סיקור אסיפת אינטרנט זהב השנייה

dw2322

New member
סיקור אסיפת אינטרנט זהב השנייה

היום בבוקר הגיעו הרבה פחות אנשים מהפעם הקודמת. בעיקר מוסדיים ופרטיים ותיקים, ולא כל החבר'ה האינדיאנים שראיתי בפעם הקודמת (בכ"ז שעה 11 כנראה פחות נוח להם מאשר 17)
גם לא היו צעקות יותר. אולי חילוקי דיעות אבל בלי הרמות הטונים שהיו בפעם שעברה.
דיון מקצועי הרבה יותר ובלי אמוציות.

דורון: ההנפקה של ביקום בוצעה כי ב' הקצרצרה הגיעה ל 21% ו-ג' איימו לעצור תשלומים. עמי ברלב מונה לביקום ואני לכאן.
ביום שישי (למרת אסיפה קודמת) ביקום החליטו לצאת להנפקה פרטית זריזה.
אינטרנט זהב עצמה, עם אגח בחצי פארי, לא יכולה לגייס אקוויטי.
אני לא חושב שנכון ללכת להנפקת האקוויטי מאחר ומדובר בנייר עם סטיית תקן גבוהה ואסור לנו לסכן את הנושים. חברה עם אגח ב 55 לא יכולה ללכת למהלכי אקוויטי. גם גיזה חושבים כך.
ביקום כמובן תשמח אם נשתתף ונכניס אקוויטי.
לנו כעת יש 51.9-52% כך שזה עדיין שליטה. קרו כבר 2 step-up -ים באגחים של ביקום (הורדת דירוג עם העלאה בריבית). כל נוטש זה עוד רבע אחוז בחוב.

ב 13.3 בזק מפרסמים דוחות ובזק כבר הודיעה על ההפחתות. יש פיל לבן גדול מאד של נכס מס.

שאלה: הפחתה אצל בזק תגרום להפחתה אצל ביקום? אמת.
ואז עשינו ניתוח, ודורון הדגיש שזה לא מידע פנים אלא הכל מסתמך על מידע ציבורי שפורסם: כרגע ההון של ביקום הוא 996 מלש"ח. רבע ממיליארד רווח שנתי זה 250 רבעוני, ביקום לוקחת 26% מזה כלומר 60 מלשח הגדלה מרווח שוטף.
כלומר אנחנו ב 1050. הוצאות מימון סולו זה 25 מלשח. אנחנו ב 1025. הפחתות עודפי עלות 10 אנחנו ב 1015. וכעת מגיעות ההפחתות הגדולות: פרישה 3.94 נטו זה 102 לביקום. אנחנו ב 900. עכשיו מגיעים סימני שאלה: yes
26% מההפחתה יזקף לביקום. אתם ראיתם את ניתוחי בתי ההשקעות המלמדים על שווי חדש של 300/500/800. 300 לידר, 800 IBI. נניח באמצע, 550. כרגע מופיע לפי 1.3 זה אומר 800 מיליון שקל הפחתה! רבע ביקום זה 200 כלומר ההון של ביקום הולך לרדת ל 700. נוסיף את ה 120 מאתמול ומולו מה יקרה עם נכס מס, פלאפון ובזק בינלאומי - השאלה אם אלה יותר או פחות מ 120.
כלומר ביקום כעת נסחרת סביר. fair enough
גיסין (עו"ד החברה) - תבינו. צריך להחליט עכשיו. זה לא אופציה.

ההנפקה של ביקום זה חיזוק ההון של ביקום.צריך לענות לסרצ'לייט עד מחר ב 17:00 והם דורשים בלעדיות. הם ישלמו לנו ללא תלות בהשתתפות שלנו בהנפקה כי עדיין יש לנו שליטה.

בביקום ג' יש קובננט של 650 הון, אבל אם הם מפעילים אותו אז זה יופעל לכולם, אבל יש רבעון לריפוי.

דיברו על 3 החלופות: להשקיע הרבה בהנפקה, לא להשקיע בכלל (וכך לשמור על המזומן) או להשקיע קצת. לכל אחת יש קייס. אישית אני הכי השתכנעתי מהקצת אבל בסופו של דבר המוסדיים, הכסף הגדול, הם אלה שקובעים.

לאחר מכן היתה שיחה בלי החברה, אבל אותה אי אפשר לדווח (האוייב עלול להאזין
).

yuval7070

New member
תודה על הסקירה. לא אמורה להיות הצבעה אם להסכים להצעה?

מי מחליט מחר עד 17 אם מסכימים להצעה או לא?

dw2322

New member
כתב ההצבעה כבר פורסם

אם אני מבין נכון עד מחר אחה"צ צריך להחליט אם עושים עיסקה עם סרצ'לייט או לא.
אפשר למשוך את זה עוד יום או יומיים אבל זה הולך להסגר די מהר.
הוסיפו סעיף לגבי היקף ההשקעה בהנפקה לו הנושים מסכימים: עד 25 מלש"ח, 25-40 או מעל 40 מלש"ח.
https://maya.tase.co.il/reports/details/1209981/2/0

דורון חותך מהר. זה לא אפריקה השקעות שם אנחנו נמרחים שנתיים עם מוטק'ה

יש כבר נציגות זמנית שזה אדוארד קלר וביקשו ממנו ומדורון להפגש היום או מחר עם סרצ'לייט והבנקים.
קצב אש.

yel5

Well-known member
תודה כל המאמץ. קניתי את ד קרוסלה אתמול והיום הוא יותר זול

dw2322

New member
צריך להחזיק אצבעות שהעיסקה תסגר

אם העיסקה תתפוצץ עלול להיות לא נעים...
וגם לקוות שברגע האחרון סרצ'לייט לא יבקשו הנחה במחיר.

אם קנית שלשום אז לטעמי זה היה במחיר מעט גבוה. הכי הכי יקר שאני הייתי מוכן לשלם זה 50-55, וגם זה עם כסף קטן להימורים. כמו ששמעון תמיד אומר: לא חייבים בכוח לקנות כל אגח. אם מגיע למחיר שלך? בכיף. לא מגיע? אז לא. יש הרבה אלטרנטיבות השקעה בשוק.

במחירים של היום אני מעדיף את אגחי אפריקה ע"פ אינטרנט זהב. אפסייד דומה של 30% אבל עם הרבה פחות סיכון (אך מח"מ ארוך יותר), ולכן אני מוכן להשכיב גם הרבה הרבה יותר כסף. מבחינתי אינטרנט זהב זה רק לגמבלרים (אגח כמובן, המניה שווה 0 ).

כל אלה כמובן עניין של טעם אישי. aeonf למשל רשם שמבחינתו האפסייד שאני רואה באפריקה לא מספק מבחינתו.

צריך לכסוס ציפורניים עד הפגישה עם סרצ'לייט היום בשעה 17:00 (אולי המו"מ יתארך עוד יום יומיים)

מושכים יותר מדי זמן את הדיווח באינטרנט זהב

גם לא פירסמו תוצאות הצבעה על השתתפות בהנפקה
מקווה לטוב ומעוניין שימכרו את בי-קומ. גם אם תהיה תספורת של 25-30%
העתיד לא מזהיר ויתכן שהאגחים ימשיכו לקרוס אם לא תהיה מכירה

למעלה