתכמות

החברה האמריקאית עם הקניונים בפרוורים או הפרוורים של הפרוורים, זו שב 2021 גולדמן זאקס הולכים לקרוא לכסף ואז נושי סטרווד ישארו עם השאריות.

מעלות משום מה עדינים איתם ומפרגנים להם דירוג +BBB, יותר גבוה מאידיבי ט'

(שמדורג -BBB ) אמנם גם באידיבי יש נושה קודם (אגחי דסק"ש) אבל יש גם נכס לא משועבד שאמור לפרוע חלק מהתשלום (כלל ביטוח).
המצב בסטרווד נראה לי יותר קשה.
ב- 775M$, האגח שהונפק בת"א - 240M$, וסה"כ החוב הוא 1,015M$. שווי הנכסים הוא סביב 1,750M$. המינוף המתקבל (עם אגח בפארי) - 59%.
אני יודע שקיים צפי לירידה בדמי שכירות שיביאו להקטנת ההכנסות, קיטון בתפוסה ועליה זוחלת בריבית. שילוב הגורמים ייקר את שער הנכיון ולכן שווי הנכסים ירד.
מצד שני, האגח צנח מתחת לחצי מהפארי וקיים ויכוח מוצדק אם נסחר במחיר הראוי או לא.
מסקנתי האישית היא שהפער של 750M$ בין שווי הנכסים לחובות הוא מספיק גדול (למרות שיחול בו כרסום לאורך זמן) כדי להצדיק רכישת אגח בחצי מחיר, כאשר כל קופון מחזיר 11% מההשקעה - גורם המקטין את הסיכון בהשקעה.
הסיבה העיקרית שקניתי את האגח היא שלחברה יש שקט מתשלומי קרן משמעותיים ב- 4 שנים הקרובות, ואני מצפה שהאגח יעלה בטווח הזמן הזה בכמה עשרות אחוזים.

dw2322

New member
מעלות מול מר שוק

ב- 775M$, האגח שהונפק בת"א - 240M$, וסה"כ החוב הוא 1,015M$. שווי הנכסים הוא סביב 1,750M$. המינוף המתקבל (עם אגח בפארי) - 59%.
אני יודע שקיים צפי לירידה בדמי שכירות שיביאו להקטנת ההכנסות, קיטון בתפוסה ועליה זוחלת בריבית. שילוב הגורמים ייקר את שער הנכיון ולכן שווי הנכסים ירד.
מסקנתי האישית היא שהפער של 750M$ בין שווי הנכסים לחובות הוא מספיק גדול (למרות שיחול בו כרסום לאורך זמן) כדי להצדיק רכישת אגח בחצי מחיר, כאשר כל קופון מחזיר 11% מההשקעה - גורם המקטין את הסיכון בהשקעה.
הסיבה העיקרית שקניתי את האגח היא שלחברה יש שקט מתשלומי קרן משמעותיים ב- 4 שנים הקרובות, ואני מצפה שהאגח יעלה בטווח הזמן הזה בכמה עשרות אחוזים.
מעלות מול מר שוק

מעלות בעצם אומרים שהשוק מטומטם. אי אפשר לתרץ את זה אחרת.
אין מצב שהאגח של סטרווד פחות מסוכן מאידיבי פיתוח ט' או מביקום ג'.
זה גם מה שמר שוק אומר - בצורה ברורה מאד - אגח סטרווד נסחר בשוק, לאורך זמן, לא גליץ' רגעי, משמעותית יותר נמוך מאגחי ביקום ומאגחי אידיבי.
המשמעות של הדבר היא שזה רק עניין של זמן עד שמעלות תפנים שכ"כ כ"כ הרבה פעילים לא מטומטמים, לא קונים את דירוג הישראבלוף שלהם, ותמשיך ותוריד את הדירוג, כלומר צפי לתרחיש שלילי. האגח של סטרווד, כרגע, למרבה התדהמה, הוא אגח בדירוג השקעה! +BBB זה דירוג השקעה.
זה אומר שהוא נמצא בתיקים של קרנות סולידיות. הוא לא צריך להיות שם אלא בקרנות HY. מתישהו למעלות לא תהיה ברירה והיא תוריד את הדירוג, ואז הקרנות הסולידיות תהיינה מחוייבות, לפי תשקיף, להעיף את הזבל הזה מהתיקים שלהן, בכל מחיר.
אז. אחרי שכל הג'וקים יצאו מהארון? יכול להיות מעניין יותר להכניס את הזבל הזה לתיק, ואני מסכים איתך שבאזור 30-40% פארי יכול להיות שאפשר לעשות פה כמה לירות. אולי. תלוי עד כמה אתה חושב שגולדמן זאקס ברברים
למה שתיקח סיכון שמחר בבוקר קרנות סולידיות ישפכו עליך בלוקים על בלוקים של סחורה על הראש? (ויש מאות מיליונים של סחורה, כזו שיכולה לקבור אותך בחיים )

גם מבחינתך עדיף שיפילו כבר את הנבוט הזה על הראש, האגח יחטוף את הזפטה האחרונה, וזהו, שהסיכון הזה יעבור מבחינת המחזיקים.
ביקום חטף עשיריה על הוצאת מדירוג השקעה, וזהו, עברנו את זה.
כאגח HY, כזה שכווווולם יודעים שהוא HY? מסכים שזה אגח לגיטימי. בגלל זה הוא נסחר ב 44. זה מה שהשוק חושב. אגח מהליגה של מירלנד.
כרגע מעלות מספרים לך שהוא סולידי. ישראבלוף
אגח מירלנד/סטרווד נראה לך שווה +BBB ??? יותר מאידיבי, יותר מביקום?
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001273699

עכשיו גם מיכה צ'רניאק מתלונן על עודף הפירגון הזה של מעלות:
http://www.bizportal.co.il/marketopionion/news/article/760146

באיזה סרט הם חיים שהזבל של סטרווד יותר טוב מאידיבי או ביקום?

dw2322

New member
הנייר נמצא בקרנות של IBI ואלטשולר שחם

מעלות מול מר שוק

מעלות בעצם אומרים שהשוק מטומטם. אי אפשר לתרץ את זה אחרת.
אין מצב שהאגח של סטרווד פחות מסוכן מאידיבי פיתוח ט' או מביקום ג'.
זה גם מה שמר שוק אומר - בצורה ברורה מאד - אגח סטרווד נסחר בשוק, לאורך זמן, לא גליץ' רגעי, משמעותית יותר נמוך מאגחי ביקום ומאגחי אידיבי.
המשמעות של הדבר היא שזה רק עניין של זמן עד שמעלות תפנים שכ"כ כ"כ הרבה פעילים לא מטומטמים, לא קונים את דירוג הישראבלוף שלהם, ותמשיך ותוריד את הדירוג, כלומר צפי לתרחיש שלילי. האגח של סטרווד, כרגע, למרבה התדהמה, הוא אגח בדירוג השקעה! +BBB זה דירוג השקעה.
זה אומר שהוא נמצא בתיקים של קרנות סולידיות. הוא לא צריך להיות שם אלא בקרנות HY. מתישהו למעלות לא תהיה ברירה והיא תוריד את הדירוג, ואז הקרנות הסולידיות תהיינה מחוייבות, לפי תשקיף, להעיף את הזבל הזה מהתיקים שלהן, בכל מחיר.
אז. אחרי שכל הג'וקים יצאו מהארון? יכול להיות מעניין יותר להכניס את הזבל הזה לתיק, ואני מסכים איתך שבאזור 30-40% פארי יכול להיות שאפשר לעשות פה כמה לירות. אולי. תלוי עד כמה אתה חושב שגולדמן זאקס ברברים
למה שתיקח סיכון שמחר בבוקר קרנות סולידיות ישפכו עליך בלוקים על בלוקים של סחורה על הראש? (ויש מאות מיליונים של סחורה, כזו שיכולה לקבור אותך בחיים )

גם מבחינתך עדיף שיפילו כבר את הנבוט הזה על הראש, האגח יחטוף את הזפטה האחרונה, וזהו, שהסיכון הזה יעבור מבחינת המחזיקים.
ביקום חטף עשיריה על הוצאת מדירוג השקעה, וזהו, עברנו את זה.
כאגח HY, כזה שכווווולם יודעים שהוא HY? מסכים שזה אגח לגיטימי. בגלל זה הוא נסחר ב 44. זה מה שהשוק חושב. אגח מהליגה של מירלנד.
כרגע מעלות מספרים לך שהוא סולידי. ישראבלוף
אגח מירלנד/סטרווד נראה לך שווה +BBB ??? יותר מאידיבי, יותר מביקום?
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001273699

עכשיו גם מיכה צ'רניאק מתלונן על עודף הפירגון הזה של מעלות:
http://www.bizportal.co.il/marketopionion/news/article/760146

באיזה סרט הם חיים שהזבל של סטרווד יותר טוב מאידיבי או ביקום?
הנייר נמצא בקרנות של IBI ואלטשולר שחם
כל עוד הדירוג שלו הוא דירוג השקעה הן יכולות להמשיך ולהחזיק אותו.
לאחר שירד לדירוג זבל הן תאלצנה למכור אותו בכוח, ואז מי שיקנה תהיינה קרנות HY, ואלה קטנות ויכולות לברור בין סטרווד לבין אידיבי וכיו"ב.

http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/756578

רשימת קרנות שמחזיקות את האגח:
https://www.funder.co.il/stock.aspx?look=סטרווד ווסטאגח א&st=10
למשל - איביאי פלוס מדינה A ?

8 מיליון שקל של הזבל יש אצלם. הגיוני שיהיה בחלק הקונצרני שלהם בזן, דלק קבוצה, חברה לישראל, תמר פטרוליום, נכסים ובניין, חשמל ועוד אבל סטרווד? הם תקועים עם סחורה וצריכים להוציא את הזבל הזה מהקרן שאמורה להיות סולידית יחסית. מה שכן מדובר רק ברבע אחוז מהקרן, כך שזה די זניח (כיום, פעם כנראה היווה משקל יותר גבוה), ועדיין... לקוח שקונה קרן נאמנות כזו לא מצפה שיהיו בה אגחי סופר זבל.

aeonf

New member
מאיפה הגעת שזה שווי הנכסים?

מי אמר לך? אתה תמיד מאמין לכל מה שמספרים לך?
&nbsp

yel5

Well-known member
לא בטוח שהבנתי. אם אתה לא מאמין למה שכתוב

מי אמר לך? אתה תמיד מאמין לכל מה שמספרים לך?
&nbsp
בדוחות ולמאמרים שמבוססים עליהם, אז למה אתה מאמין? אם תגיד לי שיש לך כדור בדולח שעל סמך מה שהוא מורה לך אתה משקיע, אז שכנעת אותי. אם לא, אז תסביר לי על סמך מה אתה משקיע? (ההנחה של דבריי היא כמובן שאנו מדברים על מידע אמין ולא כוזב בדוחות)

aeonf

New member
אתה לא כ"כ מבין

בדוחות ולמאמרים שמבוססים עליהם, אז למה אתה מאמין? אם תגיד לי שיש לך כדור בדולח שעל סמך מה שהוא מורה לך אתה משקיע, אז שכנעת אותי. אם לא, אז תסביר לי על סמך מה אתה משקיע? (ההנחה של דבריי היא כמובן שאנו מדברים על מידע אמין ולא כוזב בדוחות)
אתה לא כ"כ מבין
אני לא טוען שהמידע הוא כוזב, למשל חוב זה חוב והוא חד-חד ערכי, NOI גם הוא חד-חד ערכי.
שווי לעומת זאת זה דבר שנתון לפרשנות, הדירה שאתה גר בה לדוגמא, אתה יכול לטעון שהיא שווה 5 מיליון ש"ח, אני יכול לטעון שהיא שווה 4 מיליון ש"ח ופלוני יכול לטעון שהיא שווה בכלל 2 מיליון ש"ח, את כמה שאתה משלם שכ"ד זה כבר לא נתון לפרשנות.
&nbsp
עכשיו הפרשנות של השווי של הנכסים בכל חברות הזבל האמריקאיות שהנפיקו פה הזוי לחלוטין ומצוץ מהאצבע.
איך אני יודע? כי אני יודע לקרוא דו"חות ומבין בנדל"ן אמריקאי...
&nbsp

yel5

Well-known member
טענתך היא ששווי הנדלן האמריקאי הוא מוגזם ולכן מופרך.

אתה לא כ"כ מבין
אני לא טוען שהמידע הוא כוזב, למשל חוב זה חוב והוא חד-חד ערכי, NOI גם הוא חד-חד ערכי.
שווי לעומת זאת זה דבר שנתון לפרשנות, הדירה שאתה גר בה לדוגמא, אתה יכול לטעון שהיא שווה 5 מיליון ש"ח, אני יכול לטעון שהיא שווה 4 מיליון ש"ח ופלוני יכול לטעון שהיא שווה בכלל 2 מיליון ש"ח, את כמה שאתה משלם שכ"ד זה כבר לא נתון לפרשנות.
&nbsp
עכשיו הפרשנות של השווי של הנכסים בכל חברות הזבל האמריקאיות שהנפיקו פה הזוי לחלוטין ומצוץ מהאצבע.
איך אני יודע? כי אני יודע לקרוא דו"חות ומבין בנדל"ן אמריקאי...
&nbsp
הבנתי את זה עוד בפוסט למעלה כשכתבתי: "שהפער של 750M$ בין שווי הנכסים לחובות הוא מספיק גדול (למרות שיחול בו כרסום לאורך זמן) כדי להצדיק רכישת אגח בחצי מחיר...".
אז אולי דוקא כן הבנתי.

aeonf

New member
אבל אינך יודע אם הוא מספיק גדול

הבנתי את זה עוד בפוסט למעלה כשכתבתי: "שהפער של 750M$ בין שווי הנכסים לחובות הוא מספיק גדול (למרות שיחול בו כרסום לאורך זמן) כדי להצדיק רכישת אגח בחצי מחיר...".
אז אולי דוקא כן הבנתי.
כיוון שלא בדקת זאת, אין לך מושג כמה שווים הנכסים באמת.
וגם אם הוא מספיק גדול (מה שבספק) אתה יודע מה קורה עם החברה לא מחזירה את החוב בזמן לGS?
GS יקבלו את הנכס, ואם הם ימכרו את הנכס במחיר גבוה יותר מהחוב אתה יודע למי ילך העודף? לGS.
&nbsp

yel5

Well-known member
גם בגלל שאני מושקע באגח וגם כדי להגיב לך,

כיוון שלא בדקת זאת, אין לך מושג כמה שווים הנכסים באמת.
וגם אם הוא מספיק גדול (מה שבספק) אתה יודע מה קורה עם החברה לא מחזירה את החוב בזמן לGS?
GS יקבלו את הנכס, ואם הם ימכרו את הנכס במחיר גבוה יותר מהחוב אתה יודע למי ילך העודף? לGS.
&nbsp
קראתי בעיון את דוח מעלות מיום 14.02.19 בו הורד הדרוג.
אני מקווה שאתה מעריך את דוחות חברות הדרוג בפאן הכלכלי-עסקי (ולא בפאן הדרוג שמיכה צ'רניאק קטל אתמול ובצדק). דוח זה הוא התנאי והבסיס לדיון ביננו.
הדוח נכון לסוף Q3/18. שווי 7 הקנינים הוא 1.74B$. החברה נהנית מהמטריה והחסות של סטרווד העולמית עם נכסים בשווי 62B$. אין לי מושג כמה היא תעמוד מאחורי סטרווד ווסט בעת הצורך.
ההנחות הן שדמי השכירות יקטנו ולכן ה- NOI והרווח יקטנו ב- 3.5% בשנה.
בנוסף, עליה בשערי ההיוון ושיערוכים שליליים של 150M$ בשנה יביאו את שווי הנכסים בסוף 2020 לשווי 1.44B$ (הפחתתי 150M*2).
נזילות: יחס מקורות לשימושים בשנה שתתחיל ב- 1.10.19 הוא 120%. כלומר, החברה תעמוד בכל התחיבויותיה הפיננסיות ואף ישאר לה עודף.
התניות פיננסיות: לחברה כמה התניות מול האגחים והן במרווח הולם.
לסיכום, הצפי לשנתיים הקרובות הוא ירדה ב- NOI ועליה בשיעור ההיוון. ושניהם יגרמו לפגיעה ברווח ולעליה במינוף.
בנוסף, אם החוב הוא 1B$ מול נכסים בשווי 1.44B$, גם אם שווי הנכסים יקטן בשליש, הנושים יקבלו הפארי.
שים לה שבשנתיים הקרובות לחברה אין תשלומים משמעותיים, ואנו הנושים נקבל 3 קופונים ותשלום קרן שיסתכמו ב- 23% שהם כמעט חצי(!!!) מעלות ההשקעה.

https://maya.tase.co.il/reports/details/1213784/2/0

aeonf

New member
אתה עוד הפעם מצטט אחרים

קראתי בעיון את דוח מעלות מיום 14.02.19 בו הורד הדרוג.
אני מקווה שאתה מעריך את דוחות חברות הדרוג בפאן הכלכלי-עסקי (ולא בפאן הדרוג שמיכה צ'רניאק קטל אתמול ובצדק). דוח זה הוא התנאי והבסיס לדיון ביננו.
הדוח נכון לסוף Q3/18. שווי 7 הקנינים הוא 1.74B$. החברה נהנית מהמטריה והחסות של סטרווד העולמית עם נכסים בשווי 62B$. אין לי מושג כמה היא תעמוד מאחורי סטרווד ווסט בעת הצורך.
ההנחות הן שדמי השכירות יקטנו ולכן ה- NOI והרווח יקטנו ב- 3.5% בשנה.
בנוסף, עליה בשערי ההיוון ושיערוכים שליליים של 150M$ בשנה יביאו את שווי הנכסים בסוף 2020 לשווי 1.44B$ (הפחתתי 150M*2).
נזילות: יחס מקורות לשימושים בשנה שתתחיל ב- 1.10.19 הוא 120%. כלומר, החברה תעמוד בכל התחיבויותיה הפיננסיות ואף ישאר לה עודף.
התניות פיננסיות: לחברה כמה התניות מול האגחים והן במרווח הולם.
לסיכום, הצפי לשנתיים הקרובות הוא ירדה ב- NOI ועליה בשיעור ההיוון. ושניהם יגרמו לפגיעה ברווח ולעליה במינוף.
בנוסף, אם החוב הוא 1B$ מול נכסים בשווי 1.44B$, גם אם שווי הנכסים יקטן בשליש, הנושים יקבלו הפארי.
שים לה שבשנתיים הקרובות לחברה אין תשלומים משמעותיים, ואנו הנושים נקבל 3 קופונים ותשלום קרן שיסתכמו ב- 23% שהם כמעט חצי(!!!) מעלות ההשקעה.

https://maya.tase.co.il/reports/details/1213784/2/0
אתה עוד הפעם מצטט אחרים
מה שאחרים עושים בדרך כלל שווים 0 במקרה הטוב ומינוס במקרה הפחות טוב, דו"חות של חברות הדירוג בארץ זה בדיחה עצובה, עדיף להתעלם מהם לחלוטין, אין להם מושג וחצי מושג איך לתמחר קניונים CLASS B וC בארה"ב.
לחשב שווי של קניון זה קל יחסית, קח את הNOI, תוריד ממנו 10% בשביל CAPEX תהוון לפי 10% ועכשיו תוריד בערך 10M עד ל30M פר קניון בשביל שיפוצים שכולם יצטרכו לעשות כדי לא להפוך לZOMBIE MALL.
בנוסף תבדוק כמה הם חשופים לחברות שבפשיטת רגל (SHOPKO, SEARS וכו') זה יכול להוריד עוד יותר את השווי ו/או לעלות את מחירי השיפוץ.
&nbsp
אם בכל זאת מעניין אותך לנתח מספרים אתה מוזמן לקרוא דו"חות כספיים ודו"חות של המדרגים האמריקאיים של חברת CBL.
&nbsp
אתה חוזר על אותו הטענה הלא נכונה:
"בנוסף, אם החוב הוא 1B$ מול נכסים בשווי 1.44B$, גם אם שווי הנכסים יקטן בשליש, הנושים יקבלו הפארי"
אז זהו שלא, במקרה של פירוק או CHAPTER-11 הנושים לא יקבלו מאומה, אתה תקבל 0 עגול. מי שיקבל משהו במקרה של פירוק זה אך ורק הנושה המובטח הלו הם GS.

Endometriosis

New member
נתחיל בשלוש שאלות ברשותך:

אתה עוד הפעם מצטט אחרים
מה שאחרים עושים בדרך כלל שווים 0 במקרה הטוב ומינוס במקרה הפחות טוב, דו"חות של חברות הדירוג בארץ זה בדיחה עצובה, עדיף להתעלם מהם לחלוטין, אין להם מושג וחצי מושג איך לתמחר קניונים CLASS B וC בארה"ב.
לחשב שווי של קניון זה קל יחסית, קח את הNOI, תוריד ממנו 10% בשביל CAPEX תהוון לפי 10% ועכשיו תוריד בערך 10M עד ל30M פר קניון בשביל שיפוצים שכולם יצטרכו לעשות כדי לא להפוך לZOMBIE MALL.
בנוסף תבדוק כמה הם חשופים לחברות שבפשיטת רגל (SHOPKO, SEARS וכו') זה יכול להוריד עוד יותר את השווי ו/או לעלות את מחירי השיפוץ.
&nbsp
אם בכל זאת מעניין אותך לנתח מספרים אתה מוזמן לקרוא דו"חות כספיים ודו"חות של המדרגים האמריקאיים של חברת CBL.
&nbsp
"בנוסף, אם החוב הוא 1B$ מול נכסים בשווי 1.44B$, גם אם שווי הנכסים יקטן בשליש, הנושים יקבלו הפארי"
אז זהו שלא, במקרה של פירוק או CHAPTER-11 הנושים לא יקבלו מאומה, אתה תקבל 0 עגול. מי שיקבל משהו במקרה של פירוק זה אך ורק הנושה המובטח הלו הם GS.
(1) למה להוריד 10% בשביל CAPEX ועוד סכום קבוע לשיפוץ ? CAPEX זה לא לשמר באמצעות שיפוץ ?
(2) איך הגעת לשיעורי ההיוון האלו ? למה 10% ולא 15% או 8% ?
(אגב שווי הקניונים לפי 10% CAP RATE בניכוי 10% מ- NOI מביא לשווי של 900 מ' דולר לפני אירועים מיוחדים מה שבמקרה מביא לשער האג"ח הנוכחי, רק שכשל יקרה בעוד 4 שנים ואז אז משקיע יקבל 39 אג' תשלומי ריבית וקרן עדיין לא משתלם ???)
(3) למה בפירוק לפי הדין האמריקאי (פרק 7 או 11) הנושים הלא מובטחים לא מקבלים מאומה ? גם אם GS נפרע במלואו ונותר כסף ?

שאלת ביניים ל- YEL, אילו קניונים להשוואה לקח מעריך השווי של החברה בבואו להעריך שווי הקניונים ? באיזה שער היוון אלו שוערכו ?

aeonf

New member
תשובות

(1) למה להוריד 10% בשביל CAPEX ועוד סכום קבוע לשיפוץ ? CAPEX זה לא לשמר באמצעות שיפוץ ?
(2) איך הגעת לשיעורי ההיוון האלו ? למה 10% ולא 15% או 8% ?
(אגב שווי הקניונים לפי 10% CAP RATE בניכוי 10% מ- NOI מביא לשווי של 900 מ' דולר לפני אירועים מיוחדים מה שבמקרה מביא לשער האג"ח הנוכחי, רק שכשל יקרה בעוד 4 שנים ואז אז משקיע יקבל 39 אג' תשלומי ריבית וקרן עדיין לא משתלם ???)
(3) למה בפירוק לפי הדין האמריקאי (פרק 7 או 11) הנושים הלא מובטחים לא מקבלים מאומה ? גם אם GS נפרע במלואו ונותר כסף ?

שאלת ביניים ל- YEL, אילו קניונים להשוואה לקח מעריך השווי של החברה בבואו להעריך שווי הקניונים ? באיזה שער היוון אלו שוערכו ?
תשובות
1. 10% בשביל CAPEX ועוד סכום חד פעמי בשביל שיפוץ חד פעמי. הקניונים קלאס B וC בארה"ב במצב רע מאד וחייבים להמציא את עצמם מחדש וזה עולה הרבה מאד כסף ותוסיף לזה עלויות שיפוץ מסיביות לכל הRETAILERS שפושטים רגל. ברור שזה כללי אצבע בלבד וצריך לבחון כל מקרה לגופו אבל באופן כללי הCAPEX בקניונים שהם לא משהו גבוה גם כי הם ישנים וגם בגלל המשבר הגדול בריטייל בארה"ב (והוא גדול, גדול מאד מאד).
2. כי אלו שיעורי ההיוון המקובלים, כמובן שזה בעיני המתבונן וגם 12% בא בחשבון אבל 8% אתה בחיים לא תקבל בCLASS C וB.
3. כי זה הדין בארה"ב, אם יש לך שיעבוד קבוע על נכס מקרקעין כזה או אחר אתה והלווה לא מחזיר את הכסף אתה מעקל לו את הנכס נקודה (אתה בכלל לא חייב למכור אותו אגב, אתה יכול לשמור אותו לעצמך), בכלל לא מעניין אותך מה שאר הנושים מקבלים או לא מקבלים, הדין בארה"ב שונה מאשר בארץ. אציין שבתור מלווה נדל"ן בארה"ב כבר עיקלתי נכסים ללווים שלא עמדו בהחזר וכל הרווח כתוצאה מהעיקול הלך אלי.

rstbr

New member
שאלה . למה לדעתכם סטרווד הפסיקה לקנות את האגחים בשוק?

תשובות
1. 10% בשביל CAPEX ועוד סכום חד פעמי בשביל שיפוץ חד פעמי. הקניונים קלאס B וC בארה"ב במצב רע מאד וחייבים להמציא את עצמם מחדש וזה עולה הרבה מאד כסף ותוסיף לזה עלויות שיפוץ מסיביות לכל הRETAILERS שפושטים רגל. ברור שזה כללי אצבע בלבד וצריך לבחון כל מקרה לגופו אבל באופן כללי הCAPEX בקניונים שהם לא משהו גבוה גם כי הם ישנים וגם בגלל המשבר הגדול בריטייל בארה"ב (והוא גדול, גדול מאד מאד).
2. כי אלו שיעורי ההיוון המקובלים, כמובן שזה בעיני המתבונן וגם 12% בא בחשבון אבל 8% אתה בחיים לא תקבל בCLASS C וB.
3. כי זה הדין בארה"ב, אם יש לך שיעבוד קבוע על נכס מקרקעין כזה או אחר אתה והלווה לא מחזיר את הכסף אתה מעקל לו את הנכס נקודה (אתה בכלל לא חייב למכור אותו אגב, אתה יכול לשמור אותו לעצמך), בכלל לא מעניין אותך מה שאר הנושים מקבלים או לא מקבלים, הדין בארה"ב שונה מאשר בארץ. אציין שבתור מלווה נדל"ן בארה"ב כבר עיקלתי נכסים ללווים שלא עמדו בהחזר וכל הרווח כתוצאה מהעיקול הלך אלי.
שאלה . למה לדעתכם סטרווד הפסיקה לקנות את האגחים בשוק?
הרי בקניה של האגחים ב45% פארי יש לה רווח של 100 מליון$
יחס החוב ל EBITDA ירד ואז גם לא יופעל גם הטריגר של הפירעון לGS?

Endometriosis

New member
נמשיך ברשותך:

תשובות
נמשיך ברשותך:
1. אם אתה טוען שהדין בארה"ב הוא שהמלווה לוקח את השעבוד עליו (הלוואה ללא זכות חזרה), אז למעשה האג"ח הוא בינארי, כי ברגע שיהיה כשל, לא יהיה שום שיקום לאג"ח כי המלווה הבכיר יקח את הנכסים. כלומר יש טעות מהותית בהנחת דו"ח הדירוג ? (מריח תביעה בדרך). אני עדיין לא בדקתי לעומק את העניין הזה.
2. אם הכשל צפוי להתרחש רק ב- 2023 ועד אז מתקבלים כ- 39 אג' לאג"ח קרן וריבית, כלומר מסכנים 4 אג' בתקופה לטובת UPSIDE של ערך מתואם (זוכרים אמרנו בינארי), למה YEL לא צודק בתזה שלו ?

aeonf

New member
תשובות.

נמשיך ברשותך:
1. אם אתה טוען שהדין בארה"ב הוא שהמלווה לוקח את השעבוד עליו (הלוואה ללא זכות חזרה), אז למעשה האג"ח הוא בינארי, כי ברגע שיהיה כשל, לא יהיה שום שיקום לאג"ח כי המלווה הבכיר יקח את הנכסים. כלומר יש טעות מהותית בהנחת דו"ח הדירוג ? (מריח תביעה בדרך). אני עדיין לא בדקתי לעומק את העניין הזה.
2. אם הכשל צפוי להתרחש רק ב- 2023 ועד אז מתקבלים כ- 39 אג' לאג"ח קרן וריבית, כלומר מסכנים 4 אג' בתקופה לטובת UPSIDE של ערך מתואם (זוכרים אמרנו בינארי), למה YEL לא צודק בתזה שלו ?
תשובות.
לא הסברתי כראוי או שלא הבנת אותי כראוי.
אסביר: באירוע כשל אשראי איך עיקול אוטומטי לנכס, כלומר אם הם בכשל לבעלי האג"ח אז לGS אין זכות לעקל דבר. רק אם יש כשל אשראי לGS אז שמורה להם הזכות לעקל את הנכס, לחלופין לפעמים הלווה מחליט שהוא פשוט מוסר את הנכס למלווה ומוחק את החוב, זה לא אומר כמובן שברגע שיש דיפולט לGS הם מיד מעקלים את הנכס, לפעמים יש זמן לריקברי (תמורת ריבית נשך מטורפת בדרך כלל) ולפעמים מנהלים מו"מ עם המלווה ומגיעים להסכמות אחרות כמו פריסה מחדש של ההלוואה, מחיקה חלקית של הקרן וכו'.
&nbsp
בנוסף כיוון שבסוף זה חוזה של החברה ומול GS לך תדע איזה עיזים יש לך שם, אני זוכר שאי עמידה בקובננטים מסוימים גורר CASH SWEEP על כל ההכנסות שלהם (בארץ קראו לזה מנגנון BLACKBOX), אני חושב שיש שם גם סעיף של קרוס-דיפולט וקובננטים כאלה ואחרים, לא התעמקתי כי אני לא מחזיק את האג"ח וזה לא מספיק מעניין אותי.
&nbsp

aeonf

New member
ועוד משהו

נמשיך ברשותך:
ועוד משהו
אני לא אומר שהאג"ח הזה שווה 0, אני בסך הכל אומר שזה אג"ח אולטרה מסוכן (זבל מסריח מאד) ולא לחינם שהוא נסחר בתשואות כאלה.
האם אפשר להרוויח פה? מאד יתכן וכן, אבל ברור שזה בא עם סיכון גבוה, זה הכל.
&nbsp
שמתחילים לנתח חברה כזו על פי NAV או הערכות שווי זה מצחיק אותי כי אין קשר לא למציאות ולא לאג"ח, כשאתה משקיע בחוב שווי הנכס הוא משני, מה שמשנה זה יכולת שירות חוב וזה מה שצריך לנתח קודם כל, שווי נכסי ושאר בבל"ת זה PLAN B בלבד IF SHIT HITS THE FAN.
&nbsp

aeonf, שאלה לגבי הערכות השווי –

אתה עוד הפעם מצטט אחרים
&nbsp
&nbsp

אשמח ללמוד ולהחכים קצת בנושא אנליזות והערכות שווי של האמריקאים

ניסיתי להסתכל באתר של CBL כהמלצתך, אך לא מצאתי שם ניתוחים או דירוגים, רק דוחות כספיים של החברה.

אם יש לך לינק כלשהו או הפנייה, אשמח לקבל ולקרוא קצת על אופן הערכות השווי של הינקים.

תודה מראש.

aeonf

New member
יש מידע בSEEKING ALPHA

אשמח ללמוד ולהחכים קצת בנושא אנליזות והערכות שווי של האמריקאים

ניסיתי להסתכל באתר של CBL כהמלצתך, אך לא מצאתי שם ניתוחים או דירוגים, רק דוחות כספיים של החברה.

אם יש לך לינק כלשהו או הפנייה, אשמח לקבל ולקרוא קצת על אופן הערכות השווי של הינקים.

תודה מראש.
יש מידע בSEEKING ALPHA
אבל לאחרונה רובו בתשלום.
אתה יכול לקרוא דו"חות של S&P של האג"חים, אני חושב שהם זמינים לקהל הרחב.
אתה גם יכול להסתכל על גרף המניה שלהם (מחיר המניה בסוף בדרך כלל משקף את השורה התחתונה).
ותכלס דו"חות כספיים זה בדיוק מה שצריך, לדעת לקרוא אותם זה כבר משהו אחר...
אבל האמריקאים מבינים דבר שפה בארץ לא כ"כ מבינים משום מה: השווי לא מעניין, השווי הוא בעיני המתבונן, התזרים מעניין.
&nbsp
אתה לא בעל מניות, אתה בעל חוב, למה מעניין אותך השווי? מעניין אותך שהלווה יכול להחזיר לך את הכסף, זה הכל.
&nbsp

תודה. הערתך על התזרים נכונה אך לא תמיד רלבנטית לאג"חי דיסטרס

יש מידע בSEEKING ALPHA
אבל לאחרונה רובו בתשלום.
אתה יכול לקרוא דו"חות של S&P של האג"חים, אני חושב שהם זמינים לקהל הרחב.
אתה גם יכול להסתכל על גרף המניה שלהם (מחיר המניה בסוף בדרך כלל משקף את השורה התחתונה).
ותכלס דו"חות כספיים זה בדיוק מה שצריך, לדעת לקרוא אותם זה כבר משהו אחר...
אבל האמריקאים מבינים דבר שפה בארץ לא כ"כ מבינים משום מה: השווי לא מעניין, השווי הוא בעיני המתבונן, התזרים מעניין.
&nbsp
אתה לא בעל מניות, אתה בעל חוב, למה מעניין אותך השווי? מעניין אותך שהלווה יכול להחזיר לך את הכסף, זה הכל.
&nbsp
תודה. הערתך על התזרים נכונה אך לא תמיד רלבנטית לאג"חי דיסטרס

אני חושב שהערתך על עדיפות התזרים ושירות החוב על פני חישובי השווי נכונה מאוד – אבל מתייחסת בעיקר למי שמשקיע באג"חים "רגילים" – כלומר כאלו שאתה מצפה בסבירות גבוהה מאוד לקבל את מלוא ההחזר, ועל הדרך לגזור ריבית צנועה.
זה לא המצב עבור משקיעים שעוסקים באג"חי דיסטרס – אפילו רמה מעל HY – כלומר אג"חים שכבר נסחרים בדיסקאונט חריף ומלכחתחילה אתה יודע שהחברה בבעיה לשרת החוב וקיים סיכוי סביר שלא תוכל לפרוע החוב במלואו.
לדוגמא אג"חי אפריקה - שלא תשרת מלוא החוב, אך יש לה נכסים ותוכל לשרת חלק מסויים מהחוב.
במצב כזה, אין חשיבות כמובן לפרמטרים שציינת של יכולת שירות החוב והתזרים – כי היא בעייתית/לא קיימת – ואז כן יש משמעות סופר חשובה ליכולת שלך להעריך בצורה טובה וריאלית את שווי הנכסים הקיימים, וכמה יכולת החזר תוכל לייצר מהם בהסדר, כדי להכריע אם התימחור הנוכחי אטרקטיבי או לא.
ולטעמי, הדיון על סטארווד היה קרוב יותר למקרה הזה, של חברה בדיסטרס – ולכן החשיבות להעריך את נכסיה במקרה הסדר, מעבר לתזרים ושרות החוב.
ולכן ראיתי גם חשיבות בהערותיך והסברך ורציתי ללמוד על הדרך שבה האמריקאים משערכים הנכסים בצורה נכונה וריאלית יותר – אם וכאשר יגיעו לזה.

תודה בכל אופן.

מצב
הנושא נעול.
למעלה