קרדן NV אג"ח - עבודה מצוינת של הנאמן אין תיספורת

naftul21

Member
אבל...

אם אתה מפנה אנשים לפוסטים של הסולידית . ואני קצת בקיא באידיאולגיה שלה .
אז היא בעצם שוללת השקעה אקטיבית גם של 5%.
אבל ,לדעתה אם ממש ממש מדקדק לך אז זה בסדר להשקיע 5% בהימורים למרות שלדעתה נכון להשקיע באופן פאסיבי לחלוטין.
...אז דעתי כדעתה אם זה נכון להיות פאסיבי ב -95% אחוז. זה נכון להיות פאסיבי גם ב 5% הנותרים . ואין דבר כזה בתורת הסולידית מניה טובה.

Ronen1101

New member
לא כל המניות אותו דבר, יש מניות טובות ויש פחות

אתה רוצה לומר שאם יש מניה עם 25% שורטים, היא כמו מניה שיש עליה 5% שורטים?
או חברה עם חוב עצום ומכירות יורדות, לעומת חברה בלי חובות ועם מכירות עולות, שתיהן זהות לדעתך?
צריך להפעיל היגיון פשוט.
יחד עם זה, מאחר שגם אני לא חף מטעויות, אני מקצה לעניין חלק זניח מהתיק.
אני גם לא מאמין שיש מישהו פסיבי 100% במשך עשרות שנים שרק מאזן פעם בשנה בין שתי קרנות - אג"ח מניות.
כל אדם קנה מתישהו מניה ספציפית או אג"ח ספיצפי בתיק שלו. או נייר אחר.

אז למה אתה קונה את המניות הלא טובות?

ועוד עם 95% מהכסף שלך!
במקום לקנות את כל המניות הלא טובות ב-95% מהכסף שלך ואת המניות הטובות רק עם 5% מהכסף שלך אולי כדאי שתקנה ב-100% מהכסף שלך רק את המניות הטובות?
אתה הרי גאון והאדם היחיד עלי אדמות שיודע לזהות איזו מניה היא טובה ואיזו לא!
בדיוק בגלל זה אתה חושב שכולם צריכים להיות מחקי מדד חוץ ממך!

naftul21

Member
אני רוצה לומר..

..שמעשיך נוגדים את התורה שאתה מפנה אנשים אילה.
שמבחינתי זה בסדר להיות אקטיבי.
אבל מי מחליט כמה נכון להיות אקטיבי ? 5% ? 10% ? או 70%?.
והרבה שם בפורום משקיעים גם בצורה אקטיבית . אפילו המנחים בעצמם.
אתם צריכים להחליט אם זה נכון להיות אקטיבי ? או זה נכון להיות פאסיבי?

"עד מתי תפסחו על שני הסעיפים" ?

Ronen1101

New member
אני לא מפנה אנשים לשום דבר

כל אחד אמור להחליט מה טוב לו.
הבאתי בראשית האשכול דוגמא לטעויות של משקיעים מהן ניתן ללמוד שלא כדאי למנף או להשקיע בדברים שלא מבינים, ולא מומלץ להמשיך לקנות סכינים נופלות.
חשבתי זה יועיל.
מאז הדיון הפך לדיון סרק של- "למה אתה 95% פסיבי ו- 5% אקטיבי ולא 100% פסיבי או 100% אקטיבי"....

naftul21

Member
כשאתה נותן דוגמא מפורום פאסיבי בפורום אקטיבי אתה צריך לצפות.

.. לטיפה התנגדות .(זה קורה (בהחלט) גם ההיפך)

tby1

Active member
המשך

לתשובה יש לקוח - מצרים, מאגר שחייב לפתח - ליוויתן והוא רוצה כבר במרץ (!) להעביר גז.

לי יש הצינור שהוא הפתרון הזול והיעיל ביותר להעברת הגז.

חלקה של אמפל בצינור היה שווה מאות מליונים שרק חלקם מומנו באג"ח כיצד השווי ירד כל כך עד שאין אפילו ריקברי לאג"ח?

אין למחזיקים גילוי אמיתי על השווי הכלכלי של האחזקות - כמה גז יעבור בצינור בשנה ? כמה תקבל החברה המחזיקה הצינור בגין העברת הגז? איפה ההסכם?

יש להתנגד למכירה עד שהעובדות יהיו ידועות ותתבצע בדיקה כלכלית חיצונית ובלתי תלויה. אני ממתין מ 2012. יש לי זמן.

בלי כל זאת , יש סיכוי גדול שפשוט עובדים עלינו.

מי יודע מי ניפגש עם מי וכמה כסף עבר בין יד ליד על מנת שההצעה תהיה כפי שהיא היום. בונים על פסיביות המשקיעים.

הכל תלוי במה נקבל

אם נקבל 88 אגורות לדעתי לאחר כ"כ הרבה שנים ובמיוחד שרוב המשקיעים כבר ראו את ההשקעה הזאת כגמורה ובלי החזר קרן כלל אני חושב שכן צריך לקבל את העיסקה. אם נקבל 55 אגרות עדיף לדעתי להצביע נגד וללכת לפי המתווה שאתה הצעת כאן .
זה הכל תלוי במה נקבל וזאת השאלה הראשונה שתצטרך להישאל בפגישה

tby1

Active member
88 זה לכאורה מצויין - אבל למה דווקא 88?

לא כדאי שנדע מה השווי ההוגן והאמיתי ?
&nbsp
אם יציעו 88 אבל תדרוש 89 העיסקה לא תצא לפועל?
&nbsp
ואם תדרוש 100 , תשובה ימצא צינור אחר?
&nbsp
תשובה צריך פתרון עובד במרץ 2019 , הסיכוי שההצעה הראשונה היא "ההצעה הטובה ביותר" היא בדיוק 0.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

Royalc

New member
אתה חושב שאתה יכול לעצור את זרימת הגז?

תשובה לא קנה את כל הצינור, הוא אפילו לא קנה את השליטה עליו, כולה 39 אחוז מתוכם 12.5 של מחזיקי האג"ח. למה אתה חושב שאם מחזיקי האג"ח יתנגדו זה יעצור אותו מלהזרים גז?

tby1

Active member
ההפך, שיזרים והרבה ומהר

הסוגיה איננה אם תשובה יזרים או לא.

הסוגיה היא האם למכור את אחזקות אמפל בצינור במחיר המוצע.

אני חושב שיש אלטרנטיבה - לא להסכים למכירה ולקבל את מה שיקבלו 61% ממחזיקי הצינור שלא מוכרים, כי כנראה זו תמורה הרבה יותר גדולה, כי אם היה להם כדאי למכור , הם היו מוכרים....

אני משתמש במונח "כנראה" כי אף אחד לא טרח לגלות כמה זה יהיה . מעניין מדוע.

תשובה יזרים, אנחנו נבדוק מה כדאי אחרי שהמידע יהיה גלוי וברור - הרי בגין ההזרמה ישולם כסף , מערך ההתקשרויות יהיה ברור וניתן יהיה לקבל החלטה מושכלת ולא להגיד תודה על עושק פוטנציאלי.

אני מזכיר כי אמפל התכוונה לא רק לשלם 100% מהאג"ח מתקבולי ההזרמה שיתקבלו מחלקה בצינור אלא גם להניב תשואה לבעלי המניות וכעת יש צפיה שלקבל פחות מפארי+ריבית זו הצלחה למרות שמדובר באותו צינור ובאותה קיבולת הזרמה.

מדובר בחשבון פשוט - שווי תזרים המזומנים הצפוי בהנחת מקדם היוון אל מול קבלת תשלום חד פעמי - אך בשביל זה צריך לקבל המידע

afula1986

New member
יצא לכם לעבור על המסמך הארוך של המפרק?

יש בו דברים בלתי מובנים בעליל. כמו למשל, המפרק צופה קבלה של 150 מיליון דולר בלבד מכל העסקה הזאת כולל 27 המיליון שמימן ישלם בסגירת העסקה.
150 מיליון זה הרבה מתחת ל-196 מיליון שהיינו אמורים לקבל שכוללים חלק של 12.5 מתוך 37 כפול 500 מיליון (הסכום העדכני של העסקה) ועוד ה-27 מיליון של מימן.
ממש לא ברור מה הולך שם ולאן הולך הכסף (מדובר על 150 ברוטו- לפני שכר טרחה לכל האנשים מסביב).
משום מה הסכום תשלום לאמפל משקף שווי עסקה של 1.177 מיליארד במקום שווי של 1.351 מיליארד. שוב, לא ברור מדוע- המפרק מציין שאמפל תקבל בין השאר עבור החלק של 8.21% רק 96.5% במקום 110 מיליון שמשקף את השווי של העסקה.
אשמח לשמוע את דעתכם- לאן נעלם הכסף?

bogii

New member
אללה יוסטור כמה אנרגיה אם משקיעים בדבר הזה

זה הפך להיות פסיכיאטרי
מה הבעיה לקחת כמה לירות ולעבוד עם חול
הצינור הזה עשוי להכניס לכם אולטרה צינור
כמו שמימן הכניס לכם תשובה הרי הוא מומחה
בהחדרת צינורות ותספורות
אני גם קולט כמה בעלי ידע שחבל על הזמן
אז יאלה אתם רוצים להיות צודקים או לעשות לביתכם?

bogii

New member
שימו לב איזה מהפך עשתה היום השיקצ'ה שמגהצת לנו את

הכרטיס פיפל באפטר מרקט
ז'ננה כזו מזמן לא ראיתי

bogii

New member
הבאה בתור אחרי השיקצ'ה פיפל

אני מאחל לעצמי לכשיסתיים המשולש
נקבל פריצה נחמדה נערבב את החלמון
עם סוכר ונעשה גוגל מוגל.
נמוך יומי 1097.03
כל מספר מתחת ל-1000 לטעמי איסוף וכך עשיתי
שיחרור במשורה? כל אחד וראות עיניו
למען הגילוי הנאות יוצא לי שזה בעיקר איסוף איטי
נכון זה מתיש ושזיפי אבל מה לעשות אין מתנות בחינם

http://bigcharts.marketwatch.com/ad...sToggle=false&chartStyleToggle=false&state=15

למעלה