אלרון מה הסיפור שלה?

קיבו

New member
אלרון מה הסיפור שלה?

ירדה חזק לאחרונה כמו כל המניות....
דיסקונט השקעות קונה שם...
האם מעניינת להשקעה?

dw2322

New member
מאד מעניינת לדעתי

בעקבות הירידה בשנה החולפת הנייר התקרב יותר לשווי המזומנים בקופה (20M$ באלרון + 30M$ ב RDC, שחצי ממנה שייכת לאלרון (והחצי השני לרפאל))

כלומר כל אחזקות ההון סיכון, כולל פוקרד, בריינסגייט, קורטיהיל, אופן לגאסי וחברות הייטק נוספות מקבלים בגרושים. הנייר נשחט בחצי(!) בשנה החולפת.
לצערי אני בפנים כל הדרך
. לא נעים.

מחזיק ולא ממליץ

קיבו

New member
מצטער לשמוע....

שספגת הפסד על הנייר...
היא נשחטה בגלל התוצאות הגבוליות בבריינסגייט?
האמא קונה שם חבילות מחוץ לבורסה
יש לה עודף נכסים שוטפים של 200 מיליון שח
ושווי שוק של 230 מיליון שח
לגמרי מעניינת

קיבו

New member
בנוסף....

לפני יומיים החליטו באלרון על הגדלת הון המניות הרשום....מי יודע מה הכוונה בכך?
ומה הסיבה לירידה החדה תוך חודש ממחיר מניה של 1150 ל- 776 אמש?

dw2322

New member
הלכתי לאסיפת אלרון בשבוע שעבר

באסיפה היינו סמנכ"ל הכספים, העו"ד ו... אני. זהו.

לא כזה מפתיע אגב בניירות יתר. גם בחברות יותר גדולות לפעמים אני היחיד שמגיע פיזית.
טבע, בנקים ונפטיות הן חריגים אליהן כן מגיעים פרטיים.

הלכתי כי זו היתה האסיפה השנתית, והם ביקשו לאשר בונוס למנכ"ל (ולאור ביצועי המניה ב 2018 אתה יכול לתאר לעצמך מה חשבתי על זה ואיך אני הולך להצביע...
) + אישור הגדלת הון.

אז אחרי שהגעתי עצבני לקומה 42 והסברתי להם שאין מצב שאני מצביע בעד בונוסים בשנה שבה אני נחתך בחצי
אז הם הרגיעו אותי והסבירו הסבר לא רע בסה"כ.
זה לא בונוס אקסטרה אלא מחליף מדיניות תיגמול קודמת, וכך במקום לשלם מיליון שקל מזומן הוא מקבל אופציות. כמו כן אם בתוכנית הקודמת זה היה כל שנה לחוד הרי שכעת יש התחשבות רב שנתית, כפי שנהוג בעוד חברות (כי זה לא פייר לשלם בונוס על קפיצה של מניה בשנה X אם בשנה לאחר מכן היא חוזרת את כל הדרך חזרה).
כעיקרון אני בעד התחשבות רב שנתית כזו.
לכן שיניתי את ההצבעה שלי מ-נגד לנמנע (נו טוף, אני עדיין נחתכתי כהוגן ב 2018
). הם גם אמרו שעוד מוסדיים שאלו על העניין הזה וההסבר הניח את דעתם ולכן ההצבעה עברה ברוב מוחלט.

הסוגיה הכואבת השנייה (כל השאר עבר חלק) היתה הגדלת הון.
אני אמרתי להם שאין מצב שאני מצביע בעד לדלל אותי במחירי הקנטים הללו (זה היה הניסוח) ושאני מתנגד להנפקות שיקשו על המניה שלי לחזור לרמות השערים שלה בשנה שעברה (שגם אז לא היו יקרות).
אז ככה. גם פה הם השיבו הסבר לא רע, שגם כן שכנע אותי לשנות את הצבעתי מ-נגד לנמנע: קודם כל יש את עניין האופציות, ושנית לא שאלרון זקוקה לכסף כרגע, וברוך השם יש מספיק כסף בקופה. כאמור 20M$ אצלם ועוד 30M$ ב RDC למטה (חצי שלהם וחצי של רפאל). אבל... נגיד, חס וחלילה, טפו טפו טפו, תרחיש שבו פוקרד לא מצליחה ושלא מצליחים לייצר אף אקזיט בשנתיים שלוש הקרובות, ועדיין צריך להמשיך להשקיע בסטארט-אפים הקיימים ואולי גם להשקיע במשהו חדש, אם יגיע משהו ממש מעניין. לכן טוב שתהיה האופציה הזו, למרות שהם לגמרי מבינים את מורת הרוח העזה (מאד מאד עזה
) להנפקה במחירי הבדיחה הללו - כאמור קצת מעל המזומן מה שאומר שבאומת הסטארט-אפים הכי טובה בעולם אנחנו מחלקים סטארט-אפים טובים בחיניי חינם, ולחשוב שבבורסה שלנו יש אנשים שמוכנים לשלם מאות מיליונים על סטארט-אפים של... קנאביס (סקטור נורא אופנתי כרגע, פעם אהבו ביטקוין), בו חסם הכניסה הוא בערך כמו גידול מלפפון

הזוי.
זה פשוט לא יאמן שאלרון נסחרת באזור ה 200-250 מלש"ח, וזו קרן הון סיכון עם טרק רקורד לא רע בכלל בכלל לאורך השנים. הם אלה שהביאו את גיוון (הביוטק הכי רצינית שקמה בישראל) ונטויז'ן, ובשנתיים האחרונות גם כן הוציאו 2 אקזיטים קטנים בהייטק (קלאודין, סקדו). הם גם חילקו דיבידנדים לא רעים לאורך השנים. יחסית לכלל ביו המדכאת הם באמת די סבבה.
ואת הסחורה הזו אנחנו נחלק בהנפקה ב 200-250 מיליון שקל? (כשכאמור רוב הסכום זה אפילו מזומן) הזוי.

כאמור הם אמרו שהם לוקחים את הפידבק שלי לתשומת ליבם ושלא ממהרים להנפיק כ"כ מהר. נקווה, כי להכניס שותפים חדשים בתמחורים הללו זו שערוריה.
גם ב 1800, ולא 800, זה תמחור זול בשבילה (אני לצערי קניתי יותר יקר
)

אני הצעתי להשתמש בקופה הנאה בשביל לעשות קצת buyback (בקטנה, נגיד מיליון דולר) ולנקות את הבוק מכל התלת ספרתי (ולא ש 1000 זה שער גבוה) אבל הם אמרו שאין כרגע רווחים צבורים בהם ניתן להשתמש לצורך דיבידנד או buyback. חבל

ואחרי שגמרנו להתבכיין על המניה בגובה דשא
מסתכלים קדימה. מה הולך להיות לנו בהמשך?
אז ככה.. הכי מהותי זו פוקרד, שאמורה לסיים ב 2019H1 את ניסוי שלב 3 שלה. מחזיקים אצבעות

- בריינסגייט לא הלכה פייפן, למרות שזה מה שהשוק חושב ומגלם. על תת קבוצה היו תוצאות טובות ולכן היא כן הולכת ל fda. למותר לציין שאם יקבלו אישור זו תהיה הפתעה מדהימה מבחינת התמחור בשוק, וגם אם לא, זה ממש לא נכס בשווי 0.
- כדאי לשים לב לקרטיהיל, שעורכת כיום ניסוי open label עם תוצאות מעודדות
http://www.medinet.co.il/גיוס-של-2-5-מיליון-דולר-מתווסף-ל21-מיליון-הד/
https://www.themarker.com/technation/1.4072441
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001249102
- open legacy היא חברת הייטק מעניינת, שרק לאחרונה השלימה גיוס נוסף, לפי 30M$ (וגם הם השתתפו).
https://www.themarker.com/technation/1.6698507

אם לא חשוב מה מצליח זה יכול להיות שווה כמו כל אלרון כולה, ולא ספרנו מזומן ולא ספרנו את שאר האחזקות.
הנייר פשוט בקנטים

מה לעשות? זה מה יש בנייר יתר ועם ישראל רץ בינתיים לסקטור הקנאביס האופנתי.

מחזיק ולא ממליץ

קיבו

New member
דסקש קנתה אלרון לפני חודש בשער 1159

בסכום מכובד של 26מיליון שח
ותודה על העדכון

dw2322

New member
דסקש קנו את הבלוק של ילין לפידות

נכון לעכשיו ילין שיחקו אותה. חסכו הפסד של 30% בחודש דצמבר האיום
(אם כי לא באמת אפשר לקנות (וגם למכור) בשוק בלוק של 26 מיליון שקל, פשוט אין מספיק סחירות, זה נייר של עשרות עד מאות אלשחים ליום)

קיבו

New member
האין זאת אינדיקציה טובה למי שקונה אלרון בשערים הנוכחיים?

dw2322

New member
אכן

לכן אני מקווה שלא ימהרו להנפיק בשערים הללו. בינתיים יש הרבה כסף בקופה כך שאם ילין לפידות למשל ירצו לקנות מחדש בלוק של 26 מלש"ח אז המחיר יטפס מהר מאד למחיר בו הם מכרו.

למעלה