הדרך לפארי עוברת במכירת כלל ביטוח

dw2322

New member
כמחזיק דסק"ש אני אצביע בעד

דסק"ש יכולה לקנות פה חברת ביטוח במחיר די נוח. היא כרגע נסחרת ב 0.6 על ההון ואפשר לשלם גם פרמיית שליטה מסויימת (אי אפשר באמת לקנות בלוק גדול בנייר בלי להקפיץ אותו). ברור שאני לא מוכן לשלם הון עצמי אבל כן מוכן לשלם קצת מעל מחיר השוק.
בתרחיש עליית ריבית בישראל בעשור הקרוב חברות ביטוח יעשו טונות כסף, ולכן זו עיסקה טובה מבחינת דסק"ש. לא כל שני וחמישי מוצעים בישראל נכסים טובים כאלה ובמחירים טובים.

ziv544

New member
אם זה המצב מדוע אגח ט נסחר בשער שמגלם תספורת של 40%

גם אחרי רגיעה מסוימת בשווקים
מה הסבירות שדסקש תקבל היתר שליטה

מסכים בגדול, אבל לא הייתי מצפה לפארי כ"כ מהר

אל תשכח שללא קשר למכירת כלל, וגם אחריה, ההון העצמי של אידיבי התדרדר וכרגע נמוך מאוד, על גבול האפס (ראה גם סקירה אחרונה של אורי טל טנא בנושא).
בד"כ חברות עם הון עצמי גבולי/נמוך לא נסחרות בפארי גם בגלל הסיכון להמשך שחיקת ההון העצמי ומעבר לטריטוריה השלילית.
אמנם לאידיבי כבר לא ישארו הרבה נכסים אחרי המכירה, אבל גם מה שנישאר – בעיקר שטר החוב מדולפין על מכירת דסקש הוא לא כסף מובטח בכספת, ותלוי בהצלחת דסקש להעלות ולהזרים דיבידנדים עתידיים לדולפין האמא, שמשם אמורים לזרום חזרה לאידיבי ולבסוף גם לנו מחזיקי האג"חים...

אני מניח שמכירת כלל תהיה עם פרמיית שליטה

שתביא לכך שיהיה כסף מלא (לאחר מכירת ישראייר ונכסים לא משמעותיים בלאס וגאס) לפירעון כל האג"חים מבלי להיזדקק לדיבידנדים/לפירעון שטר ההון בגין דסק"ש. בכל אופן דסק"ש עם שווי נכסי של כ- 1.8 מילארד ש"ח ולכן לא תהיה בעיה תמיד למחזר כנגדה חוב ולפרוע את מלוא האג"חים.
ביום בהיר בהחלט ניתן לראות תוך רבעון אחד את האג"חים חוזרים לפארי.

raiman

New member
אידיבי עם NAV חיובי

לאידיבי נזילות 1.1 מיליארד שח (כולל 127 מיליון הפצת מנייות כלל)
על המדף למכירה תיירות + IDBG + אחרים כ 0.5 מיליארד

סך החוב 3.3 מיליארד
הבור לכיסוי 1.7 מיליארד יסגר על ידי :

1. כלל ביטוח 25% אחזקה מחיר שוק הבוקר לאחר ההפצה 0.72 מיליארד
תימכר לפי % מההון העצמי + פרמיית שליטה ולכן צפוי להיות מחיר גבוה
משמעותית מ 0.72 מיליארד.

2. היתרה תשלום על ידי דולפין שחייבת לאידיבי 1.3 מיליארד

dw2322

New member
השוק אומר לך כרגע שמדובר בשטר חוב שאלשטיין הוציא מהדואר

1.3 מיליארד, 1.7 מיליארד, אפשר גם לרשום עליו 2.7 מיליארד.
כרגע זה שטר חוב על הקרח

השוכר אלשטיין, איזה בחורצ'יק מארגנטינה, שבא לשכור ממך דירה יכול לרשום על השטר מבנק הדואר כמה שמתחשק לך.
השטר חוב הזה מהדואר עולה שקל וזה מה שהוא שווה.

רוצה שהשוכר אלשטיין לא יעשה לך בעיות? שיביא לך או ערבות בנקאית או מזומן. בלי זה אתה לא משכיר לו את הדירה.
אחרת תתפלל חזק חזק שהוא לא יעשה לך בעיות בדירה (שירוויח היטב בדסק"ש)

ודיר באלאק אם תפספס תשלום של שקל לנושי דסק"ש.
שקל.
בכזה מקרה לך תעמוד עכשיו בתור בהוצאה לפועל עם השטר חוב מבנק הדואר שהשוכר אלשטיין נתן לך.

לא נחמד.

לכן כדאי מאד, מאד מאד, שנקבל את המקסימום שאפשר על כלל ביטוח. זה יכול לצמצם את השיקשוק של השוק מפני יכולת הגבייה של השיק הפתוח על הקרח שקיבלנו מדולפין. כרגע כאמור השוק אומר לנו שהשיק הזה שווה בדיוק 0.

dw2322

New member
ואם דולפין לא תשלם?

אלשטיין כבר עכשיו לא משלם לנו את הקופון, כך שמדובר בהלוואת בלון.
כלומר לפי החישוב שלך יש בור של מיליארד שקל (בהנחה שדסק"ש שוחטים אותנו במחיר וקונים לפי מחיר שוק).
מי יכסה אותו?
נצטרך לחכות עוד כמה שנים עד שאפשר יהיה להשתלט על מניות דסק"ש/החוב של דולפין.

יחד עם זאת, האגח נסחר עוד יותר נמוך מהתסריט השלילי הזה.

מה שכן עוד צריך לראות שאכן מצליחים לחלץ 500 מיליון מכל שאר הנכסים. זה שמכרו עכשיו חתיכה מדיזנהויז נכנסת ב 26 מלשח זה נחמד.

אידיבי פיתוח כרגע זה אגח הרבה הרבה יותר מסוכן מדסק"ש. שקל לא תשלם לנושי דסק"ש ומהמיליארד למעלה אפשר לעשות טיארה.

ziv544

New member
איך שטר חוב שווה 0 אין לו בטחונות? יש מנכל יש דירקטורים

איך מחזיקי האגח הסכימו להעביר את דסקש תמורת שטר חוב ללא בטחונות?

dw2322

New member
בסוף בסוף יש דסק"ש (אקוויטי) מאחורה

זה ייקח זמן, והרבה ויכוחים, אבל בסוף אנחנו הנושים כנראה כן נשיג את מניות דסק"ש ואלשטיין ימחק 2 מיליארד שקל.
לא נעים אבל אם דסק"ש לא תייצר ערך אז זה עלול לקרות.
כדי לחזק בטחונות הוא הוסיף מניות דסק"ש שלו לתוך הפול.

נחזיק אצבעות שלא נגיע בכלל לתרחישים הגרועים הללו

לא טוב לא לנו ולא לאלשטיין.

כאמור מה שצריך הכי להלחם עליו זה למקסם את הערך ממכירת נכס כלל ביטוח.
אי אפשר להפריז בחשיבות של המהלך הזה. זה מזומן שאיתו אפשר לפרוע אגח בדיסקאונט של 40%. מטורף.

שווי שטר ההון = 1.3 מליארד כי זה שווי המניות כבטוחה

דסק"ש חברה מאוד חזקה עם שווי נכסי גבוה (כ- 1.8 מילארד ש"ח) והרבה מזומן ונכסים איכותיים ושוויה כבטוחה עבור אידיבי הוא 1.3 מיליארד וזה בדיוק כמו להחזיק את המניה ואף טוב יותר כיון שיש מנגנון ריבית גבוהה ומנגנון האצת תשלומים במקרה שלאידיבי יש צרכי נזילות. לכן אני לא מבין את הזלזול בנכס הזה.

dw2322

New member
כרגע!

ואם מניות דסק"ש תתאפסנה?

אני חלילה אינני מזלזל בנכס הזה. הוא בהחלט נכס מהותי, אבל עדיין, זהו נכס עם סיכון לא מבוטל. אפשר לראות שגם השוק חושב ככה כי התשואה באגחי דסק"ש איננה אפסית.
כרגע מר שוק כן מזלזל בשטח חוב הזה ונותן לו ערך 0. לא נעים, לא נחמד בשבילנו (כמחזיקים קיימים שחטפו את הזפטה
) אבל זה מה יש. זה מה שמר שוק אומר.
מאחר ושנינו מחזיקים בנייר אנחנו סבורים שהשוק מגזים בפסימיותו.

לגבי מה עדיף? אני הייתי מעדיף מניות דסק"ש נזילות ע"פ שטר חוב מבנק הדואר
כי את המניות אני יכול לממש בכל יום. לשטר החוב אנחנו צריכים לחכות בסבלנות במשך כמה שנים ולקוות שהדייר הארגנטיני יהיה בסדר ולאחל לו הרבה אריכות חיים (מה שנושי דסק"ש לא צריכים).
מצד שני כאמור קיבלנו תוספת מניות דסק"ש לא זניחה (150 מלשח? ) לבטוחה הזו, כך שהברנש הגדיל את ההימור מבחינתו. all or nothing.

dw2322

New member
דסק"ש ו הבינוני מציע 6.7% צמוד

דסק"ש י' הארוך מציע 9.5% שקלי.
אלה לא תשואות של פירמה חסרת סיכון.

יש גם דסק"ש ח' קצרצר אבל זו סידרה זעירה בלי סחירות.

dare devil ית

New member
ו צמוד- שכחנו אבל נהיההבדל רלוטי

וכניראה חהיה יותר רלונטי בעתיד

למעלה