אינטרנט זהב ג+ד: מחיר שוק מול מחיר הסדר (כנגזר מ- NAV)

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך

yel5

Well-known member
אינטרנט זהב ג+ד: מחיר שוק מול מחיר הסדר (כנגזר מ- NAV)

הפגיעה האנושה בבזק בחודשים האחרונים גוררת פגיעה בחברת האם ובסבתא. כרגע נעסוק בסבתא עקב מכירה קרבה של אחזקותיה (מניות בי-קום) ויותר חשוב - עקב צניחה תהומית במחיר האגחים שלה ג+ד והסדר שנראה מתממש ובא.
לצורך החישוב נניח כי מחזיקי ד יתנגדו לפרעון כל הקרן של אגח ג בעוד חודשיים. הנחה זו לא מהותית לאור המשקל הנמוך של אגח ג מתוך החוב עם ד, שמסתכם ב- 3% לפי פארי. נתעלם כרגע גם מעלויות ההסדר (שכר פושטי העורות ואוכלי הנבלות)
לאינטרנט זהב מזומן של 142M ₪ + שווי שוק של מניות בי קום בסך 364M ₪. ס"כ נכסים - 506M ₪. בצד ההתחיבויות חוב פארי ג+ד הוא 722M ₪. נחלק אחד בשני נקבל החזר ממוצע לאגח ג+ד של 70 אג'.
אגח ד נסגר היום בשער 65 אג'. יש להוסיף פרמיה על מחיר השוק שאינטרנט זהב תקבל על מניות בי קום. מנגד, תיתכן המשך הדרדרות במניית בי קום.
דבר אחד שכן ניתן לומר בודאות הוא שמכיוון שמחיר השוק של אגח ד ירד מתחת ל- 70 אג' - הוא מתחיל להיות מענין משקיעים ששוקלים לעלות על עגלת ההסדר המתקרבת.
כיום לא מחזיק בניירות המוזכרים אך כן אחזיק במחיר מתאים.

dw2322

New member
ההנחה כי מישהו יסכים לשלם פרמיה על ביקום היא הנחה אופטימית

לו הייתי נושה אינטרנט זהב? הייתי לוחץ לממש את ביקום במחיר שוק.
האקוויטי הזה עדיין שווה לנושים 364 מיליון שקל. מילת מתפתח היא עדיין...

נכון. תהיה תספורת 30%. זה עדיף על תספורת 60%.

כיצד נקבע "מחיר השוק"...

"מחיר השוק" של אינטרנט זהב אג"ח ד עלה בשעתיים האחרונות בכעשרים אחוז!

לא נראה ש"מחיר השוק" מבטא משהו מלבד המניפולציות של סוחרים יומיים.

raphgold

New member
קניתי היום ב 52.5 כמעט נמוך יומי

מתלבט אם למכור או להמשיך להחזיק

yel5

Well-known member
אוכל רק להגיד משהו שהוא נכון עבורי לכל ני"ע. כאשר

ניע נמצא במגמה של ירידה מתמשכת (כמו אגחים "אמריקאיים" ואגחי אינטרנט זהב), אני ממתין עד להתיצבות של הירידות. אין לי כלל מהו התיצבות הירידות אבל לפחות שיחול בהכלל שהן נעצרות ומתחילות עליות של לפחות כמה ימים רצופים. הדבר הזה לא קרה עדייןבאגחים "אמריקאיים" ואגחי אינטרנט זהב

Endometriosis

New member
הימור שלי (מותר לפעמים
): יורק יציעו לאינטרנט זהב

לפחות 2500 אג' למניה, לפי שער למניית בזק של לפחות 360 אג', זה אומר שמחזיקי האג"ח יתחלקו ביניהם (אינני יודע אם לסדרה אחת יש קדימות על אחרת כי אני ממש לא מכיר את החברה) ויקבלו בהנחת Pari-Passu סך של 85 אג' לאג"ח.

בהצלחה...

למעלה