אידיבי אגח ט

ziv544

New member
אידיבי אגח ט

האם למישהו יש הסבר לירידות המתמשכות באגח ט . הגענו ל58% מהפרי
האם אנחנו בדרך להסדר למרות התחזיות האפטימיות יחסית ולמרות שהשוק נרגע
ההצעים והירידות לא נעצרות .???
לא נראה לי שההסבר נעוץ אך ור ק בירידות בכלל ביטוח

אני מוטרד

ערב טוב.
אני מופסד סכום משמעותי. אג"ח ט מתנהג בצורה לא סבירה ונסחר נמוך מאוד.
מניית כלל ביטוח נסחרת בערך נמוך מאוד (שער 4779) וזה משפיע בצורה משמעותית על שער אג"ח ט.
השקט של אלשטיין וחוסר הפעולה \ וודאות באידיבי מדרדר את האג"ח.
מונתה וועדה מלפני כשלושה שבועות עם דירקטורים חיצוניים בדסק"ש ובאידיבי בכדי לגבש את מכירת מניות כלל מאידיבי לדסק"ש. בפועל לא התפרמה שום ידיעה.
הדירקטורים החיצוניים מטעם דסק"ש במגעים יהיו יוסי זינגר, מאיר יעקובסון ומשה (מוץ) מטלון.
את המגעים מטעם אי.די.בי פיתוח יובילו הדירקטורים החיצוניים גיורא ענבר, אלינה פרנקל וארי קנטרוביץ'.
הדבר היחידי שניתן לומר שכל יום דסק"ש רוכשת את מניותיה מהציבור והופכת אותן לרדומות. היום היה מסחר ער יחסי במניות דסק"ש וביום ראשון משער שנראה שניקנו יחסית הרבה מניות ע"י דסק"ש.
אני באופן אישי מוטרד. הייתי מצפה שאלשטיין יודיע שהוא רוכש בצורה כזו או אחרת אג"ח ט וגם את זה לא קראתי ולא שמעתי. הוא יכול לרכוש את חובו בחצי מחיר ובפועל שקט מצידו.
משער שעד סוף ינואר אלשטיין יגיע לאחזקה של 89% ממניות דסק"ש ואז נשמע משהו.
בסוף ינואר כנראה תימכר יישראייר ואז ייכנס כסף לקופת אידיבי.
https://www.themarker.com/markets/.premium-1.6763607

אבא לה יקר - שמועות שמניות כלל משועבדות לסדרת אג"ח אחרת

וכנראה (ע"פ השמועות) שמחזיקי אג"ח אידיבי ט'
לא יראו ממניות אלה של כלל ביטוח אפילו לא שקל
בכל מקרה כדאי לבדוק את שטרות הנאמנות
דעתי

ziv544

New member
שמעון הנכבד לפי מיטב ידיעתי אידיבי לא במצב של דפולט

כנראה שאכן משועבדות לאגח הקצרות יג ויא אולם יש לאידיבי יכולת לשלם
ואם זה היה נכון הירידות היו גדולות יותר נראה שאתה טועה
מצפה להתיחסות של מומחי אידיבי בפורום

אי.די.בי.

למעלה מ 200 מליון ענ אגח ט מוחזק עי הקבוצה באופן רשמי.שזה כ18אחוז מהסדרה כולה. וכפי הנראה ממשיכים לאסוף. הזדמנות כזו תנוצל עי אלשטיין שמתמחה במצבים כאלה. להערכתי השלב הבא מחיקת דסקש. בקרוב מאד.לאחר מכן נכסים ובנין שם העסק קצת יותר מורכב. גם הצעת הרכש לא צלחה ונטרול נכסים מדסקש בצורה זו או אחרת הוא קריטי לקבלת התר השליטה בכלל..

הערה 1

בוקר טוב
הקבוצה אכן מחזיקה כמות משמעותית מאג"ח ט. הייתי מצפה לקרוא הודעה שקבוצת אלשטיין רוכשת אג"ח ט נוספים - אך לא מצאתי שום אסמכתא עבור רכישות נוספות.
https://mayafiles.tase.co.il/RHtm/1208001-1209000/H1208034.htmV

באתר של אירסה מצאתי מצגת כללית. צירפתי אותה. לפי המצגת :
מתכוון להוריד שיכבה בגלל חוק הריכוזיות עד דצמבר 2019.
אין בעיית נזילות לשנתיים הקרובות בדסק"ש ובאידיבי.

Ron W

New member
צריך לפזר סיכונים

אני בודק את לוזון ו׳ קצר יחסית ונראה יותר משתלם
ביחס ל ז׳ - שתיהן מדורגות עם הערה

אידיבי - דרושה עוד סבלנות

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3734987,00.html

אלשטיין חזיר בדרישות שלו על מחיר כלל ביטוח (ראו קישור מלפני כמעט שנה). בסופו של דבר עד 1/5/19 הוא חייב למכור את כלל או לדסק"ש או לצד ג' על מנת לא לאבד את פרמיית השליטה.
לדעתי הוא דווקא ימכור לצד ג' לבסוף ולא פחות מ- 85 % מהון עצמי כי הוא יבין שדסק"ש לא תסכים למחיר דומה לזה.
הירידה של מניית כלל בבורסה בעת האחרונה נובעת מהפעולה האחרונה של מימוש בבורסה של 5% והצפת מניות בשוק. אני מניח שבקרוב היא תחזור לעלות אבל בדיוק מהפעולה הזו אלשטיין חייב להימנע להבא כדי שרוכש פוטנציאלי לא ילחץ אותו במחיר. אני מזכיר שלפני חודשיים מניית כלל נסחרה בשער 7200 והייתה סביב 80% מהון עצמי.
אני מקווה שהערכותיי יתגשמו לבסוף ונראה מהר מאוד את אג"חי אידיבי מעל לפארי. פרמיית שליטה בכלל לפי 85% מהון עצמי שווה כ- 840 מיליון ש"ח נוספים לאידיבי ויחד עם שווי נכסי של דסקש שגבוה בכ- 300 מיליון משווי דסקש בבורסה נקבל חברה עם שווי של מעל 1.1 מליארד ועם ים של נזילות ואפשרות לפרוע כמעט את כל האג"חים ללא הזדקקות לדיבידנדים מדסק"ש.

כלל

שלום.
עובדתית כלל ביטוח הינה חברה בינונית עם תשואה הנמוכה ביותר בין חברות הביטוח. המניה נסחרת בשפל ולאחרונה הפסידה במספר מכרזים .
לכן, אני מתקשה להאמין שחברה זרה תהיה מוכנה לרכוש חברה כושלת לפי 85% מההון העצמי - 50-60% משער המניה בבורסה.
זה מתיר אותנו שדסק"ש אמורה ליקנות את כלל ביטוח.
בהנחה והשערתך נכונה - סיום מכירת כלל עד 1.5.19 , המשמעות היא שאלשטיין צריך לעבוד מאוד מהר.
אכן הוא רוכש כל יום מניות דסק"ש בבורסה אך חסר לו כ 10% ממניות דסק"ש בכדי לתת הצעת רכש ולהופכה לפרטית. הרכישות היומיות הינן בעשיריות אחוזי מניות דסק"ש - הוא צריך להגביר את קצב הרכישה היומית.
בנוסף צריך לקבל אישור מבעלי האג"ח, מהממונה על הביטוח ועוד.
בקיצור המלאכה מרובה והזמן קצר.
בפועל שקט מדי.

בנוסף עד סוף השנה הוא צריך להוריד קומה לפי חוק הריכוזיות . כנראה יינסה או בדסק"ש \ נכסים ובניין .
גם פה הוא צריך לפעול מהר.

dw2322

New member
תהייה: למה בעצם לא לפרק את כלל ביטוח?

יש פה נכס שאגר בבטן שנים של דיבידנדים (בגלל רגולציה שאסרה, בדיוק ההפך מ-בזק).
למה בעצם לא לסגור את העסק, ולמכור אותו לחברת ביטוח אחרת או לפרק לחלקים ולמכור נתחים נתחים לחברות ביטוח אחרות?

נכון שזה נשמע קיצוני אבל בחצי על ההון יש מצב שהפירוק יהיה שווה יותר מהשווי הבורסאי.

ziv544

New member
כלל ביטוח חברה טובה בעברה הרחוק ובעלת פוטנציאל

שוויה בבורסה לא משקף את שוויה האמיתי
עם ניהול נכון ניתן לשפר את החברה .מקווה שהמנהל החדש ינקוט צעדי התיעלות
וישפר את המצב
לדעתי שווי אגח ט בבורסה לא סביר קיצונית גם בתחשב בירידה בשווי כלל ביטוח
נראה שמנסים להשפיע על שער האגח בימים האחרונים במחזורי מסחר נמוכים

דסקש -רכישות

או שאני חשדן או שאתה נאיבי.באם נבדוק את העסקאות שנערכו במניה בימים 8 ן 9 לינואר נגלה שהמחזורים עברו את 18 מליון מניות. 4 עסקאות מחוץ לבורסה שרק 2 מהן דווחו. ומחזור גדול בבורסה עצמה.עסקאות ההחלף היו בשיעור של 6.5 מליון מניות בלבד.אם העסקאות חופפות וזה רק העברות ידיים אזי אני סתם חשדן.להערכתי הסוביקטיבית בלבד דסקש כבר בידיו של אלשטיין וכל מה שנו רואים זו הצגה בלבד בשביל הצעת רכש שתראה קצת יותר יפה.בהנחה שאני צודק העסקאות לא דווחו בגלל המחויבות לא לעבור את ה90אחוז.

קניית מניות

שלום.
ה 6.5 מיליון מניות מקורן מה SWAP שביצעה IDB. קיים דיווח על כך במאיה.
https://maya.tase.co.il/reports/details/1208923

התרחישים שאתה מתאר שרוכשים מניות ולא מדווחים אינם אמיתיים. אם הם נכונים מדובר בעבירה חמורה על חוקי ני"ע של מדינת ישראל.
להזכירך דנקנר ביצע תרמית בני"ע, הורשע ונכנס לכלא ל 3 שנים.
אלשטיין לא עושה דברים כאלה. כל פעולה שלו מדווחת כחוק.

לגופו של עניין. תסתכל במאיה ותראה שמבוצעות עיסקאות בכמויות של עשרות אלפי מניות ולעיתים 100-200 אלף מניות (חריג) ליום.
הוא צריך לרכוש קצת פחות מ 9% מניות דסק"ש כדי לתת הצעת רכש.
עדיין צריך לראות רכישות של מספר מיליוני מניות דסק"ש.

הדרך ארוכה מאוד לפארי. סוף החודש כנראה תימכר ישראייר והמצב יתחיל להשתפר. שבת שלום.

צר לי לייאש אותך

אבל אם אתה מחפש יושרה והגינות בשוק ההון אזי הגעת למקום הלא נכון. ולענינינו בסך הכל ציינתי שהיו 4 עסקאות גדולות מחוץ לבורסה ושרק שתיים דווחו. לא טענתי לרגע שהחברה בצעה ולא דווחה .כפי הנראה מישהו.. שחובת הדיווח לא חלה עליו. לא חסרות שיטות להסתרות.. רק דוגמא קטנה מלפני מספר שנים שבוקר אחד התעוררנו ומצאנו שגרמי בלנק וקרן יורק רכשו כ400 מליון ענ מאגח ז של אידיבי פתוח. שנרכשו בפרק זמן בשיטות שונות מבלי שאף אחד ידע. לא אתפלא אם לגבי אגח ט נהיה עדים לתסריט דומה.בכל זאת האפסייד מגיע כבר ל מעלה מ 70 אחוז לפארי.

לא משכנע

אלשטיין עובד לפי חוק - אם הוא ביצע רכישות באמצעות אירסה \ דסק"ש הוא מחוייב לדווח. גם אירסה לא דיווחה על רכישות כלשהן.
בהחלט יתכן שבוצעו רכישות נוספות מחוץ לבורסה. אך לא ניתן לשייכן לאלשטיין.
תמיד קיימת אפשרות \ ספקולוציה שחבר ביצע רכישת מניות וביום פקודה ימכור מניות לחבר אחר. אם הרכישות אינן גדולות בוודאי שלא יהיו גם מדווחות.

לגופו של עניין, אני לא חושב שבוצעו רכישות נוספות ע"י אלשטיין ולא דווחו.
קומבינות תמיד היו ויהיו. את הסיפור עם גרמי בלנק מקרן יורק אני מכיר.
שיהיה שבוע טוב ונתבשר בבשורות טובות גם מכיוונה של אידיבי.

הצעת רכש דסקש+ אין צורך באישור נושים למהלך

בקרוב תצא כנראה הצעת רכש לדסק"ש. כיון שהסחירות בדסק"ש יורדת אני מניח שבקרוב תצא הצעת רכש ואלשטיין יפסיק לרכוש בבורסה.

לגבי מכירת כלל לדסק"ש- למהלך כזה אין צורך בהסכמת הנושים. צריכה הסכמה של בעלי מניות מיעוט ועוד מעט הם לא יהיו לאור הצעת הרכש הצפויה

dw2322

New member
למחזיקי דסק"ש מניה לא אמורה להיות בעיה עם הרכישה

לקנות את כלל ביטוח בחצי על ההון זו עיסקה מעולה. גם 60-70% זה טוב.

מי שיעשה צרות יהיו נושי אידיבי ט', הצפויים להרים קול צעקה על מכירת נכס מהותי במחירי סופעונה.

dw2322

New member
יפה
, אני מוכן למכור לאקסין עכשיו את כלל ביטוח

ואפילו לפרגן כמה אחוזים הנחה על המחיר שהציעו בשנה שעברה, פלוס שישמרו לעצמם את הרווחים שכלל ביטוח עשתה בשנה החולפת. עלי.
חותם עכשיו על 4.5 מיליארד.

6 מיליארד שקל? פחחח, נשמע פנטזיה מארץ הפנטזיות.

קצת כמו אלה שפנטזו את בזק אתמול באסיפת אינטרנט זהב.

למעלה