קרדן NV אג"ח - עבודה מצוינת של הנאמן אין תיספורת

טכניקום

New member
הכתב ציפורי מסקר בגלובס את שוק הגז ,,

אז הנה עברו חלפו להם שנתיים,( מאז אישרור מתווה הגז )
ותראו מה קרה למחירי הגז באירופה,
להלן דעתה של גב' ג'ינה כהן, מרצה בטכניון
ומומחית מספר אחת בארץ לגז טבעי.
ובכן, המחיר הממוצע ליחידת חום (MMBTU) באירופה בשנת 2016 עמד על 4.5 דולרים,
ב-2017 הוא כבר טיפס ל-6 דולרים,
והממוצע מתחילת 2018 עומד על 7.5 דולרים.
כלומר, קפיצה של קרוב ל-70% ממחיר השפל.
כעת המחיר הוא מעל ל-9 דולרים,
עלייה של 100% מהשפל.
להזכירנו,!!! מחיר הגז הטבעי הממוצע בישראל ליחידת חום
עומד על כ-5.5 דולרים,
ותחנות הכוח הפרטיות אף משלמות כ-4.7 דולרים.
הגז מישראל הוא לא מייבוא, הוא מקומי
(ממאגר תמר פלוס 3% ייבוא של גז נוזלי).
*/ קטע מכתבה "שיצוקה היטב" ,מגלובס

katekon

New member
פוליסת חיסכון- מה עדיף?

היי,

שואלת בשביל מישהו אחר (חבל שאני לא במקומו..)
מדובר בתיק של 700-1000 אלף שח. המשקיע מעוניין בפוליסות חיסכון (כגון טופ פייננס וכו'). האם עדיף לפצל את התיק בין כמה פוליסות שונות בחברות שונות או להחזיק הכל בפוליסה אחת?
על איזו חברה אתם ממליצים?
מה דמי הניהול המקובלים בתיק בסדר גודל כזה?

תודה לעונים

yel5

Well-known member
המשביר 365 אגח ד: מדוע זו האטרקציה החדשה שלי בתיק

מדוע הצטיידתי בשבועות האחרונים בכמויות גדולות ממנו?
א. נסחר בחסר - 93% מהפארי.
ב. קופון גבוה במיוחד - 7.75%, ותשואה שנתית נטו דו ספרתית - 10.7%
ג. פורע 16% מהקרן בעוד 3.5 חודשים (30.12.18)
ד. הריבית שקלית ולכן שיעור המס הוא 15% בלבד.
ה. החברה וגם בניו של בעל השליטה (שביט) החליטו בימים האחרונים על רכש עצמי באגח עם בונוס נוסף - כל האגחים הנרכשים מוצאים מהמחזור. כלומר, כושר הפרעון של האגחים הנותרים עולה. מתוך 46M ערב ההכרזה, נותרו 42.2M, כלומר נרכשו ונמחקו (!) עד כה 8%.
ו. לחברה רקורד חיובי בעמידה בהתחיבויותיה.
ז. אמנם החברה מפסידה כרונית, אך ההון העצמי שלה הוא חיובי ומהווה 15% מהמאזן.

אזכיר גם שמניות החברה משועבדות לאגח, אך לא רואה כאן יתרון משמעותי משום שבכשל פרעון תידרש החברה להיפרע מנושי האגח לפני בעלי המניות.
לא ממליץ, אך אשמח לשמוע דעות

איתמר ש

New member
מניות רובוט

הי
יש בלוגר שכותב מדי שנה רשימה של "10 מניות הרובוט הישראליות" שמומלצות להשקעה כביכול.
לדבריו, ואני מצטט (מי שרוצה ימצא בקלות את המקור בגוגל..) -
"תיק הרובוט מבוסס על אסטרטגיית ההשקעה האוטומטית של מנהל ההשקעות ג’ון דורפמן, שמחפשת חברות רווחיות, לא ממונפות, שנסחרות בתמחור הזול ביותר בבורסה על סמך מכפיל הרווח שלהן (מכפיל הרווח הוא מדד תמחורי פופולארי, המחושב על ידי חלוקת שווי השוק של החברה ברווח הנקי שלה ב-12 החודשים האחרונים). הרעיון הוא להקדיש 60 שניות בלבד לסינון 10 מניות אטרקטיביות, קניה שלהן בצורה עיוורת והחלפתן כעבור שנה במניות רובוט אטרקטיביות חדשות."

הוא מתאר שיטת הסינון כך:
"נמחק את כל החברות עם שווי שוק נמוך מ-200 מיליון שקל (כדי לנקות מניות בעלות סחירות נמוכה מידי), נוריד את אלו שיש להן חובות לזמן ארוך שגבוהים מההון העצמי ואת אלו שלא היו רווחיות ב- 12 החודשים (המדווחים) האחרונים. מתוכן נבחר לתיק (בשיעור החזקה זהה) את 10 המניות עם מכפיל הרווח הנמוך ביותר. לא עשיתי כל בדיקות נוספות מעבר לקריטריוני הסינון האלו, כפי שמחייבת השיטה."

עכשיו, למרות שהוא כותב שהסינון לוקח 60 שניות, מי שרוצה לקבל את רשימת 10 מניות הרובוט צריך לשלם לאותו בלוגר 299 ש"ח..
אז חשבתי, אם זה כ"כ קל, אפשר להיעזר בחברי הפורום -
האם באמצעות התיאור לעיל ניתן לייצר (אולי דרך אתר מאי"ה?) רשימה של 10 המניות שעומדות בקריטריונים?
אודה לעזרת המומחים..

(חשוב לציין שאין לי כוונה להשקיע רק במניות הרובוט הנ"ל, אם אכן אשקיע באפיק הזה זה יהיה רק חלק מתיק ההשקעות, הרוב מפוזר על קרנות מחקות והשקעות סולידיות אחרות. לפני כמה שנים כשהוא עוד חילק את הרשימה בחינם השקעתי סכום לא משמעותי במניות הרובוט של אותה שנה והתשואה אכן הייתה נחמדה)

dw2322

New member
אנרג'יאן מבקשת לבצע רישום כפול בישראל

הנייר נסחר בלונדון, בשווי של כ 830M פאונד, שלפי 4.6 שקל לליש"ט זה 3.8 מיליארד שקל, מה שיכניס את הנייר לצמרת מדד ת"א90. מעל רציו.
https://www.londonstockexchange.com...ny-summary/GB00BG12Y042GBGBXSTMM.html?lang=en

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001253210
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3745960,00.html
המספרים שלהם בשנים האחרונות די מסכנים:
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3733698,00.html

אני מתרשם שמדובר בשחקן אנרגיה די קטן, כשמהמצגת שלהם אני מתרשם שיש להם פעילות בשני שדות ביוון: פרינוס, שלפי המצגת מדובר בדרדל'ה בעומק 32 מטר וקוואלה. זהו. כל השאר זה דיבורים. על זה הם רוצים לבנות מדינה (שדה כריש ותנין).
עד כמה יש להם יכולת להרים הפקה במים העמוקים אצלנו? לא ברור לי.
את הסגירה הפיננסית הם כן הצליחו לסגור.
הם פנטזו להרים את כריש ב 2020. אז פנטזו. כרגע מדברים על אמצע 2020. בהנחה שאין פאקים.

מצד שני, זה לא בדיוק שחברות אנרגיה עומדות פה בתור כדי לקדוח ולפתח מאגרים, אז אם בעקבות כל הרגולציה כל מה ששטייניץ הצליח להביא זה חאפר יווני מסכן? נו, אז עם זה נצטרך להסתדר. לוודסייד נשבר ה... מאיתנו.

האם שווה לתמחר את הניירונצ'יק לפי קרוב ל 4 מיליארד שקל? נו נו. זה בתקווה אופטימית שהכל ילך חלק בפיתוח כריש. אם לא אז כרישי השוק יאכלו אותם

https://www.energean.com/media/2590/energean-profile_heb.pdf

אגב, בדף שלהם אפשר להתרשם מאסדות שלהם במרחק יותר קרוב לחוף מאשר אלו הצפויים בלוייתן, עליהן יש כאלה שמתבכיינים ש 10 ק"מ זה קרוב מדי:
https://www.energean.com/he-il/דף-הבית/עלינו/

richy9

New member
הודעה חשובה למחזיקי מניית שיכון ובינוי

שיכון ובינוי - בעקבות חשדות נוספים בעניין שחיתות נרחבת לכאורה של בעלי תפקיד בחברה במדינות אמריקה הלטינית נדרש בעל מניות לצורך בחינת אפשרות להגשת תובענה. פרטים נוספים במסר פרטי.או במייל: DOR123DORI וואלה נקודה קום.

dw2322

New member
רציו פטרוליום מטפסת שישיה, בווליום גבוה מהרגיל (1.3 מלשח)

בד"כ כשיש זינוק כזה יש לזה סיבה. הנייר מסתבר והולך כבינגו הכי טוב שלי בשנה החולפת
. יש מצב שזה הלהיט הכי טוב בכל הבורסה בשנה החולפת, או בטח בצמרת. רק מה חבל שהוא רק ניירונצ'יק בתיק (כמו פרידנזון).
בגיגול מהיר הצלחתי למצוא את הידיעה הבאה, על ככל הנראה עוד תגלית נפט בגיאנה, כשמדינה זו הולכת והופכת לסחורה הכי חמה בעולם כיום לתגליות נפט.

https://www.kaieteurnewsonline.com/2018/09/12/eco-atlantic-reveals-large-oil-resource-in-guyana/

אקו מי? Eco Atlantic זה יבחוש קנדי, כזה שאף אחד לא שמע עליו, כמו רציו פטרוליום שלנו, שכרגע כבר נסחר ב 80M$ (יותר מרציו פטרוליום), עשה פי 4 (!) השנה בבורסה בלונדון (טיקר ECO.L) ולפי הכתבה total הגורילה הצרפתית (ש"ש 160B$) מתחילה לרחרח סביב התגלית שלהם.

איך לאמר בעדינות? נראה שגיאנה מעניינת את אקסון וטוטאל "טיפה" יותר מישראל. "טיפה".

באמת בלי להעליב את ישראל, שהיא כולה עיר גדולה אחת בעולם (9 מיליון תושב), עם שדה גז טבעי נחמד לשימוש מקומי ובשאיפה גם קצת ליצוא, וחוץ מנובל הצליחה למשוך בקושי שחקן יווני קטן שרוצה עכשיו להסחר אצלנו בבורסה, בתמחור לא מי יודע מה זול יחסית לסחורה המקומית.
אם נובל יגלו פה גם נפט בלוייתן זה כבר יהיה סיפור אחר.

בגיאנה מדובר על מיליארדי חביות!
"טיפה" יותר מעניין מישראל. כמובן ליצוא, כי גם הם מדינה זעירה בדרום אמריקה.

maofnic

New member
מישהו יכול להסביר לי את האסט׳ בקרן נאמנות הזו?

הי,
מגדל הכנסה חודש, מס׳ 5131115
מה הרעיון בקרן? ואיפה הקאצ׳ שלי כמשקיע.
תודה מראש!

קרן הקרנות - חשיפה מעודכנת ל- 13.9.18

קרן הקרנות - היא קרן מעורבת מניות ואג"ח וירטואלית
המנוהלת בסגנון חוכמת ההמונים ע"י חברי קבוצת הפיססבוק קרנות נאמנות
מצו"ב ל מטה תמונת החשיפה

לחצו כאל למידע מפורט

dw2322

New member
הצרות באופקו לא מפסיקות

דה מרקר כותבים על בעיות העומדות לפיתחה של אופקו בתקופה הקרובה, ובראשם חשש מדרישה לפירעון מיידי של האגחים. הבעיה? אין כסף לשלם והחברה עלולה להגיע לדיפולט.

https://www.themarker.com/markets/.premium-1.6471805

חלק גדול מאד מהמאזן זה מוניטין, והם בהחלט בסכנת התנדפות. גם התמלוגים העתידיים נמצאים בסימן שאלה מאד גדול.

מי האידיוט שמסכים לשלם על אקוויטי של דבר מזעזע כזה 7 מיליארד שקל? לא ברור לי.

מוזר שהנייר מטפס היום בת"א, בניגוד לארביטראג' השלילי (שאישית ציפיתי שאף יועצם). הווליום כרגע הוא 2 מלש"ח.

טוב. גם מניית אפריקה לפעמים קופצת, למרות שהיא שווה 0.

לדעתי זה נייר שצריך ללכת לפינק שיטס.

הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב לעליצות המשקיעים היום היא שאם הנייר חוזר להסחר אז הוא כנראה לא עף מהמדדים כ"כ מהר, כך שכנראה מחר התעודות לא שופכות סחורה בכל מחיר. נחמה די קטנה. אם במקום להפטר לתמיד מהנייר הרעיל הזה מחר בבוקר עכשיו עמיתי התעודות יצטרכו להמשיך להחזיק את הנייר הזה בבטן כל הדרך למטה עד לפינק שיטס

דבר מזעזע כזה לא צריך להיות במעוף.

לא מחזיק ולא ממליץ

dw2322

New member
מכירה כפויה של תעודות סל בהיקף... 15 מיליארד שקל ב 3.10?

אאוץ'.

טוב. המוסדיים יוכלו כמובן לבחור בפינצטה איזה מניות הם באמת רוצים, ככה שזה לא שהולכים לממש פה 15 מיליארד שקל בעוד שבועיים אבל עדיין...
אללה ירחמו. מי יחזיק סחורה רעילה כמו אופקו אם לא תעודות הסל?

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3746113,00.html

dw2322

New member
עוד הצעת רכש בדלק אנרגיה

תשובה לא מתייאש ומנסה, שוב, לבלוע את דלק אנרגיה (המחזיקה בדלק קידוחים).
הפעם מציע 19% מעל מחיר שוק. שווי חבילה של 1736 ש"ח. פעם קודמת הציע 1669.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001253579

סה"כ הצעה די ראויה לדעתי, ויש הרבה היגיון בצמצום קומות הפירמידה, אבל בכתבה מסבירים שיש משקיעים עם אמוציות.

השאלה אם יצליח. משקיעי הגז/נפט בישראל הם לא כמו המטוס אצלנו
, די נחושים ולא כ"כ פשוט להפריד אותם מהנכס.
(וגם לא מפרידים לגמרי, רק שליש בערך זה מזומן והרוב זה דלק"ד ודלק קבוצה, תשובה פה די בסדר).

עוד שנה וקצת ולוייתן עולה לאוויר אז אנשים תופסים סחורה כמו בולדוג
ולא משחררים כ"כ מהר

מוקדם יותר הבוקר דה מרקר פרסם ידיעה כי מנכ"ל דלק קבוצה עתיד לפרוש אחרי החגים, מסיבות אישיות, אך בתגובה דלק קבוצה פרסמה שזה לא נכון ושאסי ברטפלד נשאר.
https://www.themarker.com/markets/.premium-1.6471828

טכניקום

New member
מדוע היה מסחר חריג בישראמקו ?

המסחר היומי בישראמקו הסתכם בכ26.7 מיל"ש
ובעליה של כ0.96% ,
האם המסחר העצום מושפע מהכתבות
"על הפחתה אפשרית של מיסי הבורסה " ?
ומה הרציונאל שהניע מסחר חריג כזה ?

007raviv

New member
קניית אג"חים

שלום,

אני מעוניין להשקיע כ- 50 אלף ש"ח ברכישת אג"חים. מה הם הקריטריונים שאני אמור להסתכל עליהם ו/או לקחת בחשבון ברכישת אג"ח?

תודה מראש לעונים

xerix

New member
פלטפורמת מסחר יום מומלצת

היי חברים,
קניתי לפני חצי שנה בדש טרייד מניות של קאנביס קנדיות לקראת הלגליזציה שצפוייה שם בעוד חודש. עד עכשיו הרווחתי לא מעט. אבל כל הסכום נמצא שם, מכיוון שהמניות צפויות להמשיך לפרוח (לדעתי) וזה יקח כמה שנים עד שהשוק שם יתייצב. בקיצור - לא נוגע.
בעקבות הרווחים אני מעוניין להתחיל לסחור בסכומים קטנים יחסית במניות נוספות נסד"ק אבל כמסחר יום - ולא לאורך זמן.
בדש טרייד העמלות די יקרות לצורך זה (8$ מינימום לכל פעולה או 0.01$ למנייה).
האם אתם מכירים פלטפורמה אינטרנטית שאתם מכירים ויכולים להמליץ עליה עם עמלות נמוכות יותר?

למשל כמו suretrader עם מינימום $1.95 לפעולה או 0.005$ למנייה) עם תוספת חודשית. - האם אתם מכירים / עובדים עם החברה הזאת או אחרת ויכולים להמליץ?

תודה מראש :)

שאלה ל HAYEK ולשאר העוקבים אחרי אג"חי אפריקה

בשנה ומשהו האחרונות, במהלך ההסדר, אני עוקב וסוחר את אג"חי אפריקה, ונעזר בטבלאות ה"ערכים ההוגנים" ששיתף HAYEK מדי פעם – תודה על השיתוף...

מצרף את הטבלה שאני מתחזק עם הערכים שאני מעדכן ולהבנתי המעודכנים לאחר ההסדר.
אני שם לב שיש פער בין סדרות כו' כז' לעומת כח' באפסייד התאורטי שאמנם הצטמצם אך עדיין קיים מול הערכים הנומינליים.
תהיתי מה יכולה להיות הסיבה לכך.

מובן שקיום שיעבוד נכסים משפיע על ערכי הסדרות כיום, ועל הערכים ההוגנים המחושבים ל"יום שאחרי" – אבל ברגע שחושבו הערכים, ונוצרות הסדרות החדשות ללא השיעבודים לאחר ההסדר (כיוון שנכסים כמובן נמכרת), אני לא רואה סיבה להבדל תימחור/סיכון בין הסדרות (פרט אולי לסיכון שההסדר לא יצא לפועל לבסוף ואז סדרה כח' חוזרת למעמדה הנחות מבחינת שיעבוד).

אשמח לשמוע הערות וסיבות אפשריות להבדלי האפסייד, ולחישובי הטבלה למקרה שאולי אני טועה ומפספס משהו...

ג.נ - מחזיק כרגע בעיקר כח, אחרי שמימשתי הרווחים בסדרה כז לאחר שסגרה רוב האפסייד.

(אגב, בטבלה חלק מהנכסים רשומים כ"לא סחיר" למרות שייתכן שבסוף חלק מסדרות האג"ח כן ירשמו למסחר להבנתי)

למעלה