האם כדאי להענות להצעת רכש אפריל נדל"ן?

מצב
הנושא נעול.

חלכאי

New member

שלום חברים
החברה הוציאה הצעת רכש לאגח ב (לא סחיר) במחיר 36 אג ל 1 ע.נ.
תנאי האגרת היא, שאם עד עד סוף 2020 מחיר מנית דלק קבוצה (ממוצע רבעוני) יהיה נמוך מ 1200 ש"ח, האג"חים יפקעו ללא ערך. כלומר תדרש קפיצה של יותר מ 40% בשווי המנייה תוך כשנתיים בשביל שהאגרות ישולמו.

מה האינטרס של החברה להציע הצעה כזו?
האם הם מעריכים ששוי המניה יעלה על 1200 ש"ח תוך שנתיים?
האם כדאי להענות להצעה?
קישור לידיעה
https://sparkibi.ordernet.co.il/Get...n=cpVMOijzqjzDqGTrWUJn4nZrSCOXgV_likcMx9Wa8n8

תודה על הבאת הידיעה

שלום חברים
תנאי האגרת היא, שאם עד עד סוף 2020 מחיר מנית דלק קבוצה (ממוצע רבעוני) יהיה נמוך מ 1200 ש"ח, האג"חים יפקעו ללא ערך. כלומר תדרש קפיצה של יותר מ 40% בשווי המנייה תוך כשנתיים בשביל שהאגרות ישולמו.

האם כדאי להענות להצעה?
קישור לידיעה
https://sparkibi.ordernet.co.il/Get...n=cpVMOijzqjzDqGTrWUJn4nZrSCOXgV_likcMx9Wa8n8
תודה על הבאת הידיעה
ברגע זה חסכת לי בערך 600 שקל , יש לי 1817 ע.נ , מעניין שאין שום איזכור מהבנק שלי

adiv82

New member
אתה טועה . המחיר לפי ההסדר צריך להיות 1200 שח אבל צריך להביא

שלום חברים

האם כדאי להענות להצעה?
קישור לידיעה
בחשבון את הדיבידנדים שניתנו מיום תחולת ההסדר עד 2020 . אני מעריך שמחיר מנית דלק קבוצה שמזכה בקבלת התקבול המלא הוא פחות מ -1000 שח .

adiv82

New member
בהצעת הרכש מצויין שהמחיר המתואם למנית דלק קבוצה אחרי דיבידנד

בחשבון את הדיבידנדים שניתנו מיום תחולת ההסדר עד 2020 . אני מעריך שמחיר מנית דלק קבוצה שמזכה בקבלת התקבול המלא הוא פחות מ -1000 שח .
בהצעת הרכש מצויין שהמחיר המתואם למנית דלק קבוצה אחרי דיבידנד
הינו 916 שח

yuval7070

New member
השאלה אם יש מצב שתשובה יעלה את המחיר.

שלום חברים

האם כדאי להענות להצעה?
קישור לידיעה
מספיק גנב אותנו בהסדר עם דלק נדלן והוא רוצה למחוק את החברה הזאת אפריל אז שיפרגן קצת במחיר. מה קרה...

yel5

Well-known member
גם אני מודה לך על המידע. סיבות אפשריות

מספיק גנב אותנו בהסדר עם דלק נדלן והוא רוצה למחוק את החברה הזאת אפריל אז שיפרגן קצת במחיר. מה קרה...
להצעת הרכש שעולות בדעתי:
א. נתחיל עם 2 עובדות ואח"כ נקשר ביניהן: תאריך ההשקה של מאגר לויתן הוא נובמבר 2019 - בעוד 8 חודשים. עובדה שניה היא שמחיר מניית דלק קבוצה כיום לא מתואם הוא 634 ₪ למול מחיר כיום מתואם של 916 ₪ למול שער השיא 1200 ₪. נדרשת עליה של 31% כדי לקבל הפארי.
ב. לא צריך להיות אנליסט כדי להבין שככל שמתקרבים לנובמבר ודאות ההפקה עולה, ובשפת האנליסטים שער ההיוון קטן, ולכן שווי מאגר לויתן עולה. לכן צפוי שמחיר מניית דלק קבוצה יעלה ככל שודאות ההפקה תעלה, ובודאי ככל שההפקה תתרחש בפועל. כנראה שקברניטי דלק הגיעו למסקנה שקיימת הסתברות גבוהה שמחיר המניה יעלה 30% או יותר עד לתאריך הקובע בתוך שנת 2020 - בזמן שמאגר לויתן מפיק גז בפועל מעל חצי שנה.
ג. מודה שלא החלטתי לגבי עצמי ויש לי עוד קצת זמן להתלבט.

יוש110

New member
ס'חה רגע , האם מדובר בנייר זבל אפריל נדלן ב-ל ? קבלנו אותו

להצעת הרכש שעולות בדעתי:
א. נתחיל עם 2 עובדות ואח"כ נקשר ביניהן: תאריך ההשקה של מאגר לויתן הוא נובמבר 2019 - בעוד 8 חודשים. עובדה שניה היא שמחיר מניית דלק קבוצה כיום לא מתואם הוא 634 ₪ למול מחיר כיום מתואם של 916 ₪ למול שער השיא 1200 ₪. נדרשת עליה של 31% כדי לקבל הפארי.
ב. לא צריך להיות אנליסט כדי להבין שככל שמתקרבים לנובמבר ודאות ההפקה עולה, ובשפת האנליסטים שער ההיוון קטן, ולכן שווי מאגר לויתן עולה. לכן צפוי שמחיר מניית דלק קבוצה יעלה ככל שודאות ההפקה תעלה, ובודאי ככל שההפקה תתרחש בפועל. כנראה שקברניטי דלק הגיעו למסקנה שקיימת הסתברות גבוהה שמחיר המניה יעלה 30% או יותר עד לתאריך הקובע בתוך שנת 2020 - בזמן שמאגר לויתן מפיק גז בפועל מעל חצי שנה.
ס'חה רגע , האם מדובר בנייר זבל אפריל נדלן ב-ל ? קבלנו אותו
מתשובה הצדיק לפני הרבה שנים ? אפריל נדלן ב-ל ? גם אני לא קבלתי הודעה מהבנק . מספר נייר 1127273 ?

dw2322

New member
עלייה מ 634 ל 916 נראית גבוהה יותר מ 30%, לא?

להצעת הרכש שעולות בדעתי:
עכשיו דלק קבוצה נסחרת אפילו קצת נמוך יותר, קרוב ל 63000.
האם לדעתך הסבירות שדלק קבוצה תזנק קרוב ל 50% תוך שנה וחצי היא גבוהה?

אני מחזיק דלק קבוצה (בין השאר הודות לצפי שרשמת בדבר ירידת שיעור ההיוון בלוייתן ("קבלת טופס 4 לדירה בהקמה")) ולא כזה אופטימי. לא אתנגד כמובן אם תזנק ככה אבל בכ"ז הנייר כבר עשה איזשהו מהלך מקידומת 5XXXX, וזה נייר מעוף, לא ניירונצ'יק מהיתר.

לכן לו הייתי מחזיק את כתב האופציה של אפריל? אני חושב שהייתי נענה.

הסתייגות אחת - אם יוצאים למהלך של קידוח נפט חלומי ב 2020. לאור מה שקורה בסקטור הקנאביס כיום אי אפשר לדעת מה חלום הנפט הגדול יעשה לכל הספקולנטים במדינה (שאמנם יתפזרו בין מספר ניירות לוייתן, גם רציו למשל) אבל לא בלתי סביר שהחלום הזה ינפח את הנייר מעבר לסטרייק 916 (גם אם זה נראה די אופטימי כיום) ואז אפריל יראו פארי.
אפשר לציין שמי שחושב שחלום הנפט יביא לעליית ערך כה משמעותית יכול לקבל חשיפה אליו דרך רציו, וזאת בלי סיכון לפקיעה 0 כפי שעלול לקרות באפריל.

אפשרות נוספת-הנפקה

אני מחזיק דלק קבוצה (בין השאר הודות לצפי שרשמת בדבר ירידת שיעור ההיוון בלוייתן ("קבלת טופס 4 לדירה בהקמה")) ולא כזה אופטימי. לא אתנגד כמובן אם תזנק ככה אבל בכ"ז הנייר כבר עשה איזשהו מהלך מקידומת 5XXXX, וזה נייר מעוף, לא ניירונצ'יק מהיתר.

הסתייגות אחת - אם יוצאים למהלך של קידוח נפט חלומי ב 2020. לאור מה שקורה בסקטור הקנאביס כיום אי אפשר לדעת מה חלום הנפט הגדול יעשה לכל הספקולנטים במדינה (שאמנם יתפזרו בין מספר ניירות לוייתן, גם רציו למשל) אבל לא בלתי סביר שהחלום הזה ינפח את הנייר מעבר לסטרייק 916 (גם אם זה נראה די אופטימי כיום) ואז אפריל יראו פארי.
אפשר לציין שמי שחושב שחלום הנפט יביא לעליית ערך כה משמעותית יכול לקבל חשיפה אליו דרך רציו, וזאת בלי סיכון לפקיעה 0 כפי שעלול לקרות באפריל.
אפשרות נוספת-הנפקה
בזמנו הודיעה ק.דלק שבוחנת הנפקה בחול. אם אלו פני הדברים סביר שתונפק בשערים גבוהים.

yel5

Well-known member
dw - טעות. מהמחיר המתואם היום (916) למחיר היעד (1,200) - 31%

המחיר הרלבנטי להגעה למחיר היעד (1200) הוא המחיר המתואם (916) ולא המחיר הלא מתואם (634).

yel5

Well-known member
נורא מצחיק: אביב לוי מגלובס יודע לקרוא אך לא מבין מה שהוא

המחיר הרלבנטי להגעה למחיר היעד (1200) הוא המחיר המתואם (916) ולא המחיר הלא מתואם (634).
נורא מצחיק: אביב לוי מגלובס יודע לקרוא אך לא מבין מה שהוא
קורא, ואילו שלי אפלברג מדהמרקר גם יודעת לקרוא וגם מבינה מה שהיא קוראת.

אביב כותב: המניה "נדרשת כמעט ולהכפיל את שוויה כדי שיתקיים התנאי לפירעון"
ושלי כותבת: "כעת על המשקיעים להחליט אם יש סיכוי כי המחיר המתואם של מניית דלק יכול לעלות ב-31% - תנאי לכך שהם יהיו זכאים לקבל שקל אחד".

אתם רואים. צריך רק לדעת לקרוא כדי להיות כתב בגלובס. בדה מרקר צריך גם להבין.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001272340
https://www.themarker.com/markets/1.6914822

dw2322

New member
הבנתי, תודה על ההבהרה

הבנתי, תודה על ההבהרה
במקרה כזה - עלייה של 30% בלבד, תוך שנה וחצי, בנייר מעוף שיכולות להיות לו סיבות לקפיצה - ההענות להצעה כבר פחות מובנת מאליה. גם 30% עליה בשנה וחצי זה יפה מאד אך כבר יותר בר ביצוע מ 50% האפסייד למול ההצעה הוא לעשות כמעט פי 3 ממה שתשובה מציע. הסיכון הוא להמחק כליל.

dw2322

New member
ויקטור תשובה חושב שכן

שלום חברים

האם כדאי להענות להצעה?
קישור לידיעה
ויקטור תשובה חושב שכן

מסתבר שה"חבר" של yel5 חושב למכור את אפריל ב' ב 36 ולקנות את אורבנקורפ ב 100.

למה? כי כנראה שהוא לא בונה על דלק קבוצה לבצע זינוק של 30% תוך שנה וחצי ומאידך בונה על לפחות להכפיל את הכסף באורבנקורפ (כי 100 זה לא באמת הפארי שם אלא הרבה יותר).

מסתבר שהברנש קנה את אפריל ב' ב... 4.5 אגורות!

אז למכור את הנייר ב 36 זה אכן טרייד לא רע בכלל בכלל. פי 8 על הכסף. אני לא מצליח לעשות טריידים כאלה טובים. פי 3 עד פי 4 על הכסף נחשב אצלי לטרייד מהאגדות, וקורה רק פעם בהרבה הרבה מאד זמן (פרידנזון מניה למשל, טרייד רב שנתי)
מה שכן אני זוכר ש richy9 פה פעם חיפש אגחי אמפל בחד ספרתי. אם אלה ימכרו ב 60 ומשהו זה יהיה טרייד לא פחות מרשים.
להצליח לעשות פי 8 על הכסף זה די נדיר.

MPTG

New member
לא להתבלבל ולא לשגות - yel5 טועה ומטעה וחבל

ויקטור תשובה חושב שכן

מסתבר שה"חבר" של yel5 חושב למכור את אפריל ב' ב 36 ולקנות את אורבנקורפ ב 100.

למה? כי כנראה שהוא לא בונה על דלק קבוצה לבצע זינוק של 30% תוך שנה וחצי ומאידך בונה על לפחות להכפיל את הכסף באורבנקורפ (כי 100 זה לא באמת הפארי שם אלא הרבה יותר).

מסתבר שהברנש קנה את אפריל ב' ב... 4.5 אגורות!

אז למכור את הנייר ב 36 זה אכן טרייד לא רע בכלל בכלל. פי 8 על הכסף. אני לא מצליח לעשות טריידים כאלה טובים. פי 3 עד פי 4 על הכסף נחשב אצלי לטרייד מהאגדות, וקורה רק פעם בהרבה הרבה מאד זמן (פרידנזון מניה למשל, טרייד רב שנתי)
מה שכן אני זוכר ש richy9 פה פעם חיפש אגחי אמפל בחד ספרתי. אם אלה ימכרו ב 60 ומשהו זה יהיה טרייד לא פחות מרשים.
להצליח לעשות פי 8 על הכסף זה די נדיר.
כדי שיתקיים התנאי המתלה המניה צריכה להגיע למחיר היעד שהוא 120000 (מחיר זה פחת מאז ל-916.1 בשל חלוקות דיבידנדים שבוצעו) לפיכך על המניה להאמיר מהמחיר הנוכחי ל-916 (כ-40%) כל הדברים האחרים שנכתבו שגויים חד וחלק.
ראו גם הקישור המצ״ב בעמוד 2 בסעיף ב׳ https://mayafiles.tase.co.il/rpdf/1212001-1213000/P1212459-00.pdf

shlo38

New member
מחיר מנית דלק

כדי שיתקיים התנאי המתלה המניה צריכה להגיע למחיר היעד שהוא 120000 (מחיר זה פחת מאז ל-916.1 בשל חלוקות דיבידנדים שבוצעו) לפיכך על המניה להאמיר מהמחיר הנוכחי ל-916 (כ-40%) כל הדברים האחרים שנכתבו שגויים חד וחלק.
ראו גם הקישור המצ״ב בעמוד 2 בסעיף ב׳ https://mayafiles.tase.co.il/rpdf/1212001-1213000/P1212459-00.pdf
מחיר מנית דלק
אני מבין שאם דלק תמשיך בחלוקת הדיבידנדים המחיר המתואם של 916 יעלה לכיוון ה 1200.
האם אני צודק?
דלק מחלקת כל רבעון או שליש בין 1000 ל1300 אחוז דיבידנד.
אני מת להיפטר מהשורה של אפריל נדלן בתיק , אבל לא רוצה להרגיש אידיוט בסוף 2020.
מה שלא מובן לי זה ,האם 916 מבטא את המחיר של 1200 מתואם לדיבידנדים או שהוא מבטא את מחיר המניה היום מתואם לדיבידנדים?
תודה ללתגובה של החכמים שנמצאים פה.

MPTG

New member
חידוד, הבהרה ותשובה ל-Shlo38

מחיר מנית דלק
אני מבין שאם דלק תמשיך בחלוקת הדיבידנדים המחיר המתואם של 916 יעלה לכיוון ה 1200.
האם אני צודק?
דלק מחלקת כל רבעון או שליש בין 1000 ל1300 אחוז דיבידנד.
אני מת להיפטר מהשורה של אפריל נדלן בתיק , אבל לא רוצה להרגיש אידיוט בסוף 2020.
מה שלא מובן לי זה ,האם 916 מבטא את המחיר של 1200 מתואם לדיבידנדים או שהוא מבטא את מחיר המניה היום מתואם לדיבידנדים?
תודה ללתגובה של החכמים שנמצאים פה.
מה שכתבת לא נכון, כמובן שחלוקת דיבידנד מפחיתה את המחיר שאליו צריך להגיע (כך ירד המחיר שאליו צריך להגיע בכדי שהאג"ח יפרע מ-1200 ל-916) אולם כידוע לך חלוקת דיבידנד מורידה בהתאם את מחיר המניה בשוק ולכן הפער יישאר דומה.
האם תרגיש אידיוט בסוף 2020? קשה מאוד לדעת

shlo38

New member
מחיר מנית דלק

מה שכתבת לא נכון, כמובן שחלוקת דיבידנד מפחיתה את המחיר שאליו צריך להגיע (כך ירד המחיר שאליו צריך להגיע בכדי שהאג"ח יפרע מ-1200 ל-916) אולם כידוע לך חלוקת דיבידנד מורידה בהתאם את מחיר המניה בשוק ולכן הפער יישאר דומה.
האם תרגיש אידיוט בסוף 2020? קשה מאוד לדעת
מחיר מנית דלק
האם אני צודק באמירה שמחיר מנית דלק כרגע מתואם לדיבדנד הוא 916 והאגח יפרע אם המחיר המתואם ב2020 יגע ל 1200?
רק לידיעה מניית דלק היתה לפני 5 שנים 990 בהשוואה להיום ירידה שח 35 אחוז.
בשנתיים ירדה המניה 5 אחוז
מתחילת 2019עלתה 20 אחוז
12 חדשים אחרונים עלתה 30 אחוז.
אז מה עושים נענים להצאה ?לוקחים שליש מהכסף
או לוקחים הימור ונשארים לקבל פארי
לא נראה לי שתהיה לבעלים בעיה לשמור את המניה מתחת ל1200
אז בשביל מה הוא צריך לשלם עכשו 30 מיליון שח?
אולי נעשה סקר כאן מי נענה להצעה ומי מהמר.

MPTG

New member
תשובה ל-Shlo38

מחיר מנית דלק
האם אני צודק באמירה שמחיר מנית דלק כרגע מתואם לדיבדנד הוא 916 והאגח יפרע אם המחיר המתואם ב2020 יגע ל 1200?
רק לידיעה מניית דלק היתה לפני 5 שנים 990 בהשוואה להיום ירידה שח 35 אחוז.
בשנתיים ירדה המניה 5 אחוז
מתחילת 2019עלתה 20 אחוז
12 חדשים אחרונים עלתה 30 אחוז.
אז מה עושים נענים להצאה ?לוקחים שליש מהכסף
או לוקחים הימור ונשארים לקבל פארי
לא נראה לי שתהיה לבעלים בעיה לשמור את המניה מתחת ל1200
אז בשביל מה הוא צריך לשלם עכשו 30 מיליון שח?
אולי נעשה סקר כאן מי נענה להצעה ומי מהמר.
תשובה ל-Shlo38
אתה טועה, המחיר כרגע הוא כ-640, המניה צריכה להגיע בשנת 2020 בממוצע של אחד הרבעונים ל-916.
לגביי הנתונים האחרים שכתבת - לא בדקתי אבל נראה לי שהם נכונים.
האם להיענות להצעה או לא? להערכתי ההצעה נמוכה מדי אבל כל אחד יעשה מה שהוא מבין.

shlo38

New member
מחיר מנית דלק

תשובה ל-Shlo38
אתה טועה, המחיר כרגע הוא כ-640, המניה צריכה להגיע בשנת 2020 בממוצע של אחד הרבעונים ל-916.
לגביי הנתונים האחרים שכתבת - לא בדקתי אבל נראה לי שהם נכונים.
האם להיענות להצעה או לא? להערכתי ההצעה נמוכה מדי אבל כל אחד יעשה מה שהוא מבין.
מחיר מנית דלק
אוקיי, בהתחשב בכך שהמחיר המתואם כרגע הוא 916 וכל דיבידנד נוסף ינוכה מ 916 (כמובן שגם המניה תושפע מהדיבידנד בכיוון של ירידה בשער)
אני שוקל בחיוב להמר על כך שבמידה ולוייתן יתחיל להפיק בהצלחה גז כפי שמצופה ואף יש ידיעות על כך שהמאגר גדול יותר מהערכות קודמות אז חבל להשאיר לגזלן 2 שליש אגח.
אני מהמר על ה916
מצד שני.........יש קיזוז מס על הצעת הרכש ואין לי מידע על כמה מס יגבו עבור פדיון בפארי (כי האגח מתומר בשער 46)
בקיצור ,רק לתשובה יש תשובה.

shlo38

New member
מניית קבוצת דלק

מחיר מנית דלק
אוקיי, בהתחשב בכך שהמחיר המתואם כרגע הוא 916 וכל דיבידנד נוסף ינוכה מ 916 (כמובן שגם המניה תושפע מהדיבידנד בכיוון של ירידה בשער)
אני שוקל בחיוב להמר על כך שבמידה ולוייתן יתחיל להפיק בהצלחה גז כפי שמצופה ואף יש ידיעות על כך שהמאגר גדול יותר מהערכות קודמות אז חבל להשאיר לגזלן 2 שליש אגח.
אני מהמר על ה916
מצד שני.........יש קיזוז מס על הצעת הרכש ואין לי מידע על כמה מס יגבו עבור פדיון בפארי (כי האגח מתומר בשער 46)
בקיצור ,רק לתשובה יש תשובה.
מניית קבוצת דלק
הנמיה יורדת היום 3 אחוז.
כאילו בעל הענין רומז לעם , תעזבו אותכם מהימורים , קחו עכשו שליש מהכסף ונסגור ענין.
&nbsp

מצב
הנושא נעול.
למעלה