ביקום מבקשת להנפיק 150 מלש"ח אקוויטי

dw2322

New member
ביקום מבקשת להנפיק 150 מלש"ח אקוויטי

8M מניות, כרבע מהחברה לערך. שאלה טובה זה אם תצליח ובאיזה מחיר?

הנייר כרגע די חלש ובמגמת ירידה. ביקום רוצה להנפיק אקוויטי כדי לנסות ולהרגיע את הנושים העצבנים שלה, וכיום היא יכולה להנפיק (בעוד אינטרנט זהב כבר לא יכולה).

עכשיו נושי אינטרנט זהב יצטרכו להחליט החלטה דרמטית: האם להמיר מזומן וודאי שיש בקופה במניות שיכולות גם להתאפס, או לעלות, או להסתפק בפוזיציה שיש להם בנייר, לוותר בנימוס על ההצעה ולהדלל.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001269567

קדם להם דודו זבידה בכלכלית ירושלים

הוא הנפיק אקוויטי במחיר משמעותי הנמוך משער המניה בשוק והצליח להבריא את החברה.מעניין אם גם במקרה זה הפעולה תצליח.

yuval7070

New member
הנפקת בי קום תבריח משקיעים מזהב?

האם העובדה שהמנכל שרוצה לשמור על כסאו יזם הנפקה שיכולה להבריח משקיעים באינטרנט זהב עקב המחיר הנמוך של ההנפקה והדילול באחזקות של זהב?
הם הסכימו לשלם 300 מ"שח על אחזקה של 64% בבי קום לא של 51%

dw2322

New member
הנפקה בשער 1600? המשמעות היא שמחר ביקום תרד עד 20%

זה כנראה יוריד את האגחים של אינטרנט זהב והמניה (של אינטרנט זהב) תתרסק, כי זה מה שהשוק המוסדי חושב ששווה המניה של ביקום.

מה לעשות? ראה גם התהייה שלי מהבוקר, בראשית השירשור, לגבי אי וודאות התמחור בו תעשה ההנפקה.
לא חשבתי שהם יבצעו אותה כ"כ מהר, כבר היום, אלא שיש עוד כמה ימים השבוע, כלומר המצב כנראה הפך להיות באמת חמור.

הלאה. עכשיו בערב זה כבר פרה היסטוריה. מה קדימה?
מחר נושי אינטרנט זהב יתחבטו בשאלה המזכירה קצת את מה שקרה במטומי - האם להסתכן ולשרוף מזומן בשביל אקוויטי תנודתי, שיכול לעלות אבל יכול גם לרדת?
או שיעדיפו להדלל קצת ולהשתמש במזומן כדי לתת רצפה לאגח?
(זה לא בדיוק אותו הדבר כי שם החברה היתה חייבת את המזומן שלהם כדי לשרוד, פה ביקום יכולה להסתדר עם או בלי ה 10 מלש"ח של אינטרנט זהב)

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001269709

לדעתי, בגלל שמדובר בסה"כ ב 10 מלש"ח? כן שווה להשתתף בהנפקה, ובפרט אם סרצ'לייט מוכנים לשלם 20 שקל למנית שליטה, כי אז זה בעצם טרייד זריז של קנייה ב 16 ומכירה ב 20, כלומר 20% רווח זריז על 10 מלש"ח, שזה עוד 2 מלש"ח ריקברי.

אהה, יש רק קטש אחד לטרייד הזה - שסרצ'לייט אכן תסכים לקנות את כל הבלוק.

dw2322

New member
אממ, אני רואה שהמלצת החברה היא *לא* להשתתף בהנפקה

אם דורון חושב שלא נכון לאינטרנט זהב להשתתף בהנפקה אז זה קצת מערער את הביטחון הקודם שכן להשתתף.

יכול להיות והוא חושש מפיצוץ העיסקה מול סרצ'לייט ואז אין ידיד נאמן מכסף מזומן.
מצד שני, הריזיקה פה היא בסה"כ 10 מלש"ח, לא כל הקופה.

https://maya.tase.co.il/reports/details/1209928

dw2322

New member
אתה יודע מה קונים אומרים על מחירון לוי יצחק...

לך תמכור ללוי יצחק.
רוצה למכור ולקבל מזומן ביד ומייד? זה המחיר (מתחת למחירון, השאלה כמה)

זה שהמוסדיים היו מוכנים לשלם רק 1600 למניה איננה אינדיקציה חיובית, ומאותתת לדעתי על צפי להמשך ירידה בנכס הבסיס (בזק). טווח המחיר בהנפקת ביקום היה 1400 (!) עד 2000. כאמור נסגר על 1600, כ 20% מתחת למחיר שוק. לא מוי כיף.
גם מי שהולך לקנות היום אוטו לא חולם לשלם NAV, אופס, מחירון.

סרצ'לייט מוכנים לשלם מחירון לוי יצחק - 2000 (נכון לשבוע שעבר) רק בגלל שהם מקבלים שליטה.
בלי זה הם בחוץ.

למי שחושב שהתנאים של סרצ'לייט קשוחים מדי אז אפשר לציין שעשרות גופים, בארץ ובעולם, אליהם פנו בכלל לא היו מוכנים לסגור עיסקה. לכלה הזו בשם בזק יש הרבה תיקונים לעשות בשנים הקרובות. לוא דווקא פגיעה בשאסי אבל אין מה לעשות. היא צריכה להכנס למוסך של רודב.

סרצ'לייט כן הסכימו. יורק היו קרובים אבל גם הם בסוף אמרו תודה אבל לא תודה. לא מתאים לנו.

ביקום יותר מסוכנת מבזק ואינטרנט זהב יותר מסוכנת מביקום.
את ביקום, בקושי, מצליחים למכור, וגם זה רק עם התניות. אינטרנט זהב? גמורה.

Endometriosis

New member
אני לא בוחן את B-COM כבעל מניות שלה או של אינטרנט זהב

אין לי את המניות של שתיהן וגם לא של בזק.

העניין מבחינתי הוא שאם קיים גוף שמאמין שקיים פוטנציאל במונופול בזק במחיר המניה הנוכחי, ולפי המציאות בשטח קיים כרגע רק גוף אחד כזה SearchLight, אז הוא חוסך לעצמו לא מעט (כי המינוף גם מובנה) ומקבל שליטה ללא תשלום פרמיית שליטה, יותר נכון משלמים לו לקבל שליטה.

להערכתי מחזיקי אג"ח אינטרנט זה"ב לא צריכים להשקיע ברכישת מניות B-COM לא בגלל שזו אינה השקעה כלכלית טובה, אלא מפני שיש גורמים אקסוגנים אחרים שימנעו ממנה לממש את ההשקעה, טובה או לא, בטווח הבינוני ארוך.

dw2322

New member
יש פרמיית שליטה

גופים פיננסיים מקצועיים הסכימו לשלם 1600 למניית ביקום רגילה.
סרצ'לייט הסכימו לשלם 2000, אבל זה אך ורק אם זו מניית שליטה.
בלי זה הם בחוץ ואז מי יקנה בלוק של 400 מלש"ח של ביקום (נייר ת"א90 חלש)?
ראית מה מכירות כאלה בשוק עושות לכלל ביטוח, וזה נכס יותר חזק. ביקום יכולה לרדת גם עוד 50%. בלי למצמץ.

aeonf

New member
אם השוק מוכן לשלם 1600 ומנורת החיפוש 2000

אז למה מחכים? למשיח? למכור להם במיידי וזהו.
&nbsp

dw2322

New member
המשמעות היא תספורת מסויימת לנושים, 30%, וזה כואב

ועדיין, מי שקנה בחצי פארי יצא ברווח, וגם די זריז, אבל אסור להתעלם מהסיכון הרב.
לא הייתי משלם יותר מ 50-55 על אגח כזה, וגם זה רק למי שמוכן להסתכן.

aeonf

New member
עוד כמה בעיות שלא נכנסות לך לטבלה

מניח שאת החובות שמת לפי פארי.
&nbsp
יש חוב של 2.5B בריבית X% שצריך לשלם, כל הסימנים שבזק הולכת לקראת עצירה או הפחתה ניכרת של הדיבידנדים בשנתיים הקרובות, אז תוסיף להון העצמי שצריך להביא גם ריבית ל2.5B, גם לאחר מכן סביר להניח שהדיבידנד לא יחזור למה שהיה כי החברה ממונפת מאד ובסביבה של ריבית עולה.
&nbsp
עכשיו גם קרן צריך להחזיר, לא? לא ידוע מה הלוח תשלומים אבל מניח שיש גם החזרי קרן בשנים הקרובות ואני לא רואה איך BCOM מצליחה לגלגל חובות בכלל (למרות שלך תדע, מטומטמים יש פה בשפע).
&nbsp
20% הנחה לNAV הסחיר נשמע לי סביר לגמרי.
&nbsp

Endometriosis

New member
כולנו מסכימים...

למשקיע רגיל, שמאמין במניית בזק (ומסתמך על ההנהלה שתעשה עבודה טובה בלי יכולת לשלוט על החלטותיה), ורוצה למנף B-COM היא אפשרות טובה ועדיף ב- 20% פחות מה- NAV הסחיר (פרמיית שליטה נאמדת לפי סוג החברה ב- 15% - 25%).

למשקיע שמעוניין בשליטה בחברת בזק ורוצה למנף B-COM במחיר שהוא פחות מה- NAV הסחיר, זו אפשרות מצויינת.

המשתתפים בהנפקה של B-COM הם משקיעים פיננסים רגילים שאינם ולא יהיו בעלי שליטה.

לגבי החסרת ריביות ושאר ירקות מהמודל, זה נכון (למשקיע פיננסי) או לא נכון (למשקיע שהוא בעל שליטה), כי אם הדיון עוסק בגוף שמעוניין בשליטה בבזק באמצעות רכישת B-COM, אז הוא יכול להזרים כסף לצורך הפחתת המינוף של החברה. הוא יכול לבצע פירעון מיידי או בעדיפות גבוהה להזרים כסף הנפקה לדלל את האחרים.

aeonf

New member
להזרים כסף עולה כסף ויקטין לו את התשואה על ההון

בין אם בפדיון האג"ח ובין אם בהנפקת מניות.
כלומר הוא כבר לא יקנה שליטה ב400M אלא בהרבה יותר, להון העצמי הזה יש עלויות מצד המשקיע...
&nbsp

ל- Endometriosis אני ממש מתנצל, חוששני שאדוני חי בלה לה לנד

כל קונה שפויי ירצה לקנות בכמה שפחות כסף
ולקחת שוליי ביטחון למקרה ותהיה הרעה בעסקי בזק.
לכן לדעתי הקונה יעדיף לקנות ממחזיקי האג"ח
(של אינטרנט זהב) והמחזיקים יקח זמן ארוך מידי
עד שיתאפסו על עצמם. (ראה מקרה אפריקה)
הקרן נתנה הצעה אינדיקטיבית לא מחייבת
שכל כוונתה לאותת למתחרים מולה (אם ישנם,
וכאלה שחושבים לתת הצעה) שמוטב להם להתרחק
כי היא הקרן מתכוונת "להתאבד" על בזק . . .
גם אתה יכול לקשקש משהו על חתיכת ניר ולפקסס
(החברה הבורסאית תהיה חיבת לדווח על "אינדיקציות" . . .)
קיצר - טקטיקה של סוחרי סוסים.
לכן אין פה משחק של מספרים ונתונים
לא NAV לא מכפיל ולא חרטה אחרת בסיגנון
זה לא סוד שמחזיקי האג"ח לא בדיוק יודעים
איך עושים עסקים.
זו דעתי ואין לי שום מידע שלא פורסם
לא מחזיק ולא ממליץ שום דבר לאף אחד.
&nbsp
&nbsp

aeonf

New member
אז מה טענתך? שהם יהיו מוכנים לשלם יותר מאשר הצעתם הראשונית?

לדעתי ההפך הוא הנכון, גם את מה שהציעו הם לא יהיו מוכנים לשלם בסוף.
&nbsp

ל- AEONF הנבואה ממני והלאה אבל

לדעתי גם את מה שהציעו הם לא יהיו מוכנים לשלם בסוף.
המטרה למנוע התמחרות בין מס' מציעים שנתנו הצעה מחייבת
מגובה בערבות בנקאית.
כרגע אנו רחוקים מאוד משלב זה. המחזיקים או לפחות חלק לא מבוטל
מהם בקטע של שיפור בעסקי בזק . . .
זו דעתי ואין לי שום מידע שלא פורסם
לא מחזיק ולא ממליץ שום דבר לאף אחד.

aeonf

New member
מצטרף לדעתך

הזמן פועל לרעתם של המחזיקים, בזק במומנטום שלילי ובצדק.
במקום המחזיקים הייתי מתחיל למכור מניות בשוק באופן מיידי, פרמיית שליטה לא בטוח כלל שיקבלו וגם אם כן היא תתקז עם היותה החברה חברת אחזקות ממונפת.
בנתיים שווי האחזקות שלהם רק הולך ויורד ויכולת שירות החוב שלהם היא סביב 0.
אין בכלל הצדקה לקיום החברה הזו.
&nbsp

למעלה