התפלגות תיק השקעות עבור פנסיונרית

יעל471

New member
התפלגות תיק השקעות עבור פנסיונרית

שלום רב,
אני אשמח לשמוע את דעתכם כי אני קצת מבולבלת.
יש לאמא שלי, פנסיונרית, תיק עם ני"ע שונים בגובה 500 אלף שח, בנהפ הציע לשנות את ההרכב הקיים. המטרה היא לבנות תיק סולידי שמתאים גם לאופי שלה וגם לגילה. העניין הוא שפניתי לבנהפ ולבלל לגבי התפלגות התיק וכל אחד מציע משהו אחר. אחד לכיוון המקמים ואחד לכיוון התוכח והפקמים + מניות בשיעור נמוך.
איך אתם הייתם בונים תיק השקעות שכזה?
נ.ב - אני מכירה את כל המכשירים בשוק ההון ומבינה בהם, בשנה האחרונה פחות עקבתי אחרי מה שקורה בשוק ומהם המגמות ובגלל זה אני צריכה עזרה.
תודה רבה ושבוע טוב

אי אפשר לענות על כזאת שאלה

המון משתנים חסרים - גיל, פרופיל סיכון, נכסים אחרים, פנסיה, ביטוחים קיימים וכו'.
בנוסף, אף אחד הוא לא יועץ השקעות פה בפורום, אז חוקית, לאף אחד אסור לתת לך המלצות.

אם את מכירה את כל המכשירים בשוק ההון, אז את מבינה שאפשר לייצר אינסוף תמהילים שכולם מתאימים גם לאותו פרופיל ואותה רמת סיכון, כך שאין בהכרח סתירות בין הבנקים.
לדוגמא, תיק של 80% מק"מים ו-20% מניות כנראה לא שונה בהרבה (מבחינת תנדותיות ותשואה צפויה) מתיק של 100% אג"ח ממשלתי.

בכל זאת, עצתי לכן, היא לפנות גם ליועץ השקעות בלתי תלוי בבנקים.

יעקב ו

New member
לא יהיה הבדל גדול

מאחר והשקעות סולידיות נותנות מעט מאד כיום אז לא יהיה הבדל גדול בין שני תיקים כאלה.
כמו כן - אם היא פנסיונרית כלומר יש לה פנסיה מאיפה שהוא אז השאלה היא מה מטרת ההשקעה של התיק.
האם עבורה? עבור נכדיה?
לכל מקרה התשובה תהיה שונה.
תני יותר נתונים

ישנה אפשרות נוספת והיא השקעה באחד המסלולים

של פוליסת חיסכון.
פוליסות החיסכון הם מוצר של חברות הביטוח בלבד וכוללות מספר מסלולים.
היתרון לפנסיונר הוא שלמרות שהם משקיעים בבורסה יש החזר אוטומטי לקשיש (ללא קשר לסך הכנסותיו)של זיכוי בגין מס ההכנסה המוטל על סך של 13,320 שח.(שווה לסכום החזר מס הכנסה של 3,330 שח לפי 25% מס הכנסה)
לשם קבלת ההחזר של מס הכנסה זה יש לבקש מחברת הביטוח לקראת סוף כל שנה ,מה שנקרא מכירה רעיונית של התיק ניע שנמצא בפוליסת החיסכון ולהגיש דוח שנתי למס ההכנסה.

למעלה