קרדן NV אג"ח - עבודה מצוינת של הנאמן אין תיספורת

dw2322

New member
כנראה ש AMD השיקו מעבד חדש ומהיר במיוחד

https://hwzone.co.il/main-computers/המעבד-החדש-של-amd-שובר-שיאים-עולמיים/

זה עשוי לעניין גיימרים או סתם כורי ביטקוין שעכשיו יוכלו לבזבז עוד יותר חשמל של העולם כדי לייצר ביטים חסרי ערך

אחוז אחד מהחשמל של העולם הולך על הדבר הזה:
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001251343

bogii

New member
זה המסביב אנחנו כאן כדי לקחת תשואה

לא המחשב ולא הביטקווין צריך לעניין
החברה לא שלי ולא של אבא שלי
אז מה שנשאר לנו לבחון איך לקחת
כמה לירות מהתזוזה
&nbsp
ביטקווין? בחיים לא הבנתי מה זה
בעצם עדיין לא הבנתי איך משתמשים
ולמי אפשר למכור

dw2322

New member
כל הטררם היה על החלק של ה"לקנות"

אם היו צריכים להתעסק עם אנשים כמוך, שמעניין אותם יותר החלק של ה"למכור",
אז כנראה שהמטבע לא היה טס כפי שהוא טס. היה כמעט 20K$, עכשיו 6700$.
עוד שנה נראה לאן ירד.
&nbsp
בינתיים יש איזשהו בחורצ'יק ישראלי (שהצליח פעם להקים סטארט-אפ ולעשות אקזיט יפה) שמציע לקבל מטבע בשם Q בחינם. וואלה לקחתי. אישית לא חושב שיצא מזה משהו (הפנטזיה היא ש Q אחד יהיה שווה דולר, ואז אמור להיות לי 130K$, נו נו, עזוב דולר, אם יגיע ל 1 סנט יהיה לי 1300$ , מוכר הכל ויכול להחליף בחינם את הטלויזיה שלי בעוד כמה שנים
), ואם היה מבקש שקל שחוק אחד הייתי אומר לא (כלומר אני מבחינתי גם סנט אחד לא מוכן לשלם על זה, אפילו לא מאית הסנט), אבל מחלקים בחינם? יאללה. בסדר. הקלקתי. מקסימום בזבזתי כמה הקלקות.
אם בא לך לקבל במתנה גם אז בבקשה: https://initiativeq.com/invite/HUtdXCcI7

dw2322

New member
השורט על טסלה ממשיך לדפוק היטב

מסתבר שאף אחד לא הסכים לשלם את הפנטזיות של מאסק בתמחור המטורף על טסלה, וגדודי שורטיסטים מכל העולם חובטים בנייר, כל הדרך מ 380$ עד ל 316$ של היום

גם הש"ש של היום, אחרי הירידה, כ 53B$, הוא שווי מטורף
&nbsp
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001251399
&nbsp

bogii

New member
טסלה החיים לא קלים אפילו מאיר ברק אכל אותה

אבל מה זה בשבילו 10K בדולרים להפסיד גורנישט
&nbsp
אבל AMD על עשיריית עכוזים
26.80 גבוה יומי זה מכובד
&nbsp
צריכים להחזיר הבייתה את הנזקים של פעם

yel5

Well-known member
אציג כאן 2 טורים. 1 - למה הירידות מוצדקות. 2 - למה לא.

תצטרך להחליט עם איזה טור אתה מזדהה יותר, וכבונוס אכתוב את דעתי
טור 1
א. כל 3 השותפים נטשו לאחרונה ונשאר רק גלעד. האם משום שלתחושתם הספינה לקראת טביעה?
ב. הכנסות חלשות מייזום
ג. תזרים רבעוני חלש.
ד. החברה מהלכת על חבל דק ביחס לאמות מידה פיננסיות.

טור 2
א. לחברה צבר גדול של דירות בתהליכי בניה ומכירה שיתבטאו ברבעונים הקרובים.
ב. לחברה יזמית באופיה, תזרים ההכנסות משתנה בקיצוניות.
ג. אחת המגייסות הבודדות מארה"ב עם בטוחות סבירות לאגח.

אני מעריך שלקריסה יש סיבות רבות אך לא כלכליות. בין יתר הסיבות: חשש מקריסה שגורם למכירות היסטריות ושורטיסטים

אני רוכש את ב כבר 10 ימים.

arikb300

New member
ברוקלנד

אני תוהה על תזמון הירידות ממש לפני פרסום הדוחות לרבעון שני.
ומה עם הדוחות יהיו פחות גרועים מכפי שהשוק צופה?
גם עניין הפערים בין האגח הקצר לארוך, לא ברור לי. נראה שהשוק צופה תספורת אבל ורק באג"ח הארוך.
בכל מקרה נראה ששיחת ההרגעה עם המשקיעים לא תרמה להרגעה.

yel5

Well-known member
כדי להוסיף ולהכיר את החברה, האזנתי שנית לשיחת הועידה. להלן

סיכום כתוב של השיחה. כל ההדגשות הן שלי.

מכירות דירות ב- M$: בשנת 2016 - 69, 2017 - 23. שימו לב לצניחה בין השנים.

סיבות לקיטון בבניה\מכירות
א. החברה לא קנתה קרקעות עקב התיקרות מחירים בברוקלין
ב. החברה עברה מבניית בנינים קטנים (3-6 דירות) לבנינים בינוניים (30-70 דירות)

ב- Q1/18 מסתימת תקופת היובש של שנת 2017. ב- Q2/18 נמסרו דירות יותר מכל שנת 2017. 2018 תסתיים באופן פנטסטי.
בשבועות הקרובים מתוכננים לצאת למכירה 4 בנינים המכילים בסביבות 100 דירות.

הסיבות לצניחת מחיר אגח ב- 17.07.18 בשיעור 12%:
א. הורדת דרוג ל- BBB. הסיבה היא שהימנעות מקנית קרקעות הביאה לעליית המינוף
ב. דוח גיזה מחמיר כלפי החברה. הדוח היה סלקטיבי ומוטה כנגד החברה.
ג. שמועה זדונית שאסף עזב את החברה ללא תמורה. אסף קיבל "דמי עזיבה" בשווי כמה מיליונים. אסף עזב לפני שנה ומאז מצבה של החברה השתפר. כיצד יתכן שאסף עזב ללא תמורה אם 2 הבעלים של אפריל קיבלו 7.5M$?

בטחונות
רובד 1: החברה לא גייסה אגח בצורה המוכרת והידועה (שבה כספי הגיוס מוזרמים לצרכים השונים) אלא שכספי הגיוס הוזרמו ל"חברת נכס" (שהיא חברה מוגדרת ונפרדת משאר החברה) עם שיעבוד מוחלט ובלעדי. בקרות אירוע, הנאמן יכול תוך
כ- 30-45 יום לקבל פיקוד על חברת הנכס, ללא השפעה כלשהיא מצד נושים אחרים כמו משקיעים או בנקים. לאגח ב משועבדים 4 פרויקטים.
רובד 2 (כרית בטחון): הרווחים וההון בפרויקטים האחרים (3 חברות אחרות) מתחלקים בין המשקיעים, הבנקים והחברה. לאגחים משועבד חלק החברה ברווח, כך שבקרות ארוע, נושי האגח יקבלו את חלק הרווחים של החברה.

תשלום הקרן המשמעותי הראשון הוא לאגח ב ב- 12/2019. הסקת מסקנות על חוסר יכולות החברה היא מגוכחת כאשר התשלום המשמעותי הקרוב הוא בעוד שנה וחצי.
לסיכום, החברה במצב מצוין ולא חל כל שינוי בחברה בימים האחרונים.

להסרת ספק: כל האמור לעיל הם דבריו הבלעדיים של בועז גלעד משיחת הועידה מיום 18.07.18
אציין רק שפרט המידע החשוב ביותר שחסר לי הוא שיעור הכיסוי של אגח ב מבחינת בטוחות. כלומר, מהו שווי הבטוחות ביחס לחוב פארי.

arikb300

New member
שיחת ועידה

תודות על הסיכום. מאז שיחת הועידה מחיר האג"ח עלה ואחרי זה ירד והתרסק, מבלי שיש מידע חדש. מעניין יהיה לראות כיצד הדוחות לרבעון שני ישפיעו על האג"ח.
אם החברה תגיע למצוקת מזומנים, הרי שמשקיע נוסף שיזרים הון לחברה עשוי להציל את החברה (ואת האג"ח).

rstbr

New member
YEL5 האם יש לך תובנות חדשות אחרי Q2 ? אשמח אם תוכל לשתף

yel5 מה דעתך על אחזקה באגח ברוקלנד לאחר

פירסום הדוחות?
מחזיק ממזמן באגח ב ועדיין מקוה שאולי יכנס משקיע נוסף שיוסיף נזילות אחרת גלעד יאלץ למכור נכסים גם כאלה שעדיין בשלבי בניה.

yel5

Well-known member
תשובה מפורטת ל- 2 מעליי

א. הייחוד של ברוקלנד הוא הבטוחות שנובעות ממודל השקעות כספי האגח. ברוקלנד הקימה חברות בת (חברות נכס) שאליהן מוזרמים כספי האגח (ללא מימון חיצוני) ובכספים אלה רוכשים פרויקטים. חברות הבת הללו משועבדות במלואן למחזיקי האגח, כך שבעת קריסה, כספי התמורה ממימוש אותן חברות בת (כלומר, מימוש הפרויקטים) יושבו במלואן למחזיקי האגח.

ב. בשטר הנאמנות ברוקלנד חייבת לעמוד בכמה התניות פיננסיות, והיא עומדת בכולן. קיימת הסתייגות והיא שהעמידה שלה מתקרבת לגבול. המשך הידרדרות יגרום לחריגה מעמידה בהתניות ואולי גם להורדת דרוג.

ג. קיים "חשש" מאי יכולת החברה לעמוד בתשלומי האגח. טענה קצת מגוכחת משום שהתשלום הקרוב הרציני הוא רק ב- 12/2019 - בעוד 16 חודשים. זאת, כאשר 2018 צפויה להסתיים מצוין מבחינת מכירות\הכנסות.

ד. לסיום, אני חוזר לענין הבטוחות. נתמצת את כדאיות ההשקעה באגח בשאלה אחת: מהו כושר ההחזר לאגח במקרה של כשל פרעון? לצורך כך יש להעריך את השווי נטו של כל חברות הבת המשועבדות לאגח. כלומר, מהו השווי המצרפי של כל הפרויקים המצויים באותן חברות בת.
בדוחות הכספיים לא מצאתי תשובה לשאלה, אך כקירוב גס ניתן לסכום את ההון העצמי של 3 חברות הבת שמשועבדות לאגח ב. ההון העצמי המצרפי הוא 45M$, מעט יותר מהערך פארי של ב. גם אם נפחית מההון העצמי 20% עקב הערכות שווי מופרזות, האגח נסחר במחיר אטרקטיבי. שוב, המידע לא מושלם.

ה. לסיכום, אגח ברוקלנד הוא אחד היחידים המעניקים בטוחה רצינית שמבטיחה לטעמי תקרת החזר מינימלי גבוה בעת כשל פרעון.

אני מחזיק באגח ב והרבה. כמובן שהנ"ל הוא הבעת דעה ולא המלצה.

תודה רבה.הרגעת אותי.כושר הניתוח הפיננסי שלך

מזכיר לי באיכותו את הניתוחים של hayek .
ההשקעות שלי הן מאוד מפוזרות בין אגחים רבים לצורך הקטנת סיכון כך שבלתי אפשרי לעקוב ולנתח לעומק כל חברה.שוב תודה.

ל- YEL5 לצערי עלי להשבית שמחתך - מסביר בפירוט

השיעבוד הוא על הלוואת הבעלים
שנתנה חברת הצינור.
חברת הצינור קבלה את כספי האג"ח
והלוותה את הכסף הזה לחברות המחזיקות
בנכסים נדלניים.
הנכס של חברת הצינור הוא הזכות שלה
לקבל בחזרה את ההלוואה שנתנה לחברות
הנכס. הזכות הזו משועבדת למחזיקי האג"ח.
לחברת הצינור שחייבת לך כסף
בגין האג"ח אין נכסים נדלניים.
&nbsp
א מה מה
ציטוט
"...החברה רשאית לשעבד את רכושה, כולו או מקצתו, בשעבודים ספציפיים (לרבות שעבוד שוטף על נכס/ים ספציפי/ים), ללא צורך בקבלת הסכמת אסיפת מחזיקי אגרות החוב (סדרה ב').
למען הסר ספק יובהר כי חברות בנות של החברה, למעט חברת אג"ח 2, New Brookland ו - New Upreal הרשאיות לשעבד את רכושן, כולו או מקצתו, בכל שעבוד (לרבות שעבוד שוטף) ובכל דרך שהיא, ללא צורך בקבלת הסכמת הנאמן ו/או אסיפת מחזיקי אגרות החוב (סדרה ב') לכך...."
סוף ציטוט
&nbsp
תרגום לעברית פשוטה יותר
החברות שמחזיקות בנכסי הנדל"ן משעבדות את נכסי הנדל"ן
לבנק ממן שנותן הלוואה בשווי נמוך ממשית מערך הנדל"ן
ברגע מתן ההלוואה. (40% - 60% מהשווי לפי המקרה הספציפי)
בכדי שבעלי החברה לא יצטרכו להביא מהכיס את ההפרש מכיסם
הם באים לישראל שם יש כמה כסף שהם רוצים כי באמריקה
אין כנראה פריירים . . .
וביום פקודה מה אז קורה?
הבנק "לוקח" את נכס הנדל"ן ולך נשאר
להתפלל ליושב במרומים, לתת צדקה ולהביא פרחים לאישה.
&nbsp
כמובן הכל דעתי האישית
ל א מחזיק ולא נותן המלצות לאף אחד
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

aeonf

New member
אכן וזהו המצב ברוב הזבל האמריקאי המונפק בארץ

כמו שאמר לי בנקאי אמריקאי שנפגשתי איתו לאחרונה:
THESE GUYS ARE REALLY TAKING THE ISRAELIS FOR A RIDE
&nbsp
העיקר שקוראים לזה "אג"ח"
&nbsp

yel5

Well-known member
תשובה לשמעון (קצת ארוכה, אך מתחיבת)

לאגח ב (שמענין אותי) משועבדים בשטר הנאמנות 3 החברות הבאות:
א. מלוא הזכויות (100%) בחברה הבת Brookland Upreal A2 LLC להלן חברת אג"ח 2, אליה הועברה תמורת ההנפקה נטו כהלוואת בעלים
ב. מלוא הזכויות (100%) בחברה הבת New Brookland LLC
ג. מלוא הזכויות (100%) בחברה הבת New Upreal LLC
ההון העצמי של 3 החברות הנ"ל הוא 45M$. ההון העצמי של ברוקלנד סולו הוא 8M$, כאשר 7M$ מתוכם מיוחסים ל- ב לפי חלק פארי.
מכאן ש- 52M$ מההון העצמי מיוחס ל- ב. יחס הכיסוי של הון עצמי לפארי הוא סביב 1.3. כלומר ההון העצמי גבוה מערך פארי ב- 30%.
גם אם ההון העצמי מופרז ונוריד רבע ממנו, יש כיסוי מלא לפארי.
השאלה הרלבנטית לטעמי כרגע הוא לאן מיועדות פניה של החברה בשנה שנתיים הקרובות.
בשיחת ועידה בועז אמר (בקירוה רב): Q1/18 הוא סיום תקופת היבש של שנת 2017. ב- Q2/18 נמסרו דירות יותר מכל שנת 2017. 2018 תסתיים באופן פנטסטי. בשבועות הקרובים מתוכננים לצאת למכירה 4 בנינים המכילים בסביבות 100 דירות.
בקטן הוא טעה (מסירת הדירות ברבע 2 לא היתה יותר אלא שווה לכל 2017), אך בהכנסות צדק. אם אכן 2018 תסתיים פנטסטית אז תשואות האגח יחזרו לחד ספרתי

2 הערות לדבריך הישירים:

1. השיעבוד לאגחים הוא לא רק על הלוואת הבעלים. מחזיקי האג"ח מקבלים גם כרית ביטחון (שמשום מה לא הזכרת) הכוללת: הון העצמי (בכמה עשרות מיליונים) + רוווחים מפרויקטים בחברת האג"ח+עודפים בפרויקטים של החברה־האם (ברוקלנד). מעבר לשעבוד קיימות גם התניות פיננסיות (לא הזכרת) שהחברה חייבת ועומדת בהן.

2. הנקודה החשובה שנדמה לי שלא הבנת לגמרי היא מודל המימון ב- 2 סוגי השקעה.
א. בהשקעה ללא אגח, החברה מגייסת משקיעים פרטיים (מישראל) ועמם היא מרכיבה את ההון העצמי לעיסקה, 33% מהם ו- 2% ממנה. עם 35% הון עצמי היא פונה לגייס הון זר מהבנקים בשיעור משלים של 65%. כמובן שהבנקים מקבלים שיעבוד מוחלט על הפרויקט.
הערת ביניים: חלק החברה ברווחי הפרויקט במסלול זה משועבדים לאגח (חלק מהכרית).

ב בסוג ההשקעה השני מדובר בכספי גיוס האגח. כאן כספי האגח הם ההון העצמי+ההון הזר. הבנקים מחוץ לתמונה, כך שהשעבוד לאגח הוא מלא. גם כאן, לחברה נתח ברווחים שאף הוא יחד עם ההון העצמי של חברת האגח משועבדים לאגח.

למעלה