קרדן NV אג"ח - עבודה מצוינת של הנאמן אין תיספורת

yel5

Well-known member
תשובות לתוהה

קודם כל אני יחיד שמדבר בשמו ולא מדבר בשם קבוצה
אני רק מעריך (ולא מחליט למזלו) שמימן ישלם כי הוא קיבל הלוואה והלוואה מחזירים בפרט אם בית המשפט מחייב אותך להחזיר. גם מימן מכר את חלקה של מרחב והוא צפוי לקבל פי 3 מההלוואה. סביר שהמפרקים לא יתנו לנבלה לחמוק וידרשו מבית המשפט לעקל התשלום עד לקבלת החוב.
קרא את הסכם הרכישה. קיימים תנאים מתלים, והמועד האחרון לקיומם הא 30.06.19. הצדדים ינסו להקדים לסוף השנה הנוכחית. אם יתקימו התנאים המתלים - מעריך שישלמו בחצי הראשון של 2019. נצטער מאוד אם לא יתקיימו.
לפי המעקב שלי, חלקה של אמפל ב- EMG הוא 12.5%, אך לא יודע אם לא נמכרו 3.9% שלא דווחו, בדיוק כמו שלא דיווחו על מכירת קניון סינמול וקאונטרי קלאב כפר סבא. רק לידיעה: אם החלק הוא 12.5% ההחזר קופץ ל- 81 אג'. (מדהים. בשנת 2013 נסחרו ב- 10 אג')
למרות שהביטוי the sky is the limit הומצא לכוונות אחרות הוא מאוד הולם את שכר הנבלות. כדאי לקחת מרווח שמן ולשלם פחות מאשר הפוך.
לגבי המיסוי, למרות שאגחי אמפל לא רשומים למסחר בבורסה, הם כן רשומים במסלקת הבורסה. ואם הם רשומים במסלקה הרי שלא בוצעה התחשבנות מס עם המחזיקים, ובעת פדיון האגחים ישולם מס כמו אגח שנסחר בבורסה.

Royalc

New member
אני רק אזכיר לך

שלמיטב ידיעתי הערעור של מימן על הפסיקה של בית משפט עדיין נגרר אי שם במערכת המשפט האמריקאית, ועד שלא יסתיים הערעור הוא לא מחויב להעביר שקל לדעתי. כרגע זה ברור שהטקטיקה שלו היא סחיבת זמן כמה שיותר, וזה גם די מצליח לו כי כבר עברו 7 שנים. אני לא חושב שהעובדה שהוא יקבל כסף אמורה לשנות משהו כל זמן שהבית משפט לא מסיים את הסאגה העצובה הזאת לטובת המחזיקים.
למישהו יש מושג מתי אמורה להתקבל שם ההחלטה סוף סוף?

3718

Member
נכון, אבל עו"ד סוחטים את מימן גם כן, בסוף זה יעלה לו יותר

גם מימן משלם המון כסף על הנושא המשפטי, בדיוק כמו שהנושים משלמים

אמפל-חלקה ב EMG

לאחר בדיקת החברות המוכרות הרשומות בהסכם להלן האחוזים. מימן באמצעות מרחב מ.נ.פ מחזיק ב 8.2 אחוז. קבוצת מרחב אמפל שזאת אמפל אמריקן ישראל ב8.2 אחוז. מרחב אמפל אנרגיה שות מוגבלת מחזיקה 8.6 אחוז ובה שותפים המוסדיים ב4.3 אחוז וביתרה בסך 4.3 אחוז שותפה אמפל אמריקן ישראל. כך מגיעים ל12.5 אחוז חלקה של אמפל .. 8.2 ועוד 4.3

yel5

Well-known member
תוכל לציין איפה מצאת

שמרחב אמפל אנרגיה (המחזיקה 8.6%) מתחלקת בחלקים שווים בין מוסדיים 4.3% לבין אמפל אמריקן 4.3%? אשמח לתשובה.

ההשערה שלי לגבי אחזקות ב- EMG היא כדלקמן:
לפי דוח מידרוג מ- 31.01.11, אמפל החזיקה 12.5% והמוסדיים - 4.3%, (מרחב מחזיקה ב- 8.2%)
בין אז לבין הרכישה השבוע, נוכו מאמפל 3.9% שהועברו למוסדיים. כעת, לאמפל 8.6% ולמוסדיים - 8.2%. (מרחב ממשיכה להחזיק ב- 8.2%). כמו שכתבתי, לא ברור מדוע הועברו 3.9%.

yel5

Well-known member
התעלומה נפתרה. הכותב מעליי (המלאך) צודק. פישפשתי

בדיווחי החברה במאיה מלפני שנים ומצאתי מצגת של דוח שנת 2011. קיראו את הכתוב בתחתית עמוד 33 (במצגת מופיע כעמוד 21).
אחזקות אמפל ב- EMG מסתכמות ב- 12.5%: אחזקה ישירה של 8.2% ואחזקה במיזם משותף עם המוסדיים (8.6%) - בשיעור 4.3%.
משמעות: ההחזר לאגח הוא 81 אג' (ולא 60 אג').
כדאי לנו מאוד שכל התנאים המתלים יתמלאו.

https://maya.tase.co.il/reports/details/726504/2/0

כדאי ועוד איך כדאי

dw2322

New member
חושב שהבחור קנה גם בחד ספרתי לפני כמה שנים

לא נראה לי שהוא יתלונן על הטרייד.

עשה home run

אנחנו התייבשנו

לא רוצה להרוס את ההצגה

אבל מההיכרות וההתנהלות של מימן לאורך השנים הוא יוציא לבעלי האגח את המיץ של הקיבה לפני שיראו שקל

טכניקום

New member
Royalc בתגובתך אתה מראה שגם לך יש יכולות רציניות ,

ולשאלותיך , מדוע מימן ישלם ? לדעתי . העניין נתון להחלטת בתי המשפט ,
אלה שפגועים מאי כיבוד האגחים יפעלו בשני מישורים ,
שכספי השימוש בצינור EMG יועברו לכיבוד האגחים ( כלל ראשון במסחר תקין )
ילחצו וידחסו את המפרקים לקבלת דמי פירוק סבירים ולא חריגים ,
והכל באמצעות בתי המשפט , כיום בתי המשפט נוטים לבחון היטב את
את השעות והוצאות אחרות שנובעים מעצם הפירוק ,

afula1986

New member
לא ברור מדוע לא מזמנים אסיפת מחזיקים

על מנת לקבל פרטים מדוייקים.

dw2322

New member
טוב, זה שחתמו עדיין לא אומר שגם העבירו כסף

החוזה לקניית EMG הוא עם התניות, למשל שאכן המצרים צורכים גז ישראלי והכל בסדר.
תשובה ונובל לא פראיירים. הם לא קונים צינור על ריק. הם מוכנים לשים 500M$ רק אם הצינור אכן הולך לתקתק להם תזרים של 15B$ . פי 30 על הכסף. לא רע. לא רע.
תשובה שועל ממולח לא קטן

השאיר אותנו להתייבש בסיני עם הצינור 6 שנים ורק עכשיו, כשאוטוטו הוא באמת צריך אותו בשביל לוייתן, הוא שם כסף. ברנש ממולח

היו יכולים לפרגן מחיר קצת יותר נדיב (וככה שנגיע לפארי) אבל לא צריך להיות חזיר. מוכן לחתום עכשיו על 80 אגורות ולשים את הפרשה העגומה הזו מאחורינו.

afula1986

New member
הודעה במאיה

עברתם על ההודעה במאיה? למה לעזעזל התשלומים לאמפל משקפים שווי עסקה של 1.177 מיליארד דולר ולא 1.351 מיליארד? (תשלום של 500 מיליון על 37% משקף 1.351 מיליארד, בעוד שהתשלומים לאמפל נמוכים ומשקפים שווי של 1.177 מיליארד).
תגידו מה דעתכם.
החדשות הטובות הן כפי שהערכתי בהודעה המקורית שלי ההסכם כולל הסדרה עם מימן והוא ישלם לנו 27 מיליון.

למעלה