עסקת בעלי עניין אידיבי \ דסק"ש מכירת כלל

עסקת בעלי עניין אידיבי \ דסק"ש מכירת כלל

ערב טוב.
אלשטיין מקדם מכירת גרעין השליטה של כלל מאידיבי לדסק"ש.
כנראה שבמנה ראשונה יימכרו 4.5% לדסק"ש. ואחרי זה ?
בתור מחזיק ותיק של אג"ח אידיבי אני נותרתי עם חששות.
כיצד מבטיחים שאלשטיין ישלם את חובו במלואו למחזיקי אג"ח אידיבי ?
חושש ממכירת חיסול של מניות כלל ובסוף יבצע חלילה לנו תספורת.
מי שומר על זכויות בעלי האג"ח ? אלשטיין נתן לאידיבי הלוואות נחותות .
אם חלילה עושה לנו תספורת ההלוואות שלו התבטלו. האם אני צודק ?
מניית כלל נסחרת במחיר נמוך מאוד ! באיזה שער ימכור את המניות ? בכדי להיות מאוזן הם צריכים להימכר ב 40% לפחות מהשווי שהם נסחרות היום. היה וימכור במחיר נמוך את מניות כלל דסק"ש תרשום רווחים עתידים משמעותיים ואילו בעלי האג"ח באידיבי יכולים להפסיד חלק מכספם.
להזכירכם לאלשטיין אין סנטימנטים לאף מחזיק אג"ח. נא לייעץ והכי אשמח אם חייק יכתוב פרשנות. תודה יוסי

https://www.themarker.com/markets/.premium-1.6763607

תודה עבור התשובה

בוקר טוב.
תודה עבור תשובתך.
השוק חושב אחרת ואג"ח אידיבי צוללות וצוללות מטה...

מה המשמעות המדוייקת של שטר ההון מדסק"ש ?
לאידיבי אג"ח י"ד יש בטחונות על מניות דסק"ש בו בזמן שלאג"ח ט אין כלל בטחונות.
אני מושקע זמן ממושך באג"ח ט ולאור הירידות האחרונות אני חושש.
אוסיף, שכלל בטוח הינה חברת הבטוח עם התשואה והרווח הכי נמוכים מכל חברות הבטוח. בנוסף נסחרת הכי נמוך ביחס לשוויה.

hayek

New member
הערכות לעתיד

1. דסק"ש תמכור את יתרת האחזקה בשופרסל למשקיע אסטרטגי עם פרמיית שליטה 20-25% -> כ-1.75 מיליארד שח: יתרת מזומן כ-4.5 מיליארד שח (קריטי לפעולות הבאות)
2. תרכוש ככל שידה משגת אג"ח ט' אידיבי, מניות נכסים ובנין ומניות המיעוט של דסק"ש (בסה"כ 500 מיליון שח להערכתי) ובשוליים גם אגח יד אידיבי ואח י' דסק"ש
3. כשיגיע אלשטיין לאחזקה של 88-90% מדסק"ש, אירסה תוציא הצעת רכש ליתרת המניות
4. דסק"ש תרכוש 25% מכלל ביטוח מאידיבי לפי 70-80% מההון העצמי ועוד 29% מהמחזיקים בעסקות המלאכותיות של הסוואפ (הוצאה כוללת של כ-2 מיליארד שח) - הערה: הנ"ל מהווה קבלת היתר שליטה של קבוצת אלשטיין לצורך תשלום כלל.
5. דסק"ש תנסה למחוק את מניות המיעוט בנכסים ובנין , תמכור את נכסים ובנין לדולפין (עדיין חברת שכבה בגלל האגח) בהלוואת מוכר, תמכור את בנין HSBC, תחלק דיבידנד גדול שילך לתשלום הלוואת המוכר
6. ב-2020 - אידיבי תפרע בפרעון מוקדם את אג"ח ט (אלשטיין ינסה עד אז לרכוש נתח נכבד ככל שניתן במחירי שוק) - עד אז אידיבי תנסה למכור את כלל תיירות לצד ג' ןאת IDBG לנכסים ובנין (לאחר מכירת HSBC) - תוספת מזומן 400 מיליון שח. אידיבי תישאר עם נכס מהותי אחד: הלוואת מוכר עם שעבוד מניות דסקש והתחייבות אחת בלבד אג"ח יד' שפרעונו יחל רק ב-2022.
7. במידה ויתאפשר בעתיד אלשטיין ימכור את סלקום לפחות בערך הרשום בספרי דסק"ש. הנ"ל לא אחזקה אסטרטגית.

גילוי: מחזיק אגח ט אידיבי

hayek

New member
תזרים מזומן חזוי (על בסיס תיקון התחזית בדוח הכספי האחרון)

נתוח מרתק + שאלה

צהריים טובים.
1. תודה עבור ההערכה המעניינת שנתת. מאוד מעניין והגיוני.
2. שאלה :
אני מחזיק אג"ח אידיבי אגח ט - ולצערי מופסד בגלל הירידות האחרונות.
האם יש תרחיש שאלשטיין מאלץ את בעלי האג"ח למכור לו את האג"ח במחיר מסויים (מעין הצעת רכש לאג"ח) ?
אני מחזיק את האג"ח במטרה להיות איתו עד יומו האחרון שלו.
דהיינו, ממתין בסבלנות ומקבל תשלומי ריבית ובעתיד תשלום קרן.

rinmat

Active member
נראה לי שאלשטיין לא מאמין למזל הטוב שלו עם התיקון בשווקים

עכשיו... קונה בזיל הזול את כל הסחורה שהוא רוצה
בעיקרון מסכים בגדול עם ההערכות שלך,
דסקש כבר הגיעה להחזקה של 85M בט' ולפי ההודעה שלה הרכישה מוגבלת עד 100M לאג'ח בסיכון גבוה, כך נראה שאלטיין קרוב למיצוי עם הרכישות של ט',
הערכה שלי לגבי כלל, אלשטיין לא ירכוש את כל ה55% של כלל מאידיבי, אלא 25 עד 30% וישאיר את עסקאות הסוואפ עד לסיומם ורק אז יחליט אם לקנות את הכל (אם המחיר יהיה נמוך) או ימכור חלק, אם השווי יעבור את ההון העצמי
במצב כזה, לא יצטרך למכור את חלקו בשופרסל.
גילוי: גם אני מחזיק ט' ומגדיל השבוע למקסימום את התיק

dw2322

New member
דסק"ש ו' מציע לנו מעל 7% צמוד

למי שקצת מפחד מהקומה של אידיבי פיתוח אז כרגע דסק"ש ו' יורד לרמה שמתחילה להציע קצת בשר.

האגח מדורג +BBB (אידיבי מדורג נמוך יותר -BBB ) ומקבלים את הקרן בתשלומים ב 7 השנים הקרובות (השנה כבר עבר ה X). לדסק"ש הכסף נוזל מהאוזניים

אשמח לשמוע על עוד הצעות ברמת סיכון לא מוגזמת.

dw2322

New member
למי שמחפש שיקלי אז דסק"ש י' מציע 10%

אבל מח"מ קצת יותר ארוך מדסק"ש ו (מחכים לקרן עוד 3 שנים, ומקבלים חזרה את הקרן בשנים 2021-2026)
לי כפרטי זה טיפה ארוך לכן מעדיף את ו' אבל גם י' זו אופציה לא רעה, למי שמוכן להתייבש עוד 3 שנים לפני שמתחיל לראות החזרים.

raphgold

New member
יש לך עוד אגחים מעניינים?

אני מתכוון לפזר על כ 10 אגחים סכומים לא גדולים

mosk8888

New member
האם יש גם אגחי אידיבי/דסקש קצרים מעניינים ?

הכוונה למח"מ 1 שיש בהם בשר יחסית לתשואת אגחים ממשלתיים (תשואה 3-5)

raiman

New member
***חיזוק אידיבי פיתוח ט' ****

חיזקתי היום במינוס 7% (מופסד על הנייר מיצוע סביב שער 80).

מפולות היו ויהיו , שער נייר תמיד ייתישר לפי הערך הכלכלי .

כפי שזה נראה המפולת באגח ט מיוחסת למפולת במניית כלל ביטוח שנסחרת ב שער 5000.
בסוף יוני מניית כלל נסחרה ב 5000 ואילו אגח ט נסחר בשער 88-90 .

יש התעניינות רבה בישראייר
כלל אם ותעבור לדסקש , המחיר לא יפחת מ 75% מההון העצמי אחרת מחזיקי האגח יתנגדו.

מקווה שהחשיבה הייתה נכונה

raiman

New member
אם יקבלו

מההיכרות עם התנהלות אלשטיין
יש לצפות שירוץ לבית משפט בטענה שהיתר שליטה לדסקש אינו היתר שליטה לחברת אידיבי .
מקווה מאוד שאם יקרה בית משפט יחליט שבעל השליטה (קבוצת אלשטיין) ולא שם החברה יקבע לצורך התשלום.
בכל מקרה על מנת למנוע סאגה משפטית, נקווה שיעבירו את השליטה בלא פחות מ 75% מההון העצמי כולל פרמיית שליטה , מדובר על מכירה לפי שער נייר 7000

התקבול הצפוי 1-1.05 ש"ח בערך לכל יח מניית אידיבי פתוח ביום ההסדר

dw2322

New member
זה גם החשש שלי

שיאמר שאלשטיין בדסק"ש זה לא אלשטיין באידיבי (למרות שמה ההבדל? שתיהן חברות אחזקה ולמעט נכס כלל ביטוח אידיבי זה בעצם דסק"ש, כך שנראה שיש לנו קייס)

הכי טוב אם ימכרו את השליטה בלפחות 75% מההון ואז לא יהיו ויכוחים בכלל.

raiman

New member
שים לב לפי HAYEK דסקש / אידיבי SAME להגדרת היתר שליטה-סעיף4

4. דסק"ש תרכוש 25% מכלל ביטוח מאידיבי לפי 70-80% מההון העצמי ועוד 29% מהמחזיקים בעסקות המלאכותיות של הסוואפ (הוצאה כוללת של כ-2 מיליארד שח) - הערה: הנ"ל מהווה קבלת היתר שליטה של קבוצת אלשטיין לצורך תשלום כלל

אשמח לדעת על מה מבוססת הדעה

ambalo

New member
זאת גם חברה בשליטה שלו

ולפי מה שאני זוכר בהסכם היה כתוב שאם אלשטיין מקבל היתר שליטה בכל חברה שלו אז הוא צריך לשלם

hayek

New member
להלן נוסח הסכם תשלום כלל

נזכיר שהנאמנים מחזיקים בשעבוד 28% על אידיבי שימומש אם אלשטיין יזלבר את המחזיקים

raiman

New member
√ההסכם הוא בין דולפין לנאמנים

ולא בין אידיבי פיתוח לנאמנים .
ומשום כך :
מאחר ודולפין שולטת בדסקש שמבקשת היתר שליטה אז אין משמעות לסכום שישולם לאידיבי פיתוח בגין מניות כלל לצורך קבלת הקופון .

התשלום צמוד לעליה בהום העצמי (עלה ב 10% ) מ 4.5 ל 5 מיליארד
כלומר נראה כמו 1.10 שח תשלום לכל יחידה

כעת נותר לראות כיצד אלשטין מוחק את נכסים ובנין לצרכי הגשת בקשה לשליטה

הציטוט מההסכם :
תשלום נוסף בסך של 1.05 ₪ לכל מניה נרכשת אשר מותנה במכירת מניות כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ בתנאים הקבועים בהסדר ו/או בקבלת היתר שליטה מהממונה על שוק ההון ביטוח וחסכון לשלוט בכלל חברה לביטוח בע"מ, הכל בתנאים הקבועים בתיקון להסדר (ובנסיבות מסוימות ישולם רק חלק מהתשלום האמור, בהתאם ובכפוף לתנאיהתיקון להסדר ) להלן: ("תשלום כלל"). תשלום כלל יהא צמוד למחצית העליה או הירידה של ההון העצמי של כלל החזקות כקבוע בתיקון להסדר.

למעלה