השקעה ראשונית בבורסה

tzlal11

New member
השקעה ראשונית בבורסה

שלום,
אני סטודנט ויש ברשותי כ-90K. מהפקדון בבנק אני לא מרוויח כלום וחשבתי להתחיל להשקיע בבורסה. אני לא מבין בכלל בנושא ולכן שואל פה.
- הבנתי שלסחור דרך הבנק עדיף שלא, בגלל העמלות היקרות. אז איפה כן משתלם ומומלץ לההתחיל?
-אני כמובן מעדיף משהו בסיכון נמוך עם אפשרות לנזילות הכסף במידת הצורך.
-אם לדוגמא אני שם 50K על אחד המדדים המובילים. איך הולך עניין הריבית? אני רואה שכל יום (או כמה פעמים ביום..) יש עדכון של המדדים ואפשר לראות בכמה עלו. אזי אם למשל שמתי 50K וביום למחרת מדד 25 עלה ב0.5 אחוז, אז זה אומר שה-50K שלי קיבלו ריבית של חצי אחוז? ואז למשל אוכל למשוך אותם יום אחרי? כמובן שכרגע אני מתעלם מכל עניין העמלות וכו'..
תודה..

aeonf

New member
אחת המדדים המובילים זה עתיר סיכון ולא נמוך

עזוב אותך מעמלות, קודם תבין את המוצר, את התחום ואת הסיכונים שבהם ואז תתמקד בעמלות.
קודם לומדים לנהוג, אחרי שיש לך רשיון תבזבז את זמנך בלחפש תחנת דלק קצת יותר זולה.

bogii

New member
הדימוי של תחנת דלק ענק

זה חלק מדמי הלימוד

פיקדון בבנק אינו מקנה כמעט רווח אבל אתה לא מפסיד

מהקרן של הפיקדון.
אם תשקיע בבורסה ,לא משנה אם במניות,אגחים,קרנות נאמנות ,תעודות סל על מדדים ישנה האפשרות כי לעיתים תהיה מופסד על הקרן (סכום ההשקעה שלך).
אין בינינו אף אחד שלא הפסיד בבורסה באחת מההשקעות הרבות שהוא או היא ביצעו.
לכן כדי להשקיע בני"ע כלשהו בבורסה אתה צריך להיות מוכן נפשית גם לאפשרות כי חלק מהזמן יתכן שתפסיד מקרן ההשקעה שלך(אם כי עד שאתה לא ממש מוכר בפועל בבורסה אז זה נחשב כהפסד פוטנציאלי שטרם מומש).
גם אם אתה מוכן נפשית להפסד (לרווח בטח אתה מוכן
) אז למשך כמה זמן אתה תוכל להתעלם מהפסד פוטנציאלי כזה יום,יומיים,שבוע,חודש....אתה כבר מבין למה כוונתי.
אם אין לך ניסיון בשוק ההון של בחירת ני"ע ספציפיים אז עדיף לקנות תעודות סל על מדדים אך גם לשם כך צריך ידע.
לכן אם אין לך את הדרייב ללמוד ולהשקיע בעצמך בבורסה אולי רצוי להימנע מכל הסיכון הכרוך ולהישאר עם הקרן בפיקדון בנקאי.
יש אפשרות כמובן לבקש מיועץ ההשקעות בבנק שלך להשקיע עבורך את הכסף.אז כמובן תהיה צריך לשלם עמלות רבות ולא בטוח כי היועץ ייעץ לך לקנות דווקא את ני"ע שייטיבו איתך אלא את ני"ע שייטיבו איתך ועם הבנק כאחד ולכן זה לא תמיד כדאי.נתקלתי ביועצי השקעות זהירים ובפזיזים בעלי ידע והבנה לצרכי הלקוח ובחסרי ידע מספיק או בעלי הבנה לצרכי הבנק בעיקר(על חשבון הלקוח)ואם אין לך ניסיון וידע מסויים בשוק ההון לא תדע על מי "נפלת".

tzlal11

New member
מה בנוגע

בדקתי קצת באינטרנט ומצאתי שני כיוונים שאשמח לקבל עליהם חוות דעת.
1. ראיתי שאפשר לפתוח תיק השקעות וירטואלי דרך פסגות. הם דורשים מינימום של 50K. לא ראיתי שהם רשמו מה בערך הריבית שצפוי להניב תיק כזה.איך זה נשמע?

https://pro.psagot.co.il/Public/Min...1_oKzwzIByDtccjl2fv_XyPBVbZzmIAUaAutgEALw_wcB

2. דרך הלוואות חברתיות. ראיתי את אתר בלנדר (מאמין שיש עוד כמה כאלה) הוא מציע ריבית של 5 אחוז בערך. כמובן שפה יש את העניין שמישהו יכול לא לשלם את ההלוואה שלו.

https://www.blender.co.il/

dw2322

New member
טיפ- אל תשקיע בעצמך בשנה הקרובה

לא בוער שום דבר ויש לך עוד שנים רבות של השקעה.
את השנה הזו נצל כדי לחקור וללמוד עוד ועוד.
דפדף גם אחורה בפורום שלנו כשגם זה עוד מקור מידע נפלא. זה בסדר אם בהתחלה זה נשמע כמו סינית אבל עם הזמן זה יהפוך לברור יותר.
לדוגמה:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/29/182751682/שוק_ההון/בורסה_ושוק_ההון
&nbsp
פסגות זו אפשרות לא רעה למי שאיננו מבין בשוק ההון. סוג של תיק מנוהל בהיקף כספי נמוך. צריך לקחת בחשבון שאף אחד איננו מבטיח תשואה ובהשקעות אפשר גם להפסיד, אבל אפשר לקבוע מראש כמה סיכון מוכנים לקחת (וסיכון הולך ביחד עם סיכוי).
&nbsp
בהלוואות חברתיות ישנו סיכון לא מבוטל, והתשואה די נמוכה בשביל הסיכון. זה אפיק לגיטימי כמובן אבל רצוי שיעשה רק אחרי שמכירים אפיקי השקעה קונוונציונלים.

Roaicc

New member
פפפחחחח-חשבתי שלבחור צעיר כמוהו תמליץ על טופס 4 של רציו

פפפפפפפפפפפפחחחחחחחחחחחחחחחח

הרי מדובר באחד הפרוייקטים הכי גדולים של מדינת ישראל, בתחום האנרגיה, מיום הקמתה...לא?

הפרוייקט כבר 60 אחוז הושלם.......
בחודשים הקרובים ממשיכים במרץ רב בעבודות בכדי שבעוד פחות מ 17 חודשים
יחל ליוויתן לספק גז לכל מדינת ישראל.

ווואוווווו......מה יותר פשוט מלהשקיע בכזה מיזם ולקנות את רציו

פפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
פפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
פפפפפפפפפפפפפפפחחחחחחחחחחחחח

בברכה
מטוס

michaelbl

New member
מישהו שמדבר על השקעת במניות במושגים של ריבית

עדיף לו שלא יתחיל.
במניות אתה לא מקבל ריבית, אלא תשואה, ותשואה יכולה להיות חיובית או שלילית.
שמתי לב ששאלת מה קורה אם המדד שקנית עולה בחצי אחוז, אם אתה יכול למשוך את הרווח למחרת. שכחת לשאול מה קורה אם המדד יורד ב5%.
אתה קצת מבלבל בין השקעה לפקמ. השקעה יכולה להיות טובה ויכולה להיות רעה. המדדים לא מבטיחים לך כלום. תציץ למשל מה עשה מדד הנסדק בין 2000 ל2001

לגבי הלוואות חברתיות יש אזהרה של חתול לילה

על סמך ניסיונם של חברי פורום בסולידית שנפגעו מהשקעה כזו.
לגבי תיק וירטואלי בפסגות ,צריך לברר האם יש להם מסלולי השקעה שונים,כלומר כאלה הנחשבים מסוכנים יותר וכאלה הנחשבים פחות.
אתה יכול לבקש מהם הצעה של המסלול המוצע לך ובו פירוט ניירות הערך הספציפיים שיקנו מכספך ולבקש חוות דעת של חברי הפורום לגביו.
עם זאת גם בפסגות עלולה להיות תקופה שבה תהיה מופסד על הקרן וזה מחזיר אותי לשאלה כמה זמן ומה הגובה של הפסד שאתה מוכן לספוג.
אל תשכח כי אנחנו נמצאים במחזור עליות שערים בבורסות העולם שהוא ארוך מאוד ויתכנו תיקונים (כלומר ירידות).האם אתה מוכן לירידת הקרן של 10-20% .
בסופו של דבר ובמהלך השנים הבורסות תמיד קובעות שיאים חדשים אבל לעיתים נדרשת סבלנות רבה לתיקון חזרה למעלה וגם אלה אשר חוו ירידות חזקות לעיתים סבלנותם פוקעת והם יוצאים מההשקעות בהפסד או כאשר הם חזרו לקרן ואין להם את הסבלנות להמשיך ולהחזיק בהשקעות כדי להינות גם מהעליות שבאות אחרי תקופת השפל.

מניות בנקים

תשקול השקעה במניות בנקים.
לאומי - פועלים - בינל - דיסקונט.
סיכון יחסית נמוך.
נותנות גם דיבידנד יפה.
אם ברצונך למזער את הסיכון אתה יכול להגיר יעד של נניח 2-4% ולמכור לאחר שהגיעו ליעד.

Ron W

New member
עדיף אג"ח של בנקים

מניות יכולות להתרסק ולא כולן מחלקות דיבידנד
אג"ח לפדיון הוא פתרון מומלץ לחסר ידע וכמעט נטול סיכון
לא מתיימר ליעץ אך עדיף על פקדון.
לדוגמא לשנתיים בריבית משתנה הנפקה של בנק אגוד
עדיף להשקיע דרך בית השקעות ללא דמי שמירה
http://www.leumitrade.co.il/trade/net/info/agah/AgahDetails2.aspx?pt=1&pid=1115286

התשואה באג"ח בנקים מאד נמוכה - עדיף פקדון

תשואה ברוטו של האגח שציינת : 1.23.
התשואות לאגח של בנקים בד"כ מאוד נמוכות למעט קוקו שיש בו סיכון.
כל מניות הבנקים שרשמתי משלמות דיבידנד. הסיכון יחסית נמוך ותוחלת התשואה הרבה יותר גבוהה. מניות הבנקים השיאו בשנים האחרונות תשואה של עשרות אחוזים ורוב המומחים ממליצים על הסקטור הפיננסי בגלל עליית הריבית וגורמים נוספים.
לשיקולך האם לקחת מעט יותר סיכון ולקבל תשואה שנתית של לפחות
5-10 אחוז. (או כפי שאמרתי אתה גם יכול לעצור נניח ב- 4 אחוז)
ג.נ. : מחזיק מניות בנקים (ומתכנן להגדיל את האחזקה) והרבה מאוד אגחים (אבל לא של בנקים - בתשואה נמוכה כזו לדעתי עדיף כבר פיקדון)

Ron W

New member
למה עדיף 0 על 1 ? ועוד ריבית משתנה (הגנה מעלית ריבית)

עניתי למי שמחפש השקעה נטולת סיכון יחסית
כל מניות הבנקים שציינת יכולות ליפול עשרות אחוזים - אלא אם יש לך כדור בדולח
חסר אחריות להמליץ על מניות למי שמחפש לשמור על ערך כספו
הדיבידנד לא מובטח, לאומי לא נתן כמה שנים.. הריבית לא תכסה על הערך
הנומינלי במצב של תיקון צפוי בשוק המניות. לדוגמא אם יהיה משבר משכנתאות.
חשוב להבין שמניות הן סיכון וודאי ומחויבות להיות באחוז נמוך משאר ההחזקות
בכל מצב ובמצב השוק הנוכחי בפרט - זה הא' ב' של ההשקעות!

כדור הבדולח אומר : מניות הן סיכון וודאי

מספיק להביא כמה ציטוטים מדבריך וכל אחד יסיק את המסקנות שלו. וסליחה על הבוטות :
"כל מניות הבנקים שציינת יכולות ליפול עשרות אחוזים.
חסר אחריות להמליץ על מניות למי שמחפש לשמור על ערך כספו
חשוב להבין שמניות הן סיכון וודאי - זה הא' ב' של ההשקעות! "

ולגופו של עניין : כל אחד לפי צרכיו ואילוציו יבחר את רמת הסיכון שמתאימה לו . אני רק ממליץ לעבוד בקור רוח עם קלקולטור ולבדוק את ההסטוריה של מניות הבנקים. ולא על סמך ססמאות ופאניקה. אכן בד"כ פיקדון יותר בטוח מאגח שיותר בטוח ממניות. אבל להערכתי במצב היום אני בוחר במניות בנקים כהשקעה סולידית עדיפה על אגח בנקים. ונניח שאני משקיע אגרסיבי - (אני לא) אז זה גם מה שהייתי ממליץ לחבר התפרן שלי.
ואני מעדיף פקדון שנותן לי בסביבות 1% (אפילו 0.5% ) על אגח בנקים .

למעלה